به‌روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
فساد مالی، فساد اداری ، بوروکراسی و قواعد دست و پاگیر اداری و مشکلات بانکی مثل ارائه تسهیلات به افراد خاص به اعتماد عمومی لطمه می زند و اگر مبارزه با فساد از سوی مسئولان به صورت جدی دنبال شود ، هم اعتماد عمومی جلب شده و هم با مفسدان برخورد می‌شود.
حجت الاسلام محمد خرسند- مبارزه با فساد یک رسالت الهی حکومت اسلامی است . یکی از دلایل وقوع انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران مبارزه با فساد بوده و اینکه حکومت از دست فاسدان گرفته و به افراد صالح سپرده شود.

نظام جمهوری اسلامی با این دیدگاه حکومت میکند، بنابراین با فساد در هر سیستمی باید مقابله کرد و نباید اجازه داد مبارزه با فساد به یک ابزار برای برخورد جناحی تبدیل شود. عدم برخورد کافی با مفسدان موجب تکرار فسادها شده است. وضعيتي كه اكنون در كشورمان وجود دارد شايسته يك نظام اسلامي نيست و بايد دلسوزان كشور به تاكيدات مقام معظم رهبري جامه عمل بپوشانند. فساد اقتصادي ريشه در مسائل سياسي و فرهنگي دارد و نميتوان از كاهش اعتقادات در اين خصوص چشم پوشي كرد. مقابله با فساد باید در زندگی مسئولان تجلی یابد، نباید در زندگی یک مسئول هنگام پذیرفتن مسئولیت و پایان آن تغییر اساسی بوجود آید. مسئولان باید به زندگی ساده پایبند باشند و سطح زندگی آنها با زندگی اکثریت متوسط جامه هم سطح باشد. نقص قوانين يكي از علل به وجود آمدن فساد اقتصادي در كشور است، قوه مقننه برای مقابله با فساد، باید راه های قانونی که فساد را بوجود می آورد، بربچیند و قوانین لازم برای تضمین سلامت سیستم اداری و مالی کشور تدوین شده و از نفوذ فساد در ساختار اداری و مالی کشور جلوگیری شود. همچنین عدم نظارت صحيح و باند بازيهاي رايج موجب افزايش فساد ميشود. نهادهای نظارتی مثل قوه قضائیه و سازمان بازرسی کشور هم باید به صورت جدی وارد عرصه شوند نه اینکه مبارزه با فساد در حد شعار باقی بماند. همواره مسئولان شعار مبارزه با فساد اقتصادي را سر ميدهند اما در عمل به برگزاري چند جلسه فرماليته بسنده ميكنند. فساد مالی، فساد اداری ، بوروکراسی و قواعد دست و پاگیر اداری و مشکلات بانکی مثل ارائه تسهیلات به افراد خاص به اعتماد عمومی لطمه می زند و اگر مبارزه با فساد از سوی مسئولان به صورت جدی دنبال شود ، هم اعتماد عمومی جلب شده و هم با مفسدان برخورد میشود.

برچسب ها: فساد ، بانك
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: