به‌روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۱۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

بنا خداحافظي مي كند؟

بنا در خصوص اینکه با خداحافظی کدام یک از فرنگی‌کاران کشورمان مخالف است، تأکید کرد: این موضوع اصلاً به من ربطی ندارد. همان‌طور که گفتم این مسائل شخصی است. شاید یکی دو ماه بعد از بازگشت به ایران، همه آنها برگردند و بخواهند کشتی بگیرند. به‌هرحال ما لیگ و مسابقات مختلف را داریم. این موضوع به من مربوط نمی‌شود، ولی شرایطی که از دوره بعد وجود دارد، یک فرآیندی در آن هست. البته نه فرآیند به آن شکلی که قبلاً بوده است. مثلاً من بیایم و بگویم که می‌خواهم کار کنم. یک فرایند قانونی برای اینکه پوست‌اندازی صورت بگیرد لازم است که انجام شود. هر کسی بتواند در قالب آن فرآیند کار کند، می‌تواند ادامه دهد یا اینکه می‌تواند برود.

متهمان فراری در خانه‌های مبله

به‌تازگی اجاره خانه‌های مبله در شهرهای توریستی و تفریحی به طور خیره‌کننده‌ای افزایش یافته است. در طول این مدت فقط دادستان شیراز بوده که اعلام نگرانی کرده است و اعلام کرده که با خانه‌های مبله در شیراز که خارج از ضوابط عمل می‌کنند، برخورد خواهد شد. دادستان عمومی و انقلاب شیراز گسترش فساد و فحشا را یکی از نتایج زیانبار منازل مبله دانست و تأکید کرد: «منازل مبله به محلی امن برای مخفی شدن متهمان متواری و خطرناک تبدیل شده است.» موضوع خانه‌های مبله در شیراز از سال 91 به یکی از دغدغه‌های مسئولان استان بدل شد و به منزله یک پدیده عجیب گسترش یافت. شهریور 91، مدیر امور اجرایی و هماهنگی مناطق شهرداری شیراز گفت: «کسانی که بدون مجوز به عنوان مالک یا اجاره‌دهنده اقدام به انتشار آگهی اجاره منازل مبله کرده و چنین فعالیتی را انجام دهند، مورد پیگرد قضایی قرار گرفته و با آنان قانونی برخورد می‌شود

پيام حسين رضا زاده به وزنه برداران المپيكي

پیام خدا قوت حسین رضا‌زاده به وزنه برداران عزیز کشورمان به شرح زیر است:
من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
خدا قوت به شما پهلوانان عزیز ایران زمین که همواره سربلند بودید و هستید. تبریک به شماکه دل مردم ایران را شاد کردید و تمام تلاش خود را برای این صرف نمودید.
به عزیزانی که مدال آوردند تبریک می‌گویم و به آن عزیزانی که زحمت کشیدند و به مدال نرسیدند باید دست مریزاد گفت و زحمات آنها را ارج نهاد و بدانند که ملت رشید ایران قدر همت شما را می‌داند و از شما قدر دانند.
دوست و برادر شما حسین رضازاده

بازیگری که کیارستمی را بیهوش کرد!

رضا لاری‌پور در گفت‌وگویی، در ارتباط با آخرین جزئیات پرونده مرحوم کیارستمی اظهار داشت: تاکنون چهار جلسه با حضور معاون وزیر و قائم مقام وزیر بهداشت و سازمان نظام پزشکی درارتباط با این پرونده تشکیل شده و 30 نفر عضو پزشک، پزشک و هیأت علمی جزو کارشناسان در بررسی این پرونده بوده‌اند. وی خاطرنشان کرد: در مورد اینکه گفته می‌شود مسئولان بیمارستان اطلاع نداشته‌اند که فرد مورد نظر برای جراحی مرحوم کیارستمی بوده است، گفت: متخصص بیهوشی در جراحی ایشان، امید روحانی یکی از چهره های معروف در حوزه بازیگری بوده است.

سپاه وظیفه دارد

محمداسماعیل کوثری در گفت‌وگویی درباره کشف و شناسایی شبکه فساد بانکی با تلاش سپاه پاسداران تصریح کرد: زمانی که افراد بدون ضابطه و تأیید دستگاه امنیتی و بی‌توجه به دستگاههای امنیتی منصوب میشوند، این قبیل مسائل پیش میآید. وی همچنین درباره چرایی ورود سپاه پاسداران نسبت به بازداشت عوامل شبکه فساد بانکی، با بیان اینکه سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: سپاه در رابطه با هر موضوعی که ضربهای بر پیکره نظام جمهوری اسلامی وارد کند، در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مسئولیت و وظیفه دارد.

اظهاران روحانی در خصوص منتظری

حمید روحانی در گفت و گویی بیان داشت:« جریان دیگری که به دنبال سوءاستفاده از آقای منتظری بود یک جریان داخلی بود که از یک سو آقای هاشمی رفسنجانی است که عشق او این بود که آقای منتظری قائم مقام رهبری شود و نظر امام را در این زمینه نادیده گرفت برای این بود که آقای هاشمی رفسنجانی دریافت که با روش امام نمی‌تواند برنامه خود را پیش ببرد، او خیلی برنامه‌ها و نقشه‌ها داشت اما امام به صورت قاطع آنها را رد می‌کرد. آقای هاشمی احساس می‌کرد که اگر آقای منتظری بعد از امام به عنوان رهبر تعیین شود ایشان می‌تواند کارها را در دست بگیرد و در حقیقت کارگردان باشد. فار س این گفت و گو را منتشر کرده است.»

ایران به حملات سایبری ضد آمریکا روی آورده‌ است

خبرگزاری فارس: در ادامه اتهام‌زنی‌های آمریکایی‌ها درباره حملات سایبری دیگر کشورها به آمریکا که هر از چند گاه خبرساز می‌شود، مشاور کاخ سفید مباحثی علیه ایران مطرح کرده است، از جمله اینکه ادعا کرده ایران علیه واشنگتن به حملات سایبری روی آورده است. این مقام دولت آمریکا هشدار داده است، این کشور برای پاسخ دادن به حملات سایبری و زمانی که شرایط مناسب باشد، از تحریم‌های اقتصادی استفاده خواهد کرد.

روس‌ها حتی فاضلاب پوتین را جمع‌آوری می‌کنند!

کرمی استاد بیوتکنولوژی پزشکی معتقد است: « تمام رئیس جمهورهای آمریکای جنوبی که با ما دوست هستند، سرطان دارند. عرفات را با پلوتونیوم 210 کشتند. رئیس جمهور اوکراین را یع دی اکسین الوده و می‌خواستند حذف کنند. ظاهرش را به هم ریختند تا رای نیاورد. بیمارش کردند. خب کسی به این رای نمی‌دهد. با بیوتروریسم می توانند حکومت عوض می‌کنند.»او در توضیح اهمیت موضوع بیوتروریسم در بین شخصیت‌های سیاسی توضیح می‌دهد: « بعد از سفر رئیس جمهور روسیه به ایران حتی فاضلاب‌های پوتین را برگرداندند. می‌دانید چرا؟ از ادرار و مدفوع می‌شود همه بیماری‌های فرد را تشخیص داشت. یکی از روسای جمهور آمریکای لاتین را به همین روش اسکن کردند و فهمیدند که سرطان روده بزرگ دارد و به زودی می‌میرد. شروع به کار کردند برای انتخاب جایگزینش. آقای پوتین می‌داند ممکن است نمونه‌هایش چه کاربردهایی داشته باشد. همین چاوزی که این اواخر ترور شد؛ وقتی به ایران می‌آمد آبش را هم با خودش از ونزوئلا می‌آورد.»

درخواست پسر بن لادن از مردم عربستان

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه سایت اینتلیجنس اعلام کرد پسر «اسامه بن لادن» سرکرده سابق القاعده، از مردم عربستان سعودی خواسته است به منظور رها کردن خودشان از نفوذ آمریکا، حاکمان این پادشاهی را «سرنگون» کنند.بر اساس اعلام این گروه، «حمزه بن لادن» در یک پیام صوتی بدون تاریخ، از جوانان عربستان سعودی خواست به القاعده در شبه جزیره عربستان بپیوندند، تا «تجربه لازم» را برای مبارزه به دست آورند.مقامات اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده اند حمزه 23 ساله پسر مورد علاقه مغز متفکر اسامه بن لادن بود. وی، حمزه را برای جانشینی خود به عنوان سرکرده القاعده آماده می کرد.به مناسبت پنجمین سالگرد کشته شدن اسامه بن لادن، کارشناسان به برجسته شدن و اهمیت یافتن روز افزون حمزه در میان افراط گرایان در مقایسه با «ایمن الظواهری» سرکرده مصری القاعده اشاره کرده اند.

بازداشت و برکناری رئیس یکی از سازمان‌های وزارت جهاد به اتهام زمین خواری

رئیس یکی از سازمان‌های تابعه وزارت جهاد که به اتهام زمین خواری بازداشت شده بود در یک ماه اخیر بی سر و صدا از سمت خود برکنار شد.در یک ماه اخیر ق- الف، رئیس یکی از سازمان‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی بی سر و صدا و بدون برگزاری مراسم تودیع و معارفه از سمت خود برکنار شد.این آقای مدیر که چندین سال در سمت خود فعالیت می‌کرد، قبل از برکناری به اتهام زمین خواری یک هفته بازداشت شده بود و پس از آن به قید وثیقه آزاد شد

سند رسمی حزب دموکرات علیه ایران

خبرگزاری مهر: سند سیاست‌گذاری حزب دموکرات آمریکا با وجود آنکه بر تشدید تحریم‌ها، استفاده از گزینه نظامی و مقابله با برنامه موشکی تهران تأکید کرده، گسترش مبادلات فرهنگی با مردم ایران را خواستار شده است. در بخش مربوط به ایران آمده است: «ما از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنیم؛ زیرا (این توافق) همان‌طور که با قدرت اجرا و اعمال می‌شود، تمامی مسیرهای ایران به سمت بمب را بدون توسل به جنگ از بین می‌برد.» در این سند همچنین آمده است: «ما با دیدگاه دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه مبنی بر خروج‌مان از توافقی که برنامه هسته‌ای ایران را به صورت صلح‌آمیز برمی‌چیند، مخالف هستیم». این سند سیاست‌گذاری حزب دموکرات همچنین به استفاده از تحریم‌ها در برابر ایران تأکید کرده است. اعضای حزب دموکرات، ایران را «کشور پیشرو در حمایت از تروریسم» خوانده و تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده و تصریح کرده‌اند، با نقش «مخرب ایران در منطقه» مقابله خواهند کرد

گزینه های جایگزین عارف در ریاست شورای عالی اصلاح طلبان

شورای عالی سیاست گذاری انتخابات اصلاح طلبان با تصمیم شورای مشورتی خاتمی قرار شده است که با تغییراتی برای انتخابات سال ۹۶ همچنان فعال بماند.با توجه به مشغله ی محمدرضا عارف در ریاست فراکسیون امید مجلس، به نظر می رسد یکی از تغییرات شورای عالی برای انتخابات جدید، انتخاب رییسی جدید برای آن است.محمدعلی نجفی که ریاست کمیته ی انتخابات شوراها را در سال ۹۲ برعهده داشته و برای انتخابات سال ۹۶ نیز این مسوولیت را بر عهده دارد، از محتمل ترین گزینه های ریاست شورای عالی سیاست گذاری انتخابات آتی است.همچنین، عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات که جزو هیات رییسه ی این شورای در انتخابات ۷ اسفندماه بود، دیگر گزینه ی محتمل برای ریاست در دور جدید فعالیت است.

افزایش جرائم نژادپرستانهدر انگلیس

گزارش‌های جدید منتشر شده حاکی از افزایش شدید جرائم ناشی از تنفر علیه مهاجران و اقلیت‌های مذهبی از جمله مسلمانان در انگلیس از زمان برگزاری همه‌پرسی 23 ژوئن (سوم تیرماه) است.

آخرین گزارش‌های پلیس انگلیس حاکی از افزایش نزدیک به 50 درصدی جرائم ناشی از تنفر علیه مهاجران و اقلیت‌های مذهبی ازجمله مسلمانان در این کشور است. از زمان برگزاری همه‌پرسی تا اواسط جولای گذشته، بیش از شش هزار جرم ناشی از تنفر در انگلیس، ولز و ایرلند شمالی گزارش شده است. گزارش پلیس انگلیس نشان می‌دهد یک روز پس از اعلام نتایج همه‌پرسی، 289 مورد جرم ناشی از تنفر در این کشور گزارش شده است. اقدامات بیگانه‌ستیزانه از جمله حملات فیزیکی پس از همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پنج برابر شده است و مسلمانان و مهاجران شرق اروپا از جمله لهستانی‌ها قربانیان و هدف اصلی آن بوده‌اند.

نخستین واکنش اینستاگرامی سوریان پس از باخت در المپیک

قهرمان المپیک لندن اولین پست خود را پس از شکست در المپیک ریو قرار داد.

حمید سوریان در اینستاگرام خود نوشت:

گاهی نمی خواهی ولی می شود

گاهی نمی شود که نمی شود

گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است

گاهی نگفته قرعه فال به نام تو می شود

گاهی گدای گدایی و بخت نیست

گاهی تمام شهر گدای تو می شود

گاهی گمان نمی کنی و می شود؛ گاهی نمی شود که نمی شود!!

خطاب به مردم پرمهر کشورم می گویم که با تمام وجود خواستم که دلهایتان را شاد کنم اما نشد که نشد!

در شادی هایم مشت هایتان را گره کردید و عشقتان را به سمت و سویم روانه. و حالا که ناخواسته مسبب تلخکامی تان شده ام بر خود می دانم که وظیفه ام را در حقتان ادا کنم و خواستار آن باشم که عذرم را پذیرا باشید.

تشدید نژادپرستی نظام‌منددر فرانسه

یکی از مباحث مطرح در ساختار فرانسه را نژادپرستی نظام‌مند‌ حاکم بر این کشور تشکیل می‌دهد که ساختار امنیتی، سیاسی و قضایی آن را فراگرفته است.

مسئله سیاه و سفید و نقض حقوق سیاه‌پوستان همچنان از مسائل مطرح در فرانسه است؛ مسئله‌ای که خشم مردم این کشور را به همراه داشته است، چنانکه مرگ یک جوان سیاه‌پوست در بازداشتگاه پلیس زمینه‌ساز تظاهرات و اعتراضات خیابانی مردمی شد. صدها نفر در اعتراض به مرگ آداما ترائوره، جوان 24 ساله‌ای که کمی پس از بازداشت، جان باخت به خیابان‌های بومون ـ سور ـ اوآز آمدند. گزارش‌های منتشر شده نهادهای حقوق بشر نشان می‌دهد که نژادپرستی همچنان یکی از مؤلفه‌های ساختار امنیتی فرانسه است و افراد بسیاری صرفاً به جرم رنگ پوست‌شان بازداشت شده و مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند.

برادر وزیر احمدی نژاد شهردار شد

در ۱۳۱مین جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر اردبیل «اکبر نیکزاد» با ۱۰ رأی موافق و ۳ رأی مخالف به‌عنوان شهردار جدید اردبیل انتخاب شد.پیش از این «حمید لطف الهیان» شهردار اردبیل بود با استیضاح شورای شهر با ۹ رأی از سمت شهرداری اردبیل برکنار و «قدرت سیفی» معاون ترافیک شهرداری اردبیل به‌عنوان سرپرست شهرداری اردبیل انتخاب شد.این انتخاب در حالی انجام شد که فرمانداری اردبیل بصورت رسمی استیضاح شهردار سابق اردبیل را تائید نکرده است.گفتنی است برادر این شهردار، وزیر مسکن و شهرسازی دولت سابق بود

تشدید اسلام‌ستیزیدر آلمان

آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که با چالش‌های امنیتی مواجه شده که حملات برلین با ده‌ها کشته و زخمی و چندین انفجار تروریستی نمودی از آن است.

این وضعیت در حالی بر آلمان حاکم شده که سیاست‌های فضای رسانه‌ای و سیاسی آلمان برای متهم نشان دادن پناه‌جویان در این بحران‌ها زمینه‌ساز تشدید فضای نژادپرستی بر این کشور شده که نتیجه آن حملات نژادپرستانه به مراکز محل اسکان پناه‌جویان است. گزارش‌ها نشان می‌دهد پناه‌جویان در حالی از حقوق اولیه خود محروم هستند که حملات نژادپرستانه و نگاه جامعه به آنها به‌مثابه تهدید امنیت ملی و تروریسم بر بحران‌های آنها افزوده است.

احضار«امیرتتلو» به دادسرا

امیر حسین مقصودلو(معروف به امیر تتلو) خواننده زیر زمینی سابق که حالا بیشتراز گذشته در انظارعمومی ظاهر می شود به دلیل آنچه که تشویق نمودن جوانان به فسادوفحشا خوانده شده به دادسرا احضار شده است.

چند درصد اعدام ها مربوط به مواد مخدر است؟

به دنبال انتشار گزارش بی اساس وزارت امور خارجه انگلستان در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در شش ماهه اول سال 2016، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به منظور تنویر افکار عمومی و افشاء چهره واقعی انگلیس در حوزه حقوق بشر جوابیه مستدل و جامعی را صادر نمود.در بخشی از این بیانیه می خوانیم:« بیش از 93 درصد از اعدام ها در ایران مربوط به حوزه مواد مخدر می باشد. تلاش جمهوری اسلامی ایران بر شناسایی عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر می باشد و در عمل نیز عاملین بزرگ و با سابقه مرتکب جرائم مکرر در زمینه قاچاق عمده مواد مخدر به اعدام محکوم می گردند. متأسفانه کشورها و سازمانهایی که از مجازات اعدام برای جرائم مواد مخدر انتقاد می کنند، کمکی تاکنون به فرآیند مبارزه با مواد مخدر نکرده اند. طبیعتاً چنانچه این سازمانها و کشورها در این مسیر همکاری نمایند، اقدامات مؤثرتری در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر به طور مشترک انجام خواهد شد.»

جزئیات متوقف‌کردن خودروی مشکوک

در پی متوقف کردن خودرویی مشکوک توسط نیروهای اطلاعات سپاه کردستان در شهرستان سقز، مشخص شد سرنشینان آن دو تبعه و دیپلمات برجسته فرانسوی و انگلیسی در ایران هستند.یک مقام امنیتی اطلاعات سپاه کردستان گفت: در تاریخ 23 مرداد ماه نیروهای امنیتی سپاه کردستان رفتار مشکوک یک خودروی پاجیرو پلاک سیاسی را در شهرستان سقز زیر نظر گرفته که در نهایت این خودرو در نزدیکی روستای "ایرنخواه" سقز متوقف شد.وی افزود: نیروهای سپاه سقز فیلم برداری‌های مشکوک این خودرو از مجموعه‌های نظامی را زیر نظر گرفته بودند و هنگامی که دستور ایست به خودرو را دادند، از محل فیلم برداری متواری شدند.این مقام امنیتی اطلاعات سپاه ادامه داد: در طول مسیر این خودرو 3 ایست بازرسی را بدون توقف رد کرد که در نهایت در نزدیکی روستای ایرانخواه سقز در تور امنیتی اطلاعات سپاه گرفتار شد و مجبور به متوقف کردن خودرو شدند.باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرده است. وی تصریح کرد: پس از بررسی‌های اولیه مشخص می‌شود که سرنشینان خودرو توقیف شده یک مرد به‌نام "سباستین سورن" و یک زن به‌نام "شارلوت لوپز وارونه والر" هستند که به‌ترتیب رایزن سیاسی فرانسه و دبیر دوم سفارت انگلیس در تهران هستند که بدون هماهنگی و مجوز به‌صورت غیرقانونی در برخی مناطق استان کردستان تردد می‌کنند. این مقام امنیتی اطلاعات سپاه امنیت کردستان را خط قرمز سپاه خواند و تأکید کرد: سربازان گمنام اطلاعات سپاه کردستان همواره در راستای تأمین امنیت استان تلاش کرده و با هرگونه مخل امنیت برخورد جدی خواهند کرد.

زیباکلام: گور بابای مصدق!

صادق زیباکلام در مناظره‌ای که در خبرگزاری خبرآنلاین با حضور دکتر محمود کاشانی فرزند آیت الله کاشانی برگزار شد، درباره علل واقعه ۲۸ مرداد، گفت: مصدق به دموکراسی و آزادی اعتقاد داشت و به هیچ وجه حاضر نمی شد علیه آیت الله کاشانی و همفکرانش، حزب توده و حتی فدائیان اسلام که در روز روشن دکتر فاطمی را ترور کردند اقدامی کند چون با تمام وجود به قانون و آزادی اعتقاد داشت. این استاد دانشگاه تأکید کرد: بغض و کینه مرحوم آیت الله کاشانی از مرحوم دکتر مصدق و دولت ملی اینقدر زیاد شده بود که حاضر بود خیلی راحت دستش را در دست شاه و زاهدی بگذارد و این کار را کرد یعنی دستش را در دست شاه و زاهدی گذاشت. یک سئوالی که مطرح می شود این است «گور بابای مصدق، آیت الله کاشانی مگر نمی دید دارد کودتا می شود چرا جلو نیامد، چرا سکوت کرد، چرا روی خودش را بر گرداند؟» یعنی آیت الله کاشانی نمی دید که روز ۲۸ مرداد دارد چه اتفاقی می افتد؟ بله آیت الله کاشانی می دید و اتفاق خیلی خوب می دانست دارد چه اتفاقی می افتد منتها بغض و کینه و نفرتش آنقدر نسبت به مصدق زیاد بود که حاضر بود دولت ملی سقوط کند.

اخبار روزانه:

*طی روزهای گذشته یکی ازمفسدان اقتصادی استان گلستان توسط اطلاعات سپاه نینوا دستگیرگردید.وی دارای دوسیلو و کارخانه آردبزرگ در استان بوده وجرائم و تخلفات متعددی در حوزه آرد و گندم مرتکب شده بود.این مطلب در دانا منتشر شده است.

*وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: جنگنده های سوخو 34 با پرواز از فرودگاه همدان در غرب ایران، مراکز داعش در سوریه را بمباران کردند. این مطلب در آر تی روسیه منتشر شده است.

*حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در حاشیه مراسم تشییع پیکر مطهر دو تن از شهدای مدافع حرم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا در رابطه با فایل صوتی منتشر شده از سوی بیت ایت الله منتظری پیگیری قضایی انجام شده است یا خیر ؟ پاسخ داد فردی که این کار را انجام داده است به دادسرا احضار شده است.وی تصریح کرد: بررسی نشان می‌دهد این فرد دستگیر شده وابسته به بیت آن آقا است.دادستان کل کشور گفت: البته رسیدگی به این پرونده تمام نشده است و در حال بررسی است البته فرد متخلف به دادسرا تعهدات لازم را داده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: