به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۱۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
این اتحادیه در سال 2010 فقط ایران و کره شمالی را حامی مالی تروریست اعلام و خواهان اقدام متقابل علیه کشورمان شد. در حالی که حمایت‌های مالی نظامی با مبادله آشکار پول و افتتاح حسابهای القاعده، طالبان، داعش و سایر گروههای مشابه توسط کشورهای عضو اروپایی و آمریکا را نادیده می‌گیرد.
نصر عزيزي- FATF اتحادیهای بینالمللی است که به اصطلاح برای مبارزه با پولشویی و نظارت و بازرسی بر حسابهای مالی کشورها ایجاد گردید. این اتحادیه 37 عضو دارد و اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج فارس نیز عضو آن هستند. دو کشور عربستان و اسرائیل نیز عضو ناظر این اتحادیه هستند. این اتحادیه نظیر سایر سازمانهای بینالمللی ابزاری بیش برای منافع و مطامع ابرقدرتها نیست.

دلیلاش هم این است که به ظاهر برای مبارزه با پولشویی جریانهای تروریستی در سال 2007 حمایت مالی ایران را از حزب الله لبنان، مردم فلسطین، انصارالله، جهاد اسللامی و حتی سپاه قدس را اقدامی تروریستی نامید و در این رابطه به اقداماتی مبادرت ورزید.

این اتحادیه در سال 2010 فقط ایران و کره شمالی را حامی مالی تروریست اعلام و خواهان اقدام متقابل علیه کشورمان شد. در حالی که حمایتهای مالی نظامی با مبادله آشکار پول و افتتاح حسابهای القاعده، طالبان، داعش و سایر گروههای مشابه توسط کشورهای عضو اروپایی و آمریکا را نادیده میگیرد.

FATF در بیانیه 24 ژوئن 2016 اعلام نمود با ایران توافقنامهای داشته که این توافقنامه محرمانه میباشد! ؟ توافق مذکور دسترسی به انواع حسابهای مالی کشورمان و انجام هر گونه بازرسی سرزده میباشد و بانک مرکزی باید میزبان این تشکیلات بیگانه و وابسته به جریان صهیونیستی باشد. در این رابطه نکاتی یادآوری میشود:

1- اگر مسئولان مربوطه این توطئهها را توهم ندانند، نباید در صهیونیستی بودن این سازمانها تردید نمایند. سادهترین استدلال این است که در حمایت از رژیم صهیونیستی حزبالله را و سازمانهای فلسطینی را تروریست مینامد و با جسارت فراوان عزیزترین مجاهدان سپاه قدس را نیز در زمره
حمایت کنندگان از تروریست
ها اعلام مینماید.

2- توجیه بعضی مسئولان این است که ما از شفافسازی برای فراهم نمودن مبادلات پولی و بانکی در سطح بینالملل پس از برجام ابایی نداریم این توجیه مشابه شاهد گرفتن دم روباه است که علیرغم انجام همه تعهدات کشورهای قلدر و مستکبر طرف برجام از انجام تعهدات خود فرار میکنند بالاخره تکالیف مردم و رهبری با دشمنان بدعهد مشخص هست، تکلیف با جریانی که با از دست دادن زمان راه رسمی نفوذ مالی و سرک کشیدن به محرمانههای مردم را فراهم میکنند، چیست؟

این در حالی است که مسئولان دولتی برای تفکیک دهکهای یارانهای این نوع اقدام داخلی مشابه خارجی را توسط خودیها نامحرمانه و سرک کشیدن به حسابهای مردم میدانند.

3- بیانیه 40 مادهای این اتحادیه پوششی منافقانه برای اهداف صهیونیستی است و این را باید نفاق مدرن و پیشرفته و متناسب با نیاز جهان سلطه دانست که ممکن است بعضی از مسئولان دلسوز فریب ظاهر چارچوبهای آن را بخورند ولی سادهلوحی آن است که مسئولی نداند تا کنون کمتر نهاد بینالمللی وجود داشته که به حقوق مسلم ایران صحه گذاشته و به آن پایبند باشد و اگر مواردی استثنایی بوده بیشتر برای حفظ ظاهر و از روی ناچاری بوده است. مسئولان بانکی از توافق با آژانس در موضوع برجام درس بگیرند که هر روز علیرغم بیانیههای خود دنبال بهانه جوییها هستند و حتی بر خلاف تعهدات رسمی اطلاعات محرمانه انرژی اتمی را در اختیار دشمنان قرار دادهاند.

4- مسئولان بانک مرکزی جنایت جاسوسی سازمان انرژی اتمی را که منجر به شهادت بهترین دانشمندان کشورمان شد، فراموش نکردهاند. جاسوسی اتحادیه fatf هم چیزی کمتر از این نوع جنایت نیست و آن اینکه با این نوع توافقها به اسرار نظام دسترسی مییابند. درواقع پروژههای پسابرجام از همین بسترها عملیاتی میشود و زحمت جاسوسان مزدور را با ساز و کاری رسمی و به ظاهر قانونی و بدون حضور موانع کم مینمایند.

5- بانک مرکزی جمهوری اسلامی باید توافقنامه مذکور را تکذیب نماید و یا متن آن را با توضیحات شفاف و بدون هیچ کاهشی منتشر سازد. علاوه بر این مجلس شورای اسلامی نباید از اهرم نظارتی خود غافل باشد. لازم است هر چه زودتر در صورت عدم تکذیب، مسئولان مربوطه به مجلس فراخوانده شده و گزارشی را به استحضار ملت برسانند. علاوه بر این سایر دستگاههای نظارتی و وزارت اطلاعات باید به موضوع ورود نموده و پاسخ دهند.

6- نکته آخر اینکه برای راستیآزمایی اتحادیه FATF کارنامه آنرا در خصوص القاعده و طالبان و داعش و جبهه النصره منتشر نماید و اعلام نماید تا کنون چه موضعی در قبال اسرائیل، آمریکا، عربستان، فرانسه، آلمان، قطر و سایر حامیان تروریستها که غالباً عضو اتحادیه هستند، گرفته است؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: