به‌روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۱۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

ایران در سند راهبردی حزب دموکرات آمریکا
در سند راهبردی حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور درباره‌ جمهوری اسلامی آمده است: «ما از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنیم، چون اگر ایران را به اجرای آن مجبور کنیم، مطمئناً بدون توسل به زور و حمله نظامی همه‌ راه‌های ایران را برای دستیابی به سلاح هسته‌ای می‌بندد. ما دیدگاه دونالد ترامپ که معتقد است باید معامله‌ای را که به صورت مسالمت‌آمیز برنامه‌ هسته‌ای ایران را بی‌خاصیت می‌کند، کنار بگذاریم، قویاً رد می‌کنیم و راه دولت فعلی را ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت؛ همچنین اگر ایران به سمت دستیابی به سلاح هسته‌ای حرکت کند، برای اقدام نظامی سخت علیه این کشور، لحظه‌ای مردّد نخواهیم شد.» در بخش دیگری از این برنامه راهبردی آمده است: «دموکرات‌ها همچنین به عملکرد خسارت‌بار ایران در منطقه رسیدگی خواهند کرد و اگر لازم باشد، قطعاً تحریم‌های غیرهسته‌ای را تشدید می‌کنند... دموکرات‌ها ایران را عقب خواهند راند و از اقدامات بی‌ثبات‌کننده‌ این کشور، از جمله حمایت از گروه‌های تروریستی، مانند حماس و حزب‌الله، ممانعت خواهند کرد؛ با برنامه‌ موشک‌های بالستیک ایران نیز مقابله کرده و قابلیت‌ها و توانمندی‌های دوستان آمریکا در حاشیه خلیج [فارس] را تقویت کرده و مطمئن خواهند شد که اسرائیل [رژیم صهیونیستی] همواره توان دفاع از خویش را داشته باشد
ریزش در فراکسیون امید از تهی کردن تا خالص‌تر شدن!
پس از تشکیل مجلس شورای اسلامی، برخی اصلاح‌طلبان با صراحت از تشکیل فراکسیون «امید» با حضور اکثریت نمایندگان مجلس یاد می‌کردند؛ اما با وجود پیش‌بینی و تحلیل آنها، این فراکسیون به لحاظ رقمی کمتر از فراکسیون ولایت شد و در انتخاب رئیس مجلس نیز از فراکسیون ولایت شکست خورد. پس از تشکیل فراکسیون اعتدال، هجمه‌‌های فراوانی از سوی اصلاح‌طلبان به نمایندگان مستقل وارد شد؛ به گونه‌ای که روزنامه «آفتاب یزد»، با اشاره به ریزش شدید فراکسیون امید، طی مطلبی با عنوان «دفن اخلاق» نوشت: «این اقدام موجب تهی کردن فراکسیون امید و رساندن آن به ۷۰ عضو شده است.» برخی چهره‌های دیگر اصلاح‌طلب نیز سعی کردند تشکیل فراکسیون اعتدال و ریزش در فراکسیون امید را فرصتی برای اصلاح‌طلبان بدانند؛ به گونه‌ای که علی تاجرنیا، عضو حزب منحله مشارکت، گفت: به جهنم که ۹۰ نفر از فراکسیون امید ریزش کردند؛ بهتر است به جای اینکه بگویید ریزش کردند، بگویید فراکسیون امید خالص‌تر شد.
اعتبار پنج هزار میلیارد تومانی بنیه دفاعی باقی ‌می‌ماند
یکی از نمایندگان مجلس گفت: دولت در پیشنهاد جدید برای اصلاح قانون بودجه سال ۹۵، موضوع حذف تبصره ۲۲ برای تقویت بنیه دفاعی را مطرح نخواهد کرد. گفتنی است، یکی از بندهای مورد توجه مجلس که به ابعاد دفاعی کشور مربوط می‌شود، موضوع تبصره ۲۲ بودجه امسال است که دولت در اصلاحیه خواستار حذف آن شد؛ اما با انتقاد‌های نمایندگان و مسئولان دفاعی کشور، مانند رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روبه‌رو گردید. یکی دیگر از نمایندگان مطلع مجلس دهم با بیان اینکه دولت باید پیشنهاد جدید ارائه کند، تصریح کرد:‌ به نظر می‌رسد دولت ارقام پیش‌بینی‌شده را تغییر دهد. این نماینده مجلس تأکید کرد:‌ بر اساس شنیده‌ها دولت با توجه به انتقادات شدید نمایندگان حذف تبصره ۲۲ مبنی بر اختصاص پنج هزار میلیارد تومان برای تقویت بنیه دفاعی،‌ این تبصره را حذف نخواهد کرد.
شعار ایران در حمایت از مستضعفان خطرناک است!
رژیم صهیونیستی نگران نفوذ ایران در منطقه به اعتبار شعار حمایت از مستضعفان است؛ چنانچه مشاور امنیتی نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این‌باره تأکید می‌کند: راهبرد ایران برای نفوذ در منطقه سَر دادن شعار حمایت از مستضعفان و شیعیان است. «یوخیم روناس» گفت: «به منظور فهم سیاست ایران باید به بررسی سیاست خارجی تهران پرداخت. برای نمونه، حمایت از نیروهای آزادی‌بخش و حمایت از مستضعفان جزء این مبانی هستند. نظام ایران تلاش می‌کند، با تمسک به این مبانی در منطقه نفوذ کند.» وی افزود: «ایران با شعار یاری مستضعفان به دنبال آن است که نفوذ خود را در منطقه افزایش دهد. وقتی رهبر [معظم] ایران سخن از همپیمانان این کشور به میان می‌آورد، منظورش حزب‌الله، اسد و حوثی‌هاست
اگر دغل‌کاری آمریکا ثابت شده باشد باز هم برنده‌ایم
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به برجام، تصریح کرد: در برجام هر چه پذیرفته شده با نظر نظام بوده و کسی جرئت اینکه کار مخفیانه‌ای بکند، ندارد. وی افزود: مدرکسازیهای عریض و طویل غرب علیه فعالیتهای صلحآمیز هستهای ایران در جهان برملا شد؛ البته اگر در مذاکرات هستهای فقط ثابت کرده باشیم که آمریکا دغل‌کار و حیله‌گر است، باز هم برنده بوده‌ایم. سردار حسین دهقان افزود: رژیم صهیونیستی، عربستان و جریان‌های تندروی آمریکا که با اجرای برجام شکست خورده‌اند، تلاش دارند به بهانه‌های مختلف و بیربط اوضاع را به نفع خود تغییر دهند.

ابلاغ ویژه دولت برای رایزنی خاص با مسئولان قضایی

بر اساس ابلاغیه جدید یک مسئول ارشد اجرایی، از رئیس سازمان مدیریت و معاونت حقوقی ریاست جمهوری خواسته شده درباره آرایی که بعد از سال ۱۳۹۰ توسط دیوان عدالت اداری به استناد برخی مصوبات دولت سابق صادر شده یا به مرحله اجرا درآمده، پیگیری لازم صورت بگیرد تا طبق ماده 79 قانون آیین دادرسی دیوان عدالت اداری که تاکید می کند در صورتی که رئیس قوه قضاییه یا رئیس دیوان رأی قطعی شعب دیوان را خلاف بین شرع یا قانون تشخیص دهند، امکان ارجاع پرونده برای رسیدگی مجدد ماهوی فراهم می شود، این اجازه قانونی در خصوص مصادیق مذکور مورد استفاده قرار بگیرد.
احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دوام نیاورد
احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که جزء وعده‌های ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور بود، حالا در دومین سال خود دوام نیاورده و با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای به دو سازمان «امور اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» تجزیه شده است. بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی اداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بار دیگر دستخوش تحول شده و قرار است از دل آن دو سازمان مجزا به نام‌های «امور اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» متولد شود. به نظر می‌رسد، جرقه فیش‌های حقوقی و پاداش‌های کلان به نمایان شدن نقص‌ها و ضعف‌های نظام اداری منجر شده است.
هاشمی در لیست باشد همه‌تان را له می‌کنیم!
محمدرضا باهنر، نماينده سابق مجلس گفت: «از مجلس ششم تا الآن و اصلاً از سال ۷۶ و انتخاب آقای خاتمی تا الآن اتفاقات زیادی افتاده است. شما می‌گویید اصلاح‌طلب‌ها حاضر نشدند اسم آقای هاشمی را در لیست بگذارند. من یک مقدار تندتر از این بگویم؛ آقای حجاریان که خدا ان‌شاءلله سلامت بدارد، پنج شش ماه مانده به انتخابات مجلس ششم به ما پیغام داده که یا اسم هاشمی را در لیست نگذارید یا همه‌تان را له می‌کنیم. نمی‌گفت اسم باهنر، موحدی کرمانی، خانم بهروزی و... را نگذارید، می‌گفت یا هاشمی را در لیست نگذارید یا همه‌تان را له می‌کنیم

۵/۱۱ میلیون آمریکایی به غذا دسترسی ندارند
مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی اعلام کرد: ۱۴ درصد از کل جمعیت آمریکا برای تأمین مواد غذایی به کمک‌های دولتی نیازمند‌ند، اما این کمک‌های غذایی در فواصل بسیار دوری است که دسترسی نیازمندان به مواد غذایی را با مشکل روبه‌رو می‌کند. بر پایه نمودارهای ارائه‌شده از سوی مجمع جهانی اقتصاد، مردم فقیر مناطق جنوبی این کشور، از جمله ایالت‌های نیو مکزیکو، آریزونا و ایالت‌های هم‌مرز با مکزیک نسبت به دیگر مناطق آمریکا با مشکل بیشتری در تأمین مواد غذایی مورد نیاز خود روبه‌رو هستند. بنا به گفته اد بولن، تحلیلگر ارشد مؤسسه اولویت بودجه و سیاست آمریکا، خرید غذا برای مردم فقیر و قشر کم‌توان این کشور بسیار سخت است؛ چراکه افراد کم‌درآمد آمریکایی برای تأمین نیاز خود در چند جا کار می‌کنند. از سوی دیگر، بخش قابل توجهی از فقرای آمریکایی یا بی‌خانمانند یا افراد پیری هستند که بدون دسترسی به وسایل نقلیه در فاصله بسیار زیادی از فروشگاه‌های ارائه‌دهنده کمک‌های دولتی قرار دارند.
حلقه منفعت‌اندیش اطراف روحانی وی را تهدید می‌کند
علی تاجرنیا، نماینده مجلس ششم گفت: به نظر من چیزی که در واقع شخص آقای روحانی را تهدید می‌کند، حلقه مصلحت‌اندیش و بعضاً منفعت‌اندیش نزدیک به رئیس‌جمهور است. من فکر می‌کنم دوستانی که در واقع در اطراف رئیس‌جمهور هستند، از اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۶ از آقای روحانی حمایت کنند، اطمینان حاصل کرده‌اند و از طرفی به دنبال آن هستند که جای پای خود را در آینده در جریان سیاسی مقابل هم حفظ کنند. من این خطر را حس می‌کنم که بلایی که در دولت دوم سازندگی برای آقای هاشمی پیش آمد، برای آقای روحانی هم رخ دهد؛ یعنی بعضی از مصلحت‌اندیشی‌ها موجب شود تا دولت مقداری تمایلش به سمت جناح راست سیاسی سوق یابد و یک‌سری نیروهای اصلاح‌طلب در آن کم‌رنگ شوند.
هجوم گسترده برند‌های معروف مشروبات الکلی به ایران
با وجود اینکه هنوز گشایش بانکی مناسبی برای فعالان اقتصادی حاصل نشده است، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بازار کشور پس از اجرای برجام از کالاهای مصرفی خارجی پر شده است. چنانچه در تابستان امسال به یک‌باره شاهد هجوم گسترده برندهای مختلف خارجی از آبمیوه گرفته تا انواع ماءالشعیر خارجی بدون الکل هستیم که به کشور وارد می‌شود و در یخچال سوپرمارکت‌ها قرار می‌گیرد و به قیمت‌های بالایی فروخته می‌شود؛ نکته تأمل‌برانگیزتر در این میان، حضور برخی از برندهای معروف تولیدکننده مشروبات الکلی و آبجوسازی در کشور است که در یک نمونه می‌توان به برندEFES اشاره کرد که مشروبات بدون الکل خود را به شکل گسترده وارد بازار ایران کرده است.


دولت انگلیس:تغییری را در وضعیت حقوق بشری ایران شاهد نیستیم!
دولت انگلیس در تازه‌ترین گزارش حقوق بشری خود با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان مدعی شد: در سال ۲۰۱۵ شاهد تعامل ایران با نظام قانونمند بین‌المللی و حصول توافق تاریخی و مهم بودیم که محدودیت سفت و سختی را بر برنامه هسته‌ای ایران تحمیل می‌کند؛ اما با وجود این، وضعیت حقوق بشر ایران همچنان منشأ نگرانی است. در حالی که «حسن روحانی» رئیس‌جمهور منتخب به افزایش آزادی‌های مدنی و شهروندی متعهد شد و در زمینه رفع تبعیض بر بانوان و اقلیت‌های مذهبی و همچنین ایجاد عرصه گسترده‌تر برای آزادی بیان، قول اصلاحات داده بود؛ اما شواهد ناچیزی از تغییری مثبت در این موارد وجود دارد.

ادعا درباره آلودگی آب زمزم

نادر طالب‌زاده در دیدار جمعی از مدیران و برنامه‌سازان شبکه قرآن سیما با بیان اینکه قصد دارم در روزهای آینده با حضور در خبرگزاری فارس، اسناد و مدارکی دال بر جنایت‌های صهیونیست‌ها را دراختیار خبرنگاران قرار بدهم، گفت: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، موضوع آلودگی آب زمزم به ماده سمی آرسنیک است، این در حالی است که به گزارش خود انگلیسی‌ها در سال 1971 آب زمزم یکی از پاک‌ترین و گواراترین آب‌های جهان بوده و این آب دارای مقادیر زیادی فلوراید، کلسیم و منیزیم بوده که در صورت نوشیدن یک لیوان از آن، تا ساعت‌ها شاداب می‌ماندید، اما سال 2006 گزارشی در روزنامه گاردین منتشر شده و در آن به مسلمانان انگلیسی هشدار مسمومیت آب مقدس یعنی آب زمزم داده شد. وی ادامه داد: این اتفاق از سال 1366 و بعد از ماجرای حج خونین رخ داد و پس از این ماجرا آب زمزم که به گواهی خود غربی‌های یکی از بهترین و گواراترین آب‌های جهان بود مسموم شده است.


هشدار جالب درباره امضای مسئولان در جلسات اداری

بر اساس ابلاغیه یک نهاد نظارتی به تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی، تاکید شده است که با توجه به وصول برخی گزارش ها و ابهامات درباره علت و جزئیات حضور تعدادی از مسئولان اجرایی در برخی نشست ها و جلسات، مدیران ارشد دستگاه ها از مسئولان ادارات بخواهند در صورت شرکت در جلساتی که از طرف سازمان ها و مجموعه های مختلف دعوت می شوند و امضای فهرست حضور در جلسه حتما تاریخ، موضوع و علت شرکت در آن جلسه را زیر امضای خود قید کنند.

رئیس بانک ملی تاجیکستان منکر پولهای زنجانی شد!

«جمشید نورمحمد زاده» رئیس بانک ملی تاجیکستان گفت: پولهای بابک_زنجانی در کشور ما نیست، اگرایران سند های مشخصی درمورد وجود سرمایه های بابک زنجانی در بانک های این کشور ارائه دهد، این موضوع را بررسی خواهیم کرد. اگر واقعا وجود این مبلغ هنگفت واقعیت داشت و در تاجیکستان در گردش بود، هیچ وقت اقتصاد تاجیکستان با این مشکل روبرو نمی شد و ارزش سامانی (واحد پول تاجیکستان) پائین نمی رفت.

واکنش وزیر احمدی‌نژاد به ادعای زایمان کف بیمارستان

محمدحسن طریقت منفرد، وزیر بهداشت دولت قبل در پی تماس خبرنگار حامی خبر در واکنش به سخنان عجیب وزیر بهداشت دولت یازدهم مبنی بر اینکه در دولت گذشته مردم بر روی زمین زایمان می کردند گفت: این ادعا نیاز به واکنش ندارد و چنانچه هر شنونده عاقلی این موضع گیری را بشنود، خنده اش می گیرد! وزیر بهداشت دولت دهم در ادامه افزود: این موضع گیری به قدری مضحک است که نیاز به پاسخگویی مفصل ندارد، چراکه ما در سال های گذشته، و بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، در خصوص خدمات قبل، حین و بعد از زایمان وضعیت بسیار مطلوبی داشتیم. طریقت منفرد اضافه کرد: ما در مساله خدمات زایمان شکوایه خاصی نداشتیم و آنچه دکتر هاشمی اعلام کرده اند احتمالا نظر شخصی ایشان بوده است. وی در پایان افزود: مردم به خوبی می توانند این نظر و خدمات دولت قبل را تجزیه و تحلیل کنند. گفتنی است دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت یازدهم در حاشیه مصاحبه با رادیو ایران در اظهار نظری حیرت آور گفته بود مردم در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم کف خیابان زایمان می کردند.

بیانیه ۴ کشور عربی علیه ایران

وزرای خارجه چهار کشور عربی ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران اعلام کردند جمهوری اسلامی باید حسن همجواری با آن‌ها را رعایت کند. در این اجلاس، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات ریاست آن را برعهده داشت و با حضور وزرای خارجه عربستان سعودی، امارات، بحرین، مصر و نیز دبیرکل اتحادیه عرب برگزار شد، ایران به بحران‌سازی در منطقه متهم شد و راه‌‌های مقابله با نفوذ این کشور در امور داخلی اعراب بررسی و بیانیه‌ای نیز در این زمینه صادر شد.در بیانیه این کمیته مطابق معمول مداخله ادعائی ایران در امور کشورهای عربی محکوم و توقف آن خواسته شده است. همچنین در این بیانیه تاکید شده که رابطه با ایران باید بر اساس احترام به تمامیت ارضی دیگر کشورها و رعایت حسن همجواری باشد.

چرا روحانی در شب کودتای ترکیه تا صبح نخوابید؟

رضا هاکان‌تکین سفیر ترکیه در ایران در پاسخ به سؤالی درباره صحبت‌های روحانی و اردوغان در رابطه با اینکه ترکیه می‌خواهد همکاری‌های بیشتری با ایران و روسیه در منطقه داشته باشد و این از تغییر سیاست خارجی ترکیه پس از کودتا حکایت دارد، گفت: «آقایان اردوغان و روحانی مکالمه‌ای سازنده داشتند. آقای روحانی به رئیس‌جمهور ما گفت همان‌گونه که شب کودتا شما تا صبح بیدار بودید، ما نيز در ایران نخوابیده و تحولات ترکیه را بررسی می‌کردیم. در این مکالمه اردوغان بر لزوم همکاری بیشتر ترکیه، روسیه و ایران درباره منطقه تأکید کرد و در این رابطه دو مقام ایرانی و ترک هم‌نظر بودند»

جديدترين اظهارات جنجالي فائزه هاشمي

مشرق:فائزه هاشمي اخيرا گفته است: «من معتقدم که حکومت‌ها به دليل اينکه خطاهايي که دارند را به‌پاي دين مي‌نويسند به دين آسيب مي‌زنند و به خاطر همين‌که دين آسيب نبيند و مردم حالت دين زدگي پيدا نکنند حکومت اگر ديني نباشد بهتر است. من خيلي با حکومت ديني به اين دليل موافق نيستم.» فائزه هاشمي در محفل سراي قلم و اواخر تيرماه مي‌گويد:‌ «شايد در ابتداي انقلاب گفته مي‌شد که اين حکومت با حکومت‌هاي ديگر فرق دارد و مي‌تواند اسلام واقعي را پياده کند ولي در مرور زمان ديدم نه؛ نه‌تنها حاکمان ما اسلام واقعي را پياده نکردند بلکه جامعه ما هم نسبت به دين به خاطر عملکرد حاکميت گريزان شد. مصداق خيلي بارز اين موضوع هم حجاب است. اگر ما حجاب خانم‌ها را با 10 الي 15 سال پيش مقايسه کنيم و برگرديم به اول انقلاب مي‌بينيم سال‌به‌سال حجاب کم‌رنگ‌تر شده است.» دختر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت:‌ در ساير مسائل هم اگر نگاه کنيد همين رويه است. به نظر من اين نشان دهنده تاثير يک حکومت ديني است که ارزش‌هاي مردم را به طوري در معرض خطر قرار مي دهد و آن ديني که مردم به آن باور دارند آن نيز ضعيف شده است.

اسکان غیرقانونی ۱۳خانوار در سعدآباد
فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: از اوایل انقلاب ۱۲ تا ۱۳ خانوار در کاخ سعدآباد ساکن شده‌اند اما سند آنجا هنوز به نام دولت است و ملک دولتی محسوب می‌شود.عزت ا...خانمحمدی درباره تخلف در کاخ ملی سعد آباد اظهار داشت: تصرفاتی در بخش‌های مختلف این کاخ ملی اتفاق افتاده که پرونده آن در دستگاه قضائی در حال پیگیری است و باید رفع تصرف انجام شود.وی ادامه داد: بیش از ۳۰ سال است افرادی از بعضی ارگان‌ها در بخشی از این کاخ اسکان دارند که اسکان آنها غیرقانونی است. وی بیان داشت: فرآیند قانونی بررسی به این تخلف توسط معاون دادستان تهران در حال انجام است.
حمله به طراح لباس المپیکی ها

افشای نام طراح لباس کاروان اعزامی به المپیک برای وی تبعات سختی داشت. در پی انتقادها از البسه کاروان اعزامی ایران به المپیک، نام طراح لباس ها اعلام شد که البته تبعات خوبی نداشت. به دنبال اعلام نام طراح البسه، صفحه وی در شبکه های اجتماعی مورد حمله کاربران قرار گرفت که اکثر نظرات حاوی کلمات توهین آمیز بود. این طراح اعلام کرده مقصر اصلی در خصوص کیفیت پایین لباس های کاروان اعزامی ایران نیست.

جلسات محفلی - انتخاباتی طیف‌های سیاسی در شمیرانات

فرماندار شمیرانات با بیان اینکه برخی طیف‌های سیاسی در شمیرانات جلسات محفلی انتخاباتی برگزار می‌کنند، گفت: نمی‌توان آن را در مقوله ورود زودرس به تبلیغات انتخابات تعبیر کرد. عزت‌الله خان محمدی در مورد برگزاری جلسات زودهنگام انتخاباتی در شمیرانات گفت: در شمیرانات موردی مبنی بر برگزاری جلسه زود هنگام انتخاباتی وجود ندارد ولی جلسات محفلی و برخی تحرکات سیاسی گزارش گیری ومشاهده شده که به نوعی فضای زمزمه آرام انتخاباتی را رقم می‌زند البته نمی‌توان از آن به برگزاری نشست‌های زودهنگام انتخاباتی تعبیر کرد. وی توضیح داد: برگزاری نشست‌ها و جلسات محفلی و دفتری در ماه‌های باقی‌ مانده به انتخابات همواره امری مرسوم بوده که اکنون نیز برگزار می‌شود اما چون این جلسات نمود بیرونی نداشته و نتایج آن بازتاب خبری و انتشار عمومی ندارد، برگزاری آن نیز مغایرتی با قانون ندارد.

بازگشت حجاب به مدارس نیجریه

با حکم یک دادگاه نیجریه‌ای حق دختران برای حجاب پوشش اسلامی به مدارس این کشور بازگشت. حکم منع حجاب در مدارس رسمی نیجریه در سال 1392 توسط دولت الزامی شده بود.اسحق آکینتولا مدیر یکی از گروه‌های حقوقی این کشور گفت: دادگاه تجدید نظر نیجریه (با صدور این حکم) امید مردم عادی به احقاق حق خود از طریق تشکیلات قضایی را بازگرداند. حدود نیمی از ساکنان نیجریه مسلمان هستند که اغلب آنان در مناطق شمالی این کشور زندگی می‌کنند و مسیحیان در بخش جنوبی سکونت دارند.

میزان بدهی پرسپولیس از زبان رئیس فدراسیون

مهدی تاج در پایان مراسم برترین های لیگ فوتبال ایران با ابراز رضایت از برگزاری این مراسم گفت: به اعتقاد من نسبت به سال گذشته مراسم بهتری را برگزار کردیم و امیدواریم بتوانیم هر سال بهتر از سال گذشته این مراسم را برگزار کنیم. رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه به یکباره نمی توان کل بدهی ها را دریافت کرد، گفت: به عنوان مثال باید بگویم پرسپولیس از زمان عبدو تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان بدهکار است.

موریتانی برای استقبال از سران عرب 1500 شتر آماده کرد

1500 شتر سران عرب را در کنفرانس موریتانی همراهی می‌کنند! پایگاه خبری الیوم السابع دیروز گزارش داد: موریتانی یکهزار و پانصد شتر را برای خوشامدگویی به سران کشورهای عربی در بیست و هفتمین دوره برگزاری نشست سران اتحادیه عرب در نواکشوت آماده و آرایش کرده است.کنفرانس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب قرار است روز دوشنبه 4 مرداد در نواکشوت موریتانی برگزار شود و موریتانی ریاست این اتحادیه را از مصر تحویل بگیرد. نشست وزیران خارجه این اتحادیه از روز شنبه در نواکشوت آغاز به کار کرد و وزرای خارجه اتحادیه عرب پیش نویس پایانی این نشست را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.در این مراسم نمایشی شتران، قرار است راکبان شترها با لباس ملی موریتانی در حالی که پرچم کشورهای عربی و نشان هیات‌ها را بر دست دارند سران کشورهای عربی را برای رفتن به کنفرانس سران همراهی کنند. مقامات موریتانی خیابان‌های اصلی مرکز این کشور را برای عبور سران کشورهای عربی آماده و تزیین کرده‌اند.


آخرین وضعیت دادگاه سفارت عربستان

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: دفاعیات مهاجمان به سفارت عربستان و متهمان این پرونده طی دو جلسه به طور کامل استماع شده است و این پرونده در حال حاضر در اختیار قاضی پرونده قرار دارد. به گزارش ایسنا، عباس پوریانی در جمع خبرنگاران افزود: پرونده حمله به سفارت عربستان در دادگاه مربوطه طی دو نوبت رسیدگی شد و دفاعیات یکی از متهمان نیز که در دادگاه حضور پیدا نکرد بنا به تشخیص قاضی پرونده شنیده خواهد شد و باز هم بنا به تشخیص قاضی حکم نهایی صادر یا در صورت نیاز جلسه دیگری برگزار خواهد شد.


حذف یارانه ۵۰ نماینده مجلس
معاون وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه افراد پردرآمد را صرفاً براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حذف کرده‌ایم گفت: ۵۰ نفر از پذیرفته شدگان جدید مجلس شورای اسلامی قبلاً یارانه دریافت می‌کردند که پس از نمایندگی، یارانه آنان حذف شد.به گزارش تسنیم، احمد میدری در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما اظهارداشت: امسال حداکثر 200 هزار نفر را برای حذف یارانه به سازمان هدفمندی اعلام کرده بودیم که مشخص شد یارانه بخش قابل توجهی از آنها قبلاً قطع شده است.

آمریکا «پیتزای فارسی» را هم تحریم کرد

خواننده ایرانی از گروه آریان که به شهادت صفحه توئیترش چندی است در سیدنی استرالیا زندگی می‌کند، در شبکه مجازی خود از ماجرای جنجالی «پیتزای فارسی» و تحریم‌های آمریکا علیه ایران سخن گفته است.علی پهلوان نوشته است: «شب گذشته در سایت دومینو، من پیتزایی سفارش داده و نام آن را بوسه فارسی گذاشتم. سپس پول آن را با پی پل(pay pal) پرداختم. ناگهان ایمیلی از پی پل دریافت کردم که در آن نوشته بود که پرداخت شما مشکوک است و به تحقیقات نیاز دارد؛ تحقیقاتی که شاید 72 ساعت طول بکشد. من با پی پل تماس گرفتم و دلیل را پرسیدم. آنها هم شگفت زده شدند و مرا به اداره امنیتشان وصل کردند. سرانجام ما متوجه شدیم که کلمه "فارسی"(Persian) در اسم پیتزا، به عنوان پرداختهای مرتبط با کشورهایی که تحت تحریمهای آمریکا قرار دارند، لحاظ شده است!! فرد مسئول فروش پیغام گذاشت که لطفا، این فقط یک پیتزا است پرداخت را آزاد کنید(رفع بلوکه کنید)».وی همچنین در شبکه مجازی خود افزود: «یه پیتزا اینترنتى سفارش دادم به نام "پرشین" پرداخت پِى پَلم به خاطرسفارشى با نام کشور هاى تحت تحریم ٤٨ ساعت بلوکه شد».

هشدار پلیس فتا برای استفاده از تلگرام

سردار کمال هادیانفر با اشاره به اینکه سرورهای این پیام رسان در داخل کشور نیست، افزود: غالبا اطلاعات بارگذاری شده در این سرور توسط بیگانگان مورد سوء استفاده قرار می گیرد و در واقع ادمین اصلی تلگرام اراده جدی در برخورد با پدیده جرم در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی و اخلاقی را ندارد، سردار هادیان فر به همراه چند نفر از معاونان و مدیران، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و در راستای پاسخگویی به نظرات، انتقادات، دیدگاه ها و مشکلات مردمی صبح امروز دوشنبه- چهارم مردادماه- از ساعت ۹ تا ۱۲ در دفتر نظارت همگانی (۱۹۷) حضور یافت. رئیس پلیس سایبری کشور بیشترین مشکلات مطرح شده شهروندان طی این دیدار مردمی را نحوه استفاده و فعال شدن پیام رسان تلگرام عنوان کرد.

اخبار روزانه:

*بر اساس اطلاعات تازه «ویکی لیکس»، قطر، ترکیه و حزب دموکرات کردستان عراق با داعش ارتباط داشته‌اند. انتشار این اسناد درباره ترکیه و روابط این کشور، افزون بر ترکیه، بر اقلیم کردستان عراق نیز تأثیر بسزایی گذاشته است تا جایی که عده‌ای در اقلیم کردستان به همکاری با سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه موسوم به «میت» متهم شده‌اند. گفتنی است، متهم اصلی در این روابط حزب دموکرات کردستان عراق به سرکردگی مسعود بارزانی است.
*در بولتن آماری سازمان اوپک آمده است: مصرف بنزین در ایران به بالاترین سطح خود در پنج سال گذشته رسیده و با رشد ۱/۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی به ۴۵۵ هزار بشکه در روز رسیده است. حال آنکه وزارت نفت مدعی است، برخلاف افزایش هشت درصدی تعداد وسایل نقلیه، میزان مصرف بنزین در کشور از مرز دو درصد عبور نکرده است؛ ادعایی که لااقل گزارش آماری سازمان اوپک به صراحت آن را رد می‌کند.
*شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ضمن بررسی و آسیب‌شناسی شورای شهر چهارم، فعالیت انتخاباتی برای شورای شهر آتی را کلید زد. قرار است در جلسات آتی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همین دستور کار، یعنی بررسی و آسیب‌شناسی شورای اسلامی شهر چهارم دنبال شده و پس از آن با ارزیابی فعالیت اصلاح‌طلبان حاضر در شورای شهر فعلی، در زمینه سیاست‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر پنجم تصمیم‌گیری شود.
*پس از انتشار اخبار متعدد درباره وجود اختلاف و چنددستگی در حزب کارگزاران سازندگی، محمدرضا عطریانفر، عضو ارشد این حزب با پذیرش تلویحی اختلاف پدید‌آمده میان اعضای ارشد کارگزاران، تصریح کرد: کسی نمی‌تواند مدعی شود چهره‌های برجسته حزب کارگزاران سازندگی، مانند آقای کرباسچی و آقای مرعشی باید دقیقاً مواضع یکسانی در همه جزئیات داشته باشند، بلکه افراد یک حزب باید از تصمیم نهایی حمایت کنند.
*جمشید نورمحمدزاده» رئیس بانک ملی تاجیکستان گفت: پول‌های بابک زنجانی در کشور ما نیست، اگر ایران سندهای مشخصی درباره وجود سرمایه‌های بابک زنجانی در بانک‌های تاجیکستان ارائه دهد، این موضوع را بررسی خواهیم کرد. وی افزود: اگر واقعاً وجود این مبلغ هنگفت واقعیت داشت، هیچ‌وقت اقتصاد تاجیکستان با این مشکل روبه‌رو نمی‌شد و ارزش سامانی (واحد پول تاجیکستان) پایین نمی‌آمد.
*بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: آسوشیتدپرس بخش‌هایی از برنامه بلندمدت هستهای ایران را منتشر کرده که محرمانه بوده و تلقی ما این است که این اطلاعات از آژانس درز کرده است. نکته مهم در این میان این است که موضوع اعتراض به انتشار اسناد محرمانه ایران (برنامه بلندمدت هسته‌ای) نزد آژانس بین‌المللی مسبوق به سابقه بوده و در گذشته نیز به مراتب اتفاق افتاده است.
*دبیر انجمن آب‌های آشامیدنی و معدنی ایران گفت: آب معدنی‌های خاص نروژی برای سفارتخانه‌ها و آدم‌های خاص راهی بازار ایران شده است. پیمان فروهر افزود: این آب معدنی که از نروژ به برخی فروشگاه‌های خاص شمال تهران راه یافته، تا چندی پیش به صورت قاچاق به بازار می‌آمد، اما به تازگی سازمان غذا و دارو مجوز واردات این برند را صادر کرده است.
*کرامت بهبهانی با تشریح مذاکرات جدید نفتی ایران و چین برای توسعه فاز دوم آزادگان شمالی، گفت: حجم ذخایر نفت در جای این میدان از ۶/۵ به ۷ میلیارد بشکه افزایش یافته است. وی افزود: هم‌اکنون حجم ذخایر نفت خام این میدان مشترک حدود پنج میلیارد و ۶۸۰ میلیون بشکه است.
*جان بولتون، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل با بیان اینکه دولت بغداد شکست خورده‌ و وقت تجزیه کُردستان از عراق فرارسیده، ابراز امیدواری کرد، دولتی که قرار است در آمریکا روی کار بیاید، فرصت برای بحث و گفت‌وگو درباره این مسئله و آنچه گام برداشتن در مسیر صحیح خوانده، فراهم کند.
*در برخی فروشگاه‌ها کفش پاشنه‌بلند مردانه عرضه شده است. حالا که پای کفش پاشنه‌بلند مردانه و کاشت ته‌ریش به بازار مد باز شده، می‌توان مدهای جدید پوشش و آرایش مردانه را نزدیک به «مبدل‌پوشی» و «زنانه‌پوشی» دانست؛ موضوعی که روانشناسان می‌گویند ناشی از یک اختلال شخصیتی است.
*احمد الطیب، رئیس دانشگاه «الازهر» و مفتی اعظم مصر تقریب مذاهب اسلامی را خواستار شد و اعلام کرد: هر یک از علمای شیعه و سنی با صدور فتاوایی قتل سنی‌ها و شیعیان را تحریم کنند.
*شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده است، شرکت‌های امنیتی این رژیم مسئول تأمین امنیت بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو دو ژانیرو برزیل هستند و برای این کار مبلغ ۵/۲ میلیارد دلار دریافت کرده‌اند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: