به‌روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۱۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
اگر منظور از این تشکل، یک حزب باشد معتقدم که این حزب که بتواند همه تشکل‌های اصولگرا را زیر پوشش خود قرار دهد قابل تحقیق نیست. تشکل‌های اصولگرا از سالیان قبل تشکیل شده و دارای اساسنامه و مرامنامه هستند و جمع کردن آنها زیر یک چتر به عنوان حزب را عملی نمی‌دانم اما ائتلاف اصولگرایان در دوره‌های انتخاباتی را عملی و ضروری می‌دانم.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، گفت: نه با اصطلاح پارلمان اصولگرایی آشنایی دارم و نه آن را مفید می‌دانم.

محمدنبی حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ایده تشکیل پارلمان اصولگرایی که از سوی مرتضی نبوی مطرح و مورد تأیید محمدرضا باهنر قرار گرفته است، اظهار کرد: چون اصطلاح پارلمان اصولگرایی تعریف نشده است من آشنایی با آن ندارم و وجود چنین تشکل‌هایی را هم مفید نمی‌دانم.

وی در ادامه افزود: در مواقع مهم مثل انتخابات، همگرایی اصولگرایان اهمیت دارد که ما شاهد این همگرایی در دهمین دوره انتخابات مجلس بودیم. من این همگرایی‌ها را مفید می‌دانم و معتقدم اگر از ظرفیت‌های تشکل‌های اصولگرا در مقاطع انتخابات استفاده شود، نتیجه بهتری به دست می‌آید.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با بیان اینکه در جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا یک تشکل مقتدر که بتواند به تنهایی به میدان بیاید و پیروز شود وجود ندارد، تصریح کرد: ائتلاف اصولگرایان در مقطع انتخابات یک ضرورت قابل توجه است.

حبیبی خاطرنشان کرد: اگر منظور از این تشکل، یک حزب باشد معتقدم که این حزب که بتواند همه تشکل‌های اصولگرا را زیر پوشش خود قرار دهد قابل تحقیق نیست. تشکل‌های اصولگرا از سالیان قبل تشکیل شده و دارای اساسنامه و مرامنامه هستند و جمع کردن آنها زیر یک چتر به عنوان حزب را عملی نمی‌دانم اما ائتلاف اصولگرایان در دوره‌های انتخاباتی را عملی و ضروری می‌دانم.

دبیرکل حزب موتلفه در پایان، گفت: اظهارات کسانی که پارلمان اصولگرایی را مطرح کرده‌اند فعلاً در حد نظریه است و یک موضع جامع و مانع و یک تعریف عمیقی ارائه نکرده‌اند، باید این افراد یک تعریف قانع‌کننده‌ای ارائه کرده و همچنین یک تئوری عملیاتی را مطرح کنند تا ما بتوانیم بر اساس آن تعریف، اظهارنظر کنیم.

برچسب ها: محمدنبی حبیبی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: