logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۰۹۱۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
بازگشت کسانی که رفته بودند؛
لیست جدید بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد. پس از انجام دو بازی دوستانه مقابل مقدونیه و قرقیزستان، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی 38 بازیکن را برای حضور در اردوی ارمنستان که 9 روز به طول خواهد انجامید اعلام کرد که در این فهرست نام بازیکنان استقلال و ذوب‌آهن که به دلیل برگزاری بازی فینال جام حذفی، در اردوی قبلی حضور نداشتند، دیده می‌شود.
شاهین تهرانی- لیست جدید بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد. پس از انجام دو بازی دوستانه مقابل مقدونیه و قرقیزستان، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی 38 بازیکن را برای حضور در اردوی ارمنستان که 9 روز به طول خواهد انجامید اعلام کرد که در این فهرست نام بازیکنان استقلال و ذوبآهن که به دلیل برگزاری بازی فینال جام حذفی، در اردوی قبلی حضور نداشتند، دیده میشود.

پرسپولیس با داشتن پنج ملی پوش بدون احتساب مهدی طارمی که در پی لژیونرشدن است و جداییاش از جمع سرخپوشان قطعی به نظر میرسد، به همراه استقلال بیشترین سهم را در فهرست اخیر تیم ملی داشته باشد. علیرضا بیرانوند، رامین رضائیان، سید جلال حسینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا ملیپوشان این تیم هستند که در بین آنها محمد انصاری است که برای دومین بار پس از اردوی بازی با هند و عمان به تیم ملی دعوت شده، سید جلال که به تازگی دوباره به عضویت سرخپوشان درآمده از جمله این جمع هستند.

استقلال در اردوی قبل هیچ ملیپوشی نداشت و در اردوی پیش از بازی با هند و عمان هم امید ابراهیمی، سید محسن کریمی و سجاد شهباززاده از این تیم به اردو دعوت شده بودند که کریمی و شهباززاده الان نیستند؛ اما حالا با اضافهشدن وریا غفوری و بختیار رحمانی به جمع بازیکنان جدید خود، حالا در کنار امید ابراهیمی و خسرو حیدری به همراه کنعانیزادگان که خدمت سربازیاش در ملوان به اتمام رسیده و به جمع آبیها پیوسته است؛ پنج ملیپوش این تیم را تشکیل میدهند.

نام خسرو حیدری در حالی دوباره در جمع ملیپوشان استقلال دیده میشود که وی آخرین بار برای بازی با ترکمنستان و گوام به تیم ملی دعوت شده بود و در دقیقه 71 بازی با گوام که در تاریخ 26 آبان ماه 94 برگزار شده بود به جای مهدی طارمی به میدان آمد. او حالا دوباره ملیپوش شده تا پس از نزدیک به هفت ماه دوباره حضور در تیم ملی را تجربه کند.

بختیار رحمانی یکی از خریدهای پر سر و صدای فصل جدید استقلال است که با اتمام خدمت سربازیاش به جمع آبیپوشان اضافه شده است. او که یکی از ملیپوشان حاضر در فهرست تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل بود و البته فرصت بازی را پیدا نکرد چهار بازی ملی دارد که آخرین آن، آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی قبل از بازی با نیجریه مقابل ترینیداد و توباگو در تاریخ 18 خرداد 93 بود که بختیار در آن 90 دقیقه به میدان رفت و او حالا بعد از دو سال دوری از تیم ملی به اردو فراخوانده شده است.

وریا غفوری که یکی از ملیپوشان جدید استقلال است، در جام ملتهای آسیا 2015 استرالیا یکی از بازیکنان جدید تیم ملی بود که به ترکیب اصلی راه پیدا کرد. او در بازی دوستانه با ژاپن که 21 مهر ماه 94 برگزار شد دچار مصرومیت شدید شد و از دقیقه 24 جای خود را به مهدی ترابی داد. او با پیوستن به استقلال پس از هشت ماه دوباره به تیم ملی دعوت شده تا با رامین رضاییان مدافع پرسپولیسی تیم ملی در سمت راست رقابت کند.

ذوب آهن با چهار سهمیه

ذوبآهن، قهرمان جام حذفی هم چهار ملی پوش دارد. محمد رشیدمظاهری، هاشم بیک زاده، مرتضی تبریزی و احسان پهلوان بازیکنانی هستند که از این تیم اصفهانی به اردو دعوت شدهاند.

نکته جالب در خصوص بازیکنان دعوت شده ذوب آهن، دعوت هاشم بیگ زاده به تیم ملی است. هاشم جزء بازیکنان مورد علاقه کارلوس و البته بدشانس تیم ملی است که نامش در فهرست نهایی تیم ملی برای جام جهانی 2014 برزیل و جام ملتهای آسیا 2015 استرالیا قرار داشت؛ اما هر دو تورنمنت مهم را به دلیل مصدومیت از دست داد. بیگ زاده که در نیم فصل دوم در هفت بازی به میدان رفت و در بازی فینال جام حذفی هم روی نیمکت نشسته بود، آخرین بار در بازی دوستانه با سوئد که 11 فرروردین ماه سال 94 برگزار شده بود، 90 دقیقه در ترکیب اصلی تیم ملی به میدان رفت و حالا بعد از 14 ماه دوباره به تیم ملی فراخوانده شده است.

 قهرمان لیگ هم با چهار سهمیه

دانیال ماهینی، محمد طیبی، رحیم مهدی زهیوی و عزتالله پورقاز چهار ملی پوش استقلال خوزستان به عنوان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر هستند که در این اردو حاضر خواهند بود. در این بین، ماهینی و طیبی در بازی قبل تیم ملی مقابل قرقیزستان، اولین بازی ملی خود را تجربه کردند و پورقاز هم به تازگی با جدایی از ملوان به عضویت این تیم در آمده است.

کی روش از تراکتورسازی محمدرضا اخباری، سعید آقایی و سروش رفیعی را به تیم ملی دعوت کرده که این آخری یعنی سروش یک مورد خاص به شمار میرود! سرمربی تیم ملی در حالی بختیار رحمانی و محمدحسین کنعانی زادگان را به تیم ملی دعوت کرده که سربازی آنها تمام شده؛ اما خدمت رفیعی هنوز به اتمام نرسیده و باید دید بازیکن مورد علاقه کارلوس، مجوز بازی برای تیم ملی از سوی سازمان نظام وظیفه و سردار کمالی را پیدا میکند یا خیر؟

گسترش فولاد با دعوت شدن داریوش شجاعیان و سایپا با داشتن مهدی ترابی دو تیم دیگر لیگ برتر هستند که هر کدام یک سهمیه در تیم ملی دارند.

 ملی پوشان لیگ ستارگان

پژمان منتظری از الاهلی مرتضی پور علی گنجی از السد، سید اشکان دژاگه از العربی و مسعود شجاعی از الغرافه چهار ملیپوش دعوت شده از لیگ ستارگان قطر هستند که در اردوی تیم ملی حضور دارند.

سعید عزتاللهی و سردار آزمون از روستوف و میلاد محمدی از ترک گروژنی سه ملی پوش دعوت شده از لیگ روسیه به عنوان میزبان جام جهانی 2018 هستند.

علیضا جهانبخش از آزد آلکمار هلند و کریم انصاری فرد از پانیونیوس یونان دو لژیونر دیگر تیم ملی هستند که در این اردو شرکت می کنند.

تیم ملی درا ین اردو بازیکنانی دارد که وضعیت تیمهای باشگاهی آنها در فصل آینده مشخص نیست! وحید امیری بازیکن فصل گذشته نفت تهران که قراردادش با این تیم به پایان رسیده، رضا قوچاننژاد کارش با چارلتون آتلتیک به پایان رسیده و در پی حضور در تیم جدیدی است. احسان حاج صفی هم پس از سقوط اف اس وی فرانکفورت به دسته دوم بوندسیلگا، از این تیم جدا شده و به دنبال تیم جدیدی میگردد. سایپا هم گویا اعلام کرده به آندرانیک تیموریان نیازی ندارد و کاپیتان تیم ملی در باشگاه جدیدی توپ خواهد زد. مارتیمو پرتغال هم با رفتن وینگادا و تغییر سرمربیاش در پی دروازهبان جدیدی به جای علیرضا حقیقی است مهدی طارمی آقای گل فصل گذشته لیگ برتر هم میخواهد هر طور که شده فوتبال خود را در تیم جدیدی دنبال کند.

آندرانیک تیموریان کاپیتان اصلی تیم ملی که آخرین بار در بازی با گوام در ترکیب ایران به میدان رفته است، در چند ماه اخیر به دلیل مصدومیت، اردوی تیم ملی را از دست میداد، حالا و با رفع آسیبدیدگی دوباره در جمع ملیپوشان حضور دارد. بازیکنانی مانند اشکان دژاگه، سید جلال حسینی و احسان حاج صفی در غیاب او بازوبند تیم ملی را به بازو میبستند.

 غایبان سرشناس

کاوه رضایی بازیکن فصل گذشته ذوبآهن که جنگ استقلال و پرسپولیس بر سر جذب او در فصل نقل و انتقالات به راه افتاده و نیز امید عالیشاه که موثرترین بازیکن فصل گذشته لیگ بود و همچنین محسن مسلمان هافبک تأثیرگذار پرسپولیس، غایبان سرشناس تیم ملی هستند که کی روش در این اردو به آنها اعلام نیاز نکرده است!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: