به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۰۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

کدام دولت مجوز فیش های نجومی را داد؟

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات در توضیح ریشه دریافت‌های غیر متعارف برخی مدیران با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی از شمول نظام پرداختی قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنا شده‌اند، بیان کرده است: «در قانون و بند (ح) ماده 50 قانون برنامه پنجم آمده است که یک فوق‌العاده خاص می‌توان تعیین و به مدیران پرداخت کرد، منتها مدیران دولتی این موضوع را در پرداختی‌ها به عنوان حقوق مستمر در تمامی پرداختی‌های خود مبنا قرار داده و لحاظ کردند، در حالی که جزو حقوق غیرمستمر بود. مجوز اعمال این فوق‌العاده، در سال 93 صادر شد، و قبل از آن چنین مجوزی وجود نداشت و ریشه قانونی این پرداختی‌ها به بند (ح) ماده 50 قانون برنامه پنجم برمی‌گردد که البته در اعمال و اجرا، آن را توسعه دادند. در واقع مشخص می‌شود که ریشه این پرداختها براساس قانون برنامه پنجم بوده است که اعمال این فوق‌العاده‌ها در سال 93 صادر و اجرایی شده است. برخلاف اظهارات برخی دولتی‌ها که این موضوع ریشه درگذشته دارد؛ ریشه در مجوز همین دولت دارد.

همدردی مسیحیان با اعتصاب‌ غذای شیعیان پاکستان

با اینکه دولت پاکستان در ماجرای اعتصاب غذای شیعیان در اعتراض به افراطیون ساکت است، رهبران مسیحی پاکستان نیز با اعتصاب غذای شیعیان علیه آزار و تعرضات همدردی کردند. پدر امانوئل یوسف مانی، از رهبران مسیحیت پاکستان با شیعیان این کشور ابراز همدردی کرد و گفت: حکومت باید به کشته شدن شهروندان شیعه توجه کند. رئیس هیئت ملی عدالت و صلح اسقف‌های کاتولیک پاکستان تاکید کرد: هیچکس حق ندارد عقایدش را به دیگری تحمیل کند و حکومت باید از همه اقلیت‌های مذهبی حمایت کند. وی بزرگان اهل سنت پاکستان را نیز مخاطب قرار داد و از آنها خواست با تکیه بر تعالیم حقیقی اسلام، خشونت به اسم دین را محکوم کنند.

قابلیت جدید تلگرام

تلگرام با ارائه جدیدترین نسخه خود، (نسخه ۳.۱۰) قابلیت پیش‌نویس (draft) را معرفی کرده است، به طوری که پیام‌هایی که پایان نیافته‌اند در لیست پیام‌ها به طور واضح دیده می‌شوند و پیام‌هایی که حاوی پیش‌نویس‌هایی هستند که هنوز فرستاده نشده‌اند، به بالای لیست منتقل می‌شوند تا پیامهای نیمه کاره فراموش نشوند. با جدیدترین نسخه تلگرام، این قابلیت نیز فراهم شده تا در سیستم عامل iOS، ویدیوهای یوتیوب و ویمو (Vimeo) را در یک پنجره جدید مشاهده کنید. دکمه‌ای جدید به سمت راست ویدیوها اضافه شده که با ضربه زدن رو‌ی آن، می‌توانید ویدیو را کوچک کرده و در حالی که کارهای دیگری انجام می‌دهید، به گوش دادن و نگاه کردن به آن بپردازید.

سلاح نامتعارف جدید داعش

یک منبع محلی در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: خمپاره هایی که در روزهای اخیر از سوی گروه تروریستی جیش الفتح بر سر مردم فوعه و کفریا شلیک می شود، کاملا نامتعارف است، به حدی که این خمپاره دو بار در آسمان منفجر می شود و به هنگام سقوط و انفجار شبیه بمب های خوشه ای عمل می کند.

سوء استقاده سارقان اینترنتی از حذف یارانه ها

همزمان با موعد واریز یارانه‌های نقدی، برخی سایت‌های منتسب به یارانه‌ها درصدد سرقت الکترونیکی هستند. فقدان اطلاع رسانی کافی، پای دزدان اینترنتی را به ماجرای یارانه نقدی باز کرده است که منجر به هشدار مسئولین شد. در خبرها آمده است: «برای هرگونه ثبت‌نام یا موارد مشابه آن هیچ‌گونه نیازی به اطلاعات کارت بانکی افراد اعم از شماره کارت، تاریخ انقضا، نام فرد و رمز مشتری نیست و امور مربوطه به ثبت‌نام هر درخواستی براساس شماره ملی اشخاص حقیقی و شناسه ملی اشخاص حقوقی صورت می‌پذیرد و موضوع یارانه‌ها نیز انحصارا از سایت Refahi.ir امکان‌پذیر است.»

هلاکت ۹ تروریست در مرز اشنویه

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه مرزهای کشور برای ورود جریان‌های داعشی و تکفیری ناامن است، گفت: شب گذشته با تلاش نیروهای سپاه پاسداران گروهک پژاک در مرزهای غربی متلاشی شد. از این گروه تروریستی مقادیر زیادی سلاح و مهمات کشف و ضبط شده است

جزئیات جریمه 8 میلیون تومانی وزیر احمدی نژاد!

پرونده محمد جهرمی یکی از متهمان پرونده فساد سه هزار میلیاردی با جریمه 8 میلیون تومانی مختومه شد.جزئیات جریمه 8 میلیون تومانی جهرمییک منبع آگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص حکم دادگاه برای سید محمد جهرمی یکی از متهمان پرونده فساد سه هزار میلیاردی اظهار داشت: این پرونده در دادگاه انقلاب در حال رسیدگی بود که سید محمد جهرمی به جریمه 8 میلیون تومانی به عنوان جزای بدل حبس محکوم شد.وی افزود: جهرمی به حکم صادر شده از سوی دادگاه اعتراضی نداشته و با پرداخت جریمه پرونده مختومه شده است.گفتنی است؛ پرونده فساد سه هزار میلیاردی، حدود 100 متهم دارد که پرونده آنها در حال رسیدگی است.

تعویق دادگاه رضاضراب در نیویورک

دادگاه بررسی اتهام بازرگان ترکیه‌ای- ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌‌های ایران از سوی قاضی امریکایی را به تعویق انداخته شد. به گزارش فارس، در ادامه خبر‌های منتشر شده درباره محاکمه رضا ضراب در نیویورک، دادگاه جلسه محاکمه بازرگان ترکیه‌ای- ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌‌های ایران که قرار بود امروز برگزار شود به ۳۱ خرداد موکول شد. رضا ضراب، تاجر ترکیه‌ای- ایرانی اوایل فروردین ماه در شهر میامی «فلوریدا» امریکا بازداشت شد. اتهام او تلاش برای دور زدن تحریم‌‌های ایران بوده و وی از آن زمان در امریکا زندانی است. دادستان‌‌های امریکایی پیش از این با درخواست رضا ضراب برای آزادی به قید وثیقه ۵۰ میلیون دلاری تا زمان رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه مخالفت کردند.

افشای خرید جدید پرسپولیس از زبان هدایتی

حسین هدایتی از حضور یک مدافع خارجی در تیم پرسپولیس خبر داد. هدایتی پروژه خرید بعدی پرسپولیس را جذب یک مدافع خارجی بیان کرده است.گفته می‌شود سر‌خپوشان پس از ناکامی در جذب کنعانی‌زادگان به سراغ یک مدافع خارجی رفتند تا این ‌بازیکن را برای فصل بعد به خدمت بگیرند.طبق پیگیری‌های صورت گرفته این مدافع خارجی ا‌صلیت استرالیایی دارد که بر‌انکو وی را در‌ لیست خرید سر‌خپوشان قرار داده است.محمدعلی تر‌کاشوند مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس در این باره گفت: ما با جذب یک مدافع لیست 6 نفره سهمیه بزرگسال خود را می‌بندیم.وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس نیاز به جذب یک مدافع دارد. براین اساس آخرین خر‌یدمان در لیست خط دفاع خواهد بود

میانگین مصرف بنزین در کشور چند است؟

براساس آمارهای شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، میانگین مصرف نفت‌گاز در این بازه زمانی ٦٧ میلیون لیتر بود که نسبت به پارسال ١٣,٥ درصد افت نشان می دهد.میانگین مصرف نفت‌گاز غیر نیروگاهی از ابتدای سال با ٨,٢ درصد کاهش از مرز ٦٠ میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گذشت.همچنین، میانگین مصرف گاز مایع در دوره مورد بررسی نسبت به مدت مشابه پارسال با ٣,٩ درصد رشد به پنج میلیون و ٥٢٤ هزار تن رسید.میانگین مصرف نفت سفید از ابتدای سال تاکنون ٤ میلیون لیتر بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ١,٩ درصد رشد داشته است.میزان مصرف نفت کوره در این بازه زمانی ٩ میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ٦٣ درصد کاهش را تجربه کرد و میانگین مصرف نفت‌کوره غیرنیروگاهی با ٦٢,٤ درصد کاهش به ٢ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر رسید.

پلیس امریکا: عامل حمله تگزاس، مهاجر ایرانی بود!

پلیس امریکا اعلام کرد یک مهاجر ایرانی در ایالت تگزاس اقدام به گروگانگیری کرده است. به گزارش فرارو، پلیس امریکا مدعی شده است که مرد مسلحی که ۲ نفر را در وال مارت محلی گروگان گرفته است، یکی از کارکنان فروشگاه بوده است که با کارفرمای خود مشاجره کاری داشته است و دلیلی وجود ندارد که این حادثه تروریستی بوده باشد. سرگرد برنت باربی گفت: مظنون ۵۴ ساله محمد مقدم نام دارد که مدیر فروشگاه و یک فرد دیگر را پس از مشاجره درباره ارتقای شغلی گروگان گرفته است. پلیس شهر آماریلو در ایالت تگزاس امریکا اعلام کرد که در یک فروشگاه والمارت در شهرک پنهندل تیراندازی شده و تعدادی در این فروشگاه گروگان گرفته شده‌ بودند، اما فرد مهاجم ظاهراً در اثر تیراندازی پلیس کشته شده است. در این حمله گروگان‌ها جان سالم به در بردند.

چند مدیر حقوق بالای ۱۷ میلیون دارند؟

معاون معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری سابق گفت: برخی دستگاه‌‌ها برای عمل به قانون فشار می‌آورند و بیش از ۵۰۰ مدیر حقوق بالای ۱۷ میلیون دارند. سید احمد طباطبایی در مورد علت حقوق‌ چند ده میلیونی برخی مدیران بانک‌های دولتی و شرکت‌های بیمه‌ای و مغایرت آن با کف و سقف حقوق‌ مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، اظهار داشت: قانون تکلیف کف و سقف پرداختی‌ها را تعیین کرده و امکان تخلف و نادیده گرفتن آن وجود ندارد و علاوه بر ذیحسابی ادارات،‌ سازمان‌های نظارتی نیز به باید این موضوع رسیدگی کنند.

توقیف «جهان نیوز»

سایت خبری «جهان نیوز» توقیف شد. به گزارش فارس، هیأت نظارت بر مطبوعات براساس بند ۱۱ ماده ۶ و مستند به تبصره ذیل ماده ۱۲ قانون مطبوعات، سایت خبری «جهان نیوز» را توقیف کرد. ایرنا به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: « جهان نیوز در تاریخ ۱۶ و ۱۸ خرداد دو خبر جعلی و کذب با تیترهای «نامه محرمانه موگرینی به ظریف» و «حضور رهبر طالبان در ایران قبل از کشته شدن» منتشر کرد که اگر چه بعد از تکذیب مسئولان، خبرها از خروجی سایت حذف شد، اما این خبرها همچنان در سایت های ضد انقلاب، رسانههای صهیونیستی و شبکه های ماهواره ای به عنوان سندی برای اتهام «دروغگویی ایران» قابل مشاهده است. این سایت نزدیک به علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس است. پرویز سروری نماینده سابق مجلس و عضو فعلی شورای شهر تهران. مدیرمسئول سایت جهان نیوز است.

علت شگفتی زیباکلام؟

صادق زیباکلام روز سه شنبه در مراسم سالگرد انتخابات 92 در دیلم گفت: دیلم اولین جایی است که امام جمعه به مراسم من می آید. بقیه ی شهرها امام جمعه یا می گوید من را راه ندهند و یا نهایتا کاری ندارد و میگوید بیاید حرفش را بزند و برود ولی اینکه امام جمعه ی دیلم در مراسم حضور دارد احتمالا از نشانه های ظهور حضرت حجت باشد !

نخستین نماز جماعت کویتی‌ها در مسجد امام صادق

سرانجام پس از گذشت یک سال از حمله تروریستی به مسجد امام صادق(ع) درکویت، کار بازسازی این مسجد به پایان رسید. شیخ جابر الاحمد الصبا، امیر کویت ظهر سه‌شنبه با حضور در مسجد امام صادق(ع) نماز ظهر را در آنجا خواند. مراسم بازگشایی مسجد امام صادق(ع) همزمان با نخستین سالگرد حمله تروریستی به این مسجد صورت گرفت. نواف الاحمد، ولیعهد کویت و شماری از مسؤولان ارشد این کشور امیر کویت را در این مراسم همراهی کردند. مسجد امام صادق (ع) در منطقه «الصوابر» کویت سال گذشته در چنین روزهایی هدف حمله تروریستی قرار گرفت که بر اثر آن ۲۶ نفر شهید و ۲۲۰ نفر مجروح شدند. این انفجار هنگام برگزاری نماز جمعه انجام شد و گروه تروریستی داعش مسؤولیت آن را برعهده گرفت.

ادعای مشاور ترامپ درباره یک جاسوس سعودی‌

به نوشته روزنامه دیلی میل، راجر استون، مشاور غیر رسمی کمپین ترامپ گفت: هما عابدین گذشته نگران‌ کننده‌ای دارد و معلوم نیست از کجا پیدایش شده و به نظر می‌رسد که پول زیادی دارد؛ حتی پیش از کار کردن برای هیلاری. حالا باید بپرسیم آیا یک جاسوس سعودی در میان خود داریم؟ آیا عامل تروریستی داریم؟ من همچنین گمان می‌کنم اکنون که "تروریسم اسلامی" قرار است در کانون توجه باشد، تمرکز جدیدی بر روی این مساله وجود خواهد داشت که آیا دولت هیلاری کلینتون مورد نفوذ عمیق عوامل اطلاعاتی سعودی و یا آمریکایی‌های غیر وطن‌پرست قرار می‌گیرد یا خیر. من دقیقا درباره هما عابدین صحبت می‌کنم که دست‌ راست کلینتون است و از روسای کمپین ریاست جمهوری او محسوب می‌شود. ترامپ باید علنا به این موضوع بپردازد. تنها زمانی مردم به این مساله توجه می‌کنند که ترامپ آن را مطرح کند. علاوه بر هما، مادر و پدر او هم دارای ایدئولوژی‌های افراطی اسلامی هستند. همچنین در ایمیل‌های شخصی کلینتون در دوران تصدی وزارت خارجه که تحویل این وزارتخانه شد، بارها نام هما عابدین آمده است.

عذرخواهی نوبخت نوشدارویی پس از مرگ سهراب بود

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «امان از این تیم اطلاع‌رسانی» نوشت: روحانی اگر بنای ترمیم کابینه را دارد بایستی آن را از تیم اطلاع‌رسانی خود استارت بزند. عذرخواهی نوبخت سخنگوی دولت هم نوشدارویی پس از مرگ سهراب بود که تقریباً می‌توان گفت بی‌تأثیر است. اگر سخنگوی دولت ده‌بار دیگر هم عذرخواهی کند نه‌تنها اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، بلکه داغ دل مردم را در مورد حقوق‌های میلیونی تازه می‌نماید

هشدار ایران به 1+5 درباره نقض برجام

بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با صدا و سیما به طرف مقابل به ویژه آمریکایی‌ها تاکید کرد: فراتر از متن برجام نروید؛ اگر بنا بر پایدار ماندن توافق است ضروری است به آنچه توافق کردیم و در متن برجام آوردیم پایبند بمانیم.وی درباره تهدید برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پاره کردن برجام گفت: البته ممکن است در تبلیغات انتخاباتی امریکا حرف های زیادی گفته شود اما واقعیات جمهوری اسلامی به نحوی است که اگر آنان بخواهند آمالشان را عملی کنند قطعاً با مشکلات بسیار مواجه خواهند شد زیرا در صورت نیاز به اقدام متقابل یا بازگشت به عقب ظرفیت بالایی داریم.وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این‌که آیا زمانبندی مشخصی برای بازگشت به مرحله پیش از برجام طراحی شده است؟ گفت: از ابتدا برای سناریوهای برگشت پذیری تدبیر کرده ایم و این آمادگی را داریم که در صورت نیاز با سرعت در شرایطی قرار بگیریم که طرف مقابل حتماً متعجب شود.

اخبار روزانه:

*در دیدار مسئولان و سران قوا با رهبر معظم انقلاب حدیثی پرمغز از امیرالمومنین(ع)، بر دیوار حسینیه امام خمینی(ره) نقش بسته بود. نص این روایت و ترجمه آن عبارت است از : «اِحْذَرُوا عَدُوّاً نَفَذَ فِی الصُّدُورِ خَفیّاً وَ نَفَثَ فِی الآذانِ نَجیّاً؛ از آن دشمنی بپرهیزید که در سینه ها مخفیانه نفوذ می کند و در گوش ها آهسته نجوا می کند».

*همایش نکوداشت سالروز انتخابات ۲۴ خرداد در دیلم عصر سه شنبه با سخنرانی «صادق زیباکلام» استاد دانشگاه تهران و فعال سیاسی اصلاح طلب برگزار شد.از نکات جالب این نشست، حضور حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری امام جمعه بندر دیلم( استان بوشهر) در سخنرانی این چهره اصلاح طلب بود که منجر به شگفتی وی شد. زیباکلام در سخنان خود گفت: دیلم اولین جایی است که امام جمعه به مراسم من می آید. بقیه شهرها امام جمعه یا می گوید مرا راه ندهند یا نهایتا کاری ندارد و می گوید بیاید حرفش را بزند و برود.

*شرکت «پارس آنلاین» خبر از حمله سایبری داد.در بیانیه پارس آنلاین آمده است: به اطلاع می رسانیم، اختلال یک ساعته به وجود آمده مورخ ۲۴/۰۳/۱۳۹۵ در برخی از سرویس های شرکت پارس آنلاین، به علت حمله سایبری از داخل کشور بوده که توسط کارشناسان فنی شرکت شناسایی و دفع شد.

*در حالی که یک سایت صهیونیستی از ارتباط مسئولان دولت هاشمی رفسنجانی با رژیم صهیونیستی در خصوص «رون آراد» خلبان مفقود شده این رژیم خبر داده بود، یک مقام آگاه در وزارت خارجه این خبر را جنگ روانی دانست و گفت: منبع، ترکیب و محتوای خبر ساختگی بودن آن را نشان می‌دهد. ضمنا مسئولان دولت‌های سابق می‌دانند که در چنین مسائل حساس و امنیتی آن هم با اسرائیلی‌ها نمی‌توانند و نمی‌بایست مذاکره کنند!

*شنیده شده در جلسه ای عارف از عدم همراهی بزرگان اصلاح طلب برای ریاست وی در مرکز پژوهش ها گله کرده است. گفته می شود اختلافات عارف و رهبران اصلاح طلب پس از شکست در انتخاب ریاست مجلس بیشتر از گذشته شده است.

*ثروتی عضو سابق شورای حقوق و دستمزد در خصوص چرایی نبود برخورد قاطع با مدیرانی که حقوق‌های نجومی در فیش حقوقی آن‌ها دیده می‌شود از سوی دولتمردان گفت: «رطب خورده منع رطب کی کند؟» اکثر وزیران ما بیش از آن چه که باید حقوق بگیرند می‌گیرند. استانداران هم همین طور، حقوق استانداران باید حداکثر چهار میلیون و ۵۰۰هزار تومان باشد ولی اکثر استانداران ما بالای ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: