به‌روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۹۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

20 واژه پرکاربرد دربیانات رهبرانقلاب

مدیر عامل شرکت دانش بنیان 'عصر گویش پرداز' روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از سامانه تبدیل گفتار فارسی به نوشتار؛ ویژه بیانات مقام معظم رهبری، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تهیه این نرم افزار، متون فرمایشات آیت الله العظمی خامنه ای از ابتدای انقلاب اسلامی و همچنین سخنرانی معظم له از سال 1370 تا 1393 مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.دکتر هادی ویسی افزود: براساس نتایج این تحلیل گفتمان، به ترتیب واژگان 'اسلامی'، 'ملت'، 'کشور'، 'کار'، 'اسلام'، 'ایران'، 'وجود'، 'انقلاب'، 'دنیا' ، 'سال'، 'نظام'، انسان'، 'امام'، 'دشمن' ، 'حرکت' ، 'روز' ، 'خدا' ، 'جمهوری' ، 'الهی' و 'بزرگ' بیشترین کاربرد را در فرمایشات مقام معظم رهبری داشته اند.وی خاطرنشان کرد: تعداد کلمات و واژه های خاص که در بیانات رهبر انقلاب به کار رفته، حدود 60 هزار کلمه است که رقم بزرگی به حساب می آید زیرا به طور معمول، هر فرد عادی در محیطی مانند یک شهر کوچک در طول زندگی خود به طور متوسط با کمتر از 10 هزار کلمه سر و کار دارد.

اسطوره ي بازيگري جناب خان كيست؟

محمد بحرانی در اینستاگرام خود نوشت:
پرویز پرستویی برای من در ایران نماد یک بازیگره.بازیگری که نقش کمدی و جدی براش هیچ فرقی نداره و وقتی اراده می کنه چنان می خندونه که با خودت می گی این یعنی آخر کمدی و وقتی قراره نقش تلخی رو بازی کنه چنان در نقش حل می شه که امکان نداره بتونی فیلم رو با چشمان خشک تموم کنی. پرویز پرستویی گفتگوی جذابی کرده با فریدون جیرانی که پیشنهاد می کنم همه ی شما علاقه مندان به سینما و هنرهای نمایشی ببینیدش.

۶۵ درصد نمایندگان مجلس دهم طبق نظرسنجی‌ها اصولگرا خواهند بود

یک مشاور هاشمی از تعلق اکثریت مجلس دهم به اصولگرایان مطابق نظرسنجی‌ها خبر داد.«غلامعلی-ر» ضمن سخنانی در دانشگاه فردوسی‌مشهد گفته است: برخی نظرسنجی‌ها ترکیب ۶۵ درصد مجلس آینده را اصولگرایان پیش‌بینی می‌کند.وی می‌افزاید: به طور طبیعی اگر ترکیب مجلس آتی اصولگرا باشد، با این چینش کار دولت دشوار خواهد بود.وی در عین حال در بخش دیگری از سخنانش، از جمله نقدهای وارده به دولت را پیری آن عنوان و بیان کرد: چرا باید بعد از ۳۷ سال چند وزیر جوان در کنار چهره‌های پخته و کاردان نداشته باشیم.

استاندار رأی به حامیان دولت را بر مردم واجب کرد!

محمدرضا خباز، استاندار سمنان با انتشار یادداشتی در روزنامه آرمان نوشته: بر مردم نیز فرض است که با کوشش و حضور خود در انتخابات ضمن این که به قدرت نظام جمهوری اسلامی کمک می‌کنند، افراد آگاه و هماهنگ با سیاست‌های دولت را راهی مجلس کنند، تا از این طریق رشد و رونق کشور در تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شتاب بیشتری بگیرد.

۷۵۰ سکه طلا؛ هدیه روحانی به تیم‌ هسته‌ای
در حالی رئیس‌جمهور روز دوشنبه از افتخارآفرینان برجام تقدیر و تجلیل کرد و به آنها نشان اعطا کرد که دریافت‌کنندگان نشان درجه یک دولتی ۱۰۰ سکه بهار آزادی و دریافت‌کنندگان نشان درجه 2 و 3 دولتی به ترتیب ۷۵ و ۵۰ سکه بهار آزادی دریافت خواهند کرد. به گزارش مهر، جواد ظریف توسط روحانی نشان درجه یک لیاقت و مدیریت گرفت و از این طریق به عنوان دریافت‌کننده نشان دولتی، به موجب قانون و مصوبه هیات دولت از مزایای مادی و غیرمادی مشخصی برخوردار شد. وی به عنوان دارنده نشان درجه یک لیاقت و مدیریت، ۱۰۰ سکه بهار آزادی دریافت خواهد کرد. علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این مراسم از رئیس‌جمهور نشان درجه یک شجاعت دریافت کردند که دریافت‌کننده این نشان دولتی نیز مجوز دریافت ۱۰۰ سکه بهار آزادی را کسب کرده است. سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی هم نشان درجه 2 لیاقت و مدیریت دریافت کردند که براین اساس دریافت‌کنندگان نشان درجه‌ 2 دولتی نیز از دریافت ۷۵ سکه بهار آزادی برخوردار خواهند شد. همچنین حمید بعیدی‌نژاد، پژمان رحیمیان، غلامحسین محمدنیا، بهروز کمالوندی، مشکان مشکور و رسول دری اصفهانی نیز از رئیس‌جمهور نشان درجه 3 خدمت دریافت کردند که هر کدام براساس دریافت نشان درجه 3 دولتی، ۵۰ سکه بهار آزادی به عنوان مزایای مادی این نشان افتخار دریافت خواهند کرد.

ناگفته‌های کدخدایی از نظر رهبری درباره ایت الله جنتی

عباسعلی کدخدایی عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی در گفت و گو با نسیم آنلاین گفت، در جلسه نمایندگان ستادهای انتخاباتی کاندیداهای سال۸۸ با رهبری، فردی بلند شد و اعضای شورای نگهبان را به جانبداری از یک کاندیدا متهم کرد، "آقا" خطاب به این فرد گفتند: "این صحبت یعنی آیت الله جنتی یا آیت الله مؤمن آخرتشان را به دنیای یک نفر می‌فروشند...؟ خیر اینطور نیست.

طرح اصلاحي مقتدا صدر براي عراق
مقتدا صدر، رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد، به زودی طرحی برای اصلاحات این کشور که موافق نظر عقلا و مرجعیت است، ارائه خواهد کرد. وی در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم مراجع برای عدم طرح آرای سیاسی در خطبه‌های نماز جمعه عراق، این اقدام را شجاعانه توصیف کرد و گفت: این نوعی اعتراض به ضعف خدمت‌رسانی، نابسامانی وضعیت سیاسی، امنیتی و اصلاحات در عراق است. مقتدا صدر از دولت عراق خواست تا برای اصلاحات و خدمت‌رسانی در این کشور و جلوگیری از فساد به طور جدی وارد عمل شود و تأکید کرد، طرح اصلاح‌طلبانه‌ای دارد که موافق با نظر شرع و مرجعیت است و به زودی آن را اعلام خواهد کرد. گفتنی است، نمایندگان آیت‌الله سیستانی از جمعه گذشته آرای سیاسی خود را در خطبه‌های نماز جمعه بازگو نمی‌کنند.

هاشمی‌رفسنجانی در فهرست جامعتین نيست
رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان درباره حضور هاشمی‌رفسنجانی در فهرست جامعتین گفت: آقای هاشمی در فهرست جامعه مدرسین نیست، اما جامعه روحانیت ملاحظاتی را دارد و هنوز در این خصوص تصمیم نهایی را نگرفته است. وی افزود: به خود آقای هاشمی نقاطی که مورد ضعیف ایشان بود و مورد اعتراض من بود، گفتم و ایشان هم پذیرفتند.
بیمارستان هسته‌ای ایران یک بیمارستان ویژه در جهان خواهد شد
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یک‌هزار میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان هسته‌ای نیاز است و شهرداری تهران زمین ساخت این بیمارستان را در اختیار ما قرار داده ‌است. ضمن اینکه همکاری با وزارت بهداشت و درمان نیز به خوبی پیش می‌رود. علی‌اکبر صالحی با تأکید بر اینکه بیمارستان هسته‌ای ایران یک بیمارستان ویژه در جهان خواهد شد، گفت: این بیمارستان پیشرفته‌ترین تجهیزاتی را که با پرتو سروکار دارد، در اختیار خواهد داشت و قرار است این بیمارستان فاز به فاز بهره‌برداری شود. صالحی تأکید کرد: بیمارستان هسته‌ای کشورمان تنها یک بیمارستان نیست و یک مرکز تحقیقاتی هسته‌ای خواهد بود و مهندسان هسته‌ای در زمینه مسائل پزشکی در این بیمارستان فعالیت خواهند داشت.
١٤٢ هزار تراکنش بانک‌های ایرانی در شبکه سوئیفت
بانک مرکزی با توجه به انتشار برخی شایعات، اظهارنظرها و اخبار در زمینه عدم رفع تحریم خدمات سوئیفت به بانک‌های ایرانی، اعلام کرد که تمام بانک‌های ایرانیِ رفع تحریم‌شده، مراحل عضویت و اتصال خود به این شبکه را تکمیل کرده‌اند و از ابتدای اجرای برجام تا پایان وقت کاری ١٩ بهمن ماه، بیش از ١٤٢ هزار تراکنش از طریق بانک‌های ایرانی عضو در شبکه سوئیفت پردازش شده است. البته همچنان برخی از بانک‌های رفع تحریم‌شده در حال انجام مراحل نهایی آماده‌سازی و نصب نرم‌افزارهای خود هستند و انتظار می‌رود با تکمیل این فعالیت‌ها و اتصال کامل آنها، میزان تراکنش‌های سوئیفتی شبکه بانکی کشور بیش از این میزان افزایش یابد.

نظر جالب صادق خرازی درباره زمان اعلام لیست نهایی اصلاح‌طلبان

صادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد زمان اعلام لیست نهایی شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اظهارداشت: فردای پایان اختلافاتمان به لیست نهایی خواهیم رسید.وی همچنین در مورد تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: در کل کشور 27 تا 28 نفر از اعضای حزب ندای ایرانیان برای انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند.

مجلس به دنبال تمدید یک‌ساله برنامه پنجم توسعه
علی‌محمد احمدی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه کشور مقدم بر لایحه سال ۹۵ بوده و نهایی نشده است، احتمالاً تصمیمات جدید گرفته خواهد شد. وی افزود: کمیسیون تلفیق به همین دلیل که این برنامه تاکنون نهایی نشده است، پس از انتخابات هفتم اسفند مجلس شورای اسلامی یا شاید در سال آینده تصمیم خواهد گرفت که برنامه پنجم توسعه را یک سال تمدید کند. وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۴ به صورت حتم فرصت بررسی لایحه بودجه ۹۵ وجود نخواهد داشت، گفت: قطعاً بودجه سال آینده به صورت چند دوازدهم ارائه خواهد شد.

سخنان هاشمی مبنای دینی ندارد

به گزارش فارس پس از آنکه برخی اصلاح طلبان نظیر عباس عبدی نسبت به سخنان هاشمی درباره شورای نگهبان واکنش منفی نشان دادند، احمد توکلی از نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان چند روز اخیر هاشمی در مورد سید حسن گفت: «سخنان آقای هاشمی مبنای دینی و منطقی ندارد و از روی احساسات بیان شده است؛ همه ما به امام راحل بدهکاریم ولی بدهی خود را به نوه ایشان پرداخت نمی کنیم بلکه آن را به انقلاب و مردم می پردازیم.»

دعوت به مناظره

نشست خبری وزیر نفت دیروز در حالی برگزار شد که نزدیک به نیمی از پرسش های خبرنگاران و توضیحات وزیر به مدل جدید قراردادهای نفتی اختصاص داشت.به گزارش خراسان،بیژن زنگنه درنشست خبری دیروز همچنین از نامه نگاری با رییس سازمان صداوسیما برای برگزاری یک برنامه تلویزیونی مناظره با حضور متوازن افراد صاحب نظر و منتقد درباره 5 موضوع مهم از جمله قراردادهای جدید نفتی خبر داد.زنگنه با اشاره به برخی انتقادها از سوی احمد توکلی نماینده مجلس درباره این مدل جدید قراردادی گفت: آقای توکلی در مجلس مخالف من بودند و علیه من صحبت کرد اما من برایشان احترام قائل هستم چرا که دل ایشان برای کشور می‌سوزد. من به آنها گفتم شما نگران هستید و بخش مهمی از نگرانی‌های شما را قبول دارم اما بگویید چه کار کنیم تا اصلاح شود. متنی که ما تهیه کردیم ممکن است اشکالاتی داشته باشد که می‌توانیم آن را درست کنیم اما وقتی کسی می‌گوید خارجی به کشور نیاید دیگر حرفی نداریم یا وقتی کسی می‌گوید بنده نباشم باز هم حرفی نمی‌ماند چرا که من مقام مشروع قانونی هستم.

اظهاراتی که پرونده مایلی کهن را سنگین کرد

اظهارات جدید محمد مایلی کهن بدون رعایت مسائل اخلاقی؛ پرونده‌ وی را در کمیته اخلاق سنگین‌تر کرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پیشکسوت فوتبال گویا قرار نیست، دست از مسائل حاشیه‌ای بردارد و این بار در مصاحبه‌ای اعلام کرده که ظریف و کری هر شب به هم شب به خیر می‌گویند آن وقت مصاحبه من با شبکه معاند بد است؟حراست فدراسیون فوتبال بعد از مصاحبه مایلی کهن با شبکه معاند گزارش آن را برای بررسی و صدور رأی به کمیته اخلاق داد.در همین راستا مایلی کهن برای ارائه توضیحات به کمیته اخلاق احضار شد یک منبع آگاه اعلام کرد که پرونده مایلی کهن بعد از بررسی در دیوان تحقیقات به دیوان حکمیت سپرده شد تا حکم پرونده مایلی کهن صادر شود. اگر مایلی کهن دست از مصاحبه‌های غیر اخلاقی‌اش برندارد در آن صورت حکمش تشدید می‌شود.

جولان میوه‌های خارجی در بازار همزمان با زیان شدید باغداران ایرانی

در حالی که بسیاری از باغداران ایرانی محصولات خود را با زیان سنگینی می‌فروشند، رئیس اتحادیه میوه و سبزی از جولان میوه‌های خارجی در بازار کشور خبر داد.سید حسین مهاجران گفت: در حال حاضر لیموترش و نارنگی پاکستانی، پرتقال مصری، گلابی چینی، شاه بلوط، کدو حلوایی، شبرنگ و آلوی ترکیه، انگور شیلی و سیر چینی در بازار میوه یافت می‌شود.به گفته مهاجران، شاه بلوط، کدو حلوایی، شبرنگ و آلو از جمله میوه‌هایی هستند که از ترکیه وارد کشور می‌شود. همچنین قاچاق سیر چینی از مبادی سیستان و بلوچستان، عراق، کردستان و کرمانشاه همچنان وجود دارد در حالی که این سیرها کاملا آلوده هستند. مهاجران درباره نحوه قاچاق این محصولات به کشور گفت: آنچه که ما می‌دانیم، این است که میوه‌های قاچاق به سردخانه‌هایی که در حاشیه باغات تهران قرار دارند، منتقل شده و آنجا دپو می‌شوند سپس توزیع کنندگان، این میوه‌ها را در وانت‌هایی قرار داده و روی آنها را با محصولات داخلی می‌پوشانند و به میدان منتقل می‌کنند.

فایده رد صلاحیت برای اصلاح طلبان

ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به رد صلاحیت تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب گفت: اگر اصلاح‌طلبان در این شرایط گرفتار نمی‌شدند بازهم به خاطر تعداد زیاد کاندیداها در هر حوزه می‌بایستی با مکانیسم روشن و مشخصی به گزینش، حذف و جایگزینی اندکی به جای آن همه مشتاق مسئولیت می‌پرداختند.

اشتیاق گردشگران امریکایی برای سفر به ایران

روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی، با اشاره به اینکه «رفع تحریم‌ها موجب افزایش قابل‌ ملاحظه رزرو تورهای سفر به ایران ازسوی شهروندان امریکایی شده»، نوشت: «امریکایی‌ها برای سفر به ایران، توجهی به هشدار وزارت خارجه مبنی بر خطرناک بودن این کشور خاورمیانه ندارند.»به نوشته این روزنامه امریکایی، «باربارا بنکس»، مدیر بازاریابی و توسعه سفرهای جدید کمپانی «ویلدرنس تراول» که تمامی تورهای بهاره خود به مقصد ایران را فروخته و در تدارک تور پاییزی با تمرکز بر فصل برداشت زعفران است، گفت: «ما قصد داریم بازدید از این مقصد گردشگری را زودتر از هجوم گردشگران دیگر کشورها به آنجا تجربه کنیم.»

الیاس حضرتی و پروانه مافی تایید شدند

با بررسی اخیر شورای نگهبان، چهره‌هایی همچون الیاس حضرتی و پروانه مافی تایید صلاحیت شدند. به گزارش ایلنا، با بررسی شورای نگهبان نام چهره‌هایی همچون الیاس حضرتی و پروانه مافی به میان تایید صلاحیت‌شدگان اضافه شد. محمود صادقی، محسن دلاویز و حسن مهدوی از دیگر چهره‌هایی هستند که صلاحیت آنها برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید شده است. همچنین عبدالرحیم نوربخش، اسدالله عابدی و سیدولی علم‌الهدی از چهره‌هایی هستند که نام آنها در میان ردصلاحیت‌شدگان دیده می‌شود.

رئیس جمهور ترکیه دیکتاتورترین فرد جهان
در یک نظرسنجی برای انتخاب دیکتاتور سال 2015 میلادی توسط بخش خارجی رادیوی دولتی هلند که از 90 سال قبل برنامه پخش می‌کند، ابوبکر البغدادی خلیفه داعش و رجب طیب اردوغان دیکتاتورترین‌های جهان دانسته شدند.
هیئت داوری این نظرسنجی هفت نفر را به عنوان کاندیدای دیکتاتوری در سال گذشته میلادی معرفی کرد که نام‌های پوتین رئیس‌جمهور روسیه، عبدالفتاح سیسی رئیس‌جمهور مصر و اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه هم در بین این اسامی بودند. این نظرخواهی از روزنامه نگاران، حقوق دانان و دیگر متخصصان در این حوزه صورت گرفت که در نتیجه البغدادی به دلیل استفاده بیش از حد از قدرت با وجود عدم حضور علنی و تاثیر زیاد بر روی افراطی گری جوانان، نفر اول در میان دیکتاتوران جهان تشخیص داده شد. دومین دیکتاتور انتخاب شده، اردوغان بود که با آراء بالای سوال شوندگان در مرتبه دوم قرار گرفت.

افشاگری از لایه های پنهان پرونده متهم نفتی در راه است

عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، با کذب خواندن تمامی ادعاهای بابک زنجانی، گفت: دادگاه دیگر نباید میکروفونی در اختیار این متهم قرار دهد زیرا اداعاهای کذب وی تمامی ندارد. امیرعباس سلطانی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به رسیدگی به پرونده متهم نفتی از سوی دادگاه، گفت: تمامی ادعاهای متهم نفتی تاکنون کذب محض بوده است. وی همچنین از ارایه اسناد مرتبط با تخلف بابک زنجانی در روزهای اخیر خبرداد و تصریح کرد: افشاگری در خصوص پرونده تخلفات این متهم نفتی به زودی صورت خواهد گرفت. عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، یادآور شد: بابک زنجانی قصد پرداخت یک ریال از بدهی های خود را ندارد و تمامی دروغ پردازی های وی برای دور زدن قانون است.

پایان بررسی شکایات داوطلبان خبرگان رهبری

سیامک ره پیک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ‌پس از پایان بررسی ها امروز چهارشنبه نتایج صلاحیت داوطلبان خبرگان را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهیم.

وی همچنین درباره صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی که در مراحل قبل تأیید و در شورای نگهبان قانون اساسی رد شده بودند گفت: ‌این دسته از داوطلبان که به آنها رد ابتدایی گفته می شود 147 نفر هستند که در فرصت سه روزه قانونی شکایت خود را به شورا اعلام کردند و شورا نیز در مهلت قانونی یک هفته شکایت آنها را بررسی و پس از پایان یک هفته نتایج را اعلام خواهد کرد.

قرار نیست تغییر قوه بدهیم!

محمدرضا باهنر درباره احتمال حضورش در پست‌های دولتی بعد از دوران نمایندگی خاطرنشان کرد: دلایل متنوع و متعدد داشتم از جمله اینکه 28 سال حضور من در مجلس به نظرم کافی بود. البته قاعدتا ما از کار بازنشسته نمی شویم، من عمدتا به دنبال فعالیت‌های سیاسی هستم و اینکه بتوانیم انسجام بیشتری در جریانات سیاسی بوجود آوریم. اما اینکه مسئولیت و پستی پیشنهاد شده باشد چنین نیست. البته کار و عملی لازم باشد انجام می دهیم اما قرار نیست تغییر قوه بدهیم!

مطهری سرلیست ائتلاف جریان سوم شد

رئیس ائتلاف بزرگ مردمی جریان سوم گفت: مطهری سرلیست ائتلاف بزرگ مردمی جریان سوم شد. حجت الاسلام محمدزارع فومنی رئیس ائتلاف بزرگ مردمی جریان سوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بر اساس مصوبه پارلمان مشورتی ائتلاف بزرگ مردمی جریان سوم، علی مطهری به عنوان سر لیست انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جریان سوم در تهران تعیین شد.رئیس ائتلاف بزرگ مردمی جریان سوم گفت: همچنین مقرر شد طی روزهای آینده لیست سی نفره جریان سوم در تهران و سایر استانها اعلام شود.

درخواست یک مسئول برای واردات محصولات کشاورزی از افغانستان

بر اساس نامه رسمی یک مسئول اقتصادی دولت به مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری، درخواست شده است دولت با صدور مجوز واردات ارزن و کنجد با شرایط ویژه از کشور افغانستان موافقت کند که کارشناسان نهاد ریاست جمهوری پس از بررسی این درخواست، تاکید کرده اند که کالاهای پیشنهادی، در زمره‌ محصولات کشاورزی هستند و در نتیجه، تعیین تعرفه برای آنها باید با رعایت قانون افزایش بهره ‌وری بخش کشاورزی و حمایت از تولیدکننده داخلی باشد که بخشی از این درخواست، با این تاکید قانونی مغایرت دارد.

روحانی درخواست حکم حکومتی کرده است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، سردار نقدی صبح امروز در نشست سه هزار نفره مسئولان بسیج دانشجویی تحت عنوان حافظان انقلاب که در مصلی امام خمینی(ره) تهران در حال برگزاری است با انتقاد از بی توجهی به اقتصاد مقاومتی گفته: اقتصاد که به دنبال واردات است اقتصاد شیخ نشینی است نه اقتصاد مقاومتی. چرا به فرمان رهبری و اقتصاد مقاومتی دل نمی دهید؟ چرا 15 هزار کارخانه کشور تعطیل است؟ چرا دانشگاه ها از کارخانجات کشور غافلند؟ تنها برای تایید صلاحیت های افراد رد صلاحیت شده باید دلسوزی کرد و رفت و از رهبری درخواست حکم حکومتی کرد؟! چرا برای مشکلات صنایع و کارخانجات که حاصل بی تدبیری است دلسوزی نمی کنید؟!

چند درصد برنج های تهران آلوده هستند؟

دکتر علی کرمی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه بقیه‌الله اعظم در اولین همایش ایمنی غذا که به همت بسیج جامعه پزشکی برگزار شد گفت: متأسفانه دست‌هایی پشت پرده است که واردات محصولات تراریخته متوقف که نمی‌شود بلکه افزون‌تر نیز می‌شوند. هم‌اکنون طی تحقیقاتی که انجام‌شده است 48 درصد برنج‌های بازار استان تهران و البرز از محصولات تراریخته ناسالم هستند که توجهی به این فاجعه نمی‌شود. متأسفانه 6 تاجر بزرگ واردکننده برنج در کشور پشت این موضوع هستند که واردات و توزیع برنج‌های آلوده ادامه دارد.

میدان را خالی‌نمی‌کنیم لیست می‌دهیم

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی با اشاره به عدم حضور علی لاریجانی در شورای ائتلاف اصولگرایان، گفت: آقای لاریجانی رییس قوه مقننه است و به همین دلیل در شورای ائتلاف حضور ندارند اما شخصا به من در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته اند که من با تو هستم و هر نظری که تو داشته باشی همان نظر من است.وی همچنین با اشاره به احتمال حضور آیت الله هاشمی در لیست جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات خبرگان، گفت: عدم حضور هاشمی در لیست جامعه مدرسین قطعی شده است ولی جامعه روحانیت ملاحظات و مصالحی دارد که البته این مصالح شخصی نیست و حضور آیت الله هاشمی نیز هنوز در لیست جامعه روحانیت قطعی نشده است. طی روزهای آینده جلسه ای در این رابطه برگزار خواهد شد و در این زمینه تصمیم گیری نهایی انجام می شود.موحدی کرمانی همچنین با اشاره به مواضع آیت‌الله هاشمی در روزهای اخیر اظهار کرد: من آن بخش از مواضع ایشان که مورد انتقادم بود را به آقای هاشمی گفته‌ام و ایشان نیز قبول کردند. البته ایشان سوابق برجسته‌ای در انقلاب دارند و دارای نقاط ضعف و قوت هستند.

کمیته پسابرجام حوزه‌های سینما، رسانه و کتاب تشکیل می‌شود

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیوند سینمای ایران با سینمای جهان را از اهداف کمیته پسابرجام حوزه سینما دانست و از تشکیل کمیته پسابرجام حوزه‌های رسانه، هنرهای تجسمی و کتاب خبر داد. حسین نوش آبادی در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه توسعه روابط بین‌المللی فرهنگی در دوران پساتحریم از مسائل مورد توجه وزارت ارشاد است، گفت: وزارت ارشاد بر این باور است که در دوران پسابرجام بسترهای مناسب جهت توسعه مناسبات فرهنگی با کشورهای مختلف دنیا امکان‌پذیر شده و این توسعه منجر به پیشرفت صنعت سینمای کشور می‌شود.

ابلاغ تصمیم دولت برای هوشنگ آباد تهران

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به معصومه ابتکار، اعلام شده است که حسب موافقت هیئت وزیران با درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شده ضمن حفظ حریم شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نسبت به صدور مجوز احداث سایت دفع پسماندهای پزشکی و صنعتی در اراضی مناطق معروف به هوشنگ آباد تهران، با رعایت موضوعات مهمی چون قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و قانون مدیریت پسماندها اقدام شود.

آمار وحشتناک رشد منفی بخش صنعت

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رشد شاخص تولید صنعتی در پاییز سال ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل منفی ۲۴.۸درصد بوده است، گفت: این رقم در ۹ماهه سال جاری نیز منفی ۱۱.۹۴درصد است. به گزارش تسنیم، مسعود خوانساری صبح امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: رشد شاخص تولید صنعتی در پاییز سال جاری در مقایسه با فصل سوم سال گذشته منفی 24.8 و رشد شاخص صنعتی در 9ماهه سال جاری در مقایسه با مشابه سال گذشته منفی 11.94 درصد بوده است. رشد فروش واحدهای صنعتی در فصل سوم سال 94 (پاییز) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته منفی 19 درصد بوده است همچنین در یک سال گذشته تمام بخش‌های صنعتی کشور غیر از صنایع دارویی و غذایی رشد منفی داشته است. یکی از آمارهای نگران کننده موجود کاهش واردات کالاهای اساسی است که این امر نقش تأمین کننده مواد اولیه برای بسیاری از صنایع را دارد. در پاییز سال 93 تا پاییز سال 94 با توجه به آثار کاهش ورود کالاهای مصرفی صنایع نمی‌توان انتظار رشد صنعتی را در سال 94 پیش‌بینی کرد.

شغلی با درآمد ماهانه 10 میلیون تومان!

در میان مشاغل آگهی‌شده این هفته برای یکی از شغل‌ها تا 10 میلیون تومان درآمد ماهانه در نظر گرفته شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از عجیب‌ترین مشاغل آگهی‌شده چند روز اخیر بازاریاب فعال و باانگیزه در زمینه خرید و فروش ملک با درآمد ماهانه 10 میلیون تومان است که آموزش رایگان مسائل حقوقی، پیش‌زمینه ورود به آن است. این در حالی است که مشاوره املاک و مشاوره در زمینه صنعت ساختمان با درآمد چهار و هفت میلیون تومان رتبه دوم پردرآمدترین مشاغل آگهی‌شده را به خود اختصاص داده‌ است.فروشنده آقا یا خانم با درآمد پنج میلیون تومان در ماه و در برخی آگهی‌ها از دو تا 2.5 میلیون تومان و همچنین فروش کارت اشتراک، با درآمد سه میلیون تومان همراه با آموزش حرفه‌ای رایگان، بیمه و پورسانت یکی دیگر از مشاغل آگهی‌‌شده پردرآمد چند روز اخیر است. پیک موتوری و راننده با وانت طرح‌دار به ترتیب با درآمد روزانه 100 تا 150 هزار تومان، راننده خودروهای سنگین پخش بار در شهرستان و حومه با درآمد ماهانه دو میلیون تومان و همچنین نگهدار کودک و سالمند با درآمد بالای دو میلیون تومان در ماه نیز جزو پردرآمدترین مشاغل آگهی‌شده این هفته محسوب می‌شوند.

اخبار روزانه:
* وزارت دفاع آمریـکا همزمان با ارائه لایحه بودجه دولت این کشور به کنگره و رونمایی از جزئیات بودجه ۵۸۲/۷ میلیـارد دلاری خود، اعلام کرد که چهار کشور ایران، روسیه، چین و کره‌شمالی، مهم‌ترین دولت‌هایی هستنـد که باید با آنها مقابلـه شود. همزمان با رونمایی از لایحه بودجه، یک مقام ارشد پنتاگون گفت: این بودجه برای «دفاع» در برابر چالش‌هایی است که روسیه، چین، ایران و کره‌شمالی ایجاد می‌کنند. وی از گروه‌های تروریـستی هم به منزله دیگر تهدید پیش روی آمریکا نام برده است.
* عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد، طرح دخالت زمینی در سوریه و حمله زمینی به این کشور یک طرح آمریکایی است و از واشنگتن آمده است. وی پس از دومین دیدار خود با جان کری، وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن تأکید کرد، بحث و بررسی‌ها درباره اعزام یگان نیروی زمینی یا نیروهای ویژه در سوریه در کنار ائتلاف آمریکایی در حال انجام است و عربستان آمادگی خود را برای تأمین نیروهای ویژه به منظور انجام چنین عملیاتی اعلام کرد.
* امیرحسین شاهمیر، رئیس بخش تجارت بین‌الملل شرکت بازرگانی دولتی در گفت‌وگو با رویترز گفت: ما آماده جهشی بزرگ برای دوره پس از لغو تحریم‌ها هستیم. امیدواریم با باز شدن دستبند تحریم‌ها از دستان کشاورزان‌مان، شاهد افزایش تولید و حتی صادرات باشیم؛ ایران در نظر دارد به یک صادرکننده بزرگ مواد غذایی تبدیل شود.
* روزنامه «نیویورک‌تایمز» آمریکا با انتشار گزارشی از افزایش علاقه توریست‌های آمریکایی برای سفر به ایران با وجود هشدار وزارت خارجه این کشور مبنی بر ریسک‌پذیر بودن سفر به ایران خبر داد. گفتنی است، قیمت پایه یک تور یک‌هفته‌ای به مقصد ایران برای گردشگران آمریکایی حدود سه هزار دلار است.
* حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در یک نطق تلویـزیونـی، تغییر گسترده در ترکیب کابینه این کشور را خواستار شد. وی با اشاره به لزوم افزایش کارایی کابینه، گفت: لازم است تا شماری از وزرای کنونی، با افراد تکنوکرات، دانشگاهی و حرفه‌ای جایگزین شوند.
* سفیر ترکیه در روسیه گفت: در سال ۲۰۱۶، اقتصاد ترکیه به واسطه تحریم‌های روسیه بیش از ۱۱ میلیارد دلار آسیب می‌بیند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: