به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۸۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۴

دیروز در صف اول انقلاب، امروز هنرپیشه فتنه
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حاجی‌صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، در همایش «پیشگامان بصیرت ـ مدافعان ولایت» گفت: فتنه از همان سال ۵۷ با پیروزی انقلاب آغاز شد؛ چرا که دشمن با انقلاب اسلامی شاهد مرگ تدریجی خویش بود. وی ادامه داد: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل، تولد جدید دین اسلام بود، انقلاب به دین حیات دوباره داد و تا پیش از آن جز ظاهری از دین نبود. حقیقت دین نفی طاغوت، روحیه ضد استکباری و حاکمیت خداست که اینها به برکت انقلاب محقق شد. حاجی‌صادقی افزود: گلایه از کسانی است که زمانی در صف انقلاب بودند و امروز هنرپیشه فتنه‌های استکبار هستند. در زمان پیامبر(ص) نیز عده‌ای از صف اسلام جدا شدند، حضور در صراط مستقیم سخت و ماندن در این مسیر سخت‌تر است. وی در ادامه تأکید کرد: دشمن با به‌کارگیری همه امکاناتش ۱۰ سال برای فتنه ۸۸ برنامه‌ریزی کرد و این مردم با بصیرت به پیروی از رهبری در روز ۹ دی تمام توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند، دشمن از این روز هراس دارد و نمی‌خواهد این روز زنده بماند.

آيا مرگ و مير با الودگي هوا افزايش يافته است؟

دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم کمپین شهروند سالم، درباره برخی اظهارنظرها مبنی‌بر افزایش مرگ‌و‌میر به دلیل آلودگی هوا گفت: گزارشاتی که در این زمینه ارائه شده و ادعاهایی که می‌شود، زیاد قابل استناد نیستند. من از مسئول سازمان بهشت زهرا در این زمینه پرسیدم که آیا تعداد مرگ‌ومیرها افزایش داشته است که ایشان گفتند، تعداد مرگ‌ومیرها در طول سال ثابت است و از دی ماه به بعد افزایش می‌یابد. هاشمی ادامه داد: به گفته مسئول سازمان بهشت زهرا، روزانه بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ فوتی داریم که در این فصل به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد، اما آمارها نسبت به سال گذشته تفاوتی نکرده‌اند. بنابراین، این به معنای آن است که ما باید نگران آلودگی هوا باشیم و برای بهبود آن تلاش کنیم؛ اما با این موضوع به‌صورت ابزاری برخورد نکنیم.

ميرحسين بزرگترين ظلم را به جريان اصلاحات كرد

سردار نجات، معاون فرهنگی سپاه گفت: میرحسین موسوی بزرگ‌ترین ظلم را به جریان اصلاحات کرد. آرای مهندس موسوی در انتخابات ۸۸/۳۳ درصد بود؛ یک ماه پس از فتنه و در یک نظرسنجی با این سؤال که آیا دوباره در صورت انتخابات به موسوی رأی می‌دهید، به ۲۰ درصد رسید. پس از ۹ دی ۸۸ نیز تنها ۹ درصد کسانی که در انتخابات به موسوی رأی داده بودند، حاضر بودند باز هم او را انتخاب کنند.

باهنر ثبت نام نکرد!

محمد رضا باهنر نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي از ثبت نام براي انتخابات دهمين دوره مجلس خودداري کرد. به گزارش برخي خبرگزاري ها، محمد رضا باهنر، سياستمدار برجسته و شخصيت تاثيرگذار اصولگرايان است. باهنر نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي و دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام است. وي نماينده مردم شهرهاي تهران ري شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي در دوره‌هاي دوم، سوم، چهارم، پنجم، هفتم و هشتم و نهم بوده‌است. باهنر رياست فراکسيون اکثريت مجلس پنجم و عضو هيئت رئيسه مجالس چهارم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم بوده است و نيابت روساي مجالس هفتم ، هشتم و نهم را بر عهده داشته است. باهنر با هفت دوره نمايندگي مجلس از باسابقه ترين و موثرترين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي است.

آموزش پخت غذا با گوشت حرام!

اگرچه نام برخي انواع صدف به "صدف هاي خوراکي" مشهور شده است اما قاعده و اصل کلي در ميان همه فرق اسلامي، حلال نبودن گوشت اين موجود است. به گزارش سايت صبحانه، شبکه "شما" در يکي از برنامه هاي خود در اقدامي تأمل برانگيز اقدام به آموزش تفصيلي يک نوع غذا کرد که بنا به نظر اکثر مراجع تقليد، خوردن گوشت اين غذا حرام مي باشد. اين شبکه که زير نظر معاونت امور استان هاي صدا و سيما قرار دارد، در برنامه مذکور اقدام به تشريح نحوه طبخ يک نوع غذا با نام "ملوک" کرد که ماده اصلي آن "صدف ملوک" بوده که صدف هاي خوراکي هم جزء آبزيان حرام گوشت محسوب مي شوند. نکته جالب تر آن است که آشپز اين برنامه در ابتداي کار خود اعلام کرد که "صدف داراي ويتامين بالا بوده و فوق العاده براي بدن مفيد است!" همچنين مجري برنامه نيز اظهار داشت که "اگر اين صدف را نمي توانيد پيدا کنيد عيب ندارد، سالي يک بار هم بخوريد خيلي خاصيت دارد."

ادعای مالباختگی بابک زنجانی در یک معامله

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: «پرونده بیمارستان پارسیان که با اسناد جعلی به موکلم فروخته شده، با شکایت موکلم در دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است.» رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌و‌گو با «تسنیم » افزود: «زنجانی در این پرونده، طلبکار و مالباخته است و پرونده با شکایت وی، مفتوح است

سرگرمی جالب بن سلمان

مجتهد فعال و توئیت‌نویس مشهور سعودی در صفحه شخصی خود در توئیتر فاش کرد محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی بیشتر اوقات خود را به بازی "پوکر" سپری می‌کند و ماموریت‌های اداره وزارت دفاع و دربار پادشاهی را به دو فرد نزدیک به خود واگذار کرده است.مجتهد نوشته است محمد بن سلمان چند ماه پیش، با بازی "پوکر" آشنا شد و در این بازی به مهارت رسید به طوری که روزی 6 ساعت را در کنار دوستانش و در راس آنها ترکی آل الشیخ، پوکربازی می‌کند.فعال افشاگر سعودی افزود بن سلمان چنان غرق در بازی پوکر شده که انسان با دیدن بازی وی گویی یک صحنه آمریکایی را می‌بیند،‌چرا که وی شورت ورزشی برای انجام این بازی می‌پوشد و با همبازیان خود برای انجام این بازی شرط بندی می‌کنند که مبلغ آن به یک میلیون ریال سعودی می‌رسد.مجتهد افزود بن سلمان به سبب سرگرم شدن به پوکر، در محل کار خود در وزارت دفاع و دربار پادشاهی خیلی کم حاضر می‌شود و مدت حضورش اندک است و بیشتر پرونده‌ها را به مساعد العیبان و عصام بن سعید وزیران مشاور و نزدیک به خود موکول کرده است.مجتهد گفت بن سلمان با وجود سرگرم شدن به بازی پوکر همچنان بر تصمیم‌گیری پدرش سلمان بن عبدالعزیز مسلط است و بیشتر امور حکومت در قبضه وی است و توانسته است به خوبی بن نایف(ولیعهد) را منزوی کند.

مجوز دولت برای خرید برق از شرکت ترکیه ای
بر اساس ابلاغیه جدید یک مسئول مهم اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه، اعلام شده است که حسب موافقت های صورت گرفته، مقرر شده خرید تضمینی برق تولیدی توسط شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه از چند نیروگاه سیکل ترکیبی در داخل کشور به استناد ماده ۱۳۳ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه مجاز بوده و با توجه به محدودیت شدید منابع آب در کشور، شرکت سرمایه گذار تولید برق موظف است در طراحی نیروگاه و انتخاب تجهیزات به گونه‌ای عمل کند که از حداقل آب مصرفی استفاده شود.

آمار دقیق سردار نقدی از دفتر جان کری

سردار محمدرضا نقدی در ارتباط زنده توسط ویدئو کنفرانس با همایش بسیج مهندسین عمران و معماری که در مشهد اظهار کرد: ما امروز با توطئه‌های بزرگ دشمنانمان مواجه هستیم که دارند علیه اسلام اقدام می‌کنند چراکه آنها خلع سلاح شدند و شکست‌های سنگینی از امت اسلامی خوردند و طی سال‌های اخیر مداوم عقب‌نشینی کردند. وی با بیان اینکه کسانی که اکنون به عنوان عامل نفوذی آمریکا در داخل دستگیر شدند یا می‌شوند، تنها جاسوس نیستند بلکه آموزش دیده‌اند که در کشور کودتا کنند، گفت: آمریکا آن‌قدر در دشمنی خود مقابل ایران گستاخانه عمل می‌کند که در قالب یک اقدام طبقه‌بندی شده 34 پروژه در قالب براندازی علیه ایران را در دفتر جان‌کری ارائه می‌کند. نقدی ادامه داد: شکست‌های آمریکا در منطقه ثابت کرده آنها توان و ظرفیتی برای حمله به ما ندارند همان طور که اگر می توانستند وضعیت افغانستان و عراق را درست می کردند بنابراین ارتش آمریکا آسیب‌پذیرترین ارتش در دنیا است آن هم به گونه‌ای که در همه جای دنیا آمریکا در خطر است.

جلسه داخلی شبکه سه برای پخش مصاحبه ظریف

شبکه سه برای پخش مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف جلسه‌ای داخلی برگزار می‌کند. به گزارش «ایلنا»، پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف در برنامه شب یلدای 90، با حاشیه‌های بسیاری همراه شد و به این دلیل مسئولان سازمان صدا و سیما به صرافت پخش آن در برنامه این هفته 90 افتادند. به گفته داوود نعمتی انارکی (مدیر روابط عمومی سازمان صدا و سیما) جلسه‌ای در شبکه سه سیما با حضور مدیران برای پخش این برنامه برگزار خواهد شد اما هنوز هیچ گمانه‌زنی درباره نتیجه قطعی این جلسه مشخص نیست. از سوی دیگر، قرار است شورای عالی نظارت بر صدا و سیما؛ شنبه (5 دی ماه) جلسه‌ای درباره همین موضوع برگزار کند، البته مدیر روابط عمومی سازمان صدا و سیما از برگزاری این جلسه ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

شخصیت سال عجیب عربستانی‌ها

ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در نظرسنجی‌ای که روزنامه «ایلاف» چاپ عربستان انجام داد، به‌ عنوان برترین چهره سیاسی جهان در سال 2015 انتخاب شد. به گزارش نامه نیوز به‌ نقل از پایگاه خبری عربی 21، در این نظرسنجی که تاکنون 48 ساعت از زمان اجرای آن می‌گذرد، بغدادی توانسته است 77 درصد آراء را به خود اختصاص دهدو سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان با 14 درصد آراء، در جایگاه دوم قرار دارد. به گزارش آنا، بغدادی پیشتر لقب «شخصیت سال» مجله «تایم» آمریکا را در کنار حسن روحانی و ولادیمیر پوتین روسای‌جمهوری ایران و روسیه و نیز آنگلا مرکل صدراعظم آلمان کسب کرده بود. رتبه‌بندی نظرسنجی روزنامه «ایلاف» را در زیر مشاهده می‌کنید:

1. ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی داعش 77 درصد

2. سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان 14 درصد

3. رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه 4 درصد

«زهران علوش» مهره معدوم تروریست سعودی ها در سوریه

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، زهران علوش تروریست وهابی کهنه کار مورد حمایت عربستان سعودی و آمریکا، دیروز در حالی که منطقه ای در غوطه شرقی در نشستی از فرماندهان تروریست های تحت فرمان خود شرکت کرده بود، در بمباران هوایی به همراه تعداد دیگری از تروریست ها کشته شد.براساس این گزارش دراین نشست سرکردگان جیش الاسلام و جنبش احرار الشام حضور داشتند که همگی آنان به دلیل شدت بمباران کشته شده اند.زهران فرزند شیخ عبدالله علوش از مفتیان سلفی سوریه است که اکنون درعربستان سعودی زندگی می کند.او در دانشکده حقوق دانشگاه دمشق و دانشگاه اسلامی مدینه تحصیل کرد و از سال 2009 در سوریه زندانی بود. زهران در سال 2011 سه ماه پس از آغاز درگیری ها درسوریه با عفو عمومی به همراه هزارو 500 نفر دیگر از سلفی های سوریه از زندان آزاد شد.زهران که همواره با محافل وهابی و دستگاههای امنیتی عربستان سعودی ارتباط داشت و درهمین حال فعالیت های اقتصادی مشترکی با سعودی ها در کارنامه خود ثبت کرده بود ، پس از آزادی از زندان ارتباط خود را با ریاض توسعه داد و به توصیه سعودی ها گروه تروریستی لواء الاسلام که بعدها به جیش الاسلام تغییر نام داد را با حمایت مستقیم "بندر بن سلطان" رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان تأسیس کرد.بندر امیدوار بود که با نیروهای وهابی علوش بتواند نظام سوریه را سرنگون کند و وارد دمشق شود؛ اما این رؤیای او هیچگاه به واقعیت نپیوست.برخی گزارش ها حاکیست که زهران علوش از زمان آغاز حملات تروریستی به مناطق مختلف سوریه ، با چندین بارسفر مخفیانه به عربستان سعودی، دهها میلیون دلار کمک نقدی سعودی ها را مستقیما از آنان دریافت و زیر نظر سرویس اطلاعاتی عربستان به فعالیت می پرداخت.

هشدار درباره میزان ارائه اطلاعات بانکی اشخاص به امور مالیاتی
بر اساس ابلاغیه یک نهاد مسئول به تعدادی از بانک های دولتی و خصوصی، تاکید شده است که با توجه به ابهامات و سوالات مطرح شده درباره قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم، مدیران این مراکز باید توجه داشته باشند مسئولیت بانکها برای اعلام اطلاعات به سازمان امور مالیاتی، تنها ناظر بر جمع گردش و مانده سالیانه انواع حسابهای بانکی و سپرده ها و سود اشخاص است و به هیچ عنوان شامل تراکنش های مربوط به فعالیت های افراد نمی‌ شود.

نمایندگانی که برای مجلس دهم ثبت نام نکردند

در جریان ثبت‌نام از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی، حدود ۵۶۰ نفر از نمایندگان ادوار نام‌نویسی کردند اما در این بین برخی نمایندگان مجلس هم از حضور دوباره در خانه ملت انصراف دادند. محمدرضا باهنر که سابقه 28 سال نماندگی مجلس را در کارنامه خود دارد یکی از معروف‌ترین نمایندگانی است که برای دور جدید انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرده است. علاوه بر او روح الله حسینیان نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از تهران، علی اصغر زارعی نماینده ادوار هشتم و نهم تهران که در دوره اخیر نایب رئیسی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برعهده داشته، سید علیرضا مرندی نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس و عباس فلاحی باباجان نماینده اهر و هریس در مجلس نهم از مهم‌ترین نمایندگانی بودند که برای انتخابات مجلس دهم نام نویسی نکرده‌اند.

ديدار جيسون‌رضائیان با مادرش در كريسمس

وكيل‌مدافع جيسون رضائيان از ملاقات موكلش با همسر و مادرش در روز كريسمس خبر داد. ايسنا نوشت؛ ليلا احسن اظهار كرد: اين ملاقات روز گذشته در زندان و به صرف ناهار انجام شده است. وي يادآور شد: هنوز حكم موكلم به من ابلاغ نشده ست. بر اساس اين گزارش، جيسون رضائيان تيرماه سال 93 به همراه همسرش و دو نفر ديگر دستگير شد و پس از گذشت حدود يك ماه، يك نفر از اين افراد آزاد شد. دادستاني تهران 24 دي ماه سال 93 از صدور كيفرخواست اين پرونده و ارسال آن به دادگاه انقلاب خبر داد. چهار جلسه رسيدگي به اين پرونده در شعبه 15 دادگاه انقلاب به صورت غيرعلني برگزار شد.

آسیب های انهدام جنگنده روسی توسط ترکیه

صلاح‌الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه در پاسخ به انتقادات درباره سفرش به مسکو به خصوص از سوی دولت ترکیه گفت: اگر آنها تنها یک مزیت و امتیاز به وجود آمده از انهدام جنگنده روسی توسط ترکیه را اعلام کنند، من عذرخواهی خواهم کرد.به گزارش روزنامه حریت، دمیرتاش اضافه کرد: میلیونها نفر پس از این حادثه قربانی شدند؛ آنهایی که با روسیه تجارت کرده و در واردات و صادرات با این کشور همکاری می‌کردند؛ دانشجویان و کارگرانی که برای تحصیل و کار به روسیه رفته بودند.وی ادامه داد: حزب دموکراتیک خلق به دنبال کاهش تنش‌ها میان روسیه و ترکیه است.دمیرتاش در ادامه خطاب به اعضای حزب عدالت و توسعه اضافه کرد: ما یک حزب اپوزیسیون هستیم. اگر ما تصور می‌کردیم که حزب شما تمام امور به درستی انجام می‌دهد، در این صورت عضو حزب شما می‌شدیم.هم چنین وی در سخنرانی خود در روز جمعه در پارلمان ترکیه گفت: ما برای اعلام مطالبات حزب اتحاد دموکراتیک به مسکو نرفته بودیم. من و هیات همراه به نمایندگی از این حزب آنجا نبودیم. ما در آنجا در این باره بحث و گفت‌وگو کردیم که چگونه می‌توان بحران سوریه را حل کرد. مردم سوریه باید سرنوشت خودشان را تعیین کنند. نباید هیچ گونه تحمیل از خارج سوریه انجام گیرد.

از ۲۰۰ نامزد خبرگان تنها ۱۱ نفر در امتحان قبول شدند
منابع مطلع از رد صلاحیت علمی بسیاری از داوطلبان شرکت در انتخابات خبرگان در آزمون چندماه قبل شورای نگهبان در قم خبر می‌دهند. شورای نگهبان در یک امتحان زودهنگام در تابستان گذشته، از افرادی که تمایل به نامزدی در انتخابات خبرگان داشته‌اند دعوت کرده بود تا در این امتحان که در شهر قم برگزار می‌شود، شرکت کنند. یک منبع مطلع به «پایش» گفت از میان حدودا ۲۰۰ نفر داوطلب، تنها ۴۰ نفر نمره قبولی در آزمون کتبی را به دست آورده و در آزمون شفاهی نیز فقط ۱۱ نفر قبول شده‌اند. به گفته وی، بسیاری از نامزدهایی که هفته گذشته در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند در امتحان تابستان گذشته شورای نگهبان شرکت نکرده و در روزهای آینده از برخی از آنها برای امتحان کتبی و شفاهی دعوت خواهد شد. گفته می‌شود قرار است شورای نگهبان در این دوره، در تایید اجتهاد نامزدها به نام‌ها توجه نکرده و بسیاری از چهره‌های سرشناس روحانی را نیز ملزم به شرکت در آزمون کرده است.

فوکویاما درباره ولایت فقیه و شورای نگهبان چه گفته بود؟

تئوری‌پرداز «پایان تاریخ» و تحلیلگر ارشد آمریکایی طی یادداشتی در وال استریت ژورنال، با هجمه به قانون اساسی ایران وجود نهادهایی چون «رهبری»‌ و «شورای نگهبان» را موانع اصلی تبدیل ایران به نظامی سکولار دانسته بود. روز گذشته هم آیت الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتخابات پیش رو در ایران، گفت فوکویاما به مقامات آمریکایی توصیه کرده است که شورای نگهبان و نهاد رهبری را هدف قرار دهند.

شتر در حال خواب ديدن پنبه دانه است!

اخيرا کميته روابط خارجي سناي آمريکا نشستي با موضوع «وضعيت اجراي برجام و مسائل مربوطه» برگزار کرد. به گزارش «فارين پاليسي»، «باب کورکر» رئيس‌ کميته روابط خارجي سناي آمريکا در اين نشست در باره «عدم پاسخگويي دولت آمريکا به نقض‌هاي ايران در آزمايش‌هاي موشکي»، مدعي شد که اين اقدام براي اثرگذاري بر انتخابات پيش رو در ايران انجام شده است. اين پايگاه آمريکايي در اين باره نوشت:‌ «يک سناتور ارشد جمهوريخواه گفت که دولت اوباما به نقض‌هاي مربوط به آزمايش‌هاي موشکي بالستيک ايران به خاطر آن جواب نداده که نگران آن بوده شايد اقدامات آمريکا بر انتخابات سال آينده جمهوري اسلامي اثر بگذارد». «فارين پاليسي» در ادامه گزارش خود بر «اميدواري» رئيس‌جمهور ايران براي به دست آوردن اکثريت کرسي‌هاي مجلس شوراي اسلامي با استفاده و توسل به توافق هسته‌اي تاکيد و تصريح کرد: «در آستانه انتخابات، روحاني در تلاش براي متعهد کردن ايران به مفاد توافق هسته‌اي است تا ماشه برداشتن رژيم تحريم‌هاي جهاني کشيده شود».

قول امیر قبلی قطر به معاون احمدی نژاد

علی سعیدلو معاون پیشین محمود احمدی نژاد در سازمان ورزش وقت ، همچنان می گوید قرار بوده ایران میزبان تعدادی از بازی های جام جهانی 2022 در قطر باشد. او در این باره به خبرانلاین می گوید:«دقیقا یادم هست که همان روزها دیداری با امیر قطر داشتیم. آنها تازه میزبانی را گرفته بودند و اصلا برایش برنامه ریزی نکرده بودند ، به دلیل نزدیکی و توان بالایی که کشور ما داشت ، دوست داشتند تا در این میزبانی با آنها همکاری کنیم.»اما این همکاری ها قرار بود چه جنسی داشته باشد؟ او می گوید:« در پروژه های ساخت و ساز به ما پیشنهاد دادند و البته چون ان موقع قرار بود بازی ها در تابستان برگزار شود ، بحث شد تا تعدادی از بازی های دور مقدماتی در ایران باشد. به هر حال آنجا خیلی در فصل تابستان گرم است و خیلی از شهرهای ما این ویژگی را داشتند که با شرایط آب و هوایی معتدل ، میزبان بازی های جام جهانی باشند. »البته همان زمان هم معلوم بود این درخواست عملی نیست. این پیشنهاد را چه کسی داد و چه پاسخی شنید؟ سعیدلو می گوید:«پیشنهاد از طرف من بود. من این جمله را به امیر قطر گفتم و او هم استقبال کرد و گفت تلاش می کند تا تعدادی از بازی ها را به ایران بدهند. ولی خودمان هم می دانستیم انجامش کار سختی است. البته الان دو اتفاق افتاده است ، اول اینکه امیر قطر عوض شده است و دیگری اینکه بازی ها را برای خنک شدن هوا به زمستان منتقل کرده اند. ولی آن زمان امیر قطر از پیشنهاد ما به شدت استقبال کرد و می خواست که این اتفاق بیفتد.»

حمله كاربران ايراني به اينستاگرام الكسي لوچف

برخي كاربران ايراني همچنان به حركت ناشايست خود درباره حمله كردن به صفحات اجتماعي چهره‌هاي سرشناس ادامه مي‌دهند و اين‌بار به صفحه اينستاگرام الكسي لوچف حمله كرده‌اند و با تمسخر او را «دوپينگي» خطاب قرار داده‌اند. فرارو نوشت؛ الكسي لوچف كه با شكستن ركوردهاي حسين رضازاده در مسابقات جهاني آمريكا به عنوان پديده جديد وزنه‌برداري روسيه لقب گرفت، با مثبت شدن تست دوپينگش، وداع زودهنگامي با ركورد‌دار بودن در جهان داشت. اما اتفاق ناخوشايندي كه در اين ميان رخ داده است، حمله برخي كاربران ايراني به صفحه اينستاگرام لوچف است. اين اقدام كه بارها درباره چهره‌هاي ورزشي مطرح جهان از جمله مسي و زايتسف رخ داده و هميشه هم از آن به عنوان حركتي ناشايست ياد شده، هنوز هم ادامه‌دار است و اين‌بار لوچف روسي مورد حمله كاربران ايراني قرار گرفته است.

ویزای تقلبی و سرگردانی ایرانیان در عراق

نماینده سازمان حج و زیارت در عراق از سرگردانی برخی زائران کشورمان در فرودگاه های عراق به دلیل تقلبی بودن ویزایشان خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، مصطفی قاسمی افزود:طی روزهای گذشته شاهد چندین مورد سرگردانی و بلاتکلیفی زائران ایرانی در فرودگاه های نجف و بغداد بوده ایم که متاسفانه ویزای آنان از مراجع غیر معتبر صادر و این افراد پس از ورود به عراق متوجه تقلبی بودن ویزای خود شده و سرانجام به کشور بازگردانده شده اند.وی افزود: برخی افراد سودجو در ایام اربعین و به دلیل تقاضای زیاد زایران ایرانی به صدور ویزای تقلبی رو آوردند که به نظر می رسد این اقدام غیر قانونی همچنان ادامه دارد.قاسمی از هموطنانی که قصد سفر به عراق را دارند خواست در اخذ ویزا دقت کنند و از طریق مراجع معتبر و دفاتر مجاز سازمان حج و زیارت برای این کار اقدام کنند تا هنگام ورود به عراق دچار مشکل نشوند.

دریاسالار آمریکایی: در عراق شکست خوردیم نفوذ 10 سال قبل را در منطقه نداریم
فرمانده پیشین نیروی دریایی آمریکا گفت ما در طول یک دهه گذشته به شدت موقعیت خود را در خاورمیانه از دست داده‌ایم و در عراق شکست خورده‌ایم.دریاسالار وین سایونز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فرانس 24 گفت:«متحدان ما در خلیج‌فارس می‌گویند آمریکا در یک دهه گذشته، به شدت موقعیت خودش را از دست داده است.» پس از تهاجم به عراق، ما کاری کردیم که زمینه برای شرارت‌های ایران در عراق مهیا شود. ما خیلی زیاد و برای مدتی طولانی، دولت نوری‌المالکی نخست‌وزیر عراق را تحمل کردیم. ما در عراق شکست خوردیم. ما در بهار عربی کاری نکردیم و وقتی حسنی‌مبارک رئیس‌جمهوری مصر در حال از دست دادن قدرت بود، دست روی دست گذاشتیم. ما سیاست چرخش به شرق را دنبال کردیم و درباره خاورمیانه کاری انجام ندادیم.وی افزود: از نظر هوایی و دریایی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس به شدت به آمریکا برای رفع نیازهای دفاعی خود نیاز دارند. نگرانی اصلی این کشورها، موشک‌های کوتاه‌برد و میان‌برد بالستیک ایران است.وی افزود: ایران هزاران موشک از این نوع در اختیار دارد. متحدان ما توانمندی‌های دفاعی قابل اتکا ندارند. ایران توان دریایی زیادی دارد و می‌تواند نیازهای خودش را برآورده کند.

رونمایی آیت الله مصباح از پروژه حذف ولایت فقیه

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: دشمن قصد دارد ‌ابتدا با تضعیف ولایت‌فقیه و شخص ولی‌فقیه زمینه را فراهم کند و کار بعدی آن‌ها زمینه‌سازی برای حدف ولایت‌فقیه با رفراندوم است؛ لذا راهکارهایی هم برای تضعیف ارائه داده‌اند!وی با اشاره به این‌که نوک پیکان حملات دشمنان متوجه ولایت‌فقیه است، ادامه داد: دشمنان از طرفی سعی می‌کنند با کسانی که فریب دادن آن ها ساده تر است، ولایت‌فقیه را تضعیف کنند؛ از طرف دیگر نیز سعی می‌کنند تا با به‌دست آوردن نقطه ضعفی از شخص ولی‌فقیه یا خانواده‌اش، آن را بزرگنمایی کنند؛ البته خداند متعال به قدری این بزرگ مرد را حفظ کرده که دشمنان حتی یک نقطه ضعف کوچک هم نمی توانند از وی بیابند.عضو خبرگان رهبری نظام اسلامی و ستون اصلی آن یعنی ولایت‌فقیه را میراث امام خمینی (ره) و هزاران شهیدی برشمرد که برای حفظ آن جان خود را تقدیم کردند، و خاطر نشان کرد: امروز باید اولا آگاهی خود را بالا ببریم تا در برابر شبهات، اعتقادمان را از دست ندهیم، و در وهله بعد آن‌ها را پاسخ داده و جوانان را نیز آگاه کنیم.

عطر ولادیمیر پوتین در فروشگاه های مسکو

عطر "لیدرز نامبر وان" با طراحی رئیس جمهور روسیه در فروشگاه های مسکو عرضه شد.به گزارش راشا تودی، عطری به نام "لیدرز نامبر وان" که با الهام گیری از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طراحی شده است، از دو روز پیش در فروشگاه های مسکو به فروش گذاشته شد.رایحه این عطرِ گرم ترکیبی از لیمو، ترنج، انگور سیاه و صنوبر است. تصویر ولادیمیر پوتین نیز روی بطری سیاه رنگ این عطر هک شده است. این عطر بوسیله یک تولید کننده عطر متولد بلاروس به نام "ولادیسلاو رکوناو" ساخته شد. ایده تولید عطر ولادیمیر پوتین متعلق به مدیران مجله لیدرز است. یکی از مغازه داران مسکو در این خصوص گفت: هزینه یک بطری 100 میلی از این عطر، 85 دلار است. این عطر تا 20 ژانویه سال آینده میلادی (30 دی 94) با قیمتی پایین تر به فروش می رسد. در حال حاضر سفارشهایی از آلمان و چین نیز ثبت شده است. به دلیل محبوبیت ولادیمیر پوتین و آغاز سال نو میلادی، تقاضا برای خرید این عطر رو به افزایش است.

صدها بنر تبليغاتي براي يک سفر چند ساعته

داستان سفر مسئولان بلندپايه به شهرها و استان هاي کشور و هزينه هاي مالي هنگفت براي تبليغات و پذيرايي از آنها، حکايتي است که همچنان باقي است. تصاوير منشتر شده از تدارکات سفر روحاني به شهر ري نشان مي دهد که همچون سابق، تشريفات پرهزينه اي براي استفبال از مسئولين در نظر گرفته شده است. در جاي جاي شهر ري، بنرهاي رنگارنگي با تصاوير رئيس دولت و برخي از سخنان وي نصب شده اند. حتي مشاهده مي شود که فاصله بنرها به چند متر از يکديگر نيز نمي رسد! اگر مقصود از اين همه تبليغات، اطلاع رساني براي شهروندان است، مي شد با روش هاي ديگر و هزينه هاي به مراتب کمتري مردم شهر ري را از ورود حسن روحاني به شهرشان آگاه کرد. اين رويه تنها منحصر به دولت يازدهم نيست بلکه در گذشته نيز بسيار مشاهده شده است. زماني که مسئولين دولتي بر صرفه جويي در منابع مالي تاکيد دارند و حتي از شهروندان مي خواهند از گرفتن يارانه صرف نظر کنند، ديدن تصاوير تبليغاتي از يک مقام يا مسئول در ابعاد و گستردگي زياد، چه پيامي را ممکن است به دنبال داشته باشد؟

اخبار روزانه:
**
پایگاه روسی «اسپوتینک» به نقل از «ابوشجاع دنایی» یکی از معروف‌ترین تاجران نجات‌دهنده زنان ایزدی از چنگال داعش نوشت: سعودی‌های داعشی در مرتبه نخست خرید زنان ایزدی ربوده شده قرار دارند و شمار زیادی از سعودی‌ها با هدف دستیابی به زنان ربوده شده عراقی و سوری که به عنوان کنیز مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرند، جذب داعش می‌شوند. وی افزود: سعودی‌ها حتی زنانی را که برای کنیزی می‌خرند، پس از مدتی میان دوستان داعشی خود دست به دست کرده و کنیز جدید را جایگزین آن می‌کنند.
**
غلامرضا عباسی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران درباره کاهش حقوق زیر ۲۹ ساله‌ها گفت: قرار است نامه‌ای اعتراضی خطاب به رئیس‌جمهور، محمدباقر نوبخت، علی ربیعی و اسحاق جهانگیری تنظیم شود. وی تأکید کرد: جدولی را تنظیم و ارائه می‌کنیم که طی آن بتوان در طول پنج سال دستمزدها را به صورت پلکانی افزایش داد. در این قالب می‌توان شرایطی را فراهم کرد که هر ساله ارقامی به کسری معوق حقوق‌ها افزوده شود و در مدت زمان پنج سال، دستمزدها به رقم واقعی خود برسد.

** معاون حقوقی ثبت‌احوال استان قم گفت: طی ۹ ماهه امسال، ۲۰ هزار و ۱۳۱ واقعه تولد در استان به ثبت رسیده است که در مقایسه با آمار ثبت‌شده در مدت مشابه سال گذشته، یعنی ۱۸ هزار و ۴۳ مورد در سال ۹۳ ، شاهد رشد ۹ درصدی تولد در استان بوده‌ایم. گفتنی است، استان تهران نیز با ثبت ۱۵۵ هزار و ۲۸۸ واقعه ولادت در ۹ ماهه امسال، از رشد ۲/۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.
**
در نظرسنجی‌ای که روزنامه «ایلاف» چاپ عربستان انجام داد، ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش به‌ عنوان برترین چهره سیاسی جهان در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد. به گزارش پایگاه خبری عربی ۲۱، در این نظرسنجی تاکنون بغدادی توانسته است ۷۷ درصد آرا را به خود اختصاص دهد.
**
یک منبع نظامی یمن تأکید کرد، ۵۰ هزار نیروی این کشور، آماده حمله به مواضع عربستان و آزادسازی بزرگ‌تر‌ین شهرها در منطقه «جیزان» و «عسیر» این کشور در چارچوب مرحله اول گزینه‌های راهبردی هستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: