به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۸۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
برای ارتقای جایگاه علم و فناوری در سینما باید از فیلمسازان و هنرمندان خوب بهره گرفت. ضمن این كه آن ها را برای پرداختن به موضوعات علمی تشویق كرد.
لاله افتخاری گفت: برای ارتقای جایگاه علم و فناوری در سینما باید از فیلمسازان و هنرمندان خوب بهره گرفت. ضمن اینكه آنها را برای پرداختن به موضوعات علمی تشویق كرد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با« میزان »افزود: سینما میتواند منعكسكننده داستان یا زندگی واقعی درباره جریانات علمی و فناورانه در كشور باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: برای مثال تحریم ها و محدودیتهایی كه كشورهای غربی در سالهای اخیر برای ما ایجاد كردند، نه تنها باعث توقف جریان رشد و توسعه علمی در ایران نشد، بلكه ما را به سوی نوعی استقلال سوق داد. این پیشرفت ها ایران را به عنوان الگویی برای كشورهایی معرفی كرد كه به خاطر استكبارستیزی تحت فشار قرار دارند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره ظرفیت های مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم تصریح كرد: به نظرم این مسابقه باید استعداد دانش آموزان را به كار بگیرد تا در سنین كودكی و نوجوانی بر مسائل علمی تمركز كنند و توانایی های بالقوه خود را به فعلیت در آورند. این مسابقه و رقابت های مشابه آن در آینده به كمك دانش آموزان خواهد آمد و به جای اینكه بزرگترها به جایشان بیندیشند و برایشان فیلم بسازند، خود دوربین به دست بگیرند و فیلمسازی كنند. وی همچنین درباره جایگاه و میزان توجه به زندگی، اندیشه و دستاوردهای مفاخر و مشاهیر ایرانی در آثار هنری بیان كرد: زندگی مفاخر و مشاهیر ایرانی اگرچه بعضا به عنوان سوژه در
فیلم ها و سریال های ایرانی مورد توجه قرار گرفته است، اما می توان افكار فیلمسازان را بیش از این به سمت استفاده از چنین سوژه هایی هدایت كرد. افتخاری در پایان خاطر نشان كرد: برای ارتقای جایگاه علم و فناوری در سینما باید از فیلمسازان و هنرمندان خوب بهره گرفت. ضمن اینكه آنها را برای پرداختن به موضوعات علمی تشویق كرد. از این رو لازم است فیلمسازان ما دغدغه مندانه به میدان بیایند. چنانچه فیلم محمد(ص) با بهره گیری از اندیشه و تفكر همین فیلمسازان بود كه ساخته شد و مورد توجه قرار گرفت و این نوع آثار باید در تاریخ سینمای ما افزایش یابد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: