به‌روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

کوچ بهائیان به همسایگی ایران!

درحالی‌که فرصت انجام مناسک دینی برای مردم جمهوری آذربایجان که دارای اکثریتی قابل توجه شیعه هستند، فراهم نیست، ‌دولت جمهوري آذربايجان اجازه فعالیت آزادانه فرقه ضاله بهائیت را صادر کرد. مبارز قربانلی، رئیس کمیته دولتی امور گروه‌های دینی جمهوری آذربایجان در دیدار با نمایندگان فرقه ضاله بهائیت در این کشور گفت: «برای فعالیت آزادانه ادیان در جمهوری آذربایجان تمامی شرایط فراهم شده است». به نظر می‌رسد، رژیم صهیونیستی با بهره‌گیری از مسئولان دولتی آذربایجان در نظارت شدید بر شیعیان، به‌دنبال ترویج این فرقه ضاله در بین مردم این کشور در همسایگی با ایران است.

عربستان حج امسال با امنيت برگزار شده است!

محمد بن‌نایف، ولیعهد عربستان سعودی مدعی شد، مناسک حج امسال به آرامی و با امنیت، ایمنی و اطمینان برگزار شد. او در پیامی به مناسبت روز ملی عربستان افزود: «همه مسلمانان توانستند مناسک حج را به آسانی و سهولت و با امنیت و اطمینان، زیر نظر ملک سلمان بن‌عبدالعزیز بجا بیاورند که توجه ویژه‌ای به میهمانان الهی دارد.» ابراز شادمانی عربستان از انجام مناسک در سهولت و امنیت در حالی است که در تاریخ، تعداد کشته‌ها و بی‌نظمی‌های هیچ مناسبت مذهبی به این اندازه نبوده است!

عطريان فر: اصوالگرايان با محوريت ناطق بيايند

عطریانفر می‌گوید: «به صفت اصلاح‌طلبی معتقدیم اصولگرایان با شرافتمندی و اقتدار و با محوریتی که ارزش تکیه داشته باشد باید به صحنه بیایند یعنی فردی شاخص ، دلسوز،ملی و متخلق مانند آقای ناطق نوری

او در پاسخ به این سوال که یعنی به دنبال لیست مشترک با اصولگرایان هستید بدون اشاره به عدم عذرخواهی فعالین فتنه از عملکرد خود در سال ۸۸ می‌گوید: « ما در عرصه انتخاباتی باید به سمتی برویم که این دو جریان اصیل یعنی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان رقابت جوانمردانه و به دور از حاشیه داشته باشند ، تا انتخابات بین "خوب و خوب‌تر" برگزار شود. در چنین آداب سیاسی ، دیگر تخریب، فحاشی ، درگیری و وسط دعوا نرخ تعیین کردن وجود ندارد و حیثیت نظام را هم خرج خودمان نخواهیم کرد. نظام سیاسی باید از احزاب متخالف و متفاوت این انتظار را داشته باشد که اصول خود را حفظ کنند. لذا در چنین چارچوبی ما اصالتا از حضوراقای ناطق با شوق و علاقمندی دفاع می‌کنیم ،نه به صفت سرلیستی . ایشان حق هم دارد و نباید انتظاری غیر از این از آقای ناطق داشت. مگر می‌شود یک شبه سوئیچ کنیم، سرلیست شدن آقای ناطق برای ما "موضوعیت" ندارد، " طریقتی" است برای حصول حداکثری تفاهم مورد مطالبه نظام . همه این افراد عقبه و تاریخ دارند و گذشته‌شان دلالت بر این دارد که برآیند یک تفکر و یک منشا اند و تفکرشان نیز برخاسته از دلبستگی و خدمت به نظام است

كنايه محسن رضايي به هاشمي به خاطراتش از امام

آیین رونمایی از کتاب «ره، رهرو، رهبر» بعدازظهر امروز با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در کتابخانه مرکزی شهر تهران برگزار شد.

او در بخشی از صحبتهای خود با اشاره به وجود ۲ نوع خطر در مسیر امام گفت: مسیر امام را ۲ نوع خطر تهدید می‌کند نخست خطر مستقیم و دیگر خطر تحریف؛ خطر مستقیم از اصول امام شروع شد که ولایت فقیه و اصول اساسی را زیر سؤال برد اما ما به فضل خدا و با هوشیاری رهبر معظم انقلاب از این خطر عبور کردیم. اما اکنون یک مرحله جدیدی شروع شده که آن تحریف امام است و رهبری در سخنرانی روز ۱۴ خرداد فرمودند اگر ملت ایران بخواهد به آن اهداف برسد و این راه را ادامه دهد باید راه امام را درست بشناسد. شخصیت امام را اگر تحریف کنند مردم را از راه امام منحرف می‌کنند و اگر این راه را گم کنیم و عمداً کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهند خورد. محسن رضایی با اشاره به بیان موضوعات مختلف در وصیت‌نامه امام گفت: امام خمینی درباره موضوعات مختلف از جمله استکبار جهانی در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و حتی درباره آل سعود هم سخن گفته و می‌فرماید می‌بینیم ملک فهد هر سال پول مردم را خرج طبع قرآن می‌کند اما با تقویت وهابیت مردم را به سوی ابرقدرت‌ها سوق می‌دهد. حال کسانی که طرفدار آل سعود هستند بهتر است بیایند و این را صراحتاً‌ بگویند زیرا وصایای امام در این زمینه‌ها کاملاً روشن است و اینکه کسی بگوید من در پستویی با امام بودم و شنیدم این پذیرفته نیست.

نامزدهای انتخاباتی خانواده هاشمی به روایت فائزه

فائزه هاشمی از اعلام نامزدی قطعی فاطمه هاشمی، محسن هاشمی و علی هاشمی برای مجلس و پدرش برای مجلس خبرگان خبر داده است. او در گفت‌وگویی با رادیو «صدای امید» افزود: «من هم احتمال است که کاندیدای مجلس شورای اسلامی شوم و وضعیت محمد (هاشمی) هم به همین منوال است.» فائزه هاشمی با بیان اینکه «اقبال به اصلاح‌طلبان بعد از سال ۸۸ بیشتر شده»، بر «حضور انتخاباتی گسترده زنان به عنوان کاندیدا» تأکید کرد و ادامه داد: «اگر مردم مشارکت جدی در انتخابات داشته باشند، شانس اصلاح‌طلبان بسیار زیاد است. به نظر من، حضور مردم از سال ۹۲ هم بیشتر است و تواقق هسته‌ای و مسائلی از این قبیل باعث امید و انگیزه‌ زیادی بین مردم شده است. »

عذرخواهی «مشعل» از روسیه

منابع فلسطینی آگاه اعلام کردند که رئیس دفتر سیاسی حماس پیامی به وزیر خارجه روسیه فرستاده و از انتقادات یکی از اعضای این جنبش از حملات هوایی روسیه علیه مواضع داعش در سوریه عذرخواهی کرده است.به گزارش فارس، منابع فلسطینی به وبگاه «الیوم السابع» گفتند مشعل در این پیام به لاوروف اعلام کرده اظهارات فرد مذکور (که نامش ذکر نشده) اظهاراتی شخصی است و نماینده موضع کلی حماس نیست. بر اساس گزارش مذکور، حماس تا کنون هیچ موضع رسمی درباره حملات هوایی مسکو به سوریه نداشته است.

محاصره مقر ابوبکر البغدادی

روزنامه لبنانی الدیار در گزارشی با اشاره به اینکه سرکرده گروه تروریستی داعش پس از اقدام روسیه در قراردادن دستگاه شنود و ماموریت نیروهای عراقی برای جست و جوی او، از موصل به الرمادی انتقال یافته است، می افزاید: مسکو قتل ابوبکر البغدادی را ضربه شدیدی به گروه داعش می داند. الدیار در بخش دیگری از این گزارش می نویسد: اکنون عملیات محاصره مقر ابوبکر البغدادی در الرمادی آغاز شده است و جنگنده های سوخوی روسیه آماده حمله به محل اقامت او هستند. این روزنامه می نویسد: سرکرده داعش هر روز محل اقامت خود را تغییر می دهد و در منزلی که شب گذشته بوده دیگر باقی نمی ماند. محافل امنیتی می گویند که مقر البغدادی در الرمادی محاصره شده و پس از شنیده شدن صدایش به وسیله دستگاه های شنود جنگنده های سوخوی-35 مافوق صوت روسیه محل اقامت او را فورا بمباران می کنند. الدیار می افزاید که کشتار سرکرده داعش ضربه ای به ائتلاف ضد تروریسم محسوب می شود که تاکنون اقدامی در قبال تحرکات البغدادی انجام نداده اند. این روزنامه لبنانی در پایان می نویسد: روسیه در انتظار درخواست عراق برای حمله به مواضع داعش است و اکنون جنگنده های این کشور در حال بمباران کاروان عناصر داعش و النصره در خاک سوریه هستند.

ادعاي مضحك در باره ي مرگ نوروزي

شایعه

پس از درگذشت هادی‌ نوروزی، کاپیتان با اخلاق باشگاه پرسپولیس در سن 30 سالگی بر اثر ایست قلبی شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که ادعا می‌کرد نوروزی پیش از مرگش باز داشت شده است.سودجویان از محبوبیت این بازیکن فوتبال سوءاستفاده و شایعه کردند «نوروزی از سیاست های نظام انتقاد کرده بود و گفته بود باید مردم قیام کنند. همسر نوروزی گفته همسرم را بازداشت کردند و بعد از 5 ساعت آزادش کردند که وقتی وارد خانه شد حالت غیرعادی داشته و گفته به من آمپول زده اند و خوابم می آید که بعد از خواب دیگر بیدار نشده

واقعیت

برای صحت و سقم این شایعه باید سراغ همسر وی رفت و واقعیت را از زبان وی‌ شنید. معصومه ابراهیم پور، همسر هادی نوروزی در گفت و گویی که خبرآنلاین آن را منتشر کرد راجع به شب مرگ کاپیتان پرسپولیس گفت: «هادی همیشه 10 شب می خوابید اما آن شب تا 3 صبح بیدار بود. لامپ های خانه را عوض کرد. فیلم تولد هانا دخترمان را دید. بعد به من گفت بنشین، حرف بزنیم و بخندیم. هادی خیلی حالش خوب بود نمی دانم چرا این اتفاق افتاد...»

ادامه خیالبافی‌های سعودی درباره حادثه منا

العربیه به نقل از "فرزاد فرهنگیان،" مدعی شده: تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا به وقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از 5 هزار نفر از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه ریزی شده، افزایش تعداد کشته ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.این دیپلمات فراری که در حال حاضر یکی از اعضای فعال سازمان منافقین است سه ماه پیش و بعد از حمله تروریستی به شیعیان عربستان، ایران را عامل این حمله دانسته بود.

فتواي تازه ي يك مفتي براي رمي جمرات

«امیر کانو» مشهورترین شیخ نیجریه در فتوای جدید خود اعلام کرد: حجاج نیجریه می‌توانند در حج سال آینده از شرکت در رمی جمرات خودداری و به جای آن گوسفند قربانی کنند. به گزارش الوطن، شیخ کانو در ادامه گفت: حجاج تنها زمانی حق دارند در رمی جمرات شرکت کنند که دولت نیجریه متعهد شود برای آنان محل اسکانی در نزدیکی منطقه الجمرات تهیه کند. وی برای اثبات مشروعیت فتوای خود به یکی از روایات پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد که بر اساس آن پیامبر به مسلمانانی که با استفاده از شتر آمده بودند اجازه دادند برای رعایت حال شتران، شب را در مکه بمانند و به مزدلفه و منا نروند. وی گفت: اگر پیامبر اکرم (ص) این‌گونه نسبت به چهارپایان مهربان بودند، چرا علمای دینی مسلمان، نیز فشارها را نمی‌کاهند و رنج جمرات را بر مسلمانان ساده‌تر نمی‌کنند، در حالی که صدها نفر در سال جاری کشته شدند؟ مسئولان نیجریه پیش از این اعلام کرده بودند که بر اثر دو حادثه منا و سقوط جرثقیل در جریان مراسم حج امسال، 70 زائر نیجریه‌ای جان خود را از دست داده‌اند.

تعجب صادق خرازی از خبر کاندیداتوری‌اش از شهر قم

سخنگوی حزب ندای ایرانیان با اشاره به اخباری مبنی بر کاندیداتوری صادق خرازی از قم گفت: ما شب گذشته با آقای صادق خرازی بودیم و از وی پرسیدیم و او هم تعجب کرد. به گزارش تسنیم، حسن یونسی درباره برخی اخبار مبنی بر احتمال کاندیداتوری صادق خرازی از قم اظهار داشت: هنوز چیزی مشخص نیست. وی افزود: ما شب گذشته با آقای صادق خرازی بودیم و از وی پرسیدیم و او هم تعجب کرد. سخنگوی حزب ندای ایرانیان گفت: هنوز برای اعلام این‌گونه خبرها زود است و گمانه‌زنی رسانه‌‌هاست. یونسی در پاسخ به این پرسش که آیا کاندیداتوری صادق خرازی از قم را تأیید می‌کنید؟ ادامه داد: ما این موضوع را نمی‌توانیم رد کنیم؛ چرا که هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده و این خبر را نمی‌توان نفی یا تأیید کرد. وی درباره اینکه گفته شده کاندیداتوری صادق خرازی از قم در جدیدترین تصمیم اتاق فکر اصلاحات گرفته شده، یادآور شد: مگر اصلاحات اتاق فکر دارد؟ سخنگوی حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: ما خبر کاندیداتوری صادق خرازی از قم را تأیید و رد نمی‌کنیم، چرا که هنوز برای اعلام و تصمیم‌گیری این‌گونه اخبار زود است.

توصيف يكي ازقربانيان منا در اينستاگرام

دکتر اسماعیلی حقوقدان شورای نگهبان و استاد دانشگاه های امام صادق (ع) و تهران در اینستاگرام خود، یادداشت کوتاهی دارد که به شرح زیر است: یکی از مصیبت های این روزهای جامعه حقوقی، از دست دادن استاد فقیه و فرهیخته، دکتر قربان نیا است. از همین رو شاهد هستیم که هر روز از زبان حقوقدانان و آشنایان این استاد، مطالبی از شخصیت ایشان در رسانه ها پخش می شود. در این چند روز عمدا نمیخواستم باور کنم که دکتر ناصر قربان نیا هم از منا به سوی معبود و معشوقش پرکشیده است و ما دیگر از دیدار او محروم شده ایم. اما ظاهرا چاره ای نیست و باید تسلیم بود. قربان نیا استاد برجسته حقوق و دانش و منش آموخته موفق حوزه بود. اما مهمتر از اینها تجسم اخلاق و کرامت انسانی بود. هر وقت یاد او می افتادم بلافاصله مفهوم تواصع و متانت و فرزانگی در ذهنم نقش می بست. امیدوارم مرا در قیامت هم از مهربانی و باوفایی اش بی نصیب نگذارد. تلفن خداحافظی اش را که به خاطر می آورم شعله این امید در دلم زبانه می کشد. اسکنه الله فی بحبوحات جناته.

ربایش رکن‌آباد‌‌‌ی د‌‌‌ر حد‌‌‌ گمانه‌زنی است

خانه ملت: معاون وزیر امورخارجه با بیان اینکه به شخصه محل وقوع حاد‌‌‌ثه منا را مشاهد‌‌‌ه کرد‌‌‌م، گفت: شرایط د‌‌‌ر آن زمان به گونه‌ای نبود‌‌‌ که افراد‌‌‌ توسط برخی‌ها ربود‌‌‌ه شوند‌‌‌ چون امکان کشته شد‌‌‌ن خود‌‌‌ ربایند‌‌‌ه نیز د‌‌‌ر آن حاد‌‌‌ثه وجود‌‌‌ د‌‌‌اشت. حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و حقوق ایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه، د‌‌‌ر تشریح آخرین اقد‌‌‌امات صورت گرفته برای پیگیری وضعیت غضنفر رکن‌آباد‌‌‌ی، سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران د‌‌‌ر لبنان گفت: ‌ وزارت خارجه با جد‌‌‌یت تمام د‌‌‌ر حال پیگیری وضعیت رکن‌آباد‌‌‌ی د‌‌‌ر عربستان است زیرا وی یک شخصیت شناخته شد‌‌‌ه‌ د‌‌‌ر منطقه بود‌‌‌ه و این وزارتخانه همچون بقیه مفقود‌‌‌ان حاد‌‌‌ثه منا، پیگیر وضعیت این د‌‌‌یپلمات ایرانی است. معاون کنسولی، پارلمانی و حقوق ایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه با اشاره به موضوعات مطرح شد‌‌‌ه د‌‌‌رباره احتمال ربایش رکن‌آباد‌‌‌ی د‌‌‌ر خاک عربستان و انتقال آن به اراضی اشغالی افزود‌‌‌: ‌ این مسائل تنها د‌‌‌ر حد‌‌‌ گمانه‌زنی است ولی نمی‌توان به صورت قطعي این اد‌‌‌عا را رد‌‌‌ یا تأیید‌‌‌ کرد‌‌‌.

آزمون بزرگ ظریف پس از برجام

محمد علی ابطحی فعال سیاسی اصلاح طلب در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خطاب به وزیر خارجه جمهوری اسلامی نوشت:"فضاي ايران پر شده است از عطر جنازه مهمانان خانه خدا. حداقل مورد قبول همه دنيا، بي كفايتي حكومت سعودي است كه بنا به همه قوانين جهاني ، حتي اگر انها درحرم امن الهي نبودند، موظف به حفظ جان كساني است كه وارد آن كشور مي شوند. تشكيل كميته حقيقت ياب كمترين حقي است كه از سوي رهبري، دولت و ملت مطالبه شده است. در اين مورد همه جناح ها در ايران وحدت نظر دارند. وزارتخارجه كه در حل برجام نشان دادقدرت استيفاي حقوق ملت را دارد، در استانه ازمون بزرگ دیگري است كه بايد تلاش كند كميته حقيقت ياب از سوي محافل جهاني پذيرفته شود .شايد بر داغ بزرگ فاجعه منا مرهمي اندك پيدا شود."

منزل نتانياهو محاصره شد

هزاران نفر از فعالان محافظه‌کار شب گذشته (دوشنبه) در سرزمین‌های اشغالی در اطراف محل اقامت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی تجمع کرده و علیه بی‌کفایتی‌های کابینه نتانیاهو در مواجهه با مشکلات شهرک‌نشینان صهیونیست اعتراض کردند.در این تجمع شخصیتهای برجسته سیاسی و مذهبی از حزب لیکود به رهبری نتانیاهو گرفته تا مخالفان کابینه وی حضور داشتند. یکی از اعتراضات افراد حاضر در این تجمع عدم رسیدگی کابینه به حملات صورت گرفته علیه شهرک‌نشینان در کرانه باختری و شرق قدس اشغالی است.هرچند نتانیاهو دیروز در اظهاراتی تاکید کرده بود که هیچ شورشی یا تروریست مورد بخشش قرار نخواهد گرفت و نیروهای تروریستی با هیچ محدودیتی برای برخورد با این افراد مواجه نخواهند بود اما به نظر می‌رسد این صحبتها نتوانسته از نگرانی شهرک‌نشینان بکاهد.

ايران یک سال د‌‌‌يگر فضانورد‌‌‌ به فضا ارسال مي‌كند‌‌‌

ايسنا رئیس پژوهشگاه هوا فضا با اعلام پیشرفت ۳۰ د‌‌‌رصد‌‌‌ی پروژه اعزام انسان به فضا گفت: ‌ د‌‌‌ر صورت تقاضا و حمایت کارفرما د‌‌‌ر عرض یک سال امکان پرتاب زیرمد‌‌‌اری انسان را خواهیم د‌‌‌اشت. د‌‌‌کتر فتح‌ا... امی خاطرنشان کرد‌‌‌: تا کنون د‌‌‌ه‌ها راکت کاوش توسط متخصصان هوا فضای کشور پرتاب شد‌‌‌ه که ۸ پرتاب موفقیت‌آمیز بود‌‌‌ه است. د‌‌‌ر د‌‌‌و پرتاب آخر (راکت‌های کاوشگر پژوهش ۱ و ۲) د‌‌‌و میمون پیشگام و فرگام سالم به زمین بازگشتند‌‌‌ که د‌‌‌ر حال حاضر هم زند‌‌‌ه بود‌‌‌ه و نگهد‌‌‌اری می‌شوند‌‌‌. وی خاطرنشان کرد‌‌‌: د‌‌‌و راکت تیر و مهر هم آماد‌‌‌ه پرتاب هستند‌‌‌ که د‌‌‌ر صورت د‌‌‌رخواست کارفرما و تامین بود‌‌‌جه هر لحظه آماد‌‌‌ه پرتاب آن‌ها هستیم. امی تصریح کرد‌‌‌: ماموریت اصلی پژوهشگاه د‌‌‌ر حوزه فضایی، اکتشافات فضایی است که توسط راکت‌های کاوش انجام می‌شود‌‌‌.

حضور امیر تتلو در دادگاه

خبرنگارانی که برای تنفس از دومین جلسه بابک زنجانی از دادگاه بیرون آمده بودند با امیر تتلو مواجه شدند.به گزارش خبرگزاری تسنیم، خبرنگاران پس از خروج از جلسه دادگاه برای تنفس 15 دقیقه‌ای متوجه حضور امیر تتلو خواننده سبک رپ در یکی از شعب دادگاه انقلاب مواجه شدند.علت حضور تتلو در دادگاه مشخص نیست.

واكنش تتلو به مناظره اخلاق در 90

امیر تتلو خواننده زیرزمینی باری دیگر واکنشی فوتبالی داشت. او به برنامه 90 و بحث اخلاق در این برنامه واکنش نشان داد. میزگردی که یکی از بهترین میزگردهای تاریخ 90 بود. بحثی که میان قاضی محمد زاده رئیس کمیته اخلاق و احمدرضا براتی عضو کمیته اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد. میزگردی که در آن براتی توانست به خوبی کار کمیته اخلاق را به چالش بکشد. بعد از این برنامه تتلو با گذاشتن تصویری از براتی ، نوشته است:«خدای شکرت ، همیشه طبیعت حرفامو ثابت می کنه. خیلی از حرفایی که من دوست داشتم بگم ، این آقا تو 90 گفت. ازشون تشکر می کنم و از خداوند براشون سلامتی و عشق می خوام.آقای کمیته( انظباطی)! گیردادن شما به جوونای ما و استعدادای ما فقط اونا رو عصبانی و خراب می کنه و فقط شبکه های ضد نظام رو خوشحال می کنه و چهره نظام رو خراب می کنه. من خودم همه انگیزه هام رو به خاطر شما از دست دادم

سوال مجري بي‌بي سي و پاسخ عجيب بابك زنجاني!

فرداد فرحزاد مجري بخش خبري بي‌بي سي فارسي بخشي از مصاحبه با بابك زنجاني را در صفحه شخصي اش منتشر كرد. «الف» نوشت: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، در روزهايي كه بابك زنجاني از سوي دادگاه مورد بازخواست قرار گرفته است، فرداد فرحزاد خبرنگار و مجري شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي در يكي از صفحات شخصي خود بخشي از مصاحبه اي كه دو سال پيش با بابك زنجاني داشت، منتشر كرد. فرداد فرحزاد در اين راستا نوشت: دو سال پيش بعد از مصاحبه باز ازش (بابك زنجاني) پرسيدم، بعد از اين همه ماجرا و با اين همه ثروت چرا باز ميري ايران؟نگران نيستي؟ گفت: من كه مشكلي ندارم. كار غيرقانوني نكردم.

کارت پایان‌خدمت به شرط تناسب اندام!

رئیس ورزش همگانی اعلام کرده است، طرحی از سال آینده اجرایی خواهد شد که بر اساس آن سربازان در پایان خدمت دوره ضرورت، برای دریافت کارت پایان خدمت خود حتما باید از آمادگی جسمانی برخوردار باشند.به گزارش خبرگزاری فارسرئیس ورزش همگانی اعلام کرده است، طرحی از سال آینده اجرایی خواهد شد که بر اساس آن سربازان در پایان خدمت دوره ضرورت، برای دریافت کارت پایان خدمت خود حتما باید از آمادگی جسمانی برخوردار باشند.به این ترتیب سربازان در ابتدای ورود به دوران خدمت، سنجش وزن و BMI بدنی می شوند و در صورت داشتن اضافه وزن و نداشتن آمادگی جسمانی، در طول دو سال خدمت باید این ایرادها را جبران کنند.

معرفت عجيب برانكو در حق هادي نوروزي

سرمربی سرخپوشان که به شدت از مرگ ناگهانی کاپیتان تیمش متاثر شده با وجود نیاز به بازیکن جایگزین ترجیح می دهد در شرایط فعلی از نفرات و موجودی فعلی استفاده کند و با مطالعه و تحقیق در نقل و انتقالات نیم فصل بازیکن جدید بگیرد.

البته تا پیش از درگذشت هادی نوروزی، اولویت برانکو جذب مدافع و دروازه بان بود و حالا باید او یک مهاجم هم به لیست خریدش اضافه کند.

توضيحات عبدي درباره خاطره تلويزيوني اش

اكبر عبدي با انتشار متني در صفحه خود در اينستاگرام، ضمن ابراز ارادت به هموطنان عرب‌زبان، توضيح داد كه روي سخنانش در برنامه زنده شبكه سوم سيما با وهابيون سعودي بوده است. «فراديد» نوشت: اكبر عبدي در ويژه‌برنامه عيد سعيد غدير خم كه از شبكه سوم سيما پخش مي‌شد، خاطره متفاوتي از سفر حج خود را براي تماشاگران تلويزيون بيان كرد. حالا اين بازيگر از شبكه مجازي اينستاگرام براي رفع سوءبرداشت‌هاي احتمالي از سخنانش استفاده كرده است. او در اينستاگرامش نوشت: با سلام و درود به تمامي هموطنان عزيز و پاك‌سرشتم. من از همين‌جا دست تمامي خواهران و برادران عرب‌زبان ايراني خودم رو مي‌بوسم و اين مطلب رو فقط براي رفع سوءتفاهم عزيزان هموطن عرب‌زبانم مي‌نويسم كه روي صحبت من در دفاع از ناموس و ايراني بودنم با وهابيون سعودي بود. دوستون دارم. حق نگهدار همه شما خوبان.

تقاضای یاران احمدی‌نژاد از دادستان کشور

اعضای تیم اقتصادی دولت دهم با ارسال یک نامه مشترک خطاب به دادستان کل کشور، خواستار اطلاع رسانی شفاف دستگاه قضایی درباره مناسبات مالی شرکت امیرمنصور آریا و بابک زنجانی یا هرگروه دیگری از این قبیل با اعضای دولتهای مختلف شدند.در این نامه که به امضای شش عضو تیم اقتصادی دولت دهم رسیده، اظهار امیدواری شده است که با اقدام دادستان کل کشور، از سلامتی و پاکی خدمتگزاران صدیق ملت صیانت شود و معدود افراد متخلف نیز برای ملت شناسایی شوند.متن این نامه را آقایان سید شمس الدین حسینی، علی نیکزاد، رستم قاسمی و مهدی غضنفری به ترتیب وزرای سابق اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، نفت و صنعت ، معدن و تجارت و همچنین آقای بهروز مرادی معاون سابق برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و آقای محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی امضاء کرده‌اند.

موساد: عربستان مقابل ایران سدی خوب اما بی‌ثبات است
به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز اسرائیل، آریل اوزی مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی و از مقامات موساد، گزارشی از همکاری امنیتی میان اسرائیل و عربستان ارائه کرده و گفته است: ریاض، سدی قابل اعتماد در برابر نفوذطلبی ایران است. عربستان بازیگر بسیار مهمی در حوزه انرژی در عرصه جهانی است و می‌تواند سدی در برابر ایران و اهداف آن در منطقه باشد اما مشخص نیست موقعیت و ثبات عربستان در آینده چگونه خواهد بود.وی افزود: سوریه در حال جنگی داخلی و فرسایشی است و وضع مصر بسیار حساس است و بعید نیست تحولات ریشه‌ای جدیدی در این کشور صورت گیرد. در اردن هم بعید نیست که اوضاع بدتر شود هرچند این امید هست که اوضاع امنیتی با ثبات باشد ولی هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع از آن شود که اوضاع اردن مشابه اوضاع عراق و سوریه شود. امکان متشنج شدن وضعیت لبنان زیاد است و در مجموع اوضاع منطقه بسیار حساس و خطرناک است.وی ادامه داد: با توجه به تنش دیپلماتیک میان ایران و عربستان بر سر یمن و سوریه و همچنین کشته و زخمی شدن صدها تن از حجاج ایران در منا، می‌توان پیش‌بینی کرد که این تنش در هفته‌ها و ماه‌های آینده افزایش یابد.

بركناري مسئول پايگاه اعلام‌كننده آمار قربانيان منا

تارنماي رسمي وزارت بهداشت سعودي چند روز پيش خبر افزايش شمار قربانيان فاجعه منا به 4173 تن را منتشر كرد و به دنبال آن مسئول تارنماي اين وزارت خانه از كار بركنار شد. پارسينه نوشت؛ خبر ياد شده به سرعت توسط سايت هاي خبري و رسانه اي و شبكه هاي اجتماعي در جهان منتشر شد اما چند ساعت پس از آن وزارت بهداشت عربستان خبر مزبور را تكذيب كرده و آن را از تارنماي خود حذف كرد. شبكه هاي خبري تشنه زدوده شدن ابهام از فاجعه منا خبر دريافت شده از تارنماي وزارت بهداشت سعودي را ثبت كردند. خبرهاي رسيده از درون عربستان حاكي است رهبران سعودي به مقامات وزارت بهداشت دستور دادند تا مسئول رسمي انتشار اين خبر در تارنماي ياد شده را از كار بركنار كنند زيرا انتشار چنين خبري براي خاندان حاكم در عربستان بهاي گزافي به همراه دارد. در روز عيد قربان هزاران تن از حجاج بيت‌ا... الحرام در مراسم رمي جمرات در منا در اثر بي‌كفايتي و بي‌تدبيري مقامات عربستان جان خود را از دست دادند كه يك فاجعه بي‌سابقه در تاريخ حج به‌شمار مي رود.

واردات سنگ پا، کراوات، کلاه‌گیس و مژه مصنوعی

بر اساس آمار گمرک ایران در ۶ ماه نخست امسال بر خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کالاهای بی‌ارزش و مصرفی مانند سنگ پا، کراوات، پاپیون، کلاه‌گیس، مو، ریش مصنوعی، ساختمان پیش‌ساخته، فلفل، عدس و ادویه وارد کشور شده است.

6 افسر سپاه عامل حادثه منا بودند!

العربیه در ادعایی بی اساس به نقل از یکی از دیپلمات های سابق ایران اعلام کرد 6 نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عامل وقوع ازدحام در منا بودند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که انتقادات کشورهای اسلامی به بی کفایتی رژیم آل سعود در اداره مراسم حج و حادثه رخداده در منا در حال افزایش است، شبکه العربیه در اقدامی تأمل برانگیز به نقل از یک دیپلمات سابق و خارج نشین ایران مدعی شد 6 نفر از افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عامل فاجعه منا بودند.العربیه به نقل از "فرزاد فرهنگیان،" دیپلمات سابق ایرانی که به صف مخالفان جمهوری اسلامی ایران پیوسته است مدعی شد وی در مطلبی به زبان عربی نوشته: پیش از آغاز مراسم حج درباره طرح دولت ایران برای مراسم حج نوشتم و هشدار دادم. العربیه در ادامه به نقل از وی مدعی شد: تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا بوقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از 5 هزار نفر از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه ریزی شده، افزایش تعداد کشته ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.

درخواست استمهال وکلای بابک
سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «بابک زنجانی» متهم نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران دیروز در حالی به اتمام رسید که قرائت کیفرخواست متهمان با درخواست مصادره همه اموال و محکومیت آنها از سوی دادستانی پایان یافت و با تقاضای استمهال وکلای متهم نفتی از سوی قاضی صلواتی موافقت شد. به گزارش میزان، روز گذشته در سومین روز از دادگاه علنی بابک زنجانی، کیفرخواست متهمان این پرونده قرائت شد. پس از قرائت کیفرخواست، قاضی صلواتی در پایان جلسه سوم محاکمه متهم نفتی گفت: وکلای متهم برای بار دوم تقاضای استمهال کردند تا بتوانند پرونده را دقیق‌تر مطالعه کنند. با بررسی جوانب امر برای جلوگیری از تضییع حقوق متهم، با تقاضای استمهال موافقت می‌شود. وی همچنین گفت: اتهامات سایر متهمان همچنین سایر اتهامات این 3 متهم در پرونده‌های دیگر مفتوح برای رسیدگی است. گفتنی است جلسه آینده دادگاه متهم نفتی، 9 آبان برگزار می‌شود.

مثلث منشاء اختلاف اصلاح طلبان!

محمد عطریانفر در گفت و گو با فارس گفت، آقای دکتر عارف خود ذیل محور آقای خاتمی تعریف می‌شوند و این محوریت که بالای سر ما از جمله آقای عارف وجود دارد را به رسمیت می‌شناسیم،‌ آقای عارف یکی از برادران دانشمند، هم‌فکر و یکی از دوستان خوب هم جبهه ای ما هستند. ما هیچ وقت با وجود خاتمی ، محوریت دیگری را نمی پذیریم .مشارکت را نمی‌پذیریم، محوریت ندا را نمی‌پذیریم، محوریت اعتماد ملی را نمی‌پذیریم، البته دیگران هم محوریت کارگزاران را نمی‌پذیرند .ما برادرانی همکار و در یک جبهه هستیم. محوریت غیر از همکاری است. سرلیستی غیر از محوریت است. محوریت، صحیفه هدایت عمومی انتخابات است برای جبهه اصلاحات ،که دردست با کفایت هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی است. جناب آقای عارف، و هر کس دیگری ذیل این سیاست عمومی تعریف می‌شود ،با همه تاثیرات متقابل در درون جبهه .اما اینکه بگوییم مثلثی داریم متشکل از عارف ، خاتمی و هاشمی ، منشا اختلاف است.

استعفاي برخي معاونان پارلماني

محمدرضا خباز درباره استعفاي برخي معاونان پارلماني براي نامزدي در انتخابات مجلس اظهار داشت: به جز بنده، كه براي نامزدي از حوزه انتخابيه تهران از مسئوليت خود استعفا دادم، برخي ديگر از معاونان پارلماني نيز استعفا داده‌اند. به گفته خباز، يوسف‌نژاد، معاون پارلماني وزارت اقتصاد، مجيد نصيرپور، معاون نظارت و هماهنگي معاونت پارلماني و آقايي معاون پارلماني وزير صنايع براي نامزدي از استان خوزستان استعفا دادند. وي تاكيد كرد: نصيري قيداري از مسئوليت خود استعفا نداده است و به خاطر زحمت زيادي كه كار در اين وزارتخانه داشت، جاي خود را به فرد ديگري داد. موهبتي در وزارت بهداشت نيز به خاطر جابه‌جايي مسئوليت جاي خود را به فرد ديگري داده‌اند. خباز با اشاره به اينكه در جلسات ائتلاف اصلاح‌طلبان شركت ندارد، گفت با اين حال به خاطر ارتباط با مجموعه خراساني‌هاي مقيم تهران و از طريق آقاي رسولي شنيدم كه دكتر عارف نقشي اساسي در سازماندهي اصلاح‌طلبان تهران را ايفا خواهند كرد.

نظر سردار نقدی در رابطه با ریشه همه مشکلات مسلمین

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اجتماع همسران کارکنان سازمان بسیج مستضعفین با تسلیت حادثه منا، این حوادث تلخ را مقدمه پیروزی بزرگ دانست و گفت: همان طور که در اواخر دوران رژیم منحوس پهلوی نیز جنایت های بزرگی در شهرهای مختلف کشور شد و این جنایات علایم یک پیروزی بزرگ بود، امروز هم جنایت هایی که در دنیا پیش می آید نشانه پیروزی دیگر است.رئیس سازمان بسیج مستضعفین با توجه به اینکه امام (ره) فرمودند «همه بدبختی های مسلمین از امریکاست»، تصریح کرد: ما باید در مورد حوادث بصیرت داشته و به عامل اصلی جنایات توجه داشته باشیم و نباید فقط به عامل انجام دهنده آن برخورد کنیم و همان طور که در زمان دفاع مقدس نیز عامل اصلی حمله به ایران، امریکا بود؛ امروز نیز ریشه و عامل اصلی فاجعه منا، امریکاست.

100هزار خودرو خاک می‌خورد

در حالی مسئولان وزارت صنعت و خودروسازی‌ها پیشتر افت شدید خرید خودروی صفر را منکر می شدند، که وزیر صنعت بالاخره اعتراف کرد، صنعت خودرو در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از 100.000 خودرو کف کارخانه رسیده است.به گزارش خبرگزاری تسنیم، طی یکی دو ماه اخیر کمپین "خودروی صفر نخرید" برای مقابله با افزایش قیمت خودرو و افت کیفیت تشکیل شد که واکنش های زیادی را به همراه داشت.در عین حال مسئولان وزارت صنعت و مدیران عامل خودروسازی‌ها تاثیرگذاری این کمپین بر صنعت خودروی کشور را منکر می شدند و تاکید کردند که روند فروش خودرو عادی شده است.تا اینکه امروز نامه ای از 4 وزیر از جمله محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس جمهور در خصوص افت بازار سرمایه منتشر شد که در بخشی از این نامه آمده است: "در بعد عوامل داخلی کاهش ارزش بازار شرکت‌های فعال در بازار سرمایه، می توان به نبود تقاضای کافی برای محصولات، مشکل حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی و افزایش انباشت موجودی و حساب‌ای دریافتنی صنایع مختلف اشاره نمود. به عنوان نمونه در صنعت خودرو صورت‌های مالی زیان انباشته ای معادل 4.200 میلیارد تومان را نشان می دهد و این در حالی است که به دلیل بحران نقدینگی، صنعت مزبور در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از 100.000 خودرو کف کارخانه رسیده است."

اصلاحات نیاز به پدرخوانده ندارد

حسن یونسی سخنگوی حزب ندای ایرانیان در یک گفت وگو اشاره کرد: سیاست حزب ندای ایرانیان همراهی و ائتلاف با احزاب و جریان های اصلاح طلب در انتخابات آینده مجلس است. وی در پایخ به این سوال که: به نظر می رسد در میان اصلاح طلبان اختلافاتی وجود دارد، از سوی حزب کارگزاران و اعضای آن هجمه هایی علیه ندا شده، شما این هجمه ها را چگونه می بینید؟ گفت: ما با کارگزاران دوستیم و قاعدتا در یک ائتلاف با اصلاح طلبان و از جمله کارگزاران حرکت می کنیم. وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات عطریان فر در مورد پدرسالاری کارگزاران در میان اصلاح طلبان گفت: فکر نمی کنم آقای عطریان فر چنین حرفی زده باشند چون اصلاحات نیاز به پدرخوانده ندارد. باید ببینیم فارس گفت و گو را دقیق منتشر کرده است یا نه.

مجوز ويژه کابينه براي تجليل از روساي مناطق آموزش و پرورش

بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير دولت به علي اصغر فاني، اعلام شده است که حسب موافقت سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و به استناد ماده 55 قانون محاسبات عمومي کشور مبلغ 19 ميليارد ريال به صورت هزينه اي از محل اعتبارات جزء 1 رديف (510000) قانون بودجه سال 1394 کل کشور تحت عنوان "هزينه هاي پيش بيني نشده"، بابت اهداي جوايز معلمان نمونه کشوري و تجليل از روساي مناطق آموزش و پرورش کشور، در اختيار وزارت آموزش و پرورش قرار بگيرد.

توضیح وزارت دفاع درباره نحوه تحویل‌ «اس-300»

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد که اظهارات اخیر درباره نحوه تحویل‌دهی سامانه پدافند هوایی «اس-300 » فاقد صحت و اعتبار است. به گزارش ایلنا، وزارت دفاع همچنین اعلام کرده است که مسیر تحویل این سامانه براساس قرارداد منعقده قبلی مراحل اجرایی خود را طی می‌کند. پیش‌تر، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته بود: تحویل موشک‌های «اس- 300» به ایران منوط به تعیین تکلیف «برجام» و لغو تحریم‌هاست.

وام 100میلیونی ساخت مسکن در راه است!

وزیر راه و شهرسازی از بررسی طرح پرداخت وام 100میلیون تومانی ساخت مسکن توسط شورای پول و اعتبار خبر داد.عباس آخوندی در پاسخ به این پرسش که پرداخت وام 100 میلیون تومانی ساخت به انبوه‌سازان در چه وضعیتی قرار دارد، اظهار کرد: این وام در شورای پول و اعتبار است و تصویب می‌شود.به گزارش تسنیم، دوشنبه‌ هفته گذشته رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از اعلام آمادگی رسمی بانک مسکن برای پرداخت وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن خبر داده و به تسنیم گفته بود: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و به انبوه‌سازان پرداخت شده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود.

شل و توتال درخواست ساخت پمپ بنزین نداده اند

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: تاکنون هیچ درخواستی از طرف شل و توتال برای ساخت پمپ بنزین مطرح نشده و مذاکراتی نیز انجام نشده است.سید ناصر سجادی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در واکنش به انتشار خبر صدور مجوز ساخت 200 پمپ بنزین توسط شل و توتال در ایران این مطلب را بیان کرد.سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: هر شرکت داخلی و خارجی برای ساخت پمپ بنزین در ایران باید به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، مراجعه کند که البته تاکنون تقاضای صدور چنین مجوزی به این شرکت ارجاع داده نشده است.داوود عربعلی با بیان اینکه شاید برخی نهادها با شرکت های خارجی مذاکراتی را انجام داده باشند، اظهار داشت: حتی اگر این نهادها با شرکت های خارجی به توافق رسیده باشند، برای صدور مجوز باید درخواست خود را به شرکت ملی پخش ارایه دهند.سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه شرکت ملی پخش تنها متولی صدور مجوز ساخت پمپ بنزین در ایران است، خاطرنشان کرد: در صورت وجود درخواست ساخت پمپ بنزین، این درخواست در هیات مدیره شرکت ملی پخش مطرح می شود و در صورت نداشتن منع قانونی با آن موافقت خواهد شد.

نقشه داعش برای ترور مقامات بلند پایه ایرانی

شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری به نقل از یک مسئول غربی گفت: داعش نقشه های منطقه ای برای ترور مقامات ارشد رسمی و دینی عراق و مقامات بلند پایه نظامی ایران دارد.

کاردار انگلیس از تهران رفت

کاردار انگلیس، یکشنبه در صفحه شخصی «توئیتر» خود نوشت: «تهران را با ناراحتی ترک می‌کنم، برای من یک افتخار بود که جزئی از توافق هسته‌ای و بازگشایی سفارت انگلیس باشم، روابط ایران و انگلیس رو به جلو است «خداحافظ».» «آجای شارما» طی دو سال گذشته به عنوان کاردار ترددی انگلیس در ایران فعالیت می‌کرد و پس از بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران که در اول شهریورماه انجام شد، به عنوان کاردار این کشور در ایران منصوب شد. براساس بیانیه وزارت خارجه انگلیس در 11 مهر «آجای شارما» جانشین «نیکلاس هاپتون» سفیر فعلی انگلیس در قطر می‌شود.

ماموران آمریکایی حال اجرای تحریم‌ها را ندارند!

دو مقام ارشد آمریکایی خبر دادند که آمریکا، در سالی که گذشت، از شدت پیگرد قضایی موارد نقض تحریم‌ها علیه ایران به طور قابل توجهی کاسته است. خبرگزاری رویترز گزارشی را در این خصوص منتشر کرده‌است که بر اساس مصاحبه با این دو مقام ارشد آمریکایی و بررسی اسناد قضایی تنظیم شده‌است. بنا بر این گزارش، در سال مالی گذشته (که سی‌ام سپتامبر به پایان رسید) در ایالات متحده تنها دو مورد حکم قضایی علیه افراد مظنون به قاچاق اسلحه و فناوری از آمریکا به ایران صادر شده است.

این در حالی است که تعداد این موارد در سال پیش از آن هشت مورد، و طی شش سال پیش از آن در هر سال ۱۰ تا ۱۲ مورد بوده‌است. یکی از دو مقام آمریکایی مرتبط با تحریم‌های ایران که نخواسته نامش فاش شود در مصاحبه با رویترز اضافه کرده‌است که این میزان از کاهش، به این معنی نیست که ایران از تلاش خود برای دست‌یابی به این سلاح‌ها و فناوری‌ها کاسته‌است، بلکه این امر را می‌توان بیشتر با کاهش انگیزه مأموران آمریکایی مرتبط دانست. به گفته وی، در سالی که گذشت، پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران باعث شد تا مأموران پیگیر تخلفات تحریم‌ها علیه ایران نسبت به لزوم پیگیری شدید این نوع تخلفات تردید کنند.

اخبار روزانه:

* وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت هاشمی گفت: آقای هاشمی سعی می‌کند با کسانی که عقبه اجتماعی دارند، درگیر نشود ولی کسانی را که دارای عقبه اجتماعی خاصی نیستند، از اطراف خود دور می‌کند، هاشمی ایران را مال خودش می‌داند و خود را محور مسائل قرار می‌دهد.

* مسئولان استان فارس دراستقبال از پیکر جانباختگان منا در شیراز، هفتاد شاخه گل را از محوطه فرودگاه کندند.

* سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به قرائت گزارش سازمان اطلاعات سپاه در این کمیسیون، درباره شیوه‌های نفوذ دشمن برای آسیب‌زدن به بنیان‌های انقلاب تصریح کرد: «جیسون رضائیان» ایرانی ـ آمریکایی است و یک عنصر حائز اهمیت برای آمریکایی‌ها محسوب می‌شود، به‌گونه‌ای‌که برای آزادی وی بسیار تلاش می‌کنند. نوذر شفیعی تأکید کرد: رضائیان مأمور اجرای تفکر آن دسته از سنای آمریکاست که معتقدند اگر آمریکا بتواند روابط خود را با ایران به سطح قبل از انقلاب برگرداند، حکومت ایران را می‌توان به آسانی ساقط کرد.

* امیرمهدی ژوله، موفق به شکست علی مسعودی شد. امیرمهدی ژوله با اختلافی اندک به مرحله نهایی رقابت های خنداننده برتر رسید. علی مسعودی با فاصله تنها 80 رای از راهیابی به مرحله بعد مسابقات باز ماند.ژوله موفق به کسب 1671479 رای شد.

* اولین جلسه شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان که قرار بود امروز برگزار شود، روز سه‌شنبه هفته جاری با حضور 21 حزب و تشکل سیاسی برگزار خواهد شد. به گزارش فارس، یک عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس اظهار داشت: احتمالاً محمدرضا عارف ریاست شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان را عهده‌دار خواهد شد.

* فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: بالغ بر 408 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس ایران تحصیل می کنند.

* حمایت‌‌های تهران و مسکو از دولت سوریه در برابر گروه‌های تروریستی، به‌ویژه با آغاز حملات هوایی روسیه به مواضع گروه‌های تروریستی بالاخص گروه تکفیری- صهیونیستی داعش با واکنش گسترده محافل رسانه‌ای و سیاسی بیگانه مواجه شد. در این زمینه محافل بیگانه (ائتلاف به اصطلاح ضدداعش) می‌کوشند این‌گونه القا کنند که حمایت‌های روسیه و ایران نه‌تنها به حل سیاسی بحران سوریه کمکی نمی‌کند، بلکه سبب تشدید فرقه‌گرایی در سوریه و کل منطقه می‌شود!

* رئیس جمهور در همایش ملی روستا با اشاره به این که خدمات خوبی در حوزه ی بهداشت و آبرسانی در روستاها شده است گفته: متاسفانه با افزایش جمعیت، ادامه خشکسالی و کاهش منابع زیر زمینی مواجه هستیم که البته این موضوع از دیرباز و از زمان کوروش از دغدغه‌های ما بوده است و دعایی که در یکی از کتیبه‌های آن زمان نوشته شده است این است که خدایا ما را از خشکسالی و دروغ دور بدار و در زمینه‌ی دروغ تجربه کردیم و دیدیم که چه بلایی بر سر ما آورد.

* مشاور فرهنگی رئیس جمهور، در گفت و گو با مجری برنامه متن و حاشیه شبکه سوم سیما در پاسخ به سئوالی در مورد علت تغییر ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل گفت: ما به لحاظ حقوقی این اقدام غیرقانونی آمریکا را نپذیرفتیم ، اما با آن مواجه شدیم.آشنا در واکنش به این اصرار مجری که معتقد بود «فرستادن یک نماینده جز ابواطلبی به سازمان ملل ، باعث شد ما ضعیف شویم» گفت: شما خودتان را جای وزارت خارجه بگذارید! من نمی گذارم فردی را که معرفی کردید به اینجا بیاید، شما چه خواهید کرد. در این لحظه مجری گفت: من مجری هستم نه دیپلمات!وی اما در پاسخ به این سخن مجری گفت: پس اجازه دهید در این مورد دیپلمات ها تصمیم بگیرند.

* راننده متخلف برای انتقام از پلیس راهور، یک اصله درخت بلوط 400 ساله را در جاده باشت به گچساران قطع کرد. ماموران پلیس راهور برخی از مواقع زیر سایه این درخت کهنسال بلوط به کنترل جاده می پرداختند.

* حسین مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با فارس،‌ در مورد کنگره حزب متبوعش گفت: قرار است کنگره حزب کارگزاران اواخر آذر ماه برگزار شود.وی در مورد برنامه‌های انتخاباتی حزب کارگزاران گفت: ما به طور جد با مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در قالب یک ائتلاف وارد انتخابات می‌شویم.

* علی ربیعی درباره انتقاداتی که از آمار ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در کشور مطرح می‌شود، گفت: آماری که در ایجاد ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شد، کاملا درست است و پایه علمی دارد. آمار تامین اجتماعی و صدور بیش از ۶۵۰ هزار دفترچه بیمه، مُهر تاییدی بر این اظهارات اخیر است اما منتقدان بدون توجه به روند طی شده، آمارها را نقد می‌کنند.وزیر کار اظهارداشت: با وجود ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال گذشته، ۳۰۰ هزار شغل هم ریزش داشته، بنابراین به طور خالص تنها ۴۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.

* مرتضی آقاتهرانی عضو جبهه پایداری و نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این‌که عده ای خیال می کنند آمریکا کدخداست، گفته: این افراد راه انقلاب اسلامی و سخن امام خمینی(ره) را فراموش کردند، چراکه راحل فرمودند؛ هر کس با صهیونیست ها دست بدهد؛ آن دست با هیچ آبی پاک نمی شود و برخی این حرف را فراموش کردند.

* رئیس مرکز تحقیقات سرطان، میزان سرطان در ایران را 140 بیمار در 100 هزار نفر جمعیت عنوان کرد و افزود: این میزان در کشورهای پیشرفته افزون‌بر 600 بیمار در 100 هزار نفر جمعیت است. دکتر اکبری هشدار داد: گرچه سالانه 90 هزار مورد جدید بیماری سرطان در کشور گزارش می‌شود؛ اما شیوع آن از رشد فزاینده‌ای برخوردار است، به‌گونه‌ای‌که بالاترین سرعت را در سطح دنیا به خود اختصاص داده است.

* پیش‌بینی می‌شود، نرخ جمعیت سالمند کشور در سال 1415 به بیش از 12 درصد خواهد رسید و جمعیتی بیش از 12 میلیون نفر را شامل خواهد شد. این در حالی است که‌ وقتی جمعیت بالای 65 سال کشوری بیش از 12 درصد را شامل شود، آن جمعیت «سالمند» نام خواهد گرفت و با این حساب ایران 1415، ایرانی پیر خواهد بود.

* پایگاه «میدل ایست پانوراما» خبر داد، برخی منابع آگاه در کاخ کرملین اعلام کردند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از نیروهایش که عهده دار جنگ ضد داعش هستند، خواسته است سرکردگان داعش و در رأس آن، ابوبکر بغدادی را زنده بازداشت کنند.پوتین دستور داده در صورتی که این مسأله امکان پذیر نباشد، دست کم اجساد آنها را به همراه خود بیاورند.

* رضوانی رئیس پلیس اینترپل کشور گفت: پلیس اینتر‌پل فرد مورد تعقیب را با اعلان قرمز ردیابی، شناسایی و دستگیر می‌کند، اما در برخی از کشورها مثل کانادا فقط با حکم سیستم قضایی خود به دستگیری افراد مجرم اقدام می کنند.رئیس پلیس اینتر‌پل کشور گفت که خانه خاوری در کانادا ردیابی شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: