به‌روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۶۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
حسن لاسجردی:
بسياري تصور مي کنند توافق هسته اي نقطه آغازي براي يک حرکت بزرگ براي حل همه مشکلات است اما مقام معظم رهبري با بيانات خود مشخص کردند که اين يک تلقي اشتباه است که چون بحث هسته اي به يک جايي رسيده ما جنايت و توطئه هايي که آمريکايي ها انجام دادند همه را فراموش مي کنيم و در سايه روابط ديپلماتيک در يک فضاي دوستانه مسائل را حل کنيم.آنچه که براي رهبر معظم انقلاب بسيار مهم بود و به آن اشاره کردند اين بود که جمهوري اسلامي ايران براي آينده روابط خود با کشورهاي جهان استراتژي دارد و توافق هسته اي نمي تواند تير خلاصي به همه آنچه که به عنوان مجاهدت و روح مقاومت در منطقه شکل گرفته باشد و همه آنها را از بين ببرند.
دکتر حسن لاسجردي، کارشناس مسائل بين الملل،در تحليل خود از بيانات مهم رهبر معظم انقلاب در ديدار شرکت کنندگان در اجلاس مجمع جهاني اهل بيت (ع) و اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي، به خبرگزاري آريا گفت: برخي تصور مي کنند با حل مسئله هسته اي بقيه مباحث حل مي شود و پاي آمريکا به ايران باز مي شود. پس از آنکه مذاکرات به پايان رسيد بسياري در عرصه تبليغات و تحليل واظهارنظر ابراز داشتند که با حل مسئله هسته اي مقدمات روابط حل خواهد شد. مشکلات گذشته بحث نظامي گري و بحث نگاه استکباري ايران به آمريکا و در نهايت آنچه به عنوان نماد مقاومت در منطقه بود، توسط اين فضاي جديد در هم خواهد شکست و جمهوري اسلامي به عنوان يک کشور جديد عادي تغيير فاز خواهد داد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود:رهبر انقلاب در سخنان خود اظهار داشت نظام غرب تلاش کرد با عنوان مشکل هسته اي ما را به عنوان تهديد و مخل امنيت منطقه اي و برهم زننده توازن نظام بين الملل نشان دهند لذا به وزارت خارجه اختيار داده شد تا اين موضوع را به عنوان يک کيس خاص به نتيجه برسانند و در نهايت به يک توافق اوليه دست پيدا کردند. رهبر انقلاب در سخنان خود چشم انداز آينده را روشن کردند.

لاسجردي اظهار داشت: بسياري تصور مي کنند توافق هسته اي نقطه آغازي براي يک حرکت بزرگ براي حل همه مشکلات است اما مقام معظم رهبري با بيانات خود مشخص کردند که اين يک تلقي اشتباه است که چون بحث هسته اي به يک جايي رسيده ما جنايت و توطئه هايي که آمريکايي ها انجام دادند همه را فراموش مي کنيم و در سايه روابط ديپلماتيک در يک فضاي دوستانه مسائل را حل کنيم.آنچه که براي رهبر معظم انقلاب بسيار مهم بود و به آن اشاره کردند اين بود که جمهوري اسلامي ايران براي آينده روابط خود با کشورهاي جهان استراتژي دارد و توافق هسته اي نمي تواند تير خلاصي به همه آنچه که به عنوان مجاهدت و روح مقاومت در منطقه شکل گرفته باشد و همه آنها را از بين ببرند.

برچسب ها: لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: