logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۶۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷
هشدار میرمحمدصادقی به سیاستگذاران:
شرایط ایران اکنون با 15 سال پیش بسیار متفاوت است و ما دیگر مصرف‌کننده و وارد‌کننده صرف نیستیم.
علاء میرمحمد صادقی نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با ارزیابی دوران پسا تحریم به ایران گفت: شرایط ایران اکنون با 15 سال پیش بسیار متفاوت است و ما دیگر مصرف‌کننده و وارد‌کننده صرف نیستیم.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذاران خارجی بخواهند فقط به قصد فروش محصولات خود وارد ایران شوند شاید در مدت کوتاهی به خواست خود برسند اما در بلند مدت این سیاست به نفع آنها نیز نخواهد بود. وی گفت: اکنون که شرایط برای ورود سرمایه‌های خارجی به کشور مهیا شده است باید با استفاده از این شرایط برای تولید بیشتر و صادرات کالاهای خود برنامه‌ریزی کنیم.

به گفته میرمحمد صادقی اگر فضایی برای بخش خصوصی فراهم شود تا با سرمایه‌گذاران خارجی به صورت مشترک کار کنند، بهتر است و به رشد بخش خصوصی کمک می‌کند.

عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: سطح روابط اقتصادی و مبادلات تجاری‌ برخی از این کشور‌ها با ایران نسبت به گذشته به یک دهم تقلیل پیدا کرد و بخش خصوصی آنها دولت‌هایشان را زیر فشار گذاشتند تا بتوانند روابط تجاری خود با ایران را افزایش دهند. به همین دلیل آنان در رقابت با هم برای سرمایه‌گذاری در ایران اعلام آمادگی می‌کنند.

نایب رئیس اتاق تهران تأکید کرد: ارتباط با این کشور‌ها می‌تواند باعث امید دربخش خصوصی کشور شود و اعتماد در سرمایه‌گذاران داخلی را نیز افزایش دهد. چراکه علاوه بر خارجی‌ها که در دوران تحریم از سرمایه‌گذاری در ایران محروم بودند، سرمایه‌گذاران ایرانی نیز به دلیل تحریم‌های بانکی قادر نبودند فعالیت چندانی انجام دهند. وی خاطرنشان کرد: دولت برنامه‌هایی برای آمادگی بخش خصوصی در دوران پسا تحریم تدارک دیده است و این بخش با استفاده از فضایی که به وجود آمده می‌تواند از شرایط پس از تحریم استفاده کند. بخش خصوصی این آمادگی را دارد که با بخش ‌خصوصی کشور‌های دیگر ارتباط برقرار کند و فعالیت مشترک انجام دهد.

منبع:ایران

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: