به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۱۶۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۹
اخبار 24 ساعت گذشته:
بربریت در لوای منافع اقتصادی
وقتی در موزه لوور فرانسه که مظهر میراث فرهنگی است، قدم می‌زنید، ناخودآگاه نمی‌توانید سنخیت آن را با جنایتی مانند رسوایی خون‌های آلوده فرانسوی درک کنید. صادرات خون آلوده به ویروس ایدز از سوی فرانسه به ایران حربه‌ای بود که سالیان دراز در سکوت مجامع علمی و قضایی علیه مسلمانان به کار گرفته شد. اکنون ۲۰۰ بیمار مبتلا به اچ‌آی‌وی از طریق تزریق خون آلوده وارداتی از فرانسه در ایران وجود دارد. شاید در طول زمان، احساس کرده‌ایم که وحشی‌گری و بربریت از میان رفته و بشریت بر آن غالب شده است، اما امروز می‌بینیم که همان بربریت اگرچه پنهانی، موذیانه و در لوای دموکراسی، عوام‌فریبی سیاسی و منافع اقتصادی، باز هم رخ می‌نماید.

200 تيتر يك رسانه عليه دانشجويان بورسيه
رهبر معظم انقلاب در دیدار شنبه این هفته خود با اساتید دانشگاه از جنجال سازی و بازی برخی از مطبوعات و رسانه ها با کار خلاف قانون و اخلاق دولت در موضوع بورسیه ها گلایه نمودند.نگاهی بر تیترها و مطالب منتشر شده در یکی از رسانه های پربازدید کشور حکایت عمق برنامه ریزی جریان رسانه ای خاص برای جوسازی و ظلم علیه دانشجویان بورسیه دارد.سایت تابناک پس از مطرح شدن پرونده بورسیه ها با انتشار مطالب متعددی (بیش از 200 تیتر) در این جنجال سازی ها و بازی با آبروی دانشجویان بورسیه رکورد قابل توجهی را در این بی اخلاقی به خود اختصاص داده است.
حال با توجه به اینکه این رسانه متعلق به یکی از شخصیت های نظام می باشد چه خوب بود پس از تاکیدات رهبر انقلاب نسبت به این خطا از دانشجویان بورسیه و خانواده هایشان پوزش می طلبیدند.

سرنوشت مه افريد در انتظار بابك زنجاني؟
شعبه 15 دادگاه انقلاب در حالی اتهام اصلی «اخلال در نظام اقتصادي كشور» را برای بابک زنجانی مطرح کرده که بنا بر آنچه غلامحسین محسنی اژه‌ای چندی قبل در پاسخ به خبرنگاران گفته؛ اخلال در نظام اقتصادي اگر با قصد ضربه به‌نظام و يا مقابله با آن يا علم ضربه زدن به‌نظام اقتصادي صورت گرفته باشد، مفسد فی‌الارض محسوب شده و حكمش اعدام است، ولي اگر به اين شكل نباشد از پنج تا ۲۰ سال حبس در نظر گرفته خواهد شد و موضوعات ديگر نيز موردبررسی قرار می‌گیرد.

چرا مردم ایران از آمریکا نفرت دارند
«جان اسوارز» خبرنگار آمریکا که به‌تازگی به ایران سفر کرده است، در گزارشی می‌نویسد: برای برخی از آمریکایی‌ها سخت است درک کنند چرا دولت اوباما تا این اندازه مصمم است با ایران بر سر قابلیت هسته‌ای‌اش به توافق برسد، با توجه به اینکه ایرانی‌ها در تظاهرات‌ها دائماً شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند. من می‌دانم که این شعار مرا ناراحت می‌کند، چون جزئی از آمریکا هستم و به‌شدت مخالف مرگ خودم هستم، اما اگر از تاریخچه واقعی‌مان با ایران آگاه شوید، متوجه خواهید شد خاستگاه و منشأ این نفرت و انزجار از کجاست. آنها دلایل قابل فهمی برای عصبانیت و ترس از ما دارند (کارهایی که اگر برای نمونه نروژ با ما کرده بود، سبب می‌شد به خیابان‌ها آمده و شعار مرگ بر نروژ سر دهیم) اگر ما هم جای مردم ایران بودیم، شعار مرگ بر آمریکا می‌دادیم.

حمايت کوچک زاده از ظريف
بعد از انتشار خبر فرياد قاطع دکتر ظريف در ميز مذاکرات، واکنش هاي حمايتي از عملکرد وزير امور خارجه حتي از سوي منتقدان نيز برخاست. در جديدترين واکنش مهدي کوچک زاده، نماينده منتقد ظريف که تا کنون از روند مذاکرات ناراضي بوده است، در پست اينستاگرامي خود از وزير امور خارجه حمايت کرده و به دکتر ظريف لقب باغيرت داد و به وي زنده باد گفت. وي در اينستاگرام خود نوشت: زنده باد غيرت و شجاعت درود بر امانتداري و تدين!

جاسوسی از مراکز حساس ایران
به‌تازگی یک بدافزار جدید معرفی شده که گفته می‌شود مشغول جاسوسی از مراکز علمی کشورمان بوده است. این بدافزار که دینو (Dino) نام دارد، نوعی درب پشتی است و بنابر گزارش‌ها از سوی گروه جاسوسی مزرعه حیوانات نوشته شده است. پیش‌ از گروه جاسوسی مزرعه حیوانات، بدافزارهای معروف کسپر، بانی و بیبیر شناسایی شده بودند. بدافزار دینو جزئیات فنی پیشرفته‌ای دارد. در اسناد مؤسسه امنیت ارتباطات کانادا آمده است این بدافزار از سال ۲۰۱۳ مشغول جاسوسی در ایران بوده است. فهرست قربانیان این جاسوس‌افزار به این شرح است: وزارت امور خارجه، دانشگاه علم و صنعت، شرکت زیرساخت ارتباطات ایران، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی، دانشگاه امام حسین(ع)، دانشگاه مالک اشتر.

اولين پست روحاني از روسيه
جمهور کشورمان در آخرین ساعات شب گذشته برای شرکت در اجلاس سازمان همکاری‌های بریکس عازم روسیه شد.
صفحه اینستاگرام منتسب به حجت‌الاسلام روحانی در اولین ساعات بامداد امروز تصویری از ورود رئیس جمهور کشورمان به روسیه را منتشر کرد و نوشت: «هم اکنون؛ ورود به روسیه جهت شرکت و سخنرانی در دو اجلاس شانگهای و بریکس».

شبكه استعمار انگليس خليج فارس را فروخت
این شبکه که همواره در پی گسترش هدفمند اندیشه‌های اتاق فکر استعمار انگلیس برای ایرانیان است، در برنامه مستند «اکوسیستم دریایی» خود در روز دوشنبه 15 تیر 1394 ساعت 23، بارها اقدام به انتشار نقشه خاورمیانه کرد که نام منطقه خلیج فارس در آن عمداً به نام خلیج جعل شده بود. براساس گزارش فارس، مرکز مطالعات خلیج فارس با اشاره به این موضوع یادآور شده است که طبق گزارشی که «فارین پالیسی سنتر» در سال 2011 منتشر کرده‌ است، شبکه من و تو متعلق به مرجان و کیوان عباسی است که بودجه خود را از تعدادی «سرمایه‌گذار خطرپذیر» پنهانی دریافت می‌کند که هیچ نامی از این سرمایه‌گذاران خطرپذیر هم دیده نمی‌شود. پدر کیوان عباسی، صاحب یک شبکه پورنوست.سال گذشته مدیر شبکه «I.T.N» فاش کرد، کیوان عباسی، به بهانه کار در «من و تو» زنان و دختران جویای نام را به شبکه پدرش در کانادا گسیل می‌کند. شبکه من و تو، دارای قرارداد همکاری با شبکه ده تلویزیون اسرائيل است.
ازدواج تیام بصیر با امید خلیلی تجریشی و رها اعتمادی با شاهین نجفی که در چارچوب قانون آزادی ازدواج همجنسگرایان در انگلیس روی داد، بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی داشت.

ورود گوگل به فضای داخل خانه
گوگل به‌تازگی نوعی ویژگی را اضافه کرده است که می‌تواند میکروفون لپ‌تاپ و گوشی را فعال کند؛ یعنی وارد دنیای اطلاعات شخصی شهروندان شود و تمام اطلاعات را برداشت کند. گوگل حتی می‌تواند دوربین دستگاه وصل شده به اینترنت را هم در اختیار داشته باشد، یعنی فضای داخل خانه‌ ما هم امن نباشد.

خاصیت اینستاگرام برای دختران مؤمنه
یک کارشناس رسانه با اشاره به عواقب فرهنگی حضور دختران و زنان مؤمنه در شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت: خاصیت جلوه‌فروشی اینستاگرام به تدریج بر دختران غلبه می‌کند و کشف حجابی تدریجی رخ می‌دهد، چرا که اساساً اینستاگرام دنیای جلوه‌فروشی و اشتراک‌گذاری همه ابعاد یک زندگی هرجایی و دم‌دستی است؛ قرار دادن همه پستو در ویترین! انتشار یک پیام کوتاه برای یک بازیکن تیم والیبال آمریکا توفانی از خبر و اظهار‌نظر را به‌دنبال داشت و سبب شد که شخصیت دختر ایرانی در این بازی مورد دستبرد قرار بگیرد، پایگاه‌ها و رسانه‌ها نوشتند که پس از بازی تیم ملی والیبال ایران و آمریکا، عده‌ای از خانم‌های ایرانی، به صفحه اینستاگرام، آقای «مت اندرسون» والیبالیست آمریکایی رفتند و جملاتی عاطفی و احساسی برای وی نوشتند. این جملات به تعبیر برخی از کاربران، شیرینی برد ایران در مقابل آمریکا را برای ملت ایران تلخ کرد!

نظر رهبر انقلاب درباره انداختن عریضه در چاه جمکران
«مسیح در شب قدر» عنوان کتابی است که انتشارات «صهبا» دی ماه سال گذشته منتشر کرده است و در آن مجموعه‌ی خاطرات و تصاویر دیدارهای رهبر انقلاب با خانواده های شهدای ارمنی و آشوری منتشر شده است.این کتاب در بخش 25 خود به ماجرای دیدار رهبر انقلاب با خانواده‌ی شهید «آلفرد گبری» در تاریخ 28 بهمن 1389 می پردازد و این دیدار را از زبان «روبرت گبری» برادر شهید روایت می کند متن اظهارات برادر شهید و پاسخ رهبر انقلاب به نقل از صفحات 431 و 432 این کتاب به حضور مخاطبان محترم تقدیم می شود:
«[روبرت گبری:] من خودم عاشق هیأتم، محرم هر شب می ‎روم. تازه جمکران هم رفته‎ ام. وقتی این را به ایشان می‎ گویم اصلا تا اسم جمکران را می ‎شنوند، یک لبخند زیبا می ‎زنند و می‎ گویند؛ جمکران، به ‎به.
می‎گویم که من نامه نوشته ‎ام و در چاه جمکران انداخته‎ ام.
[آیت ‎الله خامنه‎ ای:] «حالا آن نامه را نمی‎ خواهد آنجا بیندازید. شما جمکران اگر رفتی، برو آنجا، یک آقایی وجود دارد که بدان این آقا می ‎شنود حرفت را. مخاطب قرارش بده. خودت بدان داری با یکی حرف می‎ زنی. با او حرف بزن، بدان که خدای متعال جواب می ‎دهد. تردید در این نداشته باش، درست می ‎شود. نامه ی داخل چاه و اینها لزومی ندارد. نه یک سند درستی دارد، نه لازم است. حالا به فرض، سند هم داشته باشد، چیز لازمی نیست. آن‎هایی که قدرت کار را دارند، می‎ توانند تصرف کنند، آنها محتاج به نامه نیستند. وقتی خواستی حرف بزنی، دلت به حرکت می ‎آید، به حرف می ‎آید. برو با دلت با آنها حرف بزن.من یک وقتی یک شعری گفته بودم درباره امام زمان سلام ‎الله علیه. رفتم جمکران و خب تضرع و توجه و نماز و همین اعمال که هست، دیدم آرام نمی ‎گیرم، راحت نمی ‎شوم. بلند شدم و ایستادم. دفترم هم در جیبم بود، دفتر شعر. درآوردم، گفتم آقاجان این شعر را برای شما گفته ‎ام، می‎ خوانم برایتان. شروع کردم شعر را خواندن، آهسته البته. هیچ‎کس هم متوجه نبود. یک غزلی بود از ابتدا تا آخر غزل را خطاب به حضرت خواندم، گمان می ‎کنم تأثیری که آن غزل در حال من کرد، آن نماز مخصوص و آن چیزها نکرد. آدم با دلش که حرف بزند، اینطوری است».

نامه فوتبالی بابک زنجانی به دادستان تهران
بابک زنجانی میلیاردر نفتی که پرونده اش به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در دادگاه انقلاب تحت رسیدگی است، به دلیل سقوط باشگاه « راه آهن » به دسته یک،به عنوان سهامدار این باشگاه  نامه‌ای به جعفری دولت آبادی  دادستان تهران  نوشته و از او درخواست کمک کرده است تا حقی از باشگاه ضایع نشود.
به گزارش میزان،در بخشی از نامه وی با اشاره به رأی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مبنی بر انتقال باشگاه راه آهن به لیگ یک فوتبال کشور آمده است: «کمیته استیناف باید بداند اگر فکر می‌کند صاحب سهام (باشگاه راه آهن)  در زندان است و دستش کوتاه است بتواند با همدستی با یک باشگاه سقوط کرده، چون پیکان اتفاقاتی را رقم بزند، کاملاً در اشتباه است و از دادستان محترم تقاضای پیگیری دارم».

سهم اینترنت برای هر ایرانی 17 کیلوبیت!
میزان پهنای باند استفاده شده اینترنت بین الملل ۱۰۷۶۹۰ گیگابیت بر ثانیه و میزان پهنای باند تجهیز شده اینترنت بین الملل ۱۸۷۱۰۰ مگابیت برثانیه برآورد می شود. این درحالی است که میزان پهنای باند اینترنت بین الملل به ازای هر کاربر اینترنت ۱۷ کیلوبیت بر ثانیه تخمین زده می شود.طبق آخرين وضعيت فناوری اطلاعات و ارتباطات كشورهاي جهان که در سال ۲۰۱۳ و براساس گزارش اندازه‌گيري جامعه اطلاعاتي منتشر شد سرانه پهنای باند هر کاربر در ایران حدود ۴ کیلوبیت بر ثانیه بوده است.طبق شاخص های فناوری کشور، میزان پهنای باند اینترنت داخلی ۱۲۲۸۸۰۰ مگابیت بر ثانیه است. میزان دسترسی خانوار شهری به اینترنت ۴۴.۷۳ درصد و دسترسی خانوار روستایی به اینترنت ۱۷.۵ درصد اعلام شده است.در همین حال ۹۴.۲ درصد جمعیت کشور تحت پوشش سیگنال های شبکه موبایل قرار دارند.

خطوط قرمز شعرخوانی در محضر رهبری
برای انتخاب شاعران ملاک‌های بسیاری در نظر گرفته می‌شود. یکی از خط قرمزها برای انتخاب شاعران، شعریت اشعارشان است که حضرت آقا در جلسات بر آن تأکید دارند. همچنین اشعاری که در مدح ایشان باشد، برای قرائت در جلسه انتخاب نمی‌شود. بیش از 70 درصد شاعرانی که در این دیدار حاضر می‌شوند، چهره‌های تازه و جوان هستند و برای نخستین‌بار است که در این محفل حضور می‌یابند. همچنین بیش از 80 درصد شاعرانی که شعر می‌خوانند برای نخستین‌بار است که فرصت پیدا می‌کنند تا در این جلسه به شعرخوانی بپردازند. اشعار این شاعران طی فرایند دوماهه و پس از 20 جلسه کارشناسی و با حضور 10 کارشناس مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انتخاب شده‌اند. موضوعات اشعار متنوع و تمام موضوعات شعری مورد احترام هیئت انتخاب بوده‌اند و به شعریت بیش از هر فاکتوری توجه شده است. دیدار سالیانه شاعران با مقام معظم رهبری طولانی‌ترین جلسه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با مخاطبان‌شان است؛ این جلسه یک ساعت پیش از اذان مغرب آغاز می‌شود و اغلب اوقات تا پاسی از شب و ساعت 24 ادامه دارد.

چرا مردم گذشت و بردباری ۳۵ سال قبل را ندارند؟
علی اکبر ناطق نوری که سخنران مراسم حرم امام بود با گلایه از تغییر در طول این سالها گفت: ما را چه شده است که مردمی که برای هم جان می دادند، امروز به یکدیگر رحم نمی کنند. به نوشته ایرنا عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: گذشت و بردباری که مردم ۳۵ سال پیش داشتند در حال حاضر دیگر شاهد آن نیستیم و از آن سلامتی که در دستگاه‌های دولتی و احترامی که به ارباب رجوع می‌گذاشتند دیگر خبری نیست.وی گفت: در آن زمان کسی جرات رشوه گرفتن نداشت و همه از خدا می‌ترسیدند. حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری افزود: اگر کفران نعمت کنیم خداوند نعمت را از ما می گیرد.

فعالیت دفاتر استانی  دو حزب اصلاح‌طلب
 رئيس بعدی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: انجمن اسلامی مهندسین و مجمع نمایندگان ادوار در روزهای آینده شورای مرکزی خود را معرفی می‌کنند. علی‌محمد غریبانی که به زودی پس از کمیجانی به عنوان دبیرکل مجمع اسلامی مهندسین ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را به عهده می‌گیرد درباره فعالیت‌های انجمن اسلامی مهندسين گفت: این تشکل یکی از پنج تشکل اولیه تشکیل دهنده گروه‌های خط امام بود که به مرور گروه‌های دیگری به آن اضافه شدند و امروز به نام شورای هماهنگی جبهه اصلاح‌طلبان شناخته می‌شود.وي تاکید کرد در روزهای گذشته انجمن اسلامی مهندسين مسئولان خود را در استان خراسان معرفی کرد و برنامه‌های مشابهی برای استان‌های دیگر کشور داریم که به زودی اعلام می‌شود.

انتقام سخت جوان موصلی از داعشی ها
منابع محلی در موصل خبر دادند ، 45 تن از نیروهای گروه تروریستی داعش با غذایی که توسط یکی از جوانان شهر موصل به سم کشنده آلوده شده بود، به هلاکت رسیده و 100 تن دیگر از آنان روانه بیمارستان شدند. این حادثه در محله وادی حجر در شهر موصل رخ داده است و گفته شده حال برخی از دیگر مسموم شدگان نیز وخیم است.گزارش دریافتی خبرنگار ایرنا از منابع محلی، حاکیست این اقدام در راستای انتقام مردم شهر موصل از سیاست کشتار گروه تروریستی و تکفیری داعش انجام شده است.براساس این گزارش غذای مسموم در یکی از وعده های افطاری به خورد اعضای گروه تروریستی و تکفیری داعش داده شده است.داعش طی هفته های اخیر جوخه های مرگ روزانه ای را در استان نینوا و مرکز آن موصل براه انداخته و هر روز تعدادی از مردم این استان را به صورت جمعی تیرباران یا به شیوه های غیر انسانی اعدام می کند.منابع می گویند، در راستای مقابله با اقدامات وحشیانه گروه تروریستی و تکفیری داعش در موصل گروههای مردمی مقاومت در این شهر تشکیل شده و از طرق مختلف با این گروه تروریستی مقابله می کنند.

اگر با دنیا سازش نکنیم، کاندیدا نخواهم شد
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر با دنیا سازش نکنیم، کاندیدای انتخابات مجلس نخواهم شد. کمال‌الدین پیرمؤذن  با لعن و نفرین عربستان و گروه‌های وهابی که به کاهش فاحش قیمت نفت دامن زده‌اند، تصریح کرد: از همین رو درآمدهای کشور محدود شده و امکان حمایت از بخش صنعت و تولید به حداقل رسیده.پیرمؤذن مدعی شد: اگر با دنیا سازش نکنیم بنده کاندیدای مجلس نخواهم شد، چراکه با این وضعیت اقتصادی نمی‌توان پاسخگوی مردم بود.

خشم «نتانیاهو» از پیشرفت مذاکرات هسته ای
نخست وزیر اسراییل در ادامه تلاش های مذبوحانه برای جلوگیری از آنچه که وی «توافق بد» با ایران می خواند مدعی شد ایران دارد از قدرت های جهانی اخاذی می کند.به گزارش «انتخاب»، بنیامین نتانیاهو ، روز سه شنبه هشدار داد « توافقی که ایران بر پایه امتیازگیری از قدرت های جهانی بر سر آن چانه زنی می کند ، راه را برای مسلح شدن این کشور به سلاح هسته ای هموار خواهد کرد و با توسعه برنامه موشکی اش ، روند دستیابی به سلاح هسته ای را سرعت خواهد بخشید».

خاله محسن تنابنده، واقعی است
سریال "پایتخت ۴" در حالی بعد از ایام سوگواری امام اول شیعیان، حضرت علی (ع) از سر گرفته می‌شود که در این فصل از آن هم یک کاراکتر جدید به داستان وارد شده است. به گزارش سینما ژورنال این کاراکتر جدید، خاله نقی معمولی است. بازیگر این کاراکتر پیرزنی است بی‌دندان که سعی می‌کند با شیرین کاری‌هایش فضا را مفرح کند.اما جالب است بدانید این پیرزن خاله واقعی محسن تنابنده بازیگر نقش نقی و سرپرست نویسندگان سریال است. تنابنده که شیرین‌کاری‌های خاله‌اش را در مجالس خانوادگی می‌دیده او را وارد سریال کرده تا بعد از رضا عطاران که احمد پورمخبر و حلیمه سعیدی را به دامنه بازیگری تلویزیونی افزود، در این مسیر قدم برداشته باشد.

جرزنی دقیقه 90 اوباما
یک منبع آگاه غربی درباره تمدید مهلت مذاکرات هسته ای در وین گفت: «دلیل اصلی عدم جمع بندی مذاکرات در ساعات باقی مانده ضرب الاجل ۷ جولای تماس تلفنی اوباما با جان کری بوده است.»یک منبع آگاه غربی در این باره به خبرنگار اعزامی مهر به وین گفت: جان کری پس از جمع بندی با اعضای 1+۵ و گپ و گفتی کوتاه با محمد جواد ظریف قرار بود در جمع خبرنگاران حاضر شده و آخرین جمع بندی ها را ارائه دهد، به ناگاه از این تصمیم خود منصرف شد و به جای آن ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در بیانیه ای از تمدید سه روزه مذاکرات سخن به میان آورد.پس از این اتفاق، در فاصله ای کوتاه وزرای خارجه روسیه، فرانسه، چین و انگلیس یک به یک تصمیم به ترک وین گرفتند و هتل محل مذاکرات را به مرور ترک کردند.البته در این میان خانم موگرینی که همچنان نتوانسته وظیفه سنگین خود به عنوان هماهنگ کننده 1+۵ را به خوبی ایفا کند، به جمع خبرنگاران آمد و تاکید کرد که نشست های معاونین و کارشناسان ادامه خواهد داشت و وزرا قطعا به وین باز خواهند گشت.این منبع غربی گفت: «رییس جمهور آمریکا به دلایل مختلف همچنان نتوانسته در مقابل فشارهای سنگین لابی های تندروی داخلی و صهیونیست ها ایستادگی کند و همین مسئله به لحاظ روانی دیگر وزرای ۱+۵ را نیز به شدت کلافه کرده است.»

استقبال امریکا از بهبود رابطه با ایران در صورت توافق
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه تمدید گفت‌و‌گوها درباره برنامه هسته‌ای ایران، فرصتی را برای پرداختن به اختلافات مهم میان دو طرف فراهم آورده است، گفت: درصورتی که توافق موجب شود روابط‌مان با ایران بهتر شود، از آن استقبال خواهیم کرد.به گزارش انتخاب، وی در ادامه با این ادعا که ایران هم اکنون در حال برهم زدن ثبات در منطقه است، گفت: درصورتی که  ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد،اوضاع در خاورمیانه را شکننده تر می‌کند.

از کی تیتر دکتر و آیه الله مایه تشخص شده؟
محمد شریعتمداری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: چرا در ايران كم كم تيترهاى "دكتر ، مهندس ، آيت الله و سردار " علامت تشخص شده است ؟! تا جائيكه در مجالس و خطاب ها ، حتى اگر كسانى داراى اين تيتر ها نيستند، حال بعنوان احترام يا شايد در دل استهزاء ، همه شخصيتهاى كشورى را با اين تيترها ميخوانند . گاهى تيتر دكتر تزئينى بر تيتر آيت الله هم ميشود ، حالا چه صاحبش بواقع داراى اين تيتر (پى اچ دى ) باشد يا نباشد . در حاليكه در اغلب ممالك دنيا چنين نيست ؟ نه در امريكا به اوباما و كلينتون كسي دكتر ميگويد و نه در سوريه كسى بشار اسد را به دكتر اسد ميخواند . در گذشته در كشور خودمان ايران عزيز نيز چنين نبود . در بيمارستان براى تمايز رده هاى پزشكى، پزشكان را آقاى دكتر ميخواندند تا از ساير مشاغل پزشكى ، نرس و بهيار و ... تميز داده شوند . يا در يك محيط عمليات مهندسى، وشركتها، براى تمايز بين تكنسين ها و مهندسين و ... اين تيتر استعمال ميشده وميشود . در محيط هاى نظامى كه موضوع روشن است و آيت الله هم جز به بسيار معدود از علما و فقط مراجع عظام تقليد كسى آيت الله نميگفت و تازه عموماً در مكتوبات كاربرد داشت و در محضر، همه "اقا يا حاج اقا " بودند . نام نيك امام راحلمان را پيش از انقلاب همه بياد دارند . اما معلوم نيست چرا و از كى اين عناوين ابزار تشخص شد؟! و چه خوب كه ، مگر در ضرورتهاى محيطى ، بتوانيم اين عادت بد را كه گاهى موجب تمسخر و استهزاء هم ميشود كنار بگذاريم.

شرط آمریکا برای امضای توافق هسته ای با ایران
«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید هم به میان خبرنگاران آمد و مواضع دولت ایالات متحده در قبال مسائل مختلف از جمله مذاکرات جاری هسته‌ای میان ایران و 1+5 را با اصحاب رسانه در میان گذاشت. ارنست ابتدا به مفاد توافق احتمالی پرداخت و برای چندمین بار گفت: «رئیس‌جمهور (اوباما) هر توافقی که نسبت به چهارچوب مشخص شده در لوزان ناقص باشد را امضا نخواهد کرد». وی برای تأکید بیشتر بر این موضع، به سخنان یکشنبه «جان کری» اشاره کرد و به نقل از وی گفت: «هیچ‌گاه این مقدار به توافق نزدیک نبوده‌ایم». سخنگو افزود: «البته هنوز مذاکره کنندگان اختلافات مهمی با ایرانیان دارند و این فقط موضع آمریکا نیست بلکه دیگر شرکای ما در 1+5 هم بر این اعتقاداند». سخنگو به تمدیدهای روزانه و هفتگی مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و ضمن مفید خواندن مذاکرات، آن را ادامه برنامه اقدام مشترک دانست. سخنگو گفت، «مذاکرات ارزش ادامه دادن را دارند» و در خصوص ارزش‌های برنامه اقدام مشترک هم گفت: «برنامه اقدام مشترک بود که توانست برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند و حتی در برخی بخش‌ها به عقب براند». در ادامه بحث به روابط ایران و آمریکا کشید. سخنگو ابتدا گفت که «بازداشت غیرعادلانه شهروندان ما در ایران، موضوعی آزاردهنده در روابط دو کشور است».

كنسرت سامي يوسف در اسرائيل جنجال به پا كرد
سامی یوسف دو روز قبل کنسرتی را در شهر ناصره در فلسطین اشغالی برگزار کرد که ۶۰ درصد ساکنان آن را فلسطینی ها تشکیل می دهند.این کنسرت به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد و سامی یوسف در جریان آن چفیه ای روی گردن خود انداخته بود و در پایان نیز در پیامی از ساکنان این شهر تشکر کرد.باجود اینکه تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی از این اقدام سامی یوسف استقبال کردند و انداختن چفیه را یک نوع اعتراض زیرکانه در نوع خود به رژیم اسرائیل دانستند اما عده ای دیگر از اینکه، وی دعوت شهرداری رژیم اسرائیل در شهر ناصره را پذیرفت و در این شهر اشغال شده توسط صهیونیستها کنسرت برگزار کرد، به شدت انتقاد کردند.

آغاز به کار رسمی ۲۳ شعبه حزب ندای ایرانیان
مشرق  ۲۳ شعبه ندای ایرانیان به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد. پس از برگزاری کنگره سراسری ندای ایرانیان در اسفندماه سال گذشته، ارکان حزب طبق اساسنامه شکل گرفت و با رایزنی‌های صورت گرفته توسط کمیته استان‌ها و تشکیلات، احکام شورای مرکزی شعب در 23 استان توسط هیات اجرایی صادر و کار رسمی این شعب آغاز شد. این شورا در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اصفهان، اردبیل، گیلان، خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، گلستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، البرز، کرمان، لرستان و قم تشکیل شده و به زودی اسامی اعضای شورای مرکزی شعب منتشر خواهد شد.

دولت روحانی، مواظب بدنه وفادار به احمدی نژاد در دولت باشد
شهربانو امانی نماینده اصلاح طلب مجلس ششم و مشاور فعلی رئیس سازمان محیط زیست در گفت و گو با ندای ایرانیان گفته: دولتمردان سابق با کاغذ پاره دانستن قطعنامه ها موجب گرفتاری های بزرگی شدند. ولی مجلس هیچگاه جدی نایستاد و مجلس از آقای احمدی نژاد و هیچ کدام از وزرا مخصوصا وزرای اقتصادی هیچ گاه سئوال نکرد وآنها را زیر سئوال نبرد طبیعتا مجلس می توانست گزارشات لازم مالی را ازکانال های مختلف پیگیری کند ولی هیچگاه این عمل را انجام نداد. منابع مالی کشور به تاراج و یغما رفته است که هر از چند گاهی آن کوه یخی که در حال آب شدن هست را به مردم نمایانده میشود بدنه تاثیر گذار دولت قبلی که در واقع بر بی قانونی و رشوه های کلان به بهانه های مختلف چشم پوشی کردند و با تاراج افسانه ای منابع مالی کشور نهاد ها را در گیر؛ و دیوان سالاری مملکت را آلوده کردند. باید کنار گذاشته شوند این هشداری است برای دولت آقای روحانی که باید از منابع مالی کشور صیانت و مراقبت جدی به عمل آورد و بصورت جدی ایستادن و اسناد را افشا کردن را از اکنون آغاز وتمرین کند. شاید هم باعث یاس و نا امیدی شود ولی بهر حال راه صحیح این راهی است که باید در پیش گرفته شود.

اخبار روزانه:
*وب سايت شبکه خبري سي ان ان آمريکا در گزارشي ميداني از روستاي ابيانه ، نظر مردم اين خطه از ايران درباره مذاکرات هسته اي و روابط ايران و آمريکا را انعکاس داد و نوشت: "عسل اميري" 74 ساله درباره ايالات متحده  مي گويد : ما مردم آمريکا را دوست داريم، ما اوباما را دوست داريم اما کنگره آمريکا را دوست نداريم."او اين سخنان را با پوزخند تحويل ما مي دهد. دوست او "فاطمه جمال " 80 ساله ، مي افزايد: "ما شنيده ايم که  اوباما مي گويد گزينه نظامي  روي ميز است، ما از تهديدها هراسي نداريم."  
*نشريه آمريکايي وال استريت ژورنال اعلام کرد واشنگتن تلاش مي کند درگيري هايي که در منطقه وجود دارد بر اساس تدوين راهبرد جديد براي منطقه خاورميانه(غرب آسيا) حل و فصل شود. اين راهبرد جديد تاکيد مي کند مذاکره با ايران بهترين راه براي موفقيت راه حل سياسي در سوريه است و بر اساس اين راه حل بشار اسد متحد اصلي ايران در سوريه از قدرت خارج خواهد شد.
*پس از قطعي شدن حکم نيلي احمدآبادي بر رياست دانشگاه تهران در کميته ۵ نفره شوراي عالي انقلاب فرهنگي که شبهات و اعتراضاتي نسبت به غيرقانوني بودن آن مطرح گرديد، وي دامنه فعاليت‌هاي راديکالي خود را وارد فاز جديدي کرده است.نيلي بلافاصله يک روز پس از سخنراني مقام معظم رهبري در مورد لزوم پرهيز از آلودن محيط دانشگاه به سياسي کاري، يکي از مديران متعهد دانشگاه تهران را از سمت خود برکنار نمود.دکتر فضل ا... موسوي که رياست دانشکده حقوق و علوم سياسي را بر عهده داشت با حکم نيلي برکنار و دکتر تخشيد که رياست اين دانشکده را در زمان دولت اصلاحات بر عهده داشت و به حمايت از فتنه گران مشهور است جايگزين وي شد تا سنگرهاي علمي دانشگاه تهران يکي پس از ديگري در اختيار جريان راديکال اصلاح طلب قرار گيرد.
* میرابراهیم صدیق، عضو شورای شهر کرج با انتقاد از عملکرد شهردار این شهر نسبت به سفرهای این شهردار اعتراض کرده و می‌گوید: نمی دانم آقای شهردار با چه هدفی به نیویورک سفر کرده و چه دستاوردی برای شهر کرج داشته آیا قرار است تکنولوژی شهر نیویورک را به شهر کرج بیاورد و ایشان قرار است ایده های موجود در شهر نیویورک را در شهر کرج پیاده کند؟ هدف از سفر به آرژانتین چه بود، رفتن به چین چه دستاوردی را برای شهر کرج در پی داشت؟ بعضی ها می خواهند شورا از حق قانونی خود که همانا پیگیری مطالبات مردم و طرح سؤال از شهردار است را از وظایف اصلی خود دور کنند تا عمر شورا به اتمام رسد و شهردار نیز به کارش ادامه دهد.
* حمله گسترده داعش به عراق و اشغال استان نینوا و بخش هایی از شمال و غرب عراق، ضربات اقتصادی سنگینی را به این کشور وارد ساخت. اکنون پس از یک سال مقامات کردستان عراق از موج جدید مهاجرت به دلیل اوضاع بداقتصادی و برخی نیز از توقف بیش از دو هزار پروژه اقتصادی و عمرانی در اقلیم خبر می دهند. به گزارش ایرنا، به دنبال تشدید بحران اقتصادی در اقلیم کردستان عراق، موجی از مهاجرت جوانان کرد عراقی به راه افتاده است که منطقه را به مقصد کشورهای اروپایی ترک می کنند و روز به روز به تعداد مهاجران افزوده می شود. به گفته آمانج عبدالله رئیس فراکسیون پناهندگان عراقی، تنها در یک ماه گذشته نزدیک به 25 تا 30 جوان کرد عراقی که از طریق قاچاق درصدد کوچ به اروپا بودند، جان خود را از دست داده اند. به گفته این مقام مسئول، در یک ماه گذشته 300 شهروند کرد عراقی ترک اقلیم کرده و به امید رسیدن به آرامش، شهر و دیار خود را ترک کرده اند. این افراد عموما به ترکیه می روند و از طریق قاچاق روانه یونان و سایر کشورهای اروپایی می شوند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: