به‌روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
logo
کد خبر: ۱۶۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

دکتر ولایتی: هیچ کشوری مانند ایران از فلسطین حمایت نکرده است

علی‌اکبر ولایتی با اشاره به اینکه در گذشته داعش تا ۳۰۰ متری دفتر بشاراسد هم پیشروی کرده بود، ولی در نهایت با شکست مواجه شد، نسبت به درمان مجروحان داعشی در اسرائیل [رژیم صهیونیستی] انتقاد کرد.علی‌اکبر ولایتی در مراسم فلسطین نماد مقاومت با تشریح چگونگی به وجود آمدن رژیم غاصب صهیونیسم و تقسیم سرزمین‌های فلسطین اظهار کرد: آلمانی‌ها باید به‌دلیل خساراتی که در جنگ جهانی به‌وجود آورده بودند، جبران مافات می‌کردند؛ ولی در نهایت این مسلمانان بودند که مجبور شدند این جبران را پس دهند.وی ادامه داد: حاکم‌های دولت‌های عربی هرگز با مردم کشورشان همراه نبودند؛ به همین دلیل در جنگ‌های متعدد با رژیم صهیونیستی شکست خوردند و تنها کشوری که بعد از رویداد کمپ‌دیوید همیشه مقاومت و حمایت کرد، سوریه بود و امروز سوریه غرامت‌‌های خود را پرداخت می‌کند.ولایتی افزود: دغدغه امام راحل(ره) همیشه مبارزه با رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین بود و از 13 سال قبل از انقلاب، این مسئله را پیگیری می‌کردند و پس از پیروزی انقلاب نیز اعضای سفارت رژیم صهیونیستی از ایران اخراج و این سفارتخانه به اهل آن، یعنی فلسطینیان ارائه شد.ولایتی در پایان، با بیان اینکه هیچ کشوری، همچون ایران از دولت و کشور فلسطین حمایت نکرده است، یادآور شد: به گفته مسئولان فلسطین از جمله رمضان عبدالله سلاح‌ها و مهماتی که در جنگ غزوه از طرف فلسطینیان به کار گرفته شد، به کمک ایران تهیه شده بود؛ درحالی‌که در این جنگ عربستان به رژیم صهیونیستی کمک می‌کرد.

عیار کاردانی و کاربلدی دولت اعتدال

محمدرضا تاجیک، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و مشاور رئیس دولت اصلاحات اخیر در بخشی از گفت‌وگوی خود با روزنامه آرمان امروز گفت: این فرهنگ و عادت‌ دیرینه‌ بسیاری از ما ایرانیان است که هر چه فریاد داریم، بر سر «غیر» می‌کشیم و با فرافکنی، افکار عمومی را مدیریت می‌کنیم... تردیدی ندارم که دولت گذشته در هر گام که به جلو برداشته، چند گام به عقب برداشته و نیز تردیدی ندارم که جبران برخی از این گام‌های به عقب برداشته‌شده، به‌سادگی میسر نیست؛ اما سخت بعید می‌دانم که کمتر کسی باور کند که دولتمردان کنونی- که هر کدام به کنش‌گری حرفه‌ای سیاسی شهره هستند- از چنین وضعیتی، در زمان چرخش قدرت، آگاه نبوده باشند. او همچنین تصریح می‌کند:‌ عیار کاردانی و کاربلدی دولت اعتدال دقیقاً همین‌جا و در همین شرایط مشخص می‌شود. خیلی صریح بگویم که منش و روش اعتدالی، چندان با این فرافکنی‌های رادیکال سازگار نیست؛ لذا شاید سزاوارتر آن باشد که دولت اعتدال به این چرخه‌ فرافکنی خاتمه دهد، در غیر این‌صورت تردیدی ندارم که دولت آینده با آن کاری خواهد کرد که آن با دولت قبل.

پخش جزوه هاي ضد دين در قم

به‌تازگی، در برخی از مناطق شهر و استان قم، افرادی ناشناس تعداد قابل توجهی جزوه 20 صفحه‌ای را با عنوان «زنده‌ها مرده‌اند» و با موضوع ردّ اعتقادات شیعه در برابر تفکر افراطی وهابیت به‌صورت وسیع و شبانه در منازل انداختند. اگرچه مؤلف این جزوه به حسب ظاهر با استفاده از ظاهر آیات قرآن و با بیانی شبهه‌آمیز اعتقادات شیعه را در مسائلی، همچون توسل، عصمت انبیای الهی و ائمه اطهار(علیهم‌‌السلام)، شفا و شفاعت، نذر، استفاده از مهر و... زیر سؤال برده است؛ ولی به نظر می‌رسد، نوع ادبیات حاکم بر این مطالب با هیچ‌یک از مذاهب مختلف اسلام سنخیتی نداشته و در لوای تقابل میان شیعه و سنی و ازسوی جریان وهابیت تهیه شده باشد.

حملات مشكوك به دار القران اكباتان

ساخت و تکمیل دارالقرآن محله اکباتان تهران برای چندمین‌بار با جریان‌سازی مشکوک برخی افراد با مشکل مواجه شده است. این‌بار آشوبگران با شعارهای تاریخ‌گذشته و با حمایت برخی از پایگاه‌های ضدانقلاب، تجمعی بدون مجوز همراه با آسیب‌رساندن به ساختمان دارالقرآن و ضرب‌وشتم نگهبانان و مردم به‌راه انداختند. به گفته معاون شهردار ناحیه ۶ منطقه ۵، پیش از این جمعی از افراد با پیشینه قابل تأمل، حاشیه‌سازی برای این مجموعه را آغاز کرده‌ و با شبهه‌افکنی در میان شهروندان سبب ایجاد وقفه در ساخت آن شده بودند. به گفته حسینیان، شورایاری جدید محله از ابتدا در اثر سوءبرداشت از اهداف ساخت این مجتمع، جلوگیری از ساخت آن را شعار خود در انتخابات شورایاری قرار داد و با ارائه اطلاعات غلط به مردم محله، توانست با همین شعار و ادعای آثار زیست‌محیطی منفی این پروژه! رأی مردم را کسب کند.

روايت كمال تبريزي از فيلم ديدن با احمدي نژاد

کمال تبریزی در مصاحبه با هفته‌نامه تماشاگران، روایتی جالب از تلاش‌هایش برای گرفتن مجوز فیلم «از رییس‌جمهور پاداش نگیرید» ارائه داده است.او گفته که شمقدری معاون سینمایی وقت ارشاد، به دلیل مشکل شخصی که با تبریزی داشته اجازه اکران این فیلم را نداده و حتی وقتی احمدی‌نژاد دستور داده تا مجوز اکران این فیلم صادر شود از آن تمرد کرده است:‌ «اتفاقاً اواخر دوره آقای احمدی‌نژاد، یعنی دو سه ماه به رفتن ایشان، به پیشنهاد تهیه‌کننده گفتیم این فیلم را ببریم ایشان هم ببیند. چون تا آن زمان فقط با آقای شمقدری و تیم ایشان در ارتباط بودیم. نسخه کامل فیلم بدون ممیزی را بردیم و با هم نشستیم و دیدیم. همین‌طور که نگاه می‌کرد به بعضی صحنه‌ها که می‌رسید می‌گفت اینجا منظورت من بودم؟ من هم می‌گفتم بله‌‌‌؛ می‌خندیدیم و دوباره ادامه می‌دادیم. در چند صحنه این را گفت و در نهایت هم گفت به نظر من اشکالی نداردتبریزی ادامه داده: «بعد به آقای شیخان گفت با آقای شمقدری تماس بگیر بگو مجوز این را صادر کند که بعد از آن جلسه پیش آقای شیخان رفتیم – این کدها که می‌دهم برای این است که کسی نتواند تکذیب کند- آقای شیخان جلوی من و آقای کریمی با شمقدری تماس گرفت و گفت احمدی‌نژاد فیلم را دیده و می‌گوید اشکالی ندارد پروانه آن را صادر کنید‌‌‌؛ ما هم تشکر کردیم و آمدیم، ولی شمقدری از دستور مافوقش تمرد کرد! البته این اواخر به این نتیجه رسیدم که شاید اگر همان ابتدا که با ما مخالفت کردند مستقیم پیش خود ایشان یا آقای مشایی می‌رفتیم مشکل‌مان حل می‌شدکمال تبریزی گفت: «ما به آقای روحانی دسترسی نداریم اما آقای احمدی نژاد را خیلی راحت پیدا می کردیم و این یکی از ویژگی های مثبت وی بود».تبریزی افزود: « برای نمایش "پاداش” خیلی راحت با دفتر احمدی نژاد یک تماس گرفتیم و گفتند فردا بیایید. الان یک ماه است که من و رضا کیانیان می خواهیم وزیر کار دولت یازدهم را ببینیم و نمی توانیم.

فحاشي مجري بهايي " من و تو" به احسان عليخاني

سالومه سیدی‌نیا که در ایران مدتی در روزنامه «زن» متعلق به فائزه هاشمی به پادویی خبری مشغول بود و در برنامه نمایشی به عنوان سیاه‌لشکر ظاهر شده بود، حمایت برنامه ماه عسل از یک نوجوان مستضعف را تاب نیاورد و در فضای مجازی عبارات زشتی به مجری برنامه «احسان علیخانی» نسبت داد! وی که به‌تازگی متارکه کرده است عضو سازمان جوانان بدون مرز است؛ گروهکی که ماهیت کاملا صهیونیستی دارد!سیدی‌نیا در برنامه‌های خود ارزش‌های الهی را هدف توهین و تمسخر قرار می‌دهد و از هر بهانه‌ای برای سیاه جلوه دادن جامعه ایرانی بهره می‌گیرد! بیداد فساد در شبکه من و تو تا جایی است که تاکنون چندین مجری زن از این تلویزیون فرار کرده‌اند. از جمله این مجریان باید به «مژگان انصاری»، «شیدا و شبنم رییسی»، «طناز خامه» و «پریسا سحرخیز» اشاره کرد.مدتی پیش نیز عوامل برنامه مبتذل «بفرمایید شام» شبکه یاد شده مانند تیام بصیر تهیه‌کننده برنامه، به صورت گروهی به یکی از زنان ایرانی شرکت‌کننده که مقیم کاناداست، تجاوز کردند! گفتنی است علیخانی در برنامه پریروز خود، بدون نام آوردن از مجری هتاک من و تو، پاسخ درخوری به هتاکی وی داد.

شیخ سعودی: قبر ابن ملجم در شمال تهران است!

پارسینه نوشت: یک شیخ سعودی در اظهاراتی تعجب برانگیز مدعی شد مقبره ابن ملجم مرادی قاتل حضرت علی (ع) مکانی مقدس در شمال تهران است.

تيرماه توافق امضا نمي شود

سایت دیده بان نوشت: شنیده ها حاکی از آن است که یکی از مسئولان ارشد دولت در جلسه ای اعلام کرده است: «ارزیابی ما بر این است که در تیر ماه توافق امضا نمی شود. داریم خود را آماده می کنیم که در سفر نیویورک که سران همه کشورها هستند کار را تمام کنیم و توافق محکم تری هم خواهد بود.» که البته ظاهرا در سفر استانی رئیس جمهور به خراسان شمالی هم به این موضوع اشاره شده است و گفته شده که به همان سازمانی که تحریم کردند می رویم و همه تحریم ها را برمی داریم. لازم به ذکر است بعضی از کارشناسان معتقدند رئیس جمهور علاقه دارد که توافق نهایی را خودش امضا کند. با این حال خبرهایی مبنی بر رسیدن به توافق بر سر موضوعات و نزدیک شدن به توافق نهایی به گوش می رسد.

اوباما به تهران می آید

روزنامه انگلیسی ساندی تایمز نوشت که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در سال 2016 به تهران سفر کند. او قصد دارد در این سفر ازسرگیری روابط دیپلماتیک با ایران را اعلام کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ روابط سیاسی ایران و آمریکا از سال 1359 قطع شد و همچنان دو کشور رابطه دیپلماتیک ندارد. دو طرف هم اکنون برای دست یابی به توافق بر سر برنامه اتمی تهران، تماس های مستقیم دارند.همچنین خبرگزاری ایتارتاس روسیه به نقل از یکی از اعضای تیم مذاکره کننده ایران در وین نوشت که تهران با انتقال ذخایر اورانیوم غنی شده خود به روسیه موافقت کرده است.خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس هم گفت که ایران و گروه 1+5 درباره متن پیش نویس چگونگی رفع تحریم های ایران به توافق رسیدند.

كيفيت فشارها به احمدي نژاد مهم است

محسن کوهکن گفت: اينکه چه کساني به احمدينژاد فشار ميآورند را خودش بايد پاسخ دهد اما به اعتقاد من کيفيت فشارها از کميت آن بيشتر اهميت دارد. وي افزود: ممکن است که تعداد زيادي فشار آورند که احمدينژاد بازگردد و گاهي ممکن است که چند نفر از مشاورانش خيلي فشار آورند لذا کيفيت آن از کميت آن بسيار مهمتر است. وي گفت: به نظر من مسئله بازگشتن يا نگشتن احمدينژاد بهاندازهاي بزرگ نيست که خيلي به آن بپردازيم. بازگشت او هم چندان معادلات سياسي کنوني را به هم نخواهد زد.

ذره بين دولت روي مديران در شرف بازنشستگي

بر اساس ابلاغيه يک مسئول مهم اجرايي به تعدادي از سازمان ها و ادارات دولتي، تاکيد شده است که با توجه به لزوم برنامه ريزي نيروي انساني و تربيت نيروهاي جايگزين در پست ها و مشاغل مديريتي و ايجاد ثبات در مشاغل مهم اجرايي، دستگاه هاي مربوطه بايد ضمن توجه ويژه به برنامه ريزي در اين خصوص، اسامي مديران خود را که حداکثر ظرف 2 سال آينده بازنشسته مي شوند، در اسرع وقت اعلام کنند.

بیانیه خانواده شهدا خطاب به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای

۱۷۵۰ نفر از فرزندان و همسران شاهد با امضای بیانیه‌ای به مناسبت مذاکرات هسته‌ای، ضمن تجدید بیعت با رهبرمعظم انقلاب اسلامی به بیان دغدغه‌های خود پرداخته‌ و نوشتند: سخنمان با تیم دیپلماسی که به تعبیر رهبری عزیز، فرزندان انقلابند، ضمن ارج‌نهادن به تلاش و زحمات خستگی‌ناپذیرشان، اینکه بدانید شاید این برگ، سرنوشت‌سازترین برگ دفتر نه فقط زندگانی سیاسی که همه عمر شما باشد، هوشیار باشید که حریف غدّار است و کینه‌جو، مزوّر است و حیله‌گر و ما - چه بخواهند و چه نخواهند - چه بدانند و چه ندانند- از مکتب سیدالشهداء و یارانش نه تعامل و مذاکره سازنده که ایستادگی در برابر آنچه ناحق است، آموخته‌ایم.

ایشان با اشاره به اینکه در برابر فرعونیان سر خم نمی‌کنیم و دست ذلت نخواهیم داد، آورده‌اند: «آیا به این حقیقت اذعان ندارید که پدران‌مان جز برای مقاومت در راه استقلال و آزادی وطن، جان شیرین در طبق اخلاص نهاده از راحت و رفاه چشم پوشیدند و خواسته و دغدغه مردم که در این مراسم بروز و ظهور یافت صدالبته چیزی جز این نبود. و مگر ما از تیم هسته‌ای خواسته‌ای جز این داریم؟» در بخشی دیگر از آن آمده است: «بدانید که خطوط قرمز ترسیم‌شده در این مذاکرات ازسوی امام امت خامنه‌ای عزیز(مدظله‌العالی) فصل‌الخطاب ماست و کوچک‌ترین تخطی از آن را تاب نمی‌آوریم...»

درخواست کابينه از مجلس درباره مجازات استفاده غيرمجاز از آب و برق

با توجه به اختيارات اعلام شده براي دولت در ماده 104 آيين نامه داخلي مجلس مبني بر درخواست تسريع در رسيدگي به طرح ها و لوايحى که داراى اولويت باشند، يک مسئول ارشد اجرايي در ابلاغيه اي به مجلس شوراي اسلامي، اعلام کرده است که حسب نظر کابينه، لوايحي چون «نحوه برخورد با استفاده کنندگان غيرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز»، «اجاره و استملاک اتباع و دولت هاي خارجي و سازمان هاي بين المللي در ايران» و مديريت حوادث غيرمترقبه کشور در اولويت رسيدگي مجلس قرار گيرد.

حمایت از حضور داعش در افغانستان

"حزب اسلامی" به رهبری گلبدین حکمتیار حمایتش را از گروه داعش در افغانستان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خامه پرس، این حزب به انتشاراعلامیه ای از هوادارانش خواسته است در صورت درگیری میان گروه های طالبان به رهبری ملا عمر و طالبانی که به داعش پیوسته اند، از داعش پشتیبانی کنند.این نخستین باراست که یکی از گروه های مسلح در افغانستان از گروه داعش به گونۀ علنی اعلام حمایت می کند و این می تواند تهدید داعش را جدی تر کند.پیش از این تنها از پیوستن گروه هایی از طالبان به داعش سخن گفته شده و این گروه نیز فعالیت هایشان را تاکنون در چند ولایت افغانستان آغاز کرده اند.

تعیین جایزه برای سر علی عبدالله صالح

سعد عبدالهادی العنزی مدیر مرکز ورزشی شاهزاده مشعل بن سعود وعضو افتخاری باشگاه النصر از تعیین جایزه عربستان برای کسی که عبدالله صالح رییس جمهوری سابق یمن را بکشد خبر داد.به گزارش پایگاه خبری عدن پست ،العنزی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت کسی که علی عبدالله صالح را بکشد دولت عربستان یک مجتمع مسکونی 35 واحدی ویک دستگاه جیب لکسوس ویک مرکز ورزشی به وی می دهد.عربستان درصدد است با تعیین این جایزه ،انگیزه قتل عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن را در یمنی ها تحریک می کند.العنزی این پیشنهاد را در چارچوب عملیات موسوم به بازگشت امید علیه انصار الله وعلی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن مطرح کرد.پیش از این علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن با هرگونه پیشنهاد مالی عربستان برای همکاری با این کشور علیه انصار الله مخالفت کرد.

رتبه عجیب ایران در تلفات رانندگی

آمارها نشان می دهد در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو حدود ۹ نفر کشته می‌شوند، در حالی که ایران به ازای این تعداد خودرو، ۳۷ تن کشته می شوند.به گزارش خبرنگار مهر، اگر میانگین ۲۳ تا ۲۷ هزار کشته در حوادث رانندگی در طول سال را همراه با میانگین ۲۵۰ هزار زخمی این حوادث در نظر بگیریم، گویی هر سال در ایران یک زلزله بزرگ با این مقدار کشته و زخمی اتفاق می‌افتد. هم‌چنین تعداد تلفات جاده‌اي كشور در سال با تلفات يك جنگ تمام عيار برابري ‌مي‌كند. وضعیت نامناسب حوادث جاده‌ای کشور ما باعث شده بانک جهانی در بررسی و مطالعات خود، وضعیت حوادث جاده‌ای ایران را بحرانی عنوان کند. بر اساس اعلام پژوهشكده بيمه مركزي ايران، کشور ما از نظر تصادفات ناايمن رانندگي در بين ۱۹۰ كشور جهان، رتبه ۱۸۹ را به‌ خود اختصاص داده و از اين جهت، تنها كشور سيرالئون در غرب قاره آفريقا است كه وضعيت نامناسب‌تري نسبت به ايران دارد. در مقایسه با برخی از کشورهای آسیایی می‌توان گفت ميزان تلفات تصادفات رانندگی در ايران ۲۵ برابر ژاپن و ۲ برابر ترکيه است.

برخی اعضای حزب «یکتا»پرونده تخلفات مالی دارند
عضو «فراکسیون رهروان ولایت »مجلس شورای اسلامی گفت:«به بعضی افرادی که می‌خواهند در حزب یکتا عضو شوند توصیه می‌کنم با تأمل و صبر عضو این حزب شوند زیرا برخی افراد حزب یکتا هنوز پرونده‌های مالی و تخلفات مالی دارند که باید بررسی شوند و در دست رسیدگی است و ما در حال تحقیق و تفحص از پرونده‌های آنها هستیم.».به گزارش «نامه نیوز»، غلامعلی جعفرزاده افزود: «توصیه به برخی افراد خوشنام می‌کنم که با احتیاط بیشتری برای عضویت در این حزب گام بردارند ممکن است این حزب پا نگیرد». نماینده رشت تأکید کرد: «تحقیق و تفحص از برخی مسئولان و وزیران دولت قبل در حال اتمام است که باید به قوه قضائیه ارسال شود و بعد ازاین تحقیق و تفحص این اسامی مشخص می‌شود و افرادی که خواستار عضویت در این حزب هستند کمی صبر کنند بعد تصمیم بگیرند».

حرفی از رفع تحریم نزنید!

در حالی که روز گذشته با حضور دوباره وزرای امور خارجه اعضای ۱+۵ در وین، بار دیگر تنور مذاکرات در هتل کوبورگ گرم شد، اعضای تیم رسانه ای وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا به رسانه های غربی تاکید کرده اند که در ساعات حساس پیش رو، بر روی موضوع لغو تحریم های ایران و چگونگی آن تمرکزی صورت ندهند.به گزارش مهر ، طی شب و روز گذشته، رسانه های غربی از میان حوزه های اختلافی موجود بین طرفین تنها به بیان موضوعاتی حول بازرسی های نظامی و بازگشت پذیری فوری تحریم ها در صورت عهد شکنی ایران! اکتفا کرده اند و سکوت معنادار و همزمان عموم رسانه های غربی در خصوص موضوع مهم «لغو تحریم های ایران»، نشان از هماهنگی رویکرد آنها در ماراتن دیپلماتیک و رسانه ای اخیر دارد.در این باره یک منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان ضمن تاکید بر بازی رسانه ای پیچیده طرف غربی در مذاکرات اعلام کرد: «برجسته سازی برخی موارد اختلافی در مقابل نادیده انگاشتن برخی حوزه ها و موضوعات دیگر، از جمله شگردهای رسانه ای ایالات متحده در مذاکرات هسته ای با ایران محسوب می شود که قبلا نیز به عناوین مختلف شاهد آن بوده ایم

نامه اعتراضی وکلا به روحانی
کانون وکلای دادگستری مرکز در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران به تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری که در آن حق انتخاب وکیل برای متهمان در جرایم امنیتی و جرایم سازمان‌یافته محدود و بر اساس انتخاب رئیس قوه قضائیه شده است، اعتراض کردند.
کواکبيان: سردار سليماني بزرگترين پشتوانه تيم هسته اي است
دبير کل حزب مردم سالاري در گفتگويي تفصيلي با دفاع پرس، سردار سليماني را بزرگترين پشتوانه تيم هسته اي دانست و در مورد تحريف خط امام با تأکيد بر اين که نبايد از ولايت فقيه تفسير جناحي صورت بگيرد، گفت: براي ما باعث افتخار است که در حال حاضر تفسير خط امام توسط مقام معظم رهبري اتفاق ميافتد. مصطفي کواکبيان در اين گفتگو با انتقاد از صداوسيما تصريح کرد: امام خميني درباره خط ولايت فقيه فرمودند که دو جريان سکولار و تحجر ميخواهند خط رهبري را تحريف کنند که الان ديده ميشود. صدا و سيما بخش سکولار را مانور مي دهد ولي تحجر را کاري ندارد. وي اعتقاد به ولايت فقيه را هم در دوران دفاع مقدس و هم بعد از آن «يکي از رمزهاي پيشرفت داخلي و بينالمللي جمهوري اسلامي» عنوان کرد. اين استاد دانشگاه علامه در انتهاي اين مصاحبه و بنا به درخواست مصاحبه کننده نظر خود را درباره برخي شخصيت ها در يک جمله عنوان کرد که در اين بخش از شهيد بهشتي و مرحوم آيت ا... مهدوي کني به عنوان استادانش در حوزه هاي کار تشکيلاتي و اخلاق ياد کرد و بني صدر را «فردي خودخواه و متکبر» عنوان کرد که «علي رغم کتابي که نوشته بود، بزرگترين کيش شخصيت را در وجود او ديديماو همچنين سردار قاسم سليماني را به عنوان "بزرگترين پشتوانه تيم مذاکره کننده هسته اي" برشمرد و در مورد رئيس مجمع تشخيص هم گفت: «ايشان سياستمدار دلسوز نظام است ولي انحرافات فرزندانش نبايد به ايشان نسبت داده شود».

تأکید رئیس دولت اصلاحات بر لیست واحد اصلاح‌طلبان

یک فعال اصلاح‌طلب گفته: رئیس دولت اصلاحات در دیدار اخیر٬ بر لیست واحد اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس تأکید داشت. افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان عنوان کرده: کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات طبق مصوبه در حال تشکیل کمیته‌های انتخابات استانی است و در بسیاری از استان‌ها این کمیته تشکیل شده و در مابقی استان‌ها در حال شکل‌گیری است. از سوی دیگر کمیته راهبردی هم طبق مذاکراتی که با کمیته انتخابات داشته، به شکل همسو و هماهنگ در حال تشکیل کمیته‌های استانی است. برای همین در ماه‌های آتی شاهد فعالیت‌های منسجم‌تر اصلاح‌طلبان در زمینه انتخابات مجلس دهم خواهیم بود.

حبیب‌زاده با تأکید بر اینکه میان فعالیت‌های کمیته انتخابات و کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان هیچ تعارضی وجود ندارد، گفته: در نهایت اصلاح‌طلبان یک لیست واحد و مشترک برای انتخابات ارائه خواهند داد. این موضوع در جلسه اخیر رئیس دولت اصلاحات نیز مورد تاکید قرار گرفت.

اشرفي اصفهاني: روحاني بهترين فردبراي اصلاح طلبان است

يک مقام دولتي اصلاح طلب در تحليل فضاي انتخابات گفت: «اگر مذاکرات به نتيجه برسد آن‌هايي به مجلس دهم راه خواهند يافت که سمت و سوي دولت يازدهم دارند» حجت‌الاسلام محمد اشرفي اصفهاني، رئيس هيئت بدوي رسيدگي به تخلفات نهاد رياست‌ جمهوري در گفت‌و گو بافارس، در عين حال که تحليل درباره فضاي انتخاباتي در شرايط فعلي را زود دانسته، گفته است: اگر دولت روحاني در اين مذاکرات (مذاکرات ايران با 1+5) موفق و اهداف جمهوري اسلاميايران حاصل شود مطمئناً فضا و قطب‌بندي سياسي در انتخابات آتي تک قطبي خواهد بود. وي در توضيح اظهارات خود گفت: اگر خدايي ناخواسته مذاکرات به جاي مطلوبي نرسد آن زمان معلوم نيست فضاي انتخاباتي چند دسته خواهد شد. اين فعال سياسي اصلاح طلب همچنين در واکنش به اظهارات عطريانفر (عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران سازندگي) مبني بر اينکهلاريجاني«نقد» را به عارف «نسيه» ترجيح مي‌دهيمتصريح کرد: همه بايد بدانيم بهترين فرد براي اصلاحات روحاني و بهترين جريان و جناح براي روحاني اصلاح‌طلبان هستند. وي با تاکيد بر اينکه روحاني ناگزير است که با اصلاح‌طلبان باشد گفت: آقاي روحاني اگر امروز بر مسند رياست جمهوري تکيه زده است به دليل راي اکثريتي است که اصلاح‌طلبان به وي داده‌اند بنابراين ائتلاف لاريجاني و روحاني مبنايي ندارد. اشرفي اصفهاني در مورد رياست عارف بر مجلس دهم نيز گفت: رياست عارف قابل پيش بيني نيست البته ايشان فرد خوبي است و راي هم مي‌آورد اما فکر نمي‌کنم کارش به رياست مجلس دهم بکشد.

ادعای احتمال ترور احمدی نژاد

علی اکبر جوانفکر به هفته نامه تجارت فردا گفت: آقای احمدی نژاد به رغم خواست یک جماعت مشخص و انحصار طلب، در قلب مردم ایران و دیگر نقاط جهان جای گرفته است. اطمینان دارم با وجود همه تلاشهای خباثت آمیزی که به عمل می آید، خواسته شیمون پرز عملی نخواهد شد. ممکن است خدای ناخواسته، دکتر احمدی نژاد را حتی ترور فیزیکی کنند و او را از مردم و انقلاب بگیرند اما هرگز قادر به حذف یاد و نام نیک او در دلهای پاک مردم نخواهند شد.

محسن رضايي: در انتخابات هيچگاه حس رقابت نسبت به رقبايم نداشتم

محسن رضايي در مصاحبه با يک نشريه دانشجويي به سوالات زيادي که طي اين سالها در مورد او در رسانهها منتشر شده پاسخ داده است. به گزارش «نسيم»،فرمانده اسبق سپاه در اين گفتگو به رقابتهاي انتخاباتي اش اشاره کرد وگفت: هيچگاه حس رقابت نسبت به اين رقبا در من شکل نگرفت. اگر صدام حسين يا مسعود رجوي در انتخابات روبه روي من بودند شايد بيش از سي ميليون راي ميآوردم ولي اينهايي که جلوي من بودند هيچگاه حس رقابت را در من تحريک نکردند که بخواهم هيجاني و انتخاباتي صحبت کنم. دبير مجمع تشخيص مصلحت لو رفتن عمليات کربلاي4 را رد کرد و با اشاره به حجم کم اين عمليات، آن را مقدمه کربلاي 5 دانست. وي با بيان مطلبي از حضرت امام (ره) افزود: در اين نامه حضرت امام (ره) نوشته اند به نقل از جانشين فرماندهي تنها کسي که معتقد به ادامه جنگ است آقاي محسن رضايي است.

رضايي در مورد نامه اي که به آيت ا...هاشمينوشته اشاره کرد و توضيح داد: ايشان صرفا خواست تجهيزاتي را که در جبههها نياز داريد براي ايشان بنويسيم تا تهيه شود، ما هم نه فقط تجهيزات براي سقوط صدام، بلکه براي بيرون کردن آمريکا از خليج فارس همه را ليست کرديم. بعدا توسط آقايهاشميبه اطلاع حضرت امام رسيد.» وي همچنين وعده داده در سالگرد پذيرش قطعنامه يک نامه از امام(ره) را که تقريبا دو ماه بعد از قطعنامه در پاسخ به نامه او نوشته شده، براي اولين بار منتشر ميکند.

واکنش ضرغامی به شایعه‌ای درباره شغل پسرش

روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان «شغل جالب آقازاده ضرغامی!» به نقل از پارسینه، نوشته است، که فرزند رئیس سابق سازمان صدا و سیما، مشاور مدیرعامل رایتل در امور بین‌الملل و ارتباطات شرکت است.عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق سازمان صدا و سیما با به اشتراک گذاشتن عکس روزنامه آرمان در صفحه اینستاگرام خود، در پاسخ به این ادعاها نوشت :

عذرخواهی از "مرتضی"!

با تكذيب اين خبر، از تنها پسرم مرتضی که کارمند ساده یک شرکت دولتی است و هر روز از نگرانی تعدیل اش در شرکت با من می گوید، عذرخواهی می کنم. هرگز نتوانستم برای او پدر خوبی باشم؛ امروز که هم مستقل زندگی می کند باید نگران تاوان "اسم" خود باشد!

دعوت داعش از دختران انگلیسی برای ازدواج

گروهک تروریستی داعش، لیستی از مشخصات نیروهای خود تهیه کرده و آن را در اختیار دختران انگلیسی برای انتخاب همسر دلخواهشان قرار داده است. سایت خبری «فرانس 24» گزارش داد، دو دختر انگلیسی پس از آگاهی از این مشخصات به سوریه مسافرت و با دو تن از نیروهای داعش ازدواج کردند. آقای «تسنیم اکونجی» وکیل خانوادگی این دو دختر انگلیسی در گفت و گویی با روزنامه «گاردین» ضمن تایید این خبر گفت: کادیزا سلطانه (16 ساله)، شمیمه بیگم (15 ساله) و امیره عباس (15 ساله) سه دختر انگلیسی هستند که در زمستان گذشته از طریق ترکیه وارد سوریه شده و تاکنون دو نفر از آنان با انتخاب همسر خود از این لیست ازدواج کرده اند. خانواده های این سه دختر ضمن ابراز ناراحتی از فرار و ازدواج دخترانشان، از بی عملی پلیس انگلیس در مقابله با پدیده پیوستن دختران انگلیسی به داعش به شدت انتقاد کردند. شکست های پی در پی، کمبود نیرو، بازداشت و هلاکت اعضای داعش در مناطق مختلف، این گروهک را بر آن داشته است تا از هر طریقی برای گسترش عقاید انحرافی خود و جذب نیروهای بیشتر تلاش کند و برای محقق شدن این هدف به استفاده از زنان روی آورده است.

حمله تند زیبا کلام به صدا و سیما

صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی به ارزیابی عملکرد رسانه ملی در مورد انعکاس اخبار مذاکرات پرداخته و به «آفتاب» گفت‌: «متاسفانه تلویزیون نه منعکس کننده منافع ملی بلکه منعکس‌کننده عقاید جناح خاص یعنی همان تندروهاست؛ با کمال تاسف تلویزیون مدت‌هاست دارای جهت‌گیری‌های سیاسی مشخصی است و در جهت بسط و اشاعه دیدگاه‌های گروه‌های تندرو گام برمی‌دارد». زیباکلام به نتایج اخذ این رویکرد در جامعه پرداخته و گفت‌: «حاصل این رویکرد غلط این است که مردم برای کسب اخبار روز و شنیدن تفاسیر گوناگون به رسانه‌های بیگانه پناه می‌برند. در واقع اگر بخواهم صریح صحبت کنم رسانه‌های دیگر نان سیاست‌زدگی و ایدئولوژیک بودن تلویزیون داخلی ما را خورده و مخاطبان ایرانی را ازآن‌خود کرده‌اند. مردم حس کرده‌اند که اگرچه بی بی سی همه حقیقت را نمی‌گوید لااقل بخشی از حقیقت را که به مخاطب ارائه کرده با دروغ نمی‌آمیزد در مقابل رسانه ملی که از هزینه آن از جیب مردم تأمین شده هم همه حقیقت را نمی‌گوید و هم آن چه را که می‌گوید با دروغ در می‌آمیزد. ناگفته نماند اگرچه این رسانه مدیران خوب هم کم ندارد ولی بسیاری از این افراد برای تقویت جایگاه خود نمی‌توانند اجازه پخش برنامه‌های مستقل را صادر کنند».
بازداشت یک پاکستانی با لباس زنانه

یک پاکستانی با لباس زنانه در نزدیکی مسجدی در کویت دستگیر شد. خبرگزاری رسمی کویت گزارش داد: وزارت کشور کویت در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور یک پاکستانی را که لباس زنانه به تن داشته و با چهره ای پوشیده در نزدیکی مسجد «الشیوخ» واقع در منطقه جلیب الشیوخ با تلفن صحبت می کرد بازداشت کردند. با توجه به انفجار هفته گذشته مسجد شیعیان کویت که ده ها کشته و صدها زخمی برجای گذاشت، احتمال می رود این فرد نیز درصدد پدید آوردن حادثه ای مشابه بوده است.

پرونده بابک زنجانی روی میز قاضی صلواتی

وکیل‌مدافع بابک زنجانی از ارجاع پرونده موکلش به شعبه 15 دادگاه انقلاب خبر داد. رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه از بیان جزییات به دلیل این که هنوز رای قطعی صادر نشده، معذورم، ادامه داد: این پرونده به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شده و قاضی پرونده، آقای صلواتی است. وی با بیان این که مهمترین عنوان اتهامی بابک زنجانی اخلال در نظام اقتصادی کشور است درباره‌ تعداد عناوین اتهامی موکلش گفت: من هنوز موفق نشدم کیفرخواست را مطالعه کنم ولی مهمترین عنوان اتهامی همین است.کوهپایه‌زاده اصفهانی درباره‌ زمان احتمالی تعیین وقت رسیدگی به پرونده بابک زنجانی گفت: این پرونده نزدیک به 200 جلد است. خواندن هر کدام از آنها زمان‌بر است و من فکر نمی‌کنم برای حداقل زودتر از دو ماه دیگر تعیین وقت شود.

بعد از پورشه نوبت موتورهای آنچنانی

پس از ورود انواع خودروهای لوکس – از پورشه گرفته تا مازراتی – که قیمت های آنها به چندین میلیارد تومان هم می رسد، موتورسیکلت های لوکس و غربی هم به صورت قابل توجه وارد تهران شده اند تا آنهایی که خرید خودروهای لوکس عطششان را فروکش نمی کند، این بار پولهای خود را خرج خرید این مدل وسیله نقلیه کنند. به گزارش تابناک، بررسی های سایت صبحانه از برخی فروشگاه های عرضه کننده موتورسیکلت ها نشان می دهد گران ترین مصداقی که فعلاً برای فروش موتورسیکلت های لوکس وجود دارد، یک BMW تولید شده در سال 1393 است که مدل آن «S 1000PR» اعلام شده و کاملاً صفر کیلومتر است. موتورسیکلت دیگری که در این سطح قیمت وجود دارد Suzuki 1400 GSX است که اگرچه مدل آن مربوط به سال 1387 است و کمی از آن استفاده شده، اما قیمت آن جهت فروش 130 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. اگرچه محدودیت های قانونی و نظارت های دقیق نیروی انتظامی درخصوص استفاده از موتورسیکلت ها، کار را برای دارندگان یا علاقمندان مرفه این وسیله نقلیه سخت کرده است، اما هنوز هم گاهی می توان صدای غرش این موتورها را در سواحل و خیابان های خلوت یا پیست های مسابقه شنید تا مشخص شود پولدارها با هر چیز لوکس، به فخرفروشی می پردازند.

همسر کارلوس کی روش درگذشت

همسر سابق کارلوس کروش سرمربی تیم ملی ایران یک هفته قبل درگذشت. خبرآن لاین نوشت: او پس از سال ها مبارزه با یک بیماری سخت، دار فانی را وداع گفت تا سرمربی تیم ملی و خانواده اش را عزادار کند. او هفته گذشته و درحالی که در خانه اش در شهر لیسبون به سر می برد، دار فانی را وداع گفت. کارلوس کی روش سرمربی ایران در طول چند سال گذشته هزینه درمان او را بر عهده داشت اما با این وجود بیماری همسر سابقش را از پای درآورد. او مادر دو فرزند کارلوس کی روش است. دختر و پسر کروش هم این روزها در لیسبون به سر می برند و عزادار درگذشت مادرشان هستند. کروش سال ها قبل از وی جدا شد. با این حال به خاطر داشتن دو فرزند از او، هیچگاه رابطه شان به طور کامل قطع نشد.

رسايي: اصلاح طلبان پادگاني عمل مي كنند

حمید رسایی در گفت و گو با سایت نماینده گفته: در کلیت جریان اصلاح‌طلبی پادگانی عمل می‌کنند؛ یعنی وقتی رأس پادگان می‌گوید «به چپ چپ» همه باید عمل کنند، وقتی می‌گوید «به راست راست» باید همه اجرا کنند. اقدامی که آقای عارف کرد. با اینکه صلاحیت خودش را خیلی بیشتر از آقای روحانی می‌دید، ‌ولی در انتخابات وقتی کنار نرفت به او پیغام دادند که «اگر کنار نروی لهت می‌کنیم، چون ما می‌گوییم پس باید کنار بروی.» ایشان هم کنار رفت و مشهور شد به «مردی که با اشاره کنار می‌رود» به همین دلیل هم عارف در بدنه جریان خودش ریزش پیدا کرد، الآن هم برای انتخابات مجلس به او پیغام می‌دهند که «اینکه خودم لیست می‌دهم و سر لیست می‌دهم این‌طور نیست، ما تصمیم می‌گیریم تو هم باید عمل کنی.» آقای هاشمی و خاتمی که تصمیم بگیرند این‌ها باید تبعیت کنند.

گزارش توئیتری جان کری از مذاکرات

جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا روز دوشنبه پس از دیدار با دیگر وزرای امور خارجه 1+ 5 در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: با همکارانم در گروه 1+5 و اتحادیه اروپا برای گفت وگو و بررسی وضعیت مذاکرات هسته ای با ایران در وین دیدار کردم. ایسنا نوشت؛ مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 هم اکنون با حضور وزرای امور خارجه تمام طرف ها و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایتخت اتریش در جریان است. انتظار می رود این رایزنی ها تا پایان ضرب الاجل هفت ژوئیه به یک توافق جامع نهایی در خصوص برنامه هسته ای ایران و چگونگی لغو تحریم ها علیه این کشور منجر شود. مقامات هر دو طرف می گویند که پیشرفت هایی در این مذاکرات حاصل شده اما هنوز برخی اختلافات بر سر مسائل کلیدی شامل زمان بندی لغو تحریم ها و اقدامات برای محدود کردن فعالیت های هسته ای ایران به قوت خود باقی است.

بلاهایی که سر کودکان کار می‌آید

4.8 درصد از 122 کودک کار در اصفهان گفتند که یک تا پنج‌ بار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. این آمار حاصل تحقیق چهار پژوهشگری است که با این کودکان مصاحبه کرده‌اند. در این پژوهش که در سال 91 منتشر شده، آمده است: «3.3 درصد از این کودکان بین پنج تا ده بار و بالاتر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.»

به نوشته ندای ایرانیان، پژوهشگران دانشگاه یزد، علیرضا افشانی، عباس عسکری ندوشن، محمد حیدری و محمد نوریان نجف‌آبادی بعد از ارائه یافته‌ها تاکید کرده‌اند: «این یافته با نتایج تحقیقات قبلی همسوست. مثلا در پژوهش احمد خانی‌ها هم 20.9 درصد از کودکان مورد مطالعه مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته‌اند.»

اخبار روزانه:

* باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید، عملیات ائتلاف جهانی به رهبری این کشور علیه داعش شدت می‌گیرد؛ اما نیروهای آمریکایی به منطقه اعزام نخواهند شد.اوباما روز دوشنبه به وزارت دفاع آمریکا رفت تا از تازه‌ترین گزارش‌های مربوط به حملات علیه مواضع گروه داعش آگاه شود.رئیس‌جمهوری آمریکا وعده داد، حمایت‌های واشنگتن از گروه‌های میانه‌رو مخالف حکومت سوریه افزایش می‌یابد و همزمان شبکه مالی حامیان داعش در سراسر جهان هدف قرار می‌گیرد.به گفته اوباما، در حال حاضر برنامه‌ای برای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه وجود ندارد و مبارزه با گروه داعش به زمانی طولانی نیاز دارد.

* براساس اطلاعات پایگاه اینترنتی «نقشه تجارت»، صادرات نفت روسیه به بازارهای اصلی ایران در اروپا و آسیا از زمان تحریم‌های ایران بیش از دو برابر رشد داشته و به‌طور متوسط در بین سال‌های 2011 تا 2014، روزانه 420 هزار بشکه افزایش یافته است.

به گزارش عصر ایران بلومبرگ با انتشار گزارشی در این‌باره می‌نویسد: «یکی از متحدان نزدیک ایران برای رسیدن به توافق هسته‌ای، دولت روسیه بوده است؛ اما اگر این توافق به سرانجام برسد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه حداقل یک دلیل برای تأمل در حمایت کشورش از توافق هسته‌ای دارد.

از نظر بسیاری از تحلیلگران و مدیران اجرایی شرکت‌های نفتی جهان که با بلومبرگ گفت‌وگو کرده‌اند، در صورت برداشته‌شدن تحریم‌های ایران، روسیه بیشتر از سایر کشورهای تولید و صادرکننده نفت ضرر خواهد کرد.

* بنا بر گزارش وبگاه خبری النشره لبنان، تأخیر مدیریت شرکت «توئیتر» در مسدودکردن حساب‌های حامیان «داعش» سبب شد، کاربران سعودی تصمیم بگیرند با راه‌اندازی هشتگ حملة سبام‌الدواعش (کمپین هرزنامه‌های داعشی‌ها) برای مسدودسازی حساب‌های کاربران متعلق به داعش و حامی این گروه تروریستی اقدام کنند. شمار زیادی از کاربران عربستان در شبکه اجتماعی توئیتر با راه‌اندازی کمپینی موفق شده‌اند، ده‌ها حساب منتسب به داعش را مسدود کنند.

* دو تن از سرکردگان جداشده از گروه تروریستی داعش از طریق مناطق تحت کنترل تروریست‌های جبهه النصره و با همدستی این گروه، از دیرالزور در شمال شرقی سوریه به ترکیه فرار کردند. به گزارش روزنامه اینترنتی رأی الیوم، پایگاه خبری نزدیک به گروه تروریستی داعش نوشتند: عامر النکلاوی (ابومحمود) از اهالی روستای الشنان در ریف شرقی دیرالزور که پیش از بیعت با داعش در دو سال گذشته، سرکرده تیپ جندالرحمن بود، یکی از این دو نفر است. عامر النکلاوی در گلوله‌باران اهالی روستاهای الشعیطات سوریه شرکت داشت. عمار الحداوی از سران شرعی اولیه گروه داعش که بعدها از سران امنیتی این گروه شد، دومین فردی بود که از شهر الشحیل به شهر اورفا در ترکیه فرار کرد.

* هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی ضدایرانی گفت: ایران همچنان حامی تروریسم و تهدید موجودیتی اسرائیل[رژیم صهیونیستی] خواهد بود. در ادامه، کلینتون در اظهاراتی در جمع حامیان انتخاباتی خود گفت: «آنها همچنان حامی اصلی تروریسم خواهند بود و به بی‌ثبات‌کردن دولت‌های منطقه و فراتر از آن ادامه خواهند داد».

به نظر می‌رسد، ایران از موضوعات مهم انتخاباتی نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده این کشور باشد و هریک از آنها با موضوع تهدید ایران به نفع خود تبلیغات کنند.

* یک خبرنگار آمریکایی از تماس تلفنی عضو ارشد کنگره این کشور با جان کری درباره گفت‌وگوهای هسته‌ای و شرایط مورد نیاز برای حصول توافق احتمالی نهایی خبر داده است. خبرنگار و مجری اعزامی شبکه سی‌بی‌اس‌نیوز در توئیتر شخصی خود نوشته که باب کورکر، رئیس جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا در تماس تلفنی با جان کری درباره لزوم رعایت‌شدن «خطوط قرمز» در مذاکرات هسته‌ای ایران تأکید کرده است. کورکر به کری گفته است، خطوط قرمز برای مذاکرات هسته‌ای با ایران، بازرسی‌ها در هر جا و هر زمان و همچنین موضوع ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای این کشور در گذشته (PMD) است.

* محمدرضا پورابراهیمی، نماینده کرمان در پاسخ به اینکه پیگیری پرونده تخلف مس کرمان به کجا رسید و از سرنوشت مدیر مرتبط با این تخلف خبردارید؟ گفت: برخی ها که تابعیت ایتالیا را داشتند، بازداشت شده‌اند. می‌توان گفت، نزدیکان (ن- پ) و کسانی که در این اختلاسها با او همکاری می‌کردند، همگی بازداشت شده‌اند. وی در پاسخ به اینکه بجز «ن - پ»، افراد دیگری را در این موضوع پیدا کرده‌اید؟ یا اختلاسهای دیگر در شرکت ملی مس گفت: خیر؛ موضوع همان هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

*»اگر مذاکرات به نتیجه برسد آنهایی به مجلس دهم راه خواهند یافت که سمت و سوی دولت یازدهم دارند» این اظهارات را یک مقام دولتی اصلاح‌طلب در تحلیل فضای انتخاباتی مجلس دهم بیان می‌کند.به نوشته فارس حجت‌الاسلام محمد اشرفی اصفهانی تأکید کرد: اگر دولت روحانی در این مذاکرات (مذاکرات ایران با 1+5) موفق و اهداف جمهوری اسلامی ایران حاصل شود مطمئناً فضا و قطب‌بندی سیاسی در انتخابات آتی تک قطبی خواهد بود. حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی در توضیح اظهارات خود گفت: اگر مذاکرات به نتیجه برسد آنهایی به مجلس دهم راه خواهند یافت که سمت و سوی دولت یازدهم دارند اما اگر خدایی ناخواسته مذاکرات به جای مطلوبی نرسد آن زمان معلوم نیست فضای انتخاباتی چند دسته خواهد شد.

* یك منبع اردنی مدعی شد دستگاه‌های امنیتی این کشور بتازگی نقشه یك فرد با تابعیت دوگانه عراقی ـ اردنی مرتبط با ایران را برای اجرای عملیات تروریستی در این كشور کشف و خنثی كردند. این منبع در گفت‌وگو با سایت الرای ادعا كرد: دستگاه‌های امنیتی نقشه این فرد وابسته به یگانهای «بیت المقدس» ایران را خنثی كردند.

* حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور با اشاره به نزدیک شدن به مهلت پایانی تعیین شده برای توافق جامع هسته‌ای گفت: دولت بنای برگزاری هیچ جشنی(برای توافق جامع احتمالی) ندارد.

* با گذشت چند ماه از اختلالات این شبکه پیام‌رسان و البته بر خلاف اظهارات پیشین تلگرام که می‌گفت اختلالات آن در ایران مربوط به شرکت‌های اینترنتی است، این بار اختلالات را گردن گرفت. تلگرام این بار هم در اکانت رسمی توئیتر خود نوشته است: "ما اشکالات فنی مسیردهی ترافیک در ایران را طی روزهای گذشته برطرف کرده‌ایم؛ بنابراین سرعت تلگرام در این کشور به حالت اولیه بازگشت و اجرای آن سریع شد.

* رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، از طرح جدید این کمیسیون درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس خبر داد و گفت: قرار است که این طرح به صورت پایلوت در چند استان مانند همدان و مرکزی که فکر کنم به 10 استان برسد، اجرایی شود، تا پس از آن در صورت مقبولیت و عدم بروز مشکلات مربوطه، طرح به صورت کلان در تمام استان‌ها اجرایی شود.امیر خجسته درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ایرادات شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: این طرح در شرایط کنونی یکی از الزامات و ضروریات حوزه سیاسی کشور است، البته در گام نخست نمایندگان نسبت به این طرح نظر مخالف داشتند،اما پس از توضیحات ارائه شده خوشبختانه حدود 90 درصد از نمایندگان نظری موافق نسبت به این طرح پیدا کردند.

* با دستور وزارت ورزش، سرخابی ها در فصل جدید نیز حق عبور از سقف قرارداد را ندارند؛ سقفی که به میلیارد نمی رسد. این در حالی است که طبق قانونی که اخیرا اعلام شده، بازیکنان سرباز سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شود و به همین دلیل تیم های نظامی مثل تراکتورسازی و ملوان که می توانند به راحتی بازیکنان سرباز را جذب کنند، سهمیه شان نیز پر نمی‌شود و جا برای جذب بازیکنان غیر سرباز نیز دارند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: