به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
امانی، قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی:
توافق به هر قیمت به استقلال و شرف ملی ما آسیب می‌زند ضمن اینکه هیچ تضمینی را تا کنون آمریکاییها برای رفع و لغو تحریمها نداده‌اند.
قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به آخرین دور مذاکرات گفت: زیاده‌خواهی آمریکائیها مذاکرات را به بن‌بست کشانده است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی محمد علی امانی در حالی که در پایان نشست دبیران حزب سخن می‌گفت، افزود: آمریکاییها به توافقات ژنو و لوزان اعتنایی ندارند و دبه کرده‌اند و هر روز مطالبه جدیدی را مطرح می‌کنند و در عوض حتی حاضر نیستند در ازای آنچه می‌خواهند تحریم‌ها را لغو کنند.

قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اظهار تأسف از سخنان رئیس جمهور که حتی آب خوردن را به توافق گره زده بود، گفت: برخی اظهارات و دور از واقعیت دشمن را به طمع انداخته است تا نرخ معامله بردبرد در مذاکرات را بالا ببرد. طبیعی است آنها طمع کنند و به خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مذاکرات بها ندهند.

رئیس جمهور جواب دبه آمریکایی‌ها را بدهد

وی گفت: پرونده هسته‌ای یک پرونده ملی است که با مصالح و منافع ملی پیوند خورده است اظهاراتی که آن رادر سطح رقابت‌های سیاسی تنزل دهد نوعی بی تدبیری است.

امانی افزود: بدعهدی‌ها و تهدیدهای آمریکا باید از سوی رئیس جمهور پاسخ داده شود. در حالی که رئیس جمهور آمریکا اعتراف می‌کند که تحریم ها علیه ملت ایران نتیجه نداده است. نباید صدایی در داخل در آید که طمع آنها را در دستیابی به توافق بد علیه ملت ایران افزایش ‌دهد.

وی گفت: هرگونه توافق باید متضمن راستی‌آزمایی آمریکاییها باشد، چرا قبل از مذاکرات و حین مذاکرات و حتی بعد از مذاکرات احتمال اینکه آمریکاییها خلاف قولشان عمل کنند، را ندهیم؟

قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: توافق به هر قیمت به استقلال و شرف ملی ما آسیب می‌زند ضمن اینکه هیچ تضمینی را تا کنون آمریکاییها برای رفع و لغو تحریمها نداده‌اند.

وی با اشاره به خطوط قرمزی که از سوی نظام در مذاکرات اعلام شده گفت: خطوط قرمز در مذاکرات باید رعایت شود. مجلس به تبعیت از ملت باید این خطوط را به صورت قانون در آورد و هر گونه توافق پس از تصویب مجلس پذیرفته شود.

ثبت رکورد جدید در مبارزه با فساد

امانی در پاسخ به سوالی در مورد محکومیت مهدی هاشمی گفت: قوه قضائیه در برخورد با فساد سیاسی و اقتصادی یک رکورد جدید به جای گذاشت. محکومیت مهدی هاشمی نشان می‌دهد که مبارزه با فساد در کشور ممکن است دیر و زود انجام شود اما حتماً انجام خواهد شد و گریزی برای هیچ کس از جمله اصحاب قدرت و ثروت و جناحهای سیاسی وجود ندارد.

قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از قوه قضائیه خواست روند مبارزه با فساد را در هر رده‌ای ادامه دهد و تحت فشار باندهای ثروت و قدرت و جناح‌بندی‌های سیاسی قرار نگیرد.

حاکمان ترکیه از نتایج انتخابات پارلمانی عبرت بگیرند

امانی در پاسخ به سوالی در مورد نتایج انتخابات ترکیه گفت: نتایج انتخابات ترکیه برای حزب حاکم در این کشور پیامهای ویژه‌ای دارد. اولین پیام آن است که بلند پروازیها بس است؛ بازگشت به امپراطوری عثمانی آن هم با سیاست سربریدن‌ها و زنده‌سوزیها، غارت و تخریب شهرهای مسلمانان در لبنان، سوریه، عراق و یمن و... آن هم در هزاره سوم میلادی ممکن نیست.

قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: حمایت از تروریسم و برادرکشی در کشورهای اسلامی به دولت ترکیه آسیب جدی وارد کرده است و آثار این آسیب را در رأی ملت ترکیه می‌توان مشاهده کرد.

وی افزود: اسلام سکولار یعنی اسلام متکی بر تروریسم، نقض حقوق بشر و برادرکشی، این اسلام مورد حمایت آمریکاست.دولت ترکیه باید از این رویکرد جنایت‌آمیز فاصله بگیرد. میلیونها مسلمان از شهرهای خود آواره شدند و در گرما و سرما جان باختند، شهرهای آنها ویزان شده و امید بازگشت هم ندارند. ترکیه باید از این سیاست شوم فاصله بگیرد.

دماسنج اقتصادی به پایین ترین حد خود رسیده است

امانی در پاسخ به سوالی در مورد ناهماهنگی دولت در دستگاههای دولتی به ویژه وزارتخانه‌های اقتصادی گفت: در این میان حتی صدای اقتصاددانان طرفدار دولت هم در آمده است و معتقدند برخی از سیاستهای اقتصادی دولت تکرار سیاستهای لیبرالی شکست خورده در گذشته است.

قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: از طرفی اخبار نگران کننده‌ای از بازار سرمایه می‌رسد در حالی که دولت هیچ برنامه‌ای برای حمایت از بورس ندارد. شاخص کل بورس در بورس به مثابه دماسنج اقتصاد است که اکنون به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

تقارن مبارک سالگرد شهدای موتلفه اسلامی با تشییع شهدای غواص

محمدعلی امانی در پایان با بزرگداشت یاد شهدای 26 خرداد گفت: شهدای مؤتلفه اسلامی برای دفاع از نظام ولایتی و امام خمینی برق گلوله‌های خود را به رژیم شاه نشان دادند و سرکرده اهانت به مرجعیت را به سزای اعمالش رساندند. آنها طلایه‌دار راهی بودند که به استقرار نظام‌ مقدس جمهوری اسلامی منجر شد.

وی افزود: امسال در حالی یاد شهدای مؤتلفه را گرامی می‌داریم که مردم مبارز و قهرمان ایران به تشییع شهدای غواص در این روز می‌روند که مظلومانه در دفاع مقدس به فیض شهادت رسیدند.

برچسب ها: امانی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: