به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۵۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
محمدنبی حبیبی:
ملت ما در برابر زیاده‌ خواهیهای ۱+۵ ایستاده است. تیم مذاکره کننده باید روی این ایستادگی حساب باز کند. جمعه گذشته و این روزها ملت با برگزاری راهپیمایی‌های بزرگ صریحاً اعلام کرده‌اند با توافق موافق هستند اما نه هر توافقی و نه با هر قیمتی! مردم صریحاً در راهپیمایی‌های خود نسبت به جسارت ۱+۵ مبنی بر بازدید از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای اعتراض شدید داشتند. دولت باید از موضع قدرت در مذاکرات هسته ای حضور پیدا کند و نتیجه مذاکرات باید لغو تحریم‌ها یکجا و همزمان با توافق باشد.
به گزاش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی وی که در پایان نشست دبیران حزب سخن می‌گفت افزود: هر چه زمان از طرح اندیشه‌های ناب امام (ره) در باب مردمسالاری دینی و ترسیم سیاست‌های روشنگرانه در باب دیپلماسی جهانی می‌گذرد صحت و اتقان آن بیشتر به اثبات می‌رسد.

حبیبی تصریح کرد: آرمانها و اهداف امام(ره) در مبارزه با طواغیت زمان کهنه شدنی نیست. اکنون ما افتخار داریم باز تعریف و بازخوانی همان اهداف و آرمانها را از زبان مقام معظم رهبری داشته باشیم.

وی افزود: فریادهای رسای امام(ره) هنوز در گوش ملت‌های جهان است که فرمود: ما درصدد خشکاندن ریشه‌های فساد صهیونیسم و سرمایه‌داری و کمونیسم در جهان هستیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: ما هنوز این جمله شجاعانه امام را در یاد داریم که فرمود: «مادرصدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده وهستیم. امام(ره) این واقعیت را پنهان نکرد و فرمود؛ «تصمیم به آزادی انرژی متراکم جهان اسلام را داریم. امروز چینش قوا در جهان اسلام به هم خورده است. دیکتاتورهای ۳۰ ساله سقوط کرده اند. از نظام استبدادی کمونیستی خبری نیست.

وی افزود: ملت ایران به رهبری آیت الله العظمی خامنه‌ای یک تنه در برابر آمریکا ایستاده است و همانند امام فریاد می‌زند:«راهی جز مبارزه باقی نمانده است، باید با چنگ و دندان هیمنه ابرقدرتها خصوصاً آمریکا را شکست.»

حبیبی با اشاره به مصادف بودن ایام ارتحال امام با میلاد امام زمان(عج) گفت: امام همواره می‌فرمودند انتظار فرج از نیمه خرداد ‌کشم. ۱۵ خرداد نقطه عطف تاریخ مبارزات ملت ایران است و انقلاب ما را به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) متصل خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: آیت الله العظمی خامنه‌ای در مدت ۲۶ سال پس از امام(ره) انقلاب را در همان مسیر نورانی بنیانگذار جمهوری اسلامی هدایت فرمودند و اجازه ندادند انقلاب ذره‌ای از این مسیر نورانی منحرف شود. اکنون جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و امنیت ملی است تهدیدهای سخت و نرم را پشت سرگذاشته است و در حال فتح قله‌های علم و فناوریهای نو است.

حبیبی با اشاره به آخرین پیامهای امام(ره) اظهار داشت: امام (ره) در آخرین پیامهای خود در روزهای پایانی حیات نورانی خود تصویر واقعی از آل سعود و جنایات آنها در دنیای اسلام دادند امروز ما شاهد تحقق پیش‌بینی‌های آن سالک الی الله هستیم.

وی با اشاره به ادامه بمبارانهای وحشیانه عربستان در یمن بیان داشت: امروز آل سعود در سوریه، لبنان، عراق و یمن دست به کشتار مسلمانان زده است و حتی حرمت ماههای حرام را در جنگ رعایت نمی‌کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه گفت: دوگانگی‌های برخورد سازمان ملل و مجامع بین‌المللی در نگاه یمن شرم‌آور در عین حال ننگین است. آنچه برای این سازمان مهم است سیاستهای تجاوزکارانه آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای آن است. کشتار ملتها به ویژه کودکان و زنان کمترین اهمیتی از نظر آنها ندارد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواضع شفاف مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: مذاکره کنندگان باید بدانند ملت پشتیبان آنهاست و تا وقتی در چارچوب خطوط اصلی نظام حرکت می‌کنند این حمایت ادامه دارد.

وی افزود: ملت ما در برابر زیاده‌ خواهیهای ۱+۵ ایستاده است. تیم مذاکره کننده باید روی این ایستادگی حساب باز کند. جمعه گذشته و این روزها ملت با برگزاری راهپیمایی‌های بزرگ صریحاً اعلام کرده‌اند با توافق موافق هستند اما نه هر توافقی و نه با هر قیمتی! مردم صریحاً در راهپیمایی‌های خود نسبت به جسارت ۱+۵ مبنی بر بازدید از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای اعتراض شدید داشتند. دولت باید از موضع قدرت در مذاکرات هسته ای حضور پیدا کند و نتیجه مذاکرات باید لغو تحریم‌ها یکجا و همزمان با توافق باشد.

حبیبی با اشاره به اینکه نتیجه توافق هر چه باشد ما باید نگاه به درون را تقویت کنیم خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی ما با نگاه به بیرون حل شدنی نیست. ظرفیت‌های عظیمی در داخل وجود دارد که با تکیه به آنها می‌توان با قدرت اهداف عالیه نظام را در حوزه‌های گوناگون به پیش برد.

وی همچنین با اشاره به تحولات عراق ، سوریه و عربستان گفت: پیروزی‌ها در عراق پس از بازگشت نیروهای مردمی در نبرد با داعش خیره کننده است و انشاءالله ادامه خواهد یافت. در سوریه دولت باید به مظلومان سوری کمک کند ما نمی‌توانیم تحمل کنیم نیروهای تکفیری به دمشق برسند و به حریم بقعه و بارگاه حضرت زینب(س) نزدیک شوند و خدای ناکرده جسارتی بکنند. باید از همین الان پیشگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به کشتار شیعیان در مساجد قطیف اظهار داشت: شیعیان عرسبتان باید به فکر امنیت خود باشند هیچ امیدی به پادشاهی عربستان نیست آنها با تکفیریها همدست هستند. امنیت خود را به ویژه در مساجد خودشان باید تدبیر کنند.

حبیبی در مورد افزایش قیمت‌ حاملهای انرژی تاکید کرد: دولت موظف است در چارچوب قانون هدفمندی یارانه‌ها تا پایان برنامه پنجم قیمت‌ حاملهای انرژی را به فوب خلیج فارس برساند. بنابر این باید مجلس و دولت این ارزیابی را داشته باشد که آیا به اهداف مورد نظر در این قانون رسیده‌اند یا خیر. همچنین در پایان پنج سال باید موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها را در برنامه پنجساله ششم با تجدید نظر های لازم ببیند والا زحمات ۵ ساله اخیر به هدر می رود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی کاهش تورم توسط دولت را یک گام مثبت توصیف کرد و گفت: اقتصاددانان می‌گویند کاهش تورم بخاطر رکود است وضعیت بورس نشان می‌دهد هنوز از رکود عبور نکرده ایم.

وی افزود: شعارهای دولت در باب پاسخ به مطالبات اقتصادی مردم هنوز بر زمین مانده است. دولت باید فکری برای پاسخگویی بکند.

برچسب ها: حبیبی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: