logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
میرمحمدصادقی:
عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی معتقد است که کاهش نرخ سود بانکی باید با مشورت کارشناسان بانک‌ها صورت بگیرد، چون با مصوبه و دستور چنین اقدامی امکان پذیر نیست.
علاء میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره تعیین نرخ جدید سود بانکی که قرار است در جلسه امروز شورای پول و اعتبار مورد بررسی قرار گیرد، اظهار کرد: کاهش نرخ سود بانکی با دستور و مصوبه عملی نیست. اگر می‌خواهیم نرخ سود بانکی را کاهش دهیم باید تمام جوانب را در نظر بگیریم.

وی افزود: دولت باید تا حد توان کمک کند چون بانک‌ها در این زمینه ایرادات و صحبت‌هایی دارند که باید به آن‌ها توجه شود. باید جمعی از کارشناسان بانک‌ها، بخش خصوصی و همچنین مسئولان اقتصادی با یکدیگر به راهکارهای مطلوب دست یابند، چرا که اگر قرار باشد این کاهش به صورت دستوری اتفاق بیفتد باز به راه‌های دیگری کشیده می‌شویم.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران در عین حال گفت: البته نرخ‌های سود‌ بانکی که در حال حاضر وجود دارد به هیچ وجه برای سرمایه گذاری و تولید به صرفه نیست و حتما باید با روش‌هایی که امکان اجرایی شدن داشته باشد تعدیل شوند.

میر محمد صادقی ادامه داد: بانک‌ها می ‌گویند که نمی‌توانند نرخ سودی که دریافت می‌کنند را کاهش دهند به علت اینکه سودی که می‌دهند بیشتر است. برای همین باعث می‌شود مردم از نرخ‌های جدید استقبال نکنند.

وی با اشاره به کاهش تورم و تاثیر آن در کاهش نرخ سود بانکی عنوان کرد: بخشی از کاهش تورم مربوط به ایجاد رکود است و دولت این موضوع را عنوان کرده است؛ از این جهت به دلیل اینکه تورم پایین آمده نمی‌توان نرخ سود را هم کاهش داد.

برچسب ها: میرمحمدصادقی ، تورم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: