کد خبر: ۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۰
دبير كل حزب موتلفه اسلامي تذكر داد:
محمد نبي حبيبي دبير كل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به اينكه رايزني ها  براي تعيين مصاديق در فهرست جبهه متحد اصولگرايان آغاز شده است گفت: ساكتين و مردودين فتنه جايي در فهرست جبهه متحد اصولگرايان ندارند .

 
                                      شكل گيري فهرست
                                    جبهه متحد اصولگرايان
                               بر اساس معيارهاي منشور
به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي وي که در پايان نشست دبيران اين حزب سخن مي گفت اظهار داشت: فهرست جبهه متحد اصولگرايان بر اساس معيارهاي منشور اصولگرايي شكل مي گيرد، پيش بيني مي كنم فهرست جبهه متحد اصولگرايان ، متشكل از چهره هاي متدين ، انقلابي، كار آمد ،‌جوان، با تجربه و با سوابق روشن در جبهه نبرد نرم با آمريكا خواهند بود.
همه سلايق و علايق
در فهرست خواهند بود
حبيبي گمانه زني هاي برخي نشريات در مورد فهرست جبهه متحد اصولگرايان را نادرست خواند و تصريح کرد : فهرست جبهه متحداصولگرايان  به گونه اي شكل خواهد گرفت كه همه سلايق و علايق اصولگرايي را در بر دارد .
مشاركت گسترده از نظر
 جبهه متحد اصولگرايي مهم است
دبير کل حزب موتلفه اسلامي تاکيد کرد: آنچه ، مسئله همه مردم ،‌احزاب و گروه ها در انتخابات است. دشمن مي خواهد ما يك انتخابات بي رمق داشته باشيم، اما به فضل خدا انتخابات پرشور،‌آزاد ، رقابتي و سالم خواهد بود.
علت اصلي فشار ها
توفيقات انقلاب اسلامي درمنطقه است
 وي شرايط كشور را حساس توصيف كرد و بيان داشت: حجم تهديدات دشمن افزايش يافته است تحريم هاي اقتصادي و سياسي هر روز شكل تازه اي به خود مي گيرد، اما با رهنمود هاي مدبرانه مقام معظم رهبري، مجلس و دولت با همكاري با هم مقابله هوشمندانه اي در برابر تهديدات و تحريم ها که البته علت اصلي اين فشار ها توفيقات انقلاب اسلامي درمنطقه است خواهند داشت.
دولت ديپلماسي فعال داشته باشد
وي افزود: دولت بايد با يك ديپلماسي فعال پاسخ تهديدات دشمن را بدهد .
حبيبي خطاب به دولت هاي غربي اظهار داشت : غرب نبايد انتظار داشته باشد ملت دست روي دست بگذارد و هر روز شاهد يك فشار اقتصادي و سياسي باشد، صبر ، تدبير و شجاعت ملت به توطئه و دشمني پاسخ قاطع و تعيين كننده اي خواهد داد .
بستن تنگه هرمز يكي از مطالبات اصلي مردم
 در پاسخ به تهديدات دشمن است
دبير کل حزب موتلفه اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با تجليل از ارتش جمهوري اسلامي به خاطر برگزاري رزمايش ولايت 90 گفت : بستن تنگه هرمز به هنگام فشار هاي غرب كه به حد اعلان جنگ با ملت ايران برسد يك پاسخ خوب است. بستن تنگه هرمز يكي از مطالبات اصلي مردم در پاسخ به تهديدات دشمن است.
انتظار مردم از دلاور مردان
 سپاه پاسداران و ارتش
 وي با اشاره به مانور نظامي قريب الوقوع سپاه پاسداران در خليج فارس و درياي عمان خاطر نشان کرد: مردم از دلاور مردان سپاه پاسداران و ارتش انتظار دارند پاسخگوي تهديدات نظامي،‌ سياسي و نيز تحريم هاي اقتصادي دشمن باشند. مطمئن باشند ملت از آنها حمايت مي كنند .
اروپا صادق باشد
حبيبي اظهار اميدواري كرد : اظهار تمايل اروپا براي تداوم مذاكرات 1+5 با ايران به جاي تكرار گذشته که غير صادقانه بود ،‌ صادقانه باشد زيرا هر  بار كه مذاكره شده است ما شاهد يك قطعنامه شديد الحن از سوي شوراي امنيت بوده ايم .
در وضعيت "مصونيت "
 ‌از تهديدات بيروني هستيم
وي راه اندازي سايت "فردو"  را يك اقدام شجاعانه و قابل تقدير خواند و تصريح کرد : پيشرفت هاي هسته اي ايران به نقطه غير قابل برگشت رسيده است، اكنون ما در وضعيت "مصونيت " ‌از تهديدات بيروني هستيم. غرب از اين واقعيت مطلع است و خود را با آن تطبيق دهد. اكنون وقت آن است كه غرب به اين دروغ خاتمه دهد كه ايران به دنبال غني سازي تسليحاتي است .
 
                                                        تنها راه خروج از  نگراني
وي ادامه داد: آنها بايد غني سازي صلح آميز هسته اي را از ايران بپذيرد و به تهديدات و تحريم ها پايان دهند اين تنها راه خروج از  نگراني است .
فشار عليه سوريه و عراق
 رسوايي براي آمريكا
دبير کل حزب موتلفه اسلامي  در بخش ديگري از اين گفت و گو فشار عليه سوريه و عراق، با اقدامات تروريستي بي سابقه را يك رسوايي براي آمريكا و باعث شناخته شدن و انزواي عوامل داخلي آمريكا دانست و گفت : آمريكائي ها و شرکاي منطقه اي آنها به ويژه عربستان با دست زدن به اقدامات تروريستي خونين در دمشق و بغداد چهره زشتي از تروريسم دولتي را به نمايش گذاشتند. آنها ملت عراق و سوريه را هدف قرار دادند لذا به نتيجه نمي رسند. دولت عراق وسوريه از اين مرحله عبور مي كنند اما آنها كه در منطقه باد كاشتند بزودي طوفان درو خواهند كرد .
دولت در مديريت بازار پول دچار كاستي هايي است
حبيبي در ادامه در خصوص مديريت دولت در كنترل نرخ دلار و سكه اظهار داشت: دولت در مديريت بازار پول دچار كاستي هايي است که بايد اهتمام ويژه به آن داشته باشد. ما معتقد نيستيم كه در وضعيت بحراني هستيم، قطعا دولت بايد در اين باره به نمايندگان مجلس پاسخگو باشد.
يک گلايه از مجلس
وي با گلايه از مجلس كه جلسه يكشنبه گذشته را به موضوع "نجات اقتصاد  ملي" اختصاص داده بودند گفت : عنوان نجات اقتصاد ملي براي رسيدگي به مشكلات مربوط به قيمت ارز و طلا نوعي بزرگ نمايي از مشكل پديد آمده است. هر مسئله را بايد در اندازه خود تعريف كرد و براي آن دنبال چاره بود.
غفلت نمايندگان از يک قانون
دبير کل حزب موتلفه اسلامي همچنين با اشاره به ارائه گزارش تفريغ بودجه سال 89 به مجلس بيان داشت : مطابق اصلاحيه قانون آئين داخلي مجلس بايد وفق اصل 55 قانون اساسي تفريغ بودجه تسليم مجلس شود. همچنان كه قانون بودجه توسط رئيس جمهوري تسليم مجلس مي شود، تفريغ بودجه هم بايد توسط رئيس ديوان محاسبات تسليم مجلس شود، به نظر مي رسد نمايندگان محترم از اين مهم غفلت كرده اند .
تفريغ بودجه
 مهمتر از اصل بودجه است
 حبيبي در پايان افزود: موضوع تفريغ بودجه مهمتر از موضوع اصل بودجه است، تفريغ بودجه به ما نشان مي دهد بودجه چگونه اجرا مي شود ، اشكالات آن چيست و راه حل هاي آن كدام است. مجلس از طريق نهاد نظارتي ديوان محاسبات بايد هر سال به تفريغ بودجه اهتمام ويژه داشته باشند و اين اهتمام حتما قبل از رسيدگي به بودجه صورت گيرد .


برچسب ها: مواضع دبيركل
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: