به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۵۱۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

حذف عبدالله نوری از سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان!

براساس اخبار دریافت‌شده، فعالیت انتخاباتی عبدالله نوری ازجانب هم‌قطاران سیاسی وی پذیرفته نیست و وی از سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان کنار گذاشته شد. عبدالله نوری، اولین قربانی انتخاباتی اصلاح‌طلبان است؛ شورای راهبردی انتخابات اصلاحات به ریاست سیدعبدالواحد موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات تشکیل شده است و اعضای آن عبارتند از: حسین مرعشی، مرتضی حاجی، آذر منصوری، علی صوفی، عبدالله ناصری و یک عضو نزدیک به اعتماد ملی از شورای مشورتی و محسن رهامی، احمد حکیمی‌پور و حسین کمالی که عبدالله نوری در این شورا جایگاهی ندارد. به نظر می‌رسد، اصلی‌ترین دلیل حذف عبدالله نوری از سازوکار گزینش نامزدهای انتخابات بهارستان، کنش‌های خارج از چارچوب وی در فضای سیاسی کشور است؛ آنان نمی‌خواهند با اظهارات نوری تحت فشار قرار بگیرند، به‌همین دلیل ترجیح می‌دهند، وی را از روند تصمیم‌گیری حذف کنند. ازسوی دیگر، واکنش عبدالله نوری با پیشینه تاریخی رفتاری وی احتمالاً از بدنه مرکزی اصلاح‌طلبان، سکوت همراه با قهر باشد. تکاپو برای کسب کرسی ازجانب جریانات و احزاب اصلاح‌طلب در گام اول شرایط «حذفی» را طی می‌کند و احتمالاً در ماه‌های آینده افزایش سطح منازعات را میان جریان اصلاحات شاهد باشیم.

يك وعده غذاي رئيس جمهور و همراهان سیزده‌ونیم میلیون تومان!

جمعیت دانشجویی حامیان عدالت اسلامی با انتشار فیش یک وعده ناهار رئیس‌جمهور و همراهان وی در رستوران خلیج‌فارس سازمان منطقه آزاد قشم که با 42 تن از همراهان، حدود سیزده‌ونیم میلیون شده است، ضمن انتقاد از این ریخت‌وپاش‌ها در دولت، به کنایه نوشته است که گویا خزانه خالی مملکت، پر شده است!

روزنامه هاي اصلاح طلب 4 برابر اصولگرا

با اوج‌گیری اظهارات مقامات دولتی درباره ورود پول‌های کثیف به صحنه سیاست، روزنامه ‌رسالت نوشت: هرکس که این روزها از جلوی کیوسک روزنامه‌فروشی‌ها عبور کند، می‌فهمد که روزنامه‌های به‌اصطلاح دوم خردادی و اصلاح‌طلب، از نظر حجم و تولید محتوا چهار برابر روزنامه‌های اصولگرا هستند. به‌راستی، هزینه عظیم این رسانه‌های مکتوب از کجا می‌آید؟ برخی از آنها حتی کمترین آگهی هم ندارند. اکنون جمع زیادی از روزنامه‌نگاران ایرانی در لندن، واشنگتن، پاریس و برخی کشورهای اروپایی علیه مصالح انقلاب و منافع ملی قلم می‌زنند. یک دهه پیش نیز همه آنها در روزنامه‌های اصلاح‌طلب قلم می‌زدند. طبیعی است، امروز زندگی آنها با پول‌های کثیف دشمنان انقلاب اداره شود.

تأمین مخارج سنگین انتشار روزنامه‌های دوم‌خردادی همیشه یکی از پرسش‌های عمومی مردم بوده است!

روايت هاشمي از تفريحات فرزندانش

بعد از رحلت امام خمینی در سال ۶۸؛ آیت الله‌ خامنه‌ای که آن زمان ریاست جمهوری ایران را به عهده داشتند از طرف مجلس خبرگان رهبری به عنوان رهبر انقلاب انتخاب شدند. به همین دلیل انتخابات ریاست جمهوری دوره پنجم برگزار شد و آقای هاشمی رفسنجانی که تا آن زمان ریاست مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت به ریاست جمهوری انتخاب شدند. بعدها در سال ۹۱ کتاب خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی، با عنوان بازسازی و سازندگی (کارنامه و خاطرات سال ۶۸)، به اهتمام علی لاهوتی به چاپ رسید. این خاطره از این کتاب انتخاب گردیده است. فرمانده و جانشین دانشکده پرواز نیروی هوایی آمدند. به خاطر تعلیم خلبانی به مهدی و یاسر در چند روز گذشته- که امروز مرحله ابتدایی پایان یافته- از آنها تشکر کردم.در جای دیگری از کتاب آمده است: به خانه رفتم. سارا و مونا سرماخوردگی دارند و تب کرده‌­اند. یاسر نیز تب دارد و اخیراً در تمرین چتربازی به زمین افتاده و دستش آسیب دیده است.
*
۹/۶/۶۸، ص ۲۹۸ و ۲۲/۸/۶۸، ص ۴۱۱

ضعف و قدرت دشمنان را خوب می‌شناسیم

سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، شب گذشته در برنامه زنده «نگاه یک»، به پرسش‌های مختلفی درباره مسائل امنیتی و نظامی پاسخ گفت که برخی از فرازهای آن در ادامه آمده است:

- دشمن می‌گوید، توافق‌مان با ایران براساس اطمینان نیست؛ بلکه براساس راستی‌آزمایی است؛ اما ما می‌گوییم که هرگز براساس راستی‌آزمایی با دشمن توافق نمی‌کنیم؛ چراکه بی‌اعتمادی ما به آنها بی‌انتهاست.

- نظام سعودی در داخل حاکمیت خود دچار چالش شده است؛ لذا برای حل این چالش و فرافکنی آن، از چنین ماجرایی(حمله به یمن) کمک گرفتند.

- ملت یمن، شاهکارهای زیادی در طول تاریخ در مقاومت زمینی از خود نشان داده است. عثمانی‌ها می‌گفتند، یمن مثل کارخانه ذوب‌آهن بود که سربازان ما را در خود ذوب و نابود کرد. آل‌سعود جرئت و توان جنگ زمینی با یمن را ندارد.

- از یمن حمایت سیاسی می‌کنیم و اگر راهش باز باشد، کمک انسان‌دوستانه هم خواهیم کرد و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم. ما به وحدت جهان اسلام بیش از اینها فکر می‌کنیم.

- ما وارد دریای هیچ کشوری نخواهیم شد. ما ملتی با تمدن هستیم و به حق حاکمیت کسی تجاوز نخواهیم کرد؛ اما این حضور (ناوگان دریایی ایران در آب‌های آزاد) اگر در هر سطحی- حتی لسانی- با تهدید دیگران مواجه شود، حتماً عکس‌العمل‌های قدرتمندی از ما خواهند دید و خودشان هم می‌دانند. رفتار آنها درباره ما تا اینجا که دیده‌ایم، عاقلانه بوده است.

- عربستان با این کار (حمله به یمن) دیرزمانی نخواهد پایید که با عکس‌العمل‌های نگران‌کننده و مخربی مواجه خواهد شد. آل‌سعود در بن‌بست گیر کرده است، نه می‌تواند این وضعیت را ادامه دهد و نه ادامه ندهد. امروز انصارالله بر 90 درصد یمن مسلط است.

كمك ۱۶ میلیارد دلاري عربستان به اسرائيل

پایگاه خبری وطن باری به نقل از یک منبع آگاه و نزدیک به تحلیل‌گران اطلاعاتی آمریکایی نوشت: عربستان در دوسال‌ونیم، مبلغ ۱۶ میلیارد دلار از طریق یک کشور عربی به حساب صندوق توسعه اسرائیل واریز کرده، همچنین هزینه‌های مالی بسیاری از طرح‌های زیربنایی را در فلسطین اشغالی تأمین کرده است. این منبع نزدیک به سازمان اطلاعات آمریکا افزود: این پول‌ها در طرح‌های عمومی، مانند ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری هزینه شده است. باری افزود: هدف عربستان از این کمک، استفاده از نفوذ لابی یهودی در آمریکا بوده است.

هاشمی آرزوهایش را به عنوان خاطره تعریف می کند

روح‌الله حسینیان، نماینده مردم تهران در مجلس در واکنش به اظهارات اخیر هاشمی اظهار داشت: «خاطرات هاشمی که او به نقل از امام خمینی(ره) بیان می‌کند، آرزوهای پوشالی هاشمی است که می‌خواهد به اسم امام(ره) تمام کند و هیچ دلیل، قرینه و شاهدی در رفتار امام برای صحت این خاطرات وجود ندارد».

وی افزود: «مبنا و دلیل سخنان و اظهارات اخیر هاشمی، برخورد قوه قضائیه با مهدی هاشمی است؛ چراکه تاکنون هیچ‌کس به خانواده آقای هاشمی به‌خاطر جرم و اتهامات‌شان،‌ تذکری نداده بود... هاشمی انتظار داشت، مصلحت‌اندیشی که درباره خانواده ایشان در قوه‌قضائیه وجود داشت، همچنان ادامه داشته باشد؛ اما قوه قضائیه به هرحال این طلسم را شکست و به پرونده فرزندان هاشمی رسیدگی کرد».

برنامه انتخاباتی اصلاح طلبان

به نظر می رسد اصلاح طلبان با برنامه ای مدون پای به عرصه انتخابات مجلس دهم گذاشته اند، برنامه ای که شاید بتوان آن را نسخه تکمیل یافته برنامه انتخاباتی اصلاح گرایان در انتخابات ریاست جمهوری دانست.

به گزارش نامه نیوز، بهره گیری از نیروهای غیرحزبی استانی برای قرار دادن آنها در لیست نهایی ازدیگر راهکارهایی است که برای سفید بودن و کم خطر بودن لیست اصلاح طلبانه در نظر گرفته شده است.اصلاح طلبان نگاهی جدی نیز به استان ها دارد. اصلاح طلبان با فعالیت گسترده در استان ها می توانند اکثریت یا اقلیتی قدرتمندی را در مجلس در اختیار بگیرند. به همین خاطر شورای راهبردی اصلاحات رابطه جدی با نیروهای استانی خود دارد تا از طریق آنها بتواند برنامه ای مدون برای انتخابات آینده آماده کند.اصلاح طلبان یک استراتژی دیگر را نیز در دستور کار خود قرار داده است و آنهم بعد از نظر شورای نگهبان در مورد نامزدهای احتمالی اصلاح طلبان است. اگر شورای نگهبان نیروهای اصلاح طلب معرفی شده را تایید کند، آن زمان اصلاح طلبان برنامه خود را برای انتخابات مجلس دهم عوض خواهند کرد و سعی می کنند اکثریت مجلس را دراختیار بگیرند.

شرط عجيب ازدواج شهيد چمران

مادرم موقع خواستگاری برای مصطفی شرط گذاشته بود که «این دختر صبح که از خواب بلند میشه باید یه لیوان شیر و قهوه جلوش بذاری و...خلاصه زندگی با این دختر برات سخته».اما خدا میدونه مصطفی تا وقتی که شهید شد، با اینکه خودش قهوه نمی خورد همیشه برای من قهوه درست می کرد. می گفتم: «واسه چی این کارو می کنی؟ راضی به زحمتت نیستم».می گفت: «من به مادرت قول دادم که این کارها رو انجام بدم». همین عشق و محبت هاش بود که به زندگیمون رنگ خدایی داده بود.

جوک عراقی‌ها؛ پراید خطرناک‌تر است یا داعش!

روزنامه "فایننشال تایمز" با انتشار گزارشی به امید دوستداران خودرو در ایران و فعالان صنعت خودروسازی در کشور به توافق نهایی هسته‌ای، لغو تحریم‌ها و پیامدهای مثبت آن برای این صنعت و رهایی از تبعات تحریمی سال‌های گذشته اشاره کرده است. فایننشال تایمز با اشاره به پایین‌بودن کیفیت خودروهای ساخت داخل ایران و تبعات تحریم‌ها بر آن، می نویسد:"عراقی ها جوکی دارند که در آن می گویند پراید ایرانی از داعش برای ما خطرناک‌تر است. اشاره آنان به ناامنی این محصول ساخته شده توسط شرکت سایپا است که بیش از 40 درصد از فضای جاده‌های ایران را اشغال کرده است. سال گذشته آقای مومنی معاون پلیس ملی ایران اعلام کرد که پراید باعث ایجاد خسارات‌های جاده ای فراوانی شده است. با این حال، بسیاری از ایرانیان امیدوارند که لغو تحریم‌های وضع شده علیه ایران سبب شود تا این جوک به فراموشی سپرده شود."

رهبر عالی ایران حقیقت را گفته‌است

سایت خبری "یدیعوت آحارونوت" (Ynetnews) در گزارشی با عنوان "اوباما در مورد توافق انجام شده با ایران دروغ می گوید" نوشت: «بعد از ماه ها تلاش برای انجام توافق هسته ای با ایران، به نظر می رسد وقتی که اوباما و جان کری در این زمینه شکست خوردند، با دروغ این توافق را به خورد جامعه جهانی داده اند.»این پایگاه صهیونیستی نوشت: «باید گفت این می تواند یک برهه غم انگیز در تاریخ آمریکا به حساب آید، زیرا اکنون حرف های رهبر عالی ایران نسبت به حرف های اوباما قابل باورتر است. وقتی آیت الله خامنه ای در نهم آوریل اظهار کرد که "کاخ سفید در مورد توافقی که با ایران انجام شده، دروغ گفته است"، باید گفت وی حقیقت را گفته است.یدیعوت احرونوت در ادامه می افزاید: اوباما وقتی ادعا کرد که در بعد از مذاکرات در جزئیات با ایران به توافق هسته ای رسیده است، باید گفت این ادعای وی غیرقابل قبول است، زیرا ایران هرگز توافقی را امضا نکرده است و تنها اوباما و جان کری لیستی از خواسته های ایده ال خود را با بهترین سناریوی که می شد، روی کاغذ آورده و آن را به جهانیان اعلام کرده اند.»وب سایت این نشریه صهیونیستی در پایان می نویسد: «وقتی به مدارک دو طرف مذاکره کننده (ایران و آمریکا) نگاهی می اندازیم، کاملا متوجه تفاوت های آن می شویم. حتی در شبی که تصمیم به ادامه مذاکرات شد، طرف ایرانی چندین بار آماده ترک مذاکرات شد.به هر حال به نظر می رسد بعد از عدم موفقت اوباما و کری بعد از چند ماه مذاکره، آنها تصمیم گرفته اند که توافقی را اعلام کنند و آن را به عموم جهان بقبولانند که اصلا طرف ایرانی آن را قبول ندارد و باید گفت که در حقیقت توافقی در کار نبوده است.»

انتشار تمبر کوروش توسط رژیم اسرائیل

در آستانه روز یادبود هولوکاست در سرزمین های اشغالی ،رژیم اسراییل از تمبر گرامیداشت کوروش کبیر، رونمایی کرده است. تمبر قدردانی از کوروش کبیر در چند نسخه، از جمله با اعلامیه تاریخی کوروش که به منشور کوروش مشهور است، در رنگ‌های آبی و طلایی منتشر شده است. بر روی تمبر گرامیداشت کوروش کبیر، به سه زبان عبری، انگلیسی و فارسی جملاتی نوشته شده و از جمله این عبارت به نقل از او و خطاب به یهودیان در کتاب مقدس آمده است: «خداوند با همه شما که قوم او هستید، همراه است. شما اجازه دارید که به اورشلیم بازگردید».

تبعات مرگ عزت الدوری بر داعش

خبر هلاکت عزت ابراهمیم الدوری معاون صدام در حالی منتشر شده است که وی پس از سقوط صدام نقش اصلی در سازماندهی نیروهای باقی مانده حزب و ارتش بعث و همچنین به وجود آوردن گروه تروریستی داعش داشته است. همکاری های عزت الدوری و ابومصعب زرقاوی سبب شد القاعده عراق ساختار جدید تشکیلاتی را برای خود پایه ریزی کند.این مرحله آغاز انشعاب القاعده عراق با سازمان القاعده بود که بعدها در جنگ سوریه شکل رسمی به خود گرفت و در نهایت منجر به جدایی داعش از بدنه سازمان القاعده شد.پس از حمله سال گذشته داعش به استان های غربی و شمالی عراق که با همانگی کامل و برنامه ریزی عزت الدوی صورت گرفت، گروه های ستیزه جو افراطی وفاداری خود را به عزت الدوری اعلام کردند .درواقع پس از سقوط صدام ، عزت الدوری علاوه بر آنکه فرماندهی گروه های تروریستی عراق را بر عهده گرفت نقش طراح و مغز متفکر این گروه ها را نیز برعهده داشته است.با این حال با پیش روی نیروهای مردمی عراق در استان صلاح الدین و شهر تکریت که مرکز حکومت تروریست ها و اعضای حزب بعث در عراق به حساب می آمد، نفس های داعش در این کشور نیز به شماره افتاده است. هلاکت عزت الدوری نیز ضربه مهلک دیگری بود که اثرات آن در نبردهای مهم آتی در استان صلاح الدین ، الانبار و موصل خود را نشان می دهد.

هدیه فروشنده ونزوئلایی برای احمدی نژاد

یک بازرگان ایرانی که اخیرا از کاراکاس به تهران بازگشته است، در دیدار با دکتر احمدی نژاد، ضمن تقدیم هدیه یک فروشنده ونزوئلایی، سلام های گرم مردم این کشور را به وی ابلاغ کرد.این هدیه یک تی شرت سفید رنگ است که بر روی آن نوشته شده است : "ونزوئلا سرزمین صلح”.

خاطره ای زیبا از شهیدبابایی در محیط فساد آموزش خارج

یکی از دوستان قدیمی شهید بابایی ماجرایی را تعریف می کند که نشان دهنده این مطلب است: «آنهایی که به جایی رسیدند از اول مواظب خودشان بودند»

ماجرا از این قرار است:

در سال ۱۳۴۸ وارد نیروی هوایی شدم . در بدو ورود می بایستی یک سری آموزشها را در نیروی هوایی می دیدیم که از آن جمله آموزش زبان انگلیسی بود.این کلاس ها شروع آشنایی چندین ساله ی من با عباس بابایی بود...ایشان شخصیت خاصی داشتند واز همه متمایز بودند. در آن دوران بیشتر استادان زن بودند از جمله استاد کلاس زبان که یک زن آمریکایی بود.این استاد زبان برای اینکه فرهنگ مبتذل غرب را رواج دهد،به دانشجویان پیشنهاد شرم آوری داد که، اگر کسی امتحان پایان ترم را ۲۰ بگیرد من یک شب با او خواهم بود.بعد از اعلام نمرات عباس ازهمه نمره اش بیشتر بود او امتحان را ۱۹ گرفته بود. من برگه او را که دیدم تعجب کردم زیرا او یک کلمه ساده را غلط نوشته بود.و آن استاد هم به عباس گفت: تو عمدأ این کلمه را غلط نوشته ای تا با من نباشی. آنجا بود که من به عظمت روحی عباس پی بردم. ایشان با این کار درس تقوا و عفت و بزرگواری را به دیگران آموخت...

راوی عظیم دربند سری یکی از دوستان قدیمی شهید بابایی

ادعای طرفداری اوباما از ایران!

برخی رسانه‌های عرب ادعا کردند رئیس جمهوری امریکا به این دلیل حامی ایران است که پدرش یک شیعه بود. «پایگاه آلگماینر» نوشت: «محی‌الدین لازقانی نویسنده سوری در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی حوار که از لندن پخش می‌شود، گفت: باراک حسین اوباما؛ فرزند یک پدر کنیایی شیعه مذهب است. خاطرات کودکی فردی که کاخ سفید را اداره می‌کند، خاطرات شیعی هستند که بر موضع وی برای اتخاذ سیاست خارجی به طرفداری از ایران تأثیرگذار است و به این دلیل است که اوباما بسیار اشتیاق دارد ایران به صورت یک پیروز ظاهر شود و کشورهای سنی، نفوذ خود را در منطقه از دست بدهند.» به گزارش انتخاب، وی ادعا کرد اظهاراتش درباره شجره‌نامه شیعی رئیس جمهوری امریکا بر اساس واقعیات است. اوباما بیشتر کودکی خود را در منطقه شیعهنشین «مومباسا»ی کنیا سپری کرده است.

میهمان نامتعارف در رژه ارتش

رژه 29 فروردین امسال صبح با حضور رئیس جمهور، فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح و یک میهمان نامتعارف برگزار شد.اما در رژه امروز حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور نیز در جایگاه اصلی در کنار فرماندهان ایستاد؛ اتفاقی که در گذشته چندان مسبوق به سابقه نبوده است.البته حسین فریدون پیش از این هم به همراه رئیس جمهور در برخی جلسات دیگر ازجمله جلسات مجلس خبرگان شرکت کرده بود که برخی رسانه نیز به این موضوع پرداخته بودند.

آیا عزت الدوری کشته است؟

دبیرکل سازمان بدر با اشاره به خبرهای منتشر شده در خصوص هلاکت معاون صدام دیکتاتور معدوم عراق، تأکید کرد که در انتظار نتیجه آزمایش دی ان ای از جسد عزت الدوری است.هادی العامری" درباره خبر هلاکت "عزت الدوری" گفت: اطلاعاتی درباره هلاکت عزت الدوری در جریان هدف قرار گرفتن دو گروهک مسلح در استان صلاح الدین، به دست آوردم.وی خاطرنشان کرد: رائد الجبوری استاندار صلاح الدین در خصوص اعلام خبر عجله کرد؛ ولی ما بسیار امیدوار هستیم که فرد به هلاکت رسیده، عزت الدوری باشد.

ضرب‌المثل ظریف برای آمریکایی ها

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه استرالیا در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه گزینه نظامی همچنان روی میز است گفت: ترک عادت موجب مرض است. گزینه نظامی اصلا در کار نیست، تنها راه برای آنها این است که حق ایران را به رسمیت بشناسند و براساس احترام متقابل عمل کنند تا استراتژی بهتری از مذاکرات داشته باشند.

تشریح راهبرد انتخاباتی جبهه پیروان خط امام و رهبری

محمد رضا باهنر در تشریح راهبرد انتخاباتی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفته كه «سیاست و اصول ما بر این است كه آدم صالح و مقبول را در تمام شهرستان‌ها و استان‌های كشور شناسایی كنیم، آدم صالح بدون مقبولیت اجتماعی و قابلیت رای‌آوری برای انتخابات مجلس مناسب نیست.» باهنر در تفسیر چرایی این راهبرد جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات مجلس دهم به تفاوت «رئالیسم» و «ایده‌آلیسم» اشاره كرده و گفته است: «برای انتخابات مجلس نباید ایده‌آلیسم بدون رئالیسم باشیم چرا كه قابلیت رای‌آوری و توجه به مقبولیت اجتماعی از اصول رئالیسم اجتماعی برای موفقیت در انتخابات مجلس است.» او در ادامه با گفتن این جملات كه «برای انتخابات مجلس پیش رو صالح مقبول را بر اصلح غیرمقبول ترجیح می‌دهیم» از جبهه پایداری و برخی اصولگرایان كه قایل به نظریه انتخاب اصلح نامقبول هستند انتقاد كرده و گفته است: «پروژه چند نامزدی در یك شهر از سوی یك جبهه و جریان سیاسی پروژه كاملا شكست‌خورده‌ای است.»‌

اوباما دیگر از حذف مرحله ای تحریمها سخن نگفت

رئیس جمهور آمریکا به دیپلمات هایش توصیه کرد برای حل اختلاف بر سر مساله تحریم های ایران از مذاکرات خلاقانه استفاده کند.به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری مشترکش با ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید درباره چگونگی لغو تحریم ها علیه ایران این بار از تکرار مواضع قبلی آمریکا مبنی بر این که تحریم ها باید به صورت مرحله ای لغو شوند سر باز زد و خواستار مذاکرات خلاقانه برای حل این مساله شد.رئیس جمهور آمریکا در ادامه به مذاکره کنندگان پیشنهاد داد به دنبال دستیابی به راه حلی باشند که برای بدنه سیاسی ایران قابل قبول تر باشد.وی در این باره گفت: این که تحریم ها چطور کم می شوند و این که اگر نقض توافق اتفاق بیفتد چطور ما آنها را فورا باز می گردانیم ساز و کارهای مختلف و راههای متفاوتی برای آن وجود دارد.اوباما ادامه داد: مذاکره کنندگان باید فرمول هایی بیابند که نگرانی های اصلی ما را برطرف کند و در عین حال به طرف دیگر هم اجازه دهد چیزی را به بدنه سیاسی شان ارائه دهند که قابل قبول تر باشد.رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: نگرانی اصلی ما این است که اطمینان یابیم اگر ایران به تعهداتش پایبند نباشد ما برای به کارگیری دوباره تحریم ها راه سختی نداشته باشیم که این نیازمند مذاکراتی خلاقانه توسط جان کری وزیر امور خارجه و دیگران است.

پيگيري ويژه مسئولان از نقل و انتقال کارمندان

بر اساس بخشنامه يک مقام مسئول دولتي به تعدادي از وزارتخانه ها و سازمانهاي وابسته به قوه مجريه، اعلام شده است که با توجه به ضرورت اطلاع دقيق و اشراف بر ميزان و کيفيت نقل و انتقال کارکنان دستگاههاي اجرايي در بخش هاي مختلف، در اسرع وقت نسبت به تهيه گزارشي از اين انتقالات در محورهايي چون انتقال از ستاد وزارتخانه به دستگاههاي استاني، ماموريت از ستاد مرکزي به ساير وزارتخانه ها، ماموريت بين استاني و ماموريت از استانها به ستاد مرکزي، اقدام و به دولت ارائه کنند.

شیخ قدرت: تهران واس ماست!

قدرت الله علیخانی با اشاره به ترکیب مجلس نهم و صف بندی این مجلس در برابر دولت روحانی گفت: در مجلس اصولگرای فعلی دو بخش وجود دارند که اکثریت فراکسیون رهروان وابسته به آقای دکتر علی لاریجانی و گروه دیگر حدود 100 نفر در فراکسیون موسوم به اصولگرایان هستند که وابسته به آقای حداد عادل بوده و جریان پایداری در مخالفت با دولت از اعضای فراکسیون حامی دکتر حداد عادل هستند ، البته این جریان در مجلس 100 نفر هستند که عدد کمی نیست اما در جامعه اقبال زیادی ندارند و تصور نمی کنم توفیق چندانی نیز برای ورود به مجلس بعد داشته باشند.علیخانی در خصوص ترکیب مجلس دهم تاکید کرد: تصور می‌کنم ترکیب نمایندگان تهران در دور بعدی تغییر می‌کند و اصولگرایان از تهران توفیق چندانی برای ورود به مجلس ندارند.مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که ترکیب مجلس دهم در زمان حاضر قابل پیش بینی نیست گفت: با این حال طبیعی است مانند ادوار قبل حدود 70 درصد نمایندگان مجلس نهم تغییر کنند اما این که چه چهره‌هایی جایگزین این افراد می‌شوند هنوز قابل پیش بینی نیست.

نگرانی اصلی اوباما در باره توافق با ایران

ریيس جمهوری آمريکا در يک کنفرانس خبری مشترک با نخست وزير ايتاليا در کاخ سفيد گفته: «نگرانی اصلی» او درباره توافق هسته‌ای احتمالی اين است که اگر جمهوری اسلامی به آن عمل نکند، ايالات متحده «نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد تا تحريم‌ها مجددا آغاز شوند».

اولين شهري كه در چين اسلام آورد

«شیان» پایتخت باستانی چین و نقطه آغاز جاده ابریشم، قرن‌ها است که محل زندگی جمعیت بزرگی از مسلمانان چینی است.خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه اینترنتی «Aquila Style» نوشت: شیان اولین شهر چین است که در زمان امپراتور گائوزونگ از سلسله تانگ چین به سال 651 بعد از میلاد، اسلام را به عنوان یک دین رسمی به رسمیت شناخت.شیان جمعیت بزرگی از مسلمانان دارد که بیشتر آنان از تبار هویی هستند. مسلمانان هویی شهر شیان حدود 50 هزار نفر جمعیت دارند.«محله مسلمان» کانون زندگی مسلمانان شهر شیان در استان «شاآنشی» چین است.در این محله بیش از 20 هزار مسلمان زندگی می‌کنند. این محله 10 مسجد دارد که مسجد جامع مشهور و محبوب شیان یکی از آن‌ها است.خیابان مسلمان شهر شیان که به عنوان یک خیابان زیبا و خوش‌منظره برای گردشگران خارجی تلقی می‌شود، در میان اهالی این شهر به خیابان رستوران‌ها و خوراکی‌ها شناخته می‌شود و رستوران‌ها و غرفه‌های فروش زیادی در آن وجود دارد که تقریباً همه غذاهای محبوب چینی در آن‌ها سرو می‌شود.

دستور دولت به شهرداري تهران براي بررسي بادهاي پايتخت

بر اساس ابلاغيه يک دستگاه مسئول در دولت به شهردار و رييس شوراي شهر تهران، مقرر شده است با توجه به اهميت بررسي دقيق ضوابط و تبعات بلندمرتبه سازي در شهر تهران، اين دستگاههاي مسئول بايد ضمن بررسي دقيق ساختار اجتماعي- اقتصادي و ايمني ناشي از بارگذاري بلند مرتبه سازي در پايتخت، نسبت به تعيين جريان باد و کريدورهاي هوايي شهر تهران و ارائه گزارش علمي و تخصصي شبيه سازي در تونل باد با مدل سازي جريان باد تهران و توجه به اثرات بلندمرتبه سازي در مناطق پيشنهادي، اقدام و گزارش آن را به دولت ارائه کنند.

سرافراز یک میلیارد و سیصد میلیون دلار پول می‌خواهد!

رسانه ملي به دليل تعداد بسيار زياد نيروي انساني و حجم بالاي برنامه هاي توليدي با مشكلات مالي عديده اي مواجه است. برخي شنيده ها حكايت از آن دارد كه در بهمن ماه سال گذشته، حسن روحاني با درخواست رييس جديد رسانه براي رفع مشكلات سنگين مالي صدا و سما با پرداخت 1000 میلیارد ريال به اين سازمان موافقت کرده بود. پارس‌نیوز با درج خبر فوق، همچنین مدعی شده است که در عين حال كه محمد سرافراز در رايزني با رئيس دولت يازدهم درصدد است با دريافت مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون دلار از صندوق توسعه ملی، به مشكلات مالي اين سازمان، پايان دهد. گفته می شود اگر این اتفاق بیافتد گشایش جدی در کار صدا و سیما صورت می گیرد.

مواضع جهانگیری درباره انتخابات

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای مرکزی کارگزاران سازندگی در رابطه با اهمیت انتخابات مجلس گفت: «اگر مجلس خوبی شکل نگیرد کار دولت ناتمام خواهد بود».

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این که باید به دنبال یک مجلس معتدل بود، افزود: مخالفان دولت تلاش می کنند نیروهای معتدل از کاندیداتوری رویگردان شوند.

اظهارات عجیب «بایدن» علیه مذاکرات

معاون رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی تأمل برانگیز اعلام کرد: در صورتی که مقامات ایران درخواست خود را مبنی بر لغو یکجای تحریم ها ادامه دهند، هیچ توافقی با این کشور صورت نخواهد گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از آسوشیتدپرس، جو بایدن گفت که «اوباما توافقی را که شامل بازرسی های سرزده نشود، امضا نخواهد کرد. در ادامه نیز برخی تحریم ها علیه ایران لغو خواهند شد

ارزیابی مطهری از حزب فامیلش

علی مطهری در گفتگویی با روزان در پاسخ به سئوالی پیرامون اینکه آیا جمعیت رهپویان و جبهه پایداری در حزب آقای لاریجانی جایی دارد یا خیر گفت؛ بالاخره در سالهای اخیر مواضع آقای لاریجانی نشان داده که اختلاف نظرهای جدی‌ای با این گروهها دارد بنابراین بعید می‌دانم اینها بتوانند در یک گروه قرار بگیرند.

تجمع دانش آموزان مقابل سفارت عربستان

در ادامه اعتراض ها به حمله مداخله جویانه عربستان سعودی به یمن و همچنین هتک حرمت به دو نوجوان ایرانی توسط ماموران عربستان سعودی در فرودگاه جده، تعدادی از دانش آموزان تهرانی روز گذشته در مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، در این تجمع اعتراض آمیز، دانش آموزان شعارهایی چون «مرگ بر آل سعود» و «آل سعود، آل سقوط» سردادند.

نیاز اعراب به رابطه با تهران

«خالد بن محمد عطیه» وزیر خارجه قطر در گفت وگویی با روزنامه سعودی فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» گفت، اعراب حاشیه خلیج فارس به روابط محکم با ایران نیاز دارند.

به گزارش فارس، وی نسبت به حصول یک توافق هسته ای خوب میان غرب و ایران ابراز امیدواری کرد و با این حال درباره مناسبات ایران و قطر بیان کرد: اکنون روابط ایران و قطر خوب است اما اختلافاتی در برخی مسائل وجود دارد که اولین آنها مساله سوریه و مساله یمن است.

راه حل آلن ایر برای مذاکره با دلواپسان امریکایی!

آلن ایر در گفت و گو با روزنامه ارمان در پاسخ به سئوالی درباره اینکه برای رسیدن به توافق با ایران با متحدان خود که اسرائیل از جمله آنهاست، وارد مجادله می‌شوید گفت: به‌قول معروف «صلاح مملکت خویش خسروان دانند». همه کشورها در تعیین منافع و مصالح ملی‌شان مختار هستند. دولت ما سعی می‌کند به همه آنهایی که نگران وضعیت کنونی برنامه هسته‌ای ایران هستند نشان دهد این راهی را که در راستای حل این مساله طی می‌کنیم بهترین راه ممکن است. ما با حرف منطقی، با رایزنی و مشورت سعی می‌کنیم دلواپسان خودمان را در این مورد راضی کنیم.

چامسکی: آمریکا و اسرائیل قدرت ایران را تحمل نمی‌کنند

نوآم چامسکی فیلسوف سرشناس آمریکایی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی یورونیوز، آمریکا و رژیم صهیونیستی را «دولت‌های سرکشی» خواند که نمی‌خواهند قدرت بازدارنده ایران در منطقه را تحمل کنند.

نظر ویژه وزیرخارجه استرالیا نسبت به ظریف

جولی بی شاپ وزیر خارجه استرالیا هنگامی که هدف از سفرش به تهران را تشریح می کرد، صفتی را برای همتای ایرانی خود بکار برد که از زبان یک مقام خارجی کمتر شنیده شده بود.جولی بی شاپ در پاسخ به خبرنگاری که درباره حضورش در ایران پرسید، گفت: من به دلیل دعوت وزیر خارجه فوق العاده (precious) شما به ایران سفر کردم.به گزارش ایرنا، خبرنگار پرسیده بود: دلیل حضور وزیر امور خارجه استرالیا بعد از 12 - 13 سال به ایران چه بوده است؟ آیا قرار است باب جدیدی از تعاملات میان دو کشور گشوده شود؟وزیر خارجه استرالیا پاسخ داد: من به دلیل دعوت وزیر خارجه فوق العاده(precious) شما به ایران سفر کردم. ما در این سفر در مورد حضور استرالیا در عراق و مبارزه با داعش صحبت هایی را کردیم.

اخبار روزانه:

* مجتهد فعال اینترنتی عربستانی که مسائل پشت‌پرده آل‌سعود را فاش می‌کند، به‌تازگی در یادداشت‌های توئیتری خود نوشت: به نظر می‌رسد، پس از طولانی‌شدن زمان حملات هوایی و موفق‌نبودن این حملات در جلوگیری از پیشروی‌های انصارالله و نیز عدم همکاری پاکستان، سعودی‌ها موافقت کرده‌اند که خسارت میلیاردی را با عنوان بازسازی یمن به انصارالله پرداخت کنند، به شرط آنکه این گروه از شهرهای جنوبی یمن خارج شود.

* برخی گزارش‌ها از ورود نیروهای بسیج مردمی «الحشد الشعبی» به استان الانبار حکایت دارد که در حال حرکت به‌سمت الرمادی هستند. ازسوی دیگر، نیروهای متخصص ارتش عراق در مسیر شهرهای استان الانبار به کشف و ضبط مقداری مهمات و مواد منفجره موفق شده‌اند.

* «الباجی قائدالسبسی» رئیس‌جمهور تونس در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن تشریح موضع کشورش در قبال سوریه از ابهام درباره عملیات موسوم به «طوفان قاطعیت» عربستان علیه یمن خبر داد. وی افزود: همه ما در تونس دلایل عملیات طوفان قاطعیت را نمی‌دانیم. یمن همسایه عربستان است و اوضاع بسیار نابسامانی دارد. رئیس‌جمهور تونس اعلام کرد: ما با عملیات طوفان قاطعیت مخالفت نکرده‌ایم؛ اما در آن نیز مشارکت نمی‌کنیم.

* سازمان جهانی هواشناسی، اسم «آیسیس» (Isis) را از فهرست اسامی گردبادهای منطقه شمالی اقیانوس آرام حذف کرد. به گفته این سازمان، دلیل این تصمیم، یکسان‌بودن نام آیسیس با واژه مخفف گروه داعش به زبان انگلیسی است.

* هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» اعلام کرده، اسنادی در اختیار دارد که به دست‌نوشته‌های یک سرگرد دستگاه امنیتی عراق عضو داعش، با نام مستعار حاجی بکر برمی‌گردد. اسناد به‌دست‌آمده از این افسر فاش می‌کند که عوامل «داعش» به‌عنوان واعظ دینی به شهرها و روستاها نفوذ می‌کنند و با جلب اعتماد مردم، به گردآوری اطلاعات حساس درباره امکانات و شرایط حمله نظامی می‌پردازند.

* محمدحسین صفارهرندی در یادواره ۲۸ شهید محله شهید رجایی و سیاه اسطلخ شهر رشت، یادواره‌های شهدا را جلسه تکریم شهدا دانست و گفت: «امروز با ۱۵هزار سانتریفیوژ در برابر غرب مذاکره می‌کنیم و همین تیم مذاکره‌کننده در گذشته رفتند و نتیجه نگرفتند، ولی امروز با دست پر رفته‌اند و با منطق دارایی ملت در برابر غرب مذاکره می‌کنند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه غرب غلط می‌کند که می‌گوید فقط شش هزار سانتریفیوژ داشته باشید، افزود: ظریف در میدان مذاکره در پاسخ به توهین‌های جان کری به ایران گفت: «گوشت آمریکا زیر دندان ایران است و ایران اسلامی به‌عنوان قدرت منطقه باید به رسمیت شناخته شود».

* روزنامه نیویورک‌تایمز از پرواز پهپادهای جاسوسی پریدیتور و ریپرِ آمریکا در آسمان یمن و ارائه اطلاعات آن به عربستان، قطر و بحرین خبر داد. این روزنامه تأکید کرد: این پهپادها اطلاعات به‌دست‌آمده از جاسوسی بر فراز یمن را برای تیم 20 نفره هماهنگی نظامی آمریکا می‌فرستند و آنها اطلاعاتِ به‌دست‌آمده را در اختیار عربستان، قطر و بحرین قرار می‌دهند. این روزنامه افزود: «کارل ماندی» معاون فرمانده نیروی زمینی آمریکا در خاورمیانه [غرب آسیا و شمال آفریقا] نظارت بر توزیع اطلاعات میان این سه کشور را انجام می‌دهد.

* کنسولگری آمریکا در اربیل مورد حمله قرار گرفت. به گزارش رویترز، شاهدان عینی گفتند که یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق منفجر شد و پس از آن، تیراندازی به وقوع پیوست؛ اما مدتی بعد متوقف شد. «نهاد قوچه» شهردار اربیل گفت: در این انفجار، یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند. قوچه افزود: این خودروی بمب‌گذاری‌شده، کنسولگری آمریکا را هدف قرار داده بود.

* «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهور الجزایر در پیامی شصت‌ونهمین سالگرد استقلال و روز ملی سوریه را به بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور تبریک گفت. بوتفلیقه در این پیام تبریک ابراز امیدواری کرد که سوریه بتواند از مشکلات پیش روی خود با موفقیت عبور کند و به ثبات و امنیت برسد. همچنین، بوتفلیقه برای بشار اسد و کشور سوریه آرزوی سلامتی و شکوفایی کرد.

*«حبیب جنت‌مکان»، هنرمند و سینما گر جانباز کشورمان و از عوامل سریال مختارنامه در جنگ با تکفیری‌های وهابی داعش به شهادت رسید. این هنرمند اهوازی برای دفاع از عتبات عالیات، به‌صورت داوطلبانه از مدتها قبل به عراق رفته بود که در اطراف سامرا به شهادت رسید.

* حدود پنج هزار نفر از طلاب و استادان حوزه علمیه قم در نامه‌ای به وزیر خارجه کشورمان خواستار انتشار جزییات مذاکرات لوزان شدند.

*مقيمي معاون سياسي وزير کشور گفت که هفت تا 12 درصد جمعيت استان ها را دانشجوياني تشکيل مي‌دهند که قشر فعال و علاقه مند به امور سياسي هستند و اگر اين قشر در شهرستان ها از عملکرد سياسي دولت رضايت داشته باشند، رضايت 9 درصد جمعيت در استان ها جلب مي شود.

* سخنگوي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از نتايج اميدوار کننده بررسي پرونده بورسيه ها در کميسيون آموزش و اصل نود خبر داد وافزود: کميته کميسيون آموزش طبق آخرين بررسي ها نظرش اين است که اگر بررسي هاي دقيق تري در پرونده بورسيه ها از سوي وزارتخانه انجام شود، تعداد زيادي از افرادي که به ادامه تحصيلشان شبهه وارد شده مي توانند به تحصيلات در دوره دکتري ادامه دهند.

*سجاد سالک رئيس کميته انتخابات نداي ايرانيان بابيان اينکه کميته دائمي انتخابات نداي ايرانيان با هدف تغيير ترکيب مجلس تشکيل شده تاکيد کرد که فرمولهاي تدوين شده سرنوشت ليست پيشنهادي اين حزب را روشن مي کند .

* محسن کوهکن نايب رئيس جبهه پيروان خط امام و رهبري گفت:در حال حاضر تلاش روي اين مسئله است که بتوانيم در حوزههاي انتخابيه به خصوص حوزههاي تک نماينده اطلاعات اوليه را به دست بياوريم.

*رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بررسی های انجام شده پس از معالجه بیماران مسموم شده در کهگیلویه و بویراحمد نشان داد که شربتهای نذری توزیع شده بین مردم تقلبی و آلوده به مواد مخدر بوده است.

* وزير دادگستري گفت : در سالهاي اخير به مسائل تربيتي در زندانها توجه ويژهاي شده از اين رو به جرأت ميگويم که زندانهاي ما جزو بهترين زندانهاي دنيا ست.

* روزنامه سعودی العرب مدعی شد که ایران از طریق الجزایر از عربستان سعودی خواسته حمله نظامی به یمن را متوقف کند.

* خالد بن محمد عطيه وزير خارجه قطر ضمن ابراز اميدواري به حصول يک توافق هستهاي خوب ميان غرب و ايران گفت که اعراب به روابط محکم با تهران نياز دارند.

* در حالی که ایران همواره بر لزوم حل سیاسی بحران یمن و پایان تجاوز خارجی به این کشور تأکید داشته است، دو مقام آمریکایی مدعی شده اند که تهران به دنبال ارسال هفت کشتی به یمن است.

* عظیم ثابت، یک فعال بازار سرمایه نسبت به عملکرد نهاد ناظر بازار سرمایه انتقاد کرد و گفت: دخالت سازمان بورس و حقوقی‌های بازار در روزهای اولیه انتشار بیانیه هسته‌ای و شتابزدگی در تصمیم گیری، باعث متوقف شدن روند رشد بورس و خدشه دار شدن اعتماد سرمایه‌گذاران شد.

* اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در حال حاضر 520 شهر پرجمعیت و 13 مرکز استان با مشکلات شدید کم‌آبی روبرو هستند.

* جمعی از اعضای انجمنهای حمایت از حیوانات و دوستداران محیط زیست از استانهای مختلف کشور و شماری از شهروندان شیرازی در انتقاد به سگ‌ کشی، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری شیراز تجمع کردند. این گروه با انتقاد از حادثه سگ ‌کشی در شیراز، خواستار شناسایی و مجازات کسانی که فعل موسوم به سگ کشی با اسید را انجام داده‌اند، شدند.

*سید سراج الدین تقوی، رئیس اول اداره سیاسی استانداری تهران گفت: هرگونه راهپیمایی، تجمع و اعتراض مقابل سفارت عربستان سعودی با توجه به مخالفت وزارت خارجه ممنوع بوده و نباید برگزار شود.

*احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از افزایش دما در سواحل دریای خزر و بروز گردو خاک در جنوب شرق کشور طی دو روز آینده خبر داد.

* دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی در اعتراض به ادغام این دانشگاه با دانشگاه خوارزمی، دیروز مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

*کاخ سفید آمریکا طی ادعایی عجیب تصمیم روسیه برای فروش سامانه موشکی اس300 به ایران را نشاندهنده میزان ضعف اقتصاد روسیه دانست.

*علیرضا جهانگیریان، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام کرد، ایران در 10 سال آینده به 400 تا 500 فروند هواپیما نیاز خواهد داشت.

*محمدصالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت که این کمیسیون موضوع نحوه صدور مجوزهای لازم برای حضور خبرنگار رژیم صهیونیستی در ایران را با حضور مسؤولان مربوطه بررسی می‌کند.

* محسن جلال پور، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: سرمایه های ایرانیان خارج از کشور حدود 600 میلیارد دلار است.

*پس از وزش باد شدید هفته گذشته در تهران، این روزها پایتخت شاهد گرد و غباری است که از چند روز قبل بر فراز شهر ماندگار شده است.

*شهباز حسن پور، نماینده مجلس گفت: در حال حاضر سه میلیون تبعه بیگانه در کشور زندگی می کنند، اما این جمعیت یک ریال هم مالیات نمی دهند.

*تصاویر منتشر شده از ویلای رویایی یک فرد پولدار تهرانی در رشت، سروصدای زیادی در اینترنت وشبکه های اجتماعی به راه انداخته است. سر و صدای این ویلا در محافل خبری خارجی هم شنیده شده و تمامی عکس‌های این ویلا با ذکر جزئیات کامل و متراژ، پوشش کامل خبری داده شده و حتی آن را با کاخ سفید مقایسه کرده‌اند!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: