به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۳۷۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۲
اخبار 24 ساعت گذشته:


داعش، اقتصاد عراق را ویران کرد

بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد سرانه رفاه در عراق به سبب جنگ این کشور با گروه تروریستی داعش ۱۴ درصد کاهش یافته و از میزان تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۸ درصد کاسته شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی آناتولی ،بانک جهانی در گزارشی که این هفته منتشر شد اعلام کرد در نتیجه جنگ با داعش بخش خدمات در این کشور متحمل زیان یازده درصدی شده و بیشترین زیان ها متوجه بخش های اقتصادی ، ارتباطات ، بیمه و املاک و مستغلات بوده است.صندوق بین المللی پول اعلام کرد با توجه به پیامدهای اقتصادی جنگ با داعش پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی در عراق امسال حدود نیم درصد کاهش داشته باشد.این صندوق اعلام کرد بر اثر تخریب زیرساخت ها ، موانع پیش روی دسترسی به سوخت و انرژی و نیز کاهش اعتماد تجاری در عراق تولید فراورده های غیرنفتی در این کشور از زمان آغاز جنگ با داعش رو به کاهش گذاشته است.

همكاري اهالي موسيقي داخلي با لوس انجلسي ها

به تازگی از ابراهیم حامدی مجموعه‌ای منتشر شده است که برخی از اهالی موسیقی داخلی به عنوان عوامل آن معرفی شده‌اند. از جمله این افراد «ب .ص» است که در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی، به همکاری خود اشاره کرده است. اغلب این گونه افراد از قبل رسانه ملی مطرح شده‌اند. با این حال پس از مطرح شدن دست همکاری به مظاهر ابتذال خارج از کشور داده‌اند!

براندازی با استفاده از «موسیقی رپ»!
برخی خبرگزاری‌های غربی مدعی شدند دولت ‌آمریکا در آخرین دخالت غیرمستقیم در میان کشورهای آمریکای لاتین با استفاده از موسیقی رپ به دنبال براندازی در کشور کوبا بوده است.خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرده به اسنادی دست پیدا کرده است که مطابق با آن، دولت آمریکا برای مدت دوسال، خوانندگان زیرزمینی را برای مخالفت با دولت کوبا تحریک کرده است. در این اسناد آمده است: «دولت آمریکا با این کار به دنبال ایجاد شبکه‌ای از جوانان بوده که خواهان تغییرات اجتماعی هستند.» آسوشیتدپرس مدعی است: «با این حال این عملیات دولت آمریکا بسیار آماتور بوده و سرانجام هم ناموفق بوده استگفتنی است تاکنون شش نفر از افراد مرتبط با این پروژه توسط دولت کوبا دستگیر شده‌اند و صدها سند، ایمیل، دفتر تلفن، تصویر و گذرنامه مربوط به این پروژه کشف و ضبط شده است. این عملیات براندازی نرم در حالی رخ داده است که فاکس‌نیوز از رسانه‌های جریان تندرو جمهوری‌خواه با تأیید این ادعا می‌نویسد: «USAID یا آژانس توسعه‌ بین‌المللی آمریکا مسئولیت اجرای این پروژه را بر عهده داشته است.» اقدامات آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID) در آمریکای لاتین در واقع ابزاری برای ارتقای منافع آمریکا از طریق قدرت نرم محسوب می‌شوند. این اقدامات تحت نظارت آنچه به «دفتر نوآوری‌های تحولی» معروف است انجام می‌گیرند. سازمان آمریکایی موسوم به آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا پس از آنکه به دلیل دست زدن به فعالیت‌های مشکوک، از بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین اخراج شد به سازمانی معروف شد که در حین ارائه کمک در شماری از کشورهای این قاره به دنبال راه‌هایی جهت تضعیف دولت‌های این کشورها نیز است.در وب‌گاه این سازمان آمده است که رسالت آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا «پیشبرد اهداف آمریکا و در عین حال، ارتقای سطح زندگی در کشورهای در حال ‌توسعه است.» با این حال، این سازمان در عمل شاید به پیشبرد منافع آمریکا دست بزند، اما این کار را نه از طریق ارتقای سطح زندگی در کشورهای در حال ‌توسعه بلکه از طریق حمایت از فعالیت‌های گروه‌های مخالف دولت‌های دموکراتیک و انتخابی انجام می‌دهد. USAID در ظاهر با هدف گسترش توسعه‌ دموکراسی‌ها و تقویت امنیت و بهبود وضعیت آمریکا عمل می‌کند، اما برنامه‌هایی مانند نفوذ با رپ، یا کمک به ایجاد «توئیتر کوبایی» عملاًً نشان داده است که هدف و برنامه‌ این سازمان چیست. افراد ایرانی‌ای را که از USAID کمک می‌گیرند پیدا کنید، چرا که فهرست جالبی خواهد بود.

حضور سردار سلیمانی مستشاری است، نه نظامی

علی شیرازی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با اعلام این‌که حضور سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در عراق یک حضور مستشاری است و نیاز به حضور نظامی نیست، گفت: ما بیشتر فکر و تجربه‌مان را به سوریه، عراق و لبنان منتقل می‌کنیم و اگر درباره مسائل امنیتی سوال‌هایی باشد ما آمادگی داریم تجربه‌های خود را در این زمینه انتقال دهیم. او همچنین به تسنیم گفته که اگر نیاز باشد توان نظامی خود را در کرانه باختری داشته باشیم، این حمایت را انجام خواهیم داد، اما این اقدام به معنای حضور فیزیکی ما نخواهد بود.

ناامیدی دشمنان از ربودن هواپیماهای ایران

سرتیپ دوم پاسدار محمدحسن کاظمی، جانشین فرمانده حفاظت سپاه با بیان این که تا سال 89، 130 مورد اقدام به هواپیماربایی بوده، اظهار کرده است: آخرین اقدام هواپیماربایی به سال 89 و پرواز سوریه مرتبط می شود و از آن زمان تاکنون هیچ گونه هواپیماربایی نداشته ایم. به گزارش ایسنا، او در نشست خبری خود با اشاره به فعالیت گروه های تروریستی در عراق خاطر نشان کرد: داعش به هیچ عنوان نتوانسته امنیت پروازی ما را به خطر بیندازد و دشمنان را از ربودن هواپیماهای ایران ناامید کرده ایم.

احتمال برگزاری «تک مرحله ای» بعضی دوره های انتخاباتی

بررسی و تدوین سیاست های کلی انتخابات که پیش نویس آن توسط رهبر معظم انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده، درحالی در دستورکار این مجمع قرار گرفته که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی پیشین شورای نگهبان و از افراد حاضر در جلسات کمیته کارشناسی مجمع تشخیص در بررسی سیاست های کلی انتخابات از تلاش برای یک مرحله ای کردن انتخابات خبر داده و به فارس گفته است: تغییر قانون حدنصاب (نصف بعلاوه یک) به منظور یک مرحله ای کردن انتخابات صورت می گیرد. او گفته است در صورت تصویب مجمع تشخیص، «دو مرحله ای شدن» انتخابات مجلس، خبرگان و شورای شهر حذف می شود.

روایت آقا تهرانی از نظر کمیسیون فرهنگی مجلس درباره یک فیلم

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس گفت، در صحبت هایی که با مسئولان ارشاد داشتیم نگرانی کمیسیون فرهنگی به آنها منتقل شد و نتیجه، اکران نشدن «خانه پدری» خواهد بود. مرتضی آقاتهرانی در گفت وگو با فارس درباره اکران فیلم خانه پدری در گروه هنر و تجربه اظهار کرد: مجلس درباره فیلم «خانه پدری» نظر دارد و محتوای آن را مناسب نمی داند و معتقد است این فیلم نباید از امتیاز اکران استفاده کند. وی افزود: غیر از مجلس این فیلم مورد نقد بسیاری از کارشناسان از جمله برخی مسئولان ارشاد است، ولی این که چطور ممکن است فیلمی که هم سرمایه گذار اول آن یعنی نیروی انتظامی و هم خود مسئولان ارشاد با آن مساله دارند، باید اکران شود.

ابهام در تابعیت مالک ایرلاین اوکراینی

در پی انتشار اخباری مبنی بر ابهام در تابعیت صهیونیستی مالک ایرلاین اوکراینی که اقدام به جابه جایی مسافر از خاک ایران به کشور اوکراین می کند، منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سایت خانه ملت گفت: وزارت اطلاعات باید به صورت جدی این مقوله را بررسی و در صورت صحت ادعاها، اقدامات لازم را انجام دهد.

عذرخواهی و بازگشت هواپیماهای یو2

امیر فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جدیدترین جزئیات از شناسایی و اخطار هوایی ایران به هواپیماهای جاسوسی بیگانه را تشریح کرد و درباره شناسایی و اخطار به هواپیماهای بدون سرنشین، به تسنیم گفت: هواپیماهای جاسوسی یو۲ با عذرخواهی، منطقه مورد نظر ایران را ترک کردند.

دیپلمات صهیونیست: امیدوارم کسی به ایرانیان اعتماد نکند

«ران درنر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا بشدت از مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 ابراز نگرانی کرد و مدعی شد: «من به طور مشخص به ایرانی ها اعتماد ندارم و امیدوارم هیچ کس به آنها اعتماد نکند.» به گزارش فارس و به نقل از وبگاه «فیوژن»، وی گفت: «اسرائیل عمیقا نگران توافقی است که ایران را در آستانه هسته ای شدن رها کرده، تاسیسات هسته ای ایران را دست نخورده باقی گذارده و تحریم ها را لغو کند

بازداشت ده ها مقام صهیونیست در ارتباط با پرونده فساد مالی

پلیس رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کرد که بیش از 30 مقام دولتی فعلی و پیشین این رژیم را برای تحقیق در مورد یک پرونده فساد مالی بازداشت کرده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از رویترز، این پرونده با حزب «اسرائیل بیتنا» که یکی از احزاب ائتلاف حاکم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است، ارتباط دارد.

علت عصبانیت عربستان از حماس
روزنامه «الاخبار» لبنان در مطلبی تحت عنوان «پیشنهاد معیوب: رفح در مقابل ایران»، به نارضایتی و خشم عربستان سعودی از تقدیر و تشکر اخیر سخنگوی گردان‌های شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس از نقش ایران در حمایت از غزه و پیشنهاد مقامات سعودی به این جنبش پرداخت. در این مطلب آمده است: جنبش حماس از نوار غزه با صدای بلند درهای تهران را زد؛ امری که سبب ناراحتی و نارضایتی عربستان شد. با توجه به اینکه جنبش حماس به‌شدت به‌دنبال برداشته شدن حلقه محاصره نوار غزه است، عربستان از طریق شبکه‌های امنیتی خود، پیشنهاد دلگرم‌کننده‌ای را از نظر خودش به حماس داد، یعنی بازگشایی گذرگاه رفح و رفع محاصره غزه درمقابل خودداری حماس از نزدیکی روابط خود با ایران. برخی منابع نیز اعلام كردند كه عربستان‌ سعودی از سیاست حماس در قبال ایران خشمگین است و از این جنبش خواسته است هر نوع ارتباط با تهران را قطع كند، در مقابل، عربستان برای لغو محاصره نوار غزه تلاش كند

جنجال بزرگ سيگار در عكس محسن مسلمان

محسن مسلمان عکسی از خود در اینستاگرام منتشر کرد که به نظر می آمد سیگاری در دست گرفته . این عکس باعث شد کاربران زیادی حملات تمسخرآمیز و توهین آمیزی به محسن مسلمان داشته باشند. مسلمان سپس با حذف این عکس، عکس دیگری منتشر کرد که این شی در آن مشخص نبود اما کاربران باز هم دست از سر او برنداشتند و سراغ «سیگار» که در عکس قبلی مشخص بود را می گرفتند.

مسلمان با انتشار عکس سوم همه ماجرا را روشن کرد و برای کاربران هم ابراز تاسف کرد. در عکس سوم مشخص شد که شی در دست مسلمان نه سیگار که نخ بسته خرید وی بوده است!

اقدامات ضدشیعی داعش در غزه
گروه «انصارالشریعه بیت‌المقدس» از گروه‌های وابسته به داعش، اقدام به چاپ کتاب «جنگ با شیعیان برای مسلمانان واجب عینی است» به نوشته ابی‌المنذرالشنقیطی کرده که در غزه توزیع شده است. همچنین چاپ ۱۰ هزار برچسب با نام و لوگوی داعش، توزیع پرچم‌های متعدد و ساخت فیلم‌های آموزش عقاید داعش، از دیگر اقدامات این گروهک تروریستی در غزه بوده است.

آیا آمریکا از برج عاج پایین آمده است
رسانه‌های اصلاح‌طلب درصددند به تطهیر چهره آمریکا بپردازند و این‌گونه وانمود می‌کنند که آمریکا از خوی استکباری خود عقب‌نشینی کرده است. پایگاه «عصر ایران» وابسته به گروه اصلاح‌طلب، در مطلبی نوشته است: سیاست خارجی آمریکا با وجودی که در دولت اوباما به بهانه‌های مختلف قابل نقد و اشکال است، اما دست‌کم این حسن را داشته است که کمی از برج عاج عافیت‌طلبی و برتری‌جویی پایین آمده است و برای دست دادن و مصالحه با رقیبان و دشمنان از جایگاهی پایین‌تر و واقعی‌تر (با توجه به جهان متکثر کنونی) آماده‌تر می‌نماید. این در حالی است که از زمان توافق هسته‌ای از طرف غرب تحریم‌ها به تعداد 100 مورد علیه ایران افزایش داشته است.

آیا پاکستان به حلقه امنیتی وفادار می‌ماند
دولت پاکستان نسبت به حوادث تروریستی پیش آمده، اظهار تأسف کرده و به همین سبب، مقامات دو کشور تلاش کردند با تصویب موافقت‌نامه‌ همکاری امنیتی بین ایران و پاکستان و با اقدامات نظامی کارآمد، مرزهای ایران و پاکستان را از اشرار خالی کنند. دولت پاکستان در این توافقنامه یک‌سری تعهدات امنیتی را برعهده می‌گیرد که باید به آنها پایبند باشد، ایران و پاکستان یک توافقنامه راهبردی را با هدف افزایش همکاری‌های ضدتروریستی امضا کرده‌اند. ایران و پاکستان قصد دارند برای اجرای این توافقنامه، یک حلقه امنیتی مستحکم تشکیل دهند. دو طرف علاوه بر آن، توافق کردند که با یک تاکتیک راهبردی‌ـ امنیتی برای از بین بردن گروهک‌های تروریستی در مرز مشترک ایران و پاکستان وارد عمل شوند. پاکستان در چند سال گذشته همواره اعلام کرده است در مبارزه با تروریسم جدی است، اما عملکرد متفاوتی در این زمینه داشته و امنیت مرزهای ما را تأمین نکرده است.

صفار هرندی: هزینه حق ملی ادعایی فتنه‌گران را اوباما پرداخت
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما در فتنه 88 دیدیم آدم‌هایی که تصویر خوبی از آنها داشتیم و زمانی برای ما اسطوره بودند، امروز باید در جایگاه متهم خیانت به کشور قرار گیرند که البته استحقاق محاکمه شدن را نیز دارند و بنده نمی‌خواهم جنایات آنها را تخفیف دهم. صفار هرندی با ابراز تأسف از اقدامات سران فتنه گفت: تأسف از این بابت است که سران فتنه خیال می‌کنند که از حق ملی سخن می‌گویند، آخر این چه حق ملی است که هزینه آن را اوباما می‌پردازد. وی افزود: ما مشاهده کردیم که چند ماه پس از پایان فتنه کنگره آمریکا اوباما را احضار کرد که پاسخ دهد 70 میلیون دلاری که برای آشوب در ایران تخصیص داده بود چگونه خرج شد.

سفیدپوستان آمریکا در خطر انقراض
برآوردهای جدید جمعیتی دفتر آمار آمریکا نشان می‌دهد، جمعیت سفیدپوستان در آمریکا تا سال 2044 از مجموع جمعیت گروه‌هایی که هم‌اکنون اقلیت محسوب می‌شوند، کمتر خواهد شد. علت این تغییر ساختار جمعیتی بی‌سابقه، کاهش شدید زاد و ولد در میان سفیدپوستان و در مقابل، افزایش چشمگیر زاد و ولد در میان اقلیت‌های فعلی آمریکا است. دفتر آمار آمریکا پیش‌بینی کرده جمعیت سفیدپوستان این کشور با روند کاهنده طی دهه‌های آتی، در سال 2044 به زیر 50 درصد کل جمعیت این کشور سقوط کند. علت کاهش جمعیت سفیدپوستان در رشد طلاق میان این اقشار، روی‌آوردن به همجنس‌بازی و در نتیجه، کاهش شدید زاد و ولد در میان آنها اعلام شده است.

بانک انصار رتبه نخست مدیریت سلامت اداری کشور را به دست آورد
بانک انصار برای چهارمین سال پیاپی عالی‌ترین جایزه مدیریت سلامت اداری کشور را از سوی دبیرخانه جایزه مدیریت سلامت اداری به دست آورد تا با بالاترین امتیاز در زمینه مبارزه با فساد اداری، به‌ویژه در حوزه نظام‌ها و ساختارهای مدیریت سلامت اداری، همچنان رکورددار مدیریت سلامت اداری کشور باشد.
به گزارش صبح‌صادق، در آیین اهدای جوایز چهارمین دوره مدیریت سلامت اداری کشور، آیت‌الله ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار طی سخنانی تحلیل سیستمی، طراحی و اثربخشی نظام کنترل‌های داخلی را عمده‌ترین عامل موفقیت این بانک در ارتقای سلامت اداری و کسب جوایز مدیریت در این‌خصوص طی چهارسال دانست.
به گزارش اداره کل بازاریابی و تبلیغات بانک انصار، مدیرعامل بانک انصار ضمن اشاره به رویکرد سیستمی در مدیریت فرایندهای نظارت و کنترل گفت: فساد در سازمان‌ها عوامل متعددی نظیر عوامل اداری ـ مدیریتی، فرهنگی ـ اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد و با شناخت دقیق اجزای این عوامل و اثرات آنها بر روی یکدیگر می‌توان نسبت به انتخاب و اجرای راهکارهای مهار فساد اقدام کرد

پاسخ قاليباف به شايعه خبر استعفاي شهرداران مناطق

محمدباقرقاليباف، شهردار تهران،موضوع استعفاي برخي از شهرداران مناطق را شايعه دانست و درباره جابه جايي شهردار منطقه 11 نيز گفت: ايشان شهردار قبلي شيراز بوده و از مديران لايق محسوب مي‌شوند.

با توجه به اينکه ايشان را به تازگي براي منطقه 11 معرفي کرده بوديم، براي من سخت بود که با اين موضوع موافقت کنم اما در نهايت از دو جهت با اين جا به جايي موافقت کردم، يکي اينکه آزاد راه تهران - شمال پروژه مهمي به شمار مي رود و ايشان نيز از مديران لايق هستند و ديگري اينکه آقاي سعيدي کيا دو نوبت اين درخواست را از من کرده بودند که ايشان کار آزاد راه را انجام دهند. بر اساس گزارش سايت شهرداري تهران، قاليباف همچنين در مورد اينکه «چرا فتنه، خط قرمز نظام است»، عنوان داشت: هر حرکتي که وحدت جامعه را بر هم زده و باعث شود چارچوب‌هاي نظام شکسته شود، کشور را از يک حرکت مثبت رو به جلو به عقب برگرداند و در چارچوب اهداف دشمنان نظام پيش رود، خط قرمز است. بنابر اين همه ملت، مردم و کساني که دلداده نظام و انقلاب هستند، مي ايستند.

روایت خبرنگار آلمانی از 10 روز زندگی با داعشی ها
یک روزنامه نگاری آلمانی توانسته با مجوز داعش ده روز را در مناطق تحت تصرف این گروه تندرو در سوریه و عراق سپری کند. به نوشته یک سایت خبری "یورگن تودنهوولر" که از داعشی ها امان نامه گرفته بوده، در صفحه فیسبوکش تجربیات ده روزه خود را نوشته است.
وی با اشاره به اینکه «شبه نظامیان داعش بیش از آن چیزی که سیاستمداران غربی تصور میکنند، زیرک هستند و هر روز افرادی از امریکا، بریتانیا، سوئد، روسیه، فرانسه، آلمان و جاهای دیگر به آنها ملحق می شوند، نوشته است:داعش اسلامی را تبلیغ میکند که ۹۹ درصد مسلمانان آن را رد میکنند.آنگونه که من از قرآن برداشت کرده ام، اسلام دین محبت و مهربانی است.. این مهربانی و بخشندگی را من در میان داعش ندیدم». این روزنامه نگار در ادامه نتیجه گرفته: «داعش محصولی از بمبارانهای غیرقانونی جرج بوش در عراق است. سنیهای میانه رو عراق میتوانند داعش را متوقف کنند. در سوریه هم راه حلهایی وجود دارد ولی غرب باید در سیاست برآورد غیر واقعی خود در آنجا تجدید نظر کند.

لاریجانی درخواست تاسیس حزب نداشته است

قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور گفت‌: تا این لحظه هیچ تقاضایی از سوی آقای لاریجانی و یا نزدیکان ایشان برای تأسیس حزب به وزارت کشور نداشته‌ایم. حسینعلی امیری در پاسخ به این سؤال که آیا تقاضایی از سوی آقای علی لاریجانی برای تأسیس «حزب رهروان ولایت» در مجلس به وزارت کشور ارسال شده یا خیر؟ گفت‌: تا این لحظه هیچ تقاضایی از سوی آقای لاریجانی و یا نزدیکان ایشان برای تأسیس حزب به وزارت کشور نداشته‌ایم. وی افزود: به هر حال روال تأسیس حزب براساس چارچوب‌هایی مشخص است که باید روال و ترتیب آن رعایت و سپری شود، اما تا این لحظه هیچ تقاضایی دال بر تأسیس حزب مذکور از سوی رئیس محترم مجلس صورت نگرفته است.

مرحله جدید کارتهای پایان خدمت غیرقانونی
پروندهای در یکی از کمیته های کمیسیون اصل 90 مجلس در حال رسیدگی است که کارت خدمت غیرقانونی گروههایی چون هنرمندان، سینماگران و برخی فعالان رسانهای خاص را بررسی میکند. پیش از این تخلفات گستردهای درخصوص کارت پایان خدمت ورزشکاران از جمله فوتبالیستها منتشر شد که بازتاب زیادی در افکار عمومی داشت.اما ظاهراً این تخلف به فوتبالیستها محدود نشده و در حوزههای دیگری چون هنرمندان و بازیگران سینما و حتی برخی خبرنگاران و فعالان رسانهای را هم در بر گرفته است. حسین آذین، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در گفتوگو با «ایران»، ضمن تأیید مفتوح بودن چنین پروندهای در یکی از کمیتههای کمیسیون اصل 90 گفت: هنوز این پرونده د