به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۱۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

شیطنت رسانه‌ای ملکه علیه مسلمانان!

بی‌بی‌سی فارسی که مانند بسیاری از رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی و در راستای منافع دولت‌هایشان - با استفاده از فضایی که داعش پدید آورده است - علیه اسلام و مسلمانان عقده‌گشایی می‌کند، این بار نیز در دروغی آشکار و عجیب، راهپیمایی اعتراض‌آمیز آلمانی‌ها به مهاجرت گسترده به این کشور را، اعتراض آنان به اسلام و مسلمانان جا زد! بی‌بی‌سی فارسی که رسانه ملکه فرتوت انگلیس محسوب می‌شود، در حالی که خود می‌داند معترضان آلمانی به مهاجرت گسترده و تعداد بالای پناهجویان در کشورشان اعتراض دارند نه اسلام؛ به‌عمد در تیترش با عنوان «تظاهرات در آلمان در مخالفت با اسلامی شدن غرب»! طوری وانمود می‌کند که گویی علت اصلی اعتراض و راهپیمایی در شهر «درسدن» آلمان، مخالفت با اسلام و مسلمانان بوده است. بی‌بی‌سی در ادامه و در راستای فضاسازی علیه مسلمانان نوشته است: «حدود ده هزار نفر در تظاهراتی علیه «اسلامی شدن غرب» در شهر درسدن در شرق آلمان شرکت کرده‌اند. درسدن زادگاه جنبشی تحت عنوان «اروپایی‌های میهن‌پرست علیه اسلامی شدن غرب» (پگیدا) است. زنی که ۸۰کیلومتر برای شرکت در تظاهرات راه آمده بود، گفت: من راست‌گرا نیستم، نازی نیستم. من فقط نگران کشورم هستم، نگران نوه‌ام هستم

نیک‌آهنگ کوثر: سران فتنه به آمریکا پیشنهاد افزایش تحریم‌ها را داده بودند

نیک‌آهنگ کوثر، کاریکاتوریست نشریات زنجیره‌ای که پناهندگی به غرب را نیز در کارنامه‌اش دارد، با اشاره به سخنان مدیر مسئول کیهان در دانشگاه تهران که گفته بود سران فتنه به آمریکا پیشنهاد افزایش تحریم‌ها را داده بودند، نوشت: «من شخصاً در سال 1389 شاهد تلاش حامی موسوی (مهدی هاشمی) برای تشدید تحریم‌ها بوده‌ام. اتفاقاً او را زیر سؤال بردم که چطور می‌تواند با وجود اینکه پدرش رئیس مجلس خبرگان و یکی از پایه‌های نظام است، به‌دنبال ارتباط با وزارت خزانه‌داری آمریکا برای این کار باشد. درست در همان محدوده زمانی هم یکی از دوستان ایرانی عضو یک اتاق فکر معتبر واشنگتن به من گفت که فرزند رئیس وقت مجلس خبرگان با او تماس گرفته تا عاملی برای انتقال اطلاعات به دولت اوباما علیه احمدی‌نژاد برای اعمال تحریم شود. او هم تعجب کرده بود.»!

لنگه كفش نمادين

نجمن مستقل دانشجویان دانشگاه تهران، همایشی با عنوان «دانشگاه سدی در برابر فتنه» برگزار کرد. اعضای انجمن مستقل دانشجویان دانشگاه تهران در پاسخ به پرتاب کفش در سخنرانی شریعتمداری، در سخنرانی روز گذشته صفار هرندی یک لنگه کفش را بر روی میز جایگاه سخنران قرار دادند و نوشتند: «این است نشانه روشنفکری.» محمدحسین صفار هرندی هم در ابتدای سخنان خود با اشاره به پرتاب لنگه کفشی به وی در سال 88 در دانشگاه تهران گفت: «این لنگه کفشی که شما به صورت نماد روشنفکران در اینجا قرار دادید، در قیاس با آن کفشی که در سال 88 به من پرت شد، بسیار ارزان‌تر است که این نشان می‌دهد وضعیت اقتصادی دانشجویان نسبت به آن دوره کاهش پیدا کرده است.»!

عضو فراکسیون مشارکت :فناوری هسته ای می خواهیم چه کار

عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم با بیان اینکه ایران نه منابع اولیه فعالیت هسته‌ای داشته و نه به علوم آن احاطه دارد، گفت: هیچکس در ایران نمی‌داند ما به چه دلیلی به مسیر هسته‌ای شدن پا گذاشته‌ایم و این امر دقیقاً‌ مانند ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر است. احمد شیرزاد نماینده مجلس ششم در میزگرد درباره یک توافق با موضوع 10 سال مذاکره هسته ای که امروز -چهاشنبه- در دانشگاه تهران برگزار شد، با طرح این ادعا که هر فرد و هر دولتی که تصمیم گرفته که جمهوری اسلامی ایران به سمت هسته ای شدن برود شاید تصمیم اشتباهی گرفته است، گفت: از مسئولان سازمان انرژی اتمی در زمان مجلس ششم سؤال می کردم که استراتژی هسته ای ما چیست که هیچکس پاسخ روشنی در این باره به من نمی داد.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه برخی افراد خصوصاً دلواپسان مسئله هسته ای را به ناموس یا ایدئولوژی نظام تبدیل کرده اند، افزود: وقتی چیزی به ناموس تبدیل شود نمی توان برای آن چانه زنی کرد.وی ابراز داشت: رآکتور آب سنگین اراک بسیار مضر است و حادثه چرنوبیل از این دست رآکتورها را در خود داشت وحالا در طرف غربی در مذاکرات جمهوری اسلامی ایران می گوید که آب سنگین این نیروگاه را با آب سبک عوض کند و این برای ما نیز بهتر است.احمد شیرزاد که در مجلس ششم عضو فراکسیون مشارکت بود طی سخنانی در آن مجلس، ایران را به 19 سال دروغگویی درباره فعالیت های هسته ای خود متهم کرد. در واکنش به این سخنان شیرزاد، رئیس مجلس وقت اظهارات وی را از رادیو اسراییل بدتر دانست.سخنان شیرزاد در آن مقطع با استقبال گسترده رسانه های غربی مواجه شد و برای تحت فشار قرار دادن ایران به این سخنان استناد شد.

واكنش زيباي يك رئيس جمهور در مقابل زنان بي حجاب

خبر که نداشت؛ می رفت مجلس و مراسمی، ناگهان غافلگیر می شد! چشمش که به زن های بی حجاب می افتاد، چیزی نمی گفت؛ می نشست یک گوشه، سرش را پایین می انداخت؛ چند لحظه که می گذشت، بلند می شد چیزی را بهانه می کرد و زود خداحافظی می کرد.

دیگر لازم نبود چیزی بگوید! همه دستگیرشان می شد محمد علی رجایی آدمی نیست که به هر محفلی پا بگذارد و در مقابل عمل حرام بی تفاوت بماند!

هاشمی: سال ۸۴ ذره ای تمایل به حضور در قوه مجریه نداشتم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سال 84 ذره ای تمایل به حضور مجدد در قوه مجریه نداشتم، اما با توجه به شناختی که از تفکرات افراد داشتم، می دانستم اوضاع خراب می شود و در مقاطعی هشدار می دادم، اما تندروها حمل بر سیاسی کاری می کردند.به گزارش فارس، آیت الله هاشمی رفسنجانی دیروز در دیدار جمعی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، تورم همراه با رکود را به خاطر افزایش نقدینگی دانست و گفت: وقتی به قول رئیس جمهور متأسفانه 40 درصد تمام اسکناس های تاریخ انتشار پول را دولتمردان قبلی ظرف چند سال گذشته صرف یک پروژه ناتمام و غیرکارشناسی کردند، اوضاع کشور این می شود که مردم ناراضی و مسئولان ناراحت می شوند.

هاشمی رفسنجانی با بیان ویژگی های ایران، مخصوصاً منابع زیرزمینی و تولید انرژی، گفت: در کشوری که همه مواد را دارد و مشتریان هم هستند، بسیار کوتاه فکری است که رو به سوی کالاهای دسته چندم وارداتی بیاوریم.

دستگيري يك عضو داعش در كردستان ايران

يك عضو موثر داعش با مقادير قابل توجهي ريال و ارز خارجي در استان كردستان دستگير شد.اين فرد كه در استانهاي غربي كشور چند وقتي به رايزني هاي گسترده مي پرداخته، تلاش داشته تا افرادي را جهت فعاليت تروريستي به گروه داعش جذب نمايد.پرداخت ماهيانه حداقل 3 ميليون تومان و ارايه برخي امكانات به خانواده فرد بعد از كشته شدن و... از جمله وعده هاي اين فرد جهت جذب افراد به داعش شده بود.
اين فرد در طول مدت اقامت در استانهاي غربي، با برخي علماي اهل تسنن نيز ارتباط برقرار كرده بود كه در سطح علماي اهل تسنن هيچ، دستاوردي نداشته است. گفته مي شود تحركات اين فرد توسط برخي از علماي اهل تسنن به نهادهاي امنيتي ارايه و موجب دستگيري اش شده است.اولين دليل ارايه شده از سوي علماي اهل تسنن در عدم پذيرش و طرد اين فرد، فتواهاي مقام معظم رهبري در مورد اهل تسنن مخصوصا در مورد احترام به همسران پيامبر(ص) را مطرح شده است.

معاون دولت احمدي نژاد: برخورد سياسي و تسويه حساب با سرمايه هاي انساني در نهاد رياست جمهوري نگران كننده است

لطف الله فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه منابع انسانی رئیس‌جمهور سابق در گفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: این دولت برخی مدیران سابق را در برخی دستگاه‌ها در حدود یکسال و اندی در معطلی و سکون قرار داده است.وی ادامه داد:‌این انتقال اجباری و گروهی در نهاد ریاست جمهوری، غیرعاقلانه بوده و از نظر اخلاقی اشتباه است.معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور سابق چنین برخوردهای سیاسی با سرمایه‌های انسانی را «تناقض‌آمیز و نگران کننده» خواند و گفت:این نوع اقدامات در دستگاه‌های اجرایی، همچنین غیر حرفه‌ای است؛ طبق همان مثل که آبدارچی را هم عوض کرده‌اند و از آنجا برخورد سیاسی و غیرحرفه‌ای شروع شد.
فروزنده خواستار آن شد که رئیس‌جمهور در این باره مداخله کند و جلوی پاکسازی سیاسی در نهاد ریاست جمهوری را بگیرد.

واکنش شریعتمداری به اظهارات زیباکلام و شیرزاد

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان به اظهارات اخیر احمد شیرزاد و صادق زیباکلام در دانشگاه تهران درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان داد.

وی در پاسخ به سوال خبرگزاری فارس در این زمینه گفت: اظهارات آنها در گرماگرم مذاکرات هسته ای غیر از متهم کردن دولت به خیانت نمی تواند هیچ معنا و مفهوم دیگری داشته باشد. براساس این گزارش، احمد شیرزاد نماینده اصلاح طلب مجلس ششم در جریان میزگردی در دانشگاه تهران با موضوع ده سال مذاکرات هسته ای، مدعی شد برنامه هسته ای ایران هیچ دستاوردی نداشته است. صادق زیباکلام هم گفت هیچ نوآوری علمی در رابطه با هسته ای وجود ندارد. شریعتمداری خاطرنشان کرد: باید این نکته را از آقایان پرسید که اگر آن گونه که شما ادعا می کنید فعالیت هسته ای کشورمان دستاوردی نداشته، چرا آمریکا و متحدانش این همه برای متوقف کردن آن با همه توان به میدان آمده اند.

احضار به دادگاه برای افشای جاسوسی علیه ایران

خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز به دلیل انتشار اطلاعاتی درباره فعالیت های سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در خصوص فعالیت هسته ای ایران به دادگاه فراخوانده شد.به گـــزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه پرس تی وی، جِیمز رایزن، در سال 2006 کتابی با عنوان «وضع جنگ» منتشر کرد و در این کتاب برخی از جزئیات اقدامات و عملیات سیا را علیه فعالیت های هسته ای ایران مطرح کرد. در این کتاب جزئیاتی درباره اقدامات ماموران سیا علیه فعالیت های هسته ای ایران و اشتباهات آنها در این خصوص منتشر شده است.

از سرگیری روابط دیپلماتیک آمریکا و کوبا

در حالی که بیش از نیم قرن از قطع روابط دیپلماتیک واشنگتن و هاوانا می گذرد، مقام های دولت آمریکا به آسوشیتدپرس گفتند که این کشور قصد دارد سفارتخانه خود را در کوبا بازگشایی کند.به گزارش ایرنا، این مقام ها افزودند که واشنگتن قصد دارد مذاکراتی را به منظور عادی سازی روابط خود با هاوانا آغاز کند.در همین حال شبکه خبری سی.ان.ان گزارش داد که در پی آزادی آلن گراس آمریکایی زندانی در کوبا، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا قرار است در مورد تدابیر دیپلماتیک که مقام های آمریکایی از آن به عنوان تغییرات چشمگیر در سیاست واشنگتن در قبال کوبا یاد کردند، سخنرانی کند.رائول کاسترو، رئیس جمهور کوبا نیز قرار است در این باره سخن بگوید. رسانه های خبری گزارش دادند که آلن گراس که از سال 2009 در کوبا به اتهام جاسوسی زندانی بود، روز چهارشنبه آزاد شد.

مشعل: رابطه ما با ایران قطع نشده بود

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با اشاره به سفر اخیر هیاتی از حماس به تهران، با تکذیب دوباره برخی ادعاها مبنی بر این که این سفر برای احیای روابط این جنبش با ایران بوده است اظهار کرد: رابطه حماس با ایران اگرچه در سال های اخیر تحت تاثیر پاره ای مسائل منطقه ای قرار گرفت اما هرگز قطع نشده بود که بخواهد احیا شود.به گزارش گروه تسنیم، «خالد مشعل» در مصاحبه با رادیو الاقصی گفت: سفر اخیر هیأت حماس به تهران نیز در راستای تداوم روابط مستمر و توافق برای کنار گذاشتن برخی اختلافات به دلیل آرمان فلسطین صورت گرفت.در همین حال فارس نوشت: منابع مطلع از تلاش تخریبی عربستان علیه ایران خبر دادند و اعلام کردند ریاض به حماس پیشنهاد کرده است در مقابل جدایی از ایران، محاصره غزه از طریق مصر و گذرگاه رفح برداشته خواهد شد.

آيتا... خاتمي: 1+5 مصداق «الاحزاب» است

آيتا... سيداحمد خاتمي گفت: 1+5 مصداق بارز «الاحزاب» است و زماني احزاب در مقابل پيامبر(ص) صف کشيده بودند امروز اينها هم در مقابل نظام اسلامي صفآرايي کردهاند. وي اضافه کرد: آنها ميخواهند چراغ اسلام که به فضل خدا در دل مسلمانان روشن شده و منجر به بيداري اسلامي شده است را خاموش کنند.

بوش سوم در تدارک بازگشت به قدرت

خاندان بوش به فکر آن هستند که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا نیز از میان آن ها انتخاب شود و این بار "جب بوش" تمایل خود را برای رسیدن به قدرت اعلام کرده است.روز گذشته جب بوش دومین فرزند بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر و فیس بوک کاندیداتوری اش برای انتخابات 2016 آمریکا را اعلام کرد.او سیاستمدار آمریکاییست که از سال 1999 تا 2007 فرماندار ایالت فلوریدا بود. او فرزند دوم جورج هربرت واکر بوش و برادر کوچکتر رئیس جمهور سابق این کشور، جورج دبلیو بوش است.به نظر می رسد برنده شدن جمهوری خواهان در انتخابات میاندوره ای سنا، آنها را برای پیروزی در انتخابات دور بعد ریاست جمهوری امیدوارتر کرده است. اما در سوی دیگر رقیب جمهوری خواهان به احتمال فراوان هیلاری کلینتون وزیرخارجه دوره اول ریاست جمهوری اوباماست. او که همسر بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا نیز هست. حالا جب بوش آماده می شود تا بار دیگر کرسی ریاست جمهوری را برای جمهوری خواهان که گفته می شود به نسبت دموکرات ها جنگ طلب تر هستند را برای این حزب بدست بیاورد.

نامه بذرپاش به عارف درباره اظهارات اخير وي

بذرپاش در نامهاي خطاب به عارف ضمن انتقاد از اظهارات اخير وي که مي‌گويد:«مهمترين مسئله ما انتخابات مجلس است » نوشت: به نظر شما گران کردن نان، گاز،آب و ...چه ميزان اهميت دارد؟وي با بيان پرسش هاي ديگري دراين باره از عارف خواسته است که با نگاهي واقعبينانهتر به مسائل مهم مردم توجه کند.

حسين مرعشي: اصلاح سياستها شاه کليد کار اين دولت است

حسين مرعشي عضو حزب کارگزاران سازندگي گفت: عملکرد دولت تدبير و اميد در طول يک سال و اندي که گذشت مثبت بود، هرچند که انتقاداتي نسبت به کارکرد اين دولت وجود دارد. مهمترين کاري که دولت تدبير و اميد انجام داد اصلاح سياستهاي کشور بود که اين امر شاه کليد کار اين دولت است.

خشم عربستان از روابط ایران و حماس

مقامات امنیتی سعودی در گفتگو با مسؤولان حماس از تقویت روابط این گروه با جمهوری اسلامی ایران ابزار خشم کرده اند.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، منابع آگاه فاش کردند که تماس های بین مقامات سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی با مسؤولان حماس در خارج از فلسطین، در خصوص تقویت روابط ایران با این گروه صورت گرفته است.به نوشته سایت «الرای» وابسته به حماس، منابع آگاه فلسطینی و عربی حوزه خلیج فارس اعلام کردند که در این تماس ها سران عربستان سعودی از چرایی تقویت حماس و ایران پرسیده اند.همچنین، برخی منابع نیز اعلام کردند که عربستان سعودی از سیاست حماس در قبال ایران خشمگین است؛ و از این جنبش خواسته است هر نوع ارتباط با تهران را قطع کند، در مقابل عربستان برای لغو محاصره نوار غزه تلاش کند.

قدردانی وزیر دولت کانادا از مرتضی پاشایی

«کریس الکساندر» وزیر شهروندی و مهاجرت کشور «کانادا» لوح سپاس این کشور را به نمایندگی از زنده یاد «مرتضی پاشایی» به مصطفی پاشایی برادر این هنرمند تقدیم کرد.

در این لوح آمده است:

آقای مرتضی پاشایی
باعث خوشحالی من است که مراتب قدردانی‌ام را به پاس تلاش‌های شما برای پیشبرد فرهنگ ایرانی در کانادا ابراز کنم.
استعداد منحصر به فرد شما موجب شهرت شما به عنوان یک افسانه در جامعه موسیقی ایرانی و سراسر دنیا شد، که سزاوار آن بودید.
اگر چه شما دیگر با ما نیستید، صدایتان همچنان باقی است.
ارادتمند
کریس الکساندر

فوتباليست سرشناس بازهم طلاق گرفت

مثل اینکه قرار نیست فوتبالیست سرشناس و پرسروصدای سال‌های اخیر از حاشیه و جنجال خداحافظی کند! این بازیکن معروف که از ستاره‌های دهه 80 محسوب می‌شود چند سالی است در سراشیبی سقوط افتاده و با کلکسیونی‌ از حاشیه‌ها و اتفاقات ریز و درشت روبه‌رو شده است.

او که سابقه بازی در تیم‌های سرخابی را در کارنامه ورزشی‌اش دارد پس از ازدواج ناموفق اولش چند صباحی بود برای بار دوم پیمان زناشویی بسته و در انظار عمومی با همسر دومش دیده می‌شد و همواره بزرگ‌ترین شانس زندگی‌اش را آشنایی با این خانم عنوان می‌کرد. او با منتشر کردن عکس‌های دو‌نفره‌شان در صفحات مجازی‌ خودش را خوشبخت‌ترین انسان کره زمین می‌نامید. حالا اخباری از زندگی خصوصی این فوتبالیست به بیرون درز پیدا کرده که خوشایند نیست. متأسفانه شنیده می‌شود این آقا چند روز پیش با حضور در دادگاه خانواده برگه طلاق توافقی‌اش را امضا کرد تا کارش به جدایی کشیده شود! آقای پرحاشیه از دو روز پیش عکس‌های دو‌نفره‌ای را که با همسرش در صفحه مجازی‌اش گذاشته بود پاک کرد و خودش را مجرد نامید!

پیام تهدیدآمیز ارتش ایران به داعش

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش برای اولین بار ناگفته‌ای درباره فرار داعش از نزدیکی مرزهای ایران به عمق خاک عراق را مطرح کرد، که در پی دریافت پیام تهدیدآمیز ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. امیر سرتیپ کیومرث حیدری با اشاره به توانمندی ارتش در حراست از مرزهای کشور اظهار داشت: تروریست‌های داعش هنگامی که با حرکتی توفنده تا 50 - 60 کیلومتری مرزهای ما با هدف نفوذ به مرزهایمان پیش آمده بودند، وقتی که پیام ما را در این رابطه شنیدند که «اگر پا را جلوتر بگذارند پایشان را قلم خواهیم کرد» یکی پس از دیگری از شهرهای مرزی عراق گریخته و به عمق خاک عراق متواری شدند. وی این امر را نشان‌دهنده توانمندی و اقتدار ارتش ولایتمدار دانست و افزود: امروز در همه مرزهای دریایی، زمینی و هوایی حضوری مقتدرانه داریم و هر تهدیدی را در نطفه خفه خواهیم کرد.

ارسال دومين پرونده «صبا آذرپيک» به دادگاه انقلاب

محمود عليزادهطباطبايي وکيلمدافع صبا آذرپيک از ارسال دومين پرونده موکلش به دادگاه انقلاب و تعيين شعبه رسيدگي به پرونده موکلش خبر داد.

وي بيان کرد که اتهامات موکلش در اين پرونده تبليغ عليه نظام و نشر اکاذيب عنوان شده است.

نظر ولایتی درباره گروگانگیر سیدنی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حادثه گروگانگیری سیدنی نقشه مبتذلی است که سیستم امنیتی استرالیا با تبعیت از آمریکا انجام داده است. علی‌اکبر ولایتی در پاسخ به سوالی درباره هویت گروگانگیر در استرالیا اظهار کرد: این یک فرد روانی است که بازیچه دست سیستم امنیتی استرالیا و کشورهای غربی قرار گرفته است. وی ادامه داد: این فریبکاری به قدری آشکار بود که قوه قضاییه استرالیا مورد نقد نخست‌وزیر این کشور قرار گرفته و در این باره گفته که بسیار بعید است که وی از آن بی‌اطلاع بوده باشد. ولایتی تصریح کرد: این فرد در سابقه خود مواردی را مانند قتل و کارهای غیرمعقول و غیر