کد خبر: ۱۳۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

بسیاری از اصلاح‌طلبان به تغییر بنیانی قانون اساسی باور داشتند!

سحرخیز در روزهای اخیر در مصاحبه‌ای با یک پایگاه خبری ضد‌انقلاب درباره واقعیت اصلاح‌طلبان گفته است: «هم در حوزه عمومی و هم در حوزه خصوصی اصلاح‌طلبان، نقد قانون اساسی مطرح بود. اگر خاطرتان باشد، در آن زمان، مجله‌ای به مدیر مسئولی بنده منتشر می‌شد به نام «آفتاب». آن مجله را اگر نگاه کنید، خواهید دید که همه این بحث‌ها مطرح می‌شده است. بحث‌هایی مانند خروج از حاکمیت مطرح می‌شود. این مباحث داخلی اصلاح‌طلبان بود. از لحاظ تئوریک هم روی آن‌ها کار می‌شد. دیدگاه‌ها هم بسیار متفاوت بود. اصلاً تعبیر «جبهه» اصلاحات به همین دلیل بود. بسیاری به تغییر بنیانی باور داشتند و‌‌ همان وقت هم می‌گفتند. بعضی قانون اساسی را اصلاً قبول نداشتند.» وی سپس به بحث و نگاه کنونی بخشی از اصلاح‌طلبان به امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: «خیلی‌ از اصلاح‌طلبان هم بر خلاف اول انقلاب، دیگر علاقه‌ای به آقای خمینی(ره) ندارند... ما در اول انقلاب اشتباه کردیم که با خوش‌بینی بسیار و اولیه به آیت‌الله خمینی، به ولایت فقیه هم باور داشتیم. به این امید که اگر اجزای سیستم اشتباهی می‌کنند، فردی باشد که باقدرت جلوی آن اشتباهات را بگیرد. غافل از اینکه هر فردی در جایگاه قدرت و ثروت قرار بگیرد، خودش هم زیر سؤال می‌رود.»

نامه 300 نخبه دانشگاه اميركبير به روحاني

بیش از ۳۰۰ تن از دانشجویان و نخبگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس‌جمهور، ضمن هشدار نسبت به تحمیل یک تواق ننگین از سوی آمریکا، خواستار حفظ عزت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا شدند و تأکید کردند: دانشجویان با رصد کامل، پیگیر مذاکرات هسته‌ای هستند و به هیچ وجه عدول از حقوق حقه ملت ایران و پایمال شدن عزت و ایستادگی مردم ایران در قبال وعده‌های پوچ و توخالی طرف غربی که در نهایت تعلیق دکوری تحریم‌ها برای مدتی کوتاه خواهد بود را نخواهند پذیرفت.

مادر شهيد فتنه: عده اي به گونه اي صحبت می‌کنند که انگار اصلاً فتنه‌ای وجود نداشته که شهیدی وجود داشته باشد

مادر شهید علیرضا ستاری، آخرین شهید فتنه۸۸، به‌تازگی در مصاحبه‌ای گفته است: چطور برخی از خون ریخته‌شده تعدادی جوان می‌گذرند و بدون توجه به خانواده این شهدا، توقع دارند که بانیان شلوغی‌های ۸۸ و کسانی که زمینه شورش‌ها را فراهم کردند، محاکمه نشوند. خانم محمدعلی افزوده است: پسرم به نظام، رهبری و جمهوری اسلامی اعتقاد خالصانه‌ای داشت. بسیار متدین بود. برای همین قبول کرد به خاطر دفاع از نظامی که به آن تعلق دارد و مقابله با فتنه‌ای که به راه‌ انداخته بودند، اقدامی کند. الآن جوری صحبت می‌کنند که انگار اصلاً فتنه‌ای وجود نداشته که شهیدی وجود داشته باشد. این ما را خیلی ناراحت کرده است. خیلی ناراحتیم که «علیرضا» را فراموش کرده‌اند.

سکوت قابل‌تأمل «آیپک» درقبال مذاکرات هسته‌ای!

در حالی که آمریکا و دیگر اعضای گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین به‌علاوه آلمان) برای رسیدن به توافق نهایی درباره برنامه مذاکرات هسته‌ای ایران در حال مذاکره هستند، یک صدا به طرز غیرمعمولی ساکت و آرام شده است و آن، لابی صهیونیستی در آمریکا موسوم به (آیپک) است. خبرگزاری رویترز گزارش کرد که رژیم صهیونیستی به‌شدت به تلاش‌ها برای رسیدن به توافق نهایی هسته‌ای بی‌اعتماد است؛ اما حامی سرسخت صهیونیست‌ها در آمریکا که همان آیپک است، کنار کشیده است. آن‌ها اوایل سال جاری میلادی موفق نشدند با وجود تلاش‌های بسیار زیاد، دولت آمریکا را به تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران وادار کنند و کاخ سفید گفت که تحریم‌ها، مذاکرات با ایران را از مسیر اصلی منحرف می‌کند. بر اساس این گزارش، در حالی که نشانه‌های زیادی وجود دارد که مهلت 24 نوامبر برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران، احتمالاً دوباره تمدید شود، آیپک سکوت پیشه کرده است و بررسی می‌کند که چگونه در میان جو سیاسی در حال تغییر واشنگتن، به نتیجه این مذاکرات واکنش نشان دهد. یک منبع نزدیک به آیپک می‌گوید: تا زمانی که مشخص نشود که چه در وین رخ می‌دهد، چیزی برای لابی‌ کردن وجود ندارد؛ اما بعد از آن، سؤال اینجا است که شاهد یک فشار شدید برای تعامل با کنگره باشید یا خیر. ممکن است این، آرامش قبل از توفان باشد.» جمهوری‌خواهان موفق شدند در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، سنا را به دست گیرند و این احتمال می‌رود که آیپک از کنگره تحت تسلط جمهوری‌خواهان که از ماه ژانویه سال آتی میلادی آغاز به کار می‌کنند، برای اتخاذ اقدامات بیشتر علیه ایران استفاده کند و احتمال کمی وجود دارد که اوباما بتواند از وتو کردن تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند. در ماه فوریه، اوباما توانست کمپین تحت حمایت آیپک برای وادار کردن کنگره برای تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران را بلوکه کند و موجب شد این لابی صهیونیستی، بزرگ‌ترین شکست سیاسی خود در ظرف چندین سال را متحمل شود

انتقاد نزديكان هاشمي از دولت روحاني

«مسیح مهاجری» از نیروهای نزدیک به هاشمی رفسنجانی و مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی، در یادداشتی انتقادی به دولت نوشت: «دولت یازدهم از آغاز فعالیت خود، به نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیش از اندازه‌ای که قانون مشخص کرده، بها داد و برای آن‌ها این حق را قائل شد که درباره انتخاب استانداران، فرمانداران و بخشداران نظر بدهند.» وی همچنین دولت یازدهم را نیازمند یک جراحی دانست تا معتدل شود.

ارسال گردشگر به رژيم اشغالي

براساس گزارش شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، طی شش سال گذشته، 38 گردشگر از عربستان، 168 نفر از امارات، 24 هزار نفر از مالزی، 81 هزار نفر از اردن، 14 هزار نفر از اندونزی، 200 گردشگر از کویت، 6440 جهانگرد از مغرب، 73 نفر از عمان و 73 نفر از قطر عازم سرزمین‌های اشغالی شده‌اند. به گفته این شبکه، به غیر از دو کشور اردن و مصر، 10 کشور مسلمان با وجودی که هیچ رابطه‌ای با این رژیم ندارند، گردشگر به رژیم صهیونیستی اعزام می‌کنند! البته برخی از این گردشگران با هدف زیارت قدس و برخی دیگر با انگیزه‌های تجاری و خرید سفر می‌کنند.

تحركات جديد انجمن حجتيه

دور جدید تحرکات انجمن حجتیه در شهرهای مختلف آغاز شده است.بر اساس بخشنامه‌های رهبران این انجمن به زیرمجموعه خود، پیروان این انجمن در شهرهای مختلف باید مواردی را رعایت کنند تا بتوانند بدون برخورد با مانع به فعالیت‌های خود ادامه دهند؛ اول آنکه ملاحظات حفاظتی را با استفاده از کدهای ایمنی ویژه هر شهر به هنگام رفت و آمد رعایت نمایند و دوم آنکه در جلسات خود با نصب عکس‌هایی از امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای، حساسیت‌ها نسبت به خود را کاهش دهند و سوم آنکه با طبقه‌بندی اطلاعات، ماهیت واقعی انجمن حجتیه مخفی نگهداشته شود.
بر اساس گزارش این روزنامه، انجمن حجتیه در دوران رژیم پهلوی زیر پوشش مبارزه با بهائیت و ترویج مهدویت، با سیاست‌های آن رژیم همراهی می‌کرد و به ترویج اسلام منهای سیاست می‌پرداخت و پرهیز از هرگونه تعرض به شاه، آمریکا و اسرائیل بخشی از منشور این انجمن بود.

سازنده فيلم هاي غير اخلاقي داور جشنواره حقيقت شد!

مستندسازی که در کارنامه‌اش تعداد زیادی فیلم توقیفی، ضدانقلابی و غیراخلاقی دارد، عضو هیئت داوری جشنواره سینما حقیقت شد.
«
م. ش» پیشتر به خاطر ساخت فیلم مستندی علیه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شناخته شده بود. در کارنامه فیلمسازی وی همچنین چند فیلم کوتاه، مستند و سینمایی ضداخلاقی نیز دیده می‌شود.
کارگردان چنین فیلم‌هایی، دیروز به عنوان داور بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره فیلم مستند سینما حقیقت معرفی شد!

نظر بازيگر مشهور در مورد سوءاستفاده جريانهاي معاند از تشيع مرحوم پاشايي

«سیدجواد هاشمی» بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون، درباره نیت برخی جریان‌‌های معاند برای سوء‌استفاده از تشییع جنازه مرحوم پاشایی گفت: بنده چه در شب فوت مرتضی و چه در روز مراسم خاکسپاری وی تمام تلاشم را کردم که مانع شوم و بر سر مزار مرتضی موسیقی‌‌های او را پخش کردم تا مردم همخوانی کنند و کسی بهره‌برداری سیاسی نکند و ما به مردم نزدیک شدیم و ملت ما هم مردمان خوبی هستند. من حتی در بهشت زهرا(س) کل زیارت عاشورا را بر سر مزار مرحوم پاشایی خواندم و مردم با من زمزمه کردند و این اتفاق بی‌نظیری بود و به هر حال، سوء‌استفاده‌گرها حضور داشتند و خیلی تلاش کردند که تشییع جنازه را سیاسی کنند؛ اما هم خدا نخواست و هم من و دوستانش تلاش کردیم که این اتفاق رخ ندهد.

نشانه های مثبت در مذاکرات وین

مدیر برنامه منع اشاعه موسسه کنترل سلاح آمریکا با اشاره به مذاکرات در حال انجام هسته ای وین، ادامه حضور وزیران امور خارجه آمریکا و ایران در پایتخت اتریش را نشانه ای بسیار مثبت برای حصول توافق دانست.کلسی داونپورت" که مدتهاست در مورد پرونده هسته ای ایران تحقیق می کند در پاسخ به شبکه الجزیره در مورد وضعیت مذاکرات در حال انجام میان ایران و کشورهای 1+5 در وین گفت: هنوز زمان زیادی تا دوشنبه (24 نوامبر) باقی مانده است.

این کارشناس آمریکایی در مورد ادامه حضور "جان کری" و "محمد جواد ظریف" در وین نیز گفت: ادامه حضور مقامات آمریکایی و ایرانی در وین نشانه ای بسیار مثبت است.داونپورت طی روزهای گذشته نیز در پاسخ به خبرگزاری فرانسه در مورد آینده مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: گزینه جایگرین یعنی کنار گذاشتن این روند در صورت به نتیجه نرسیدن آن تا تاریخ 24 نوامبر فاجعه بار خواهد بود. این احمقانه است که مذاکرات را کنار گذشته و این موقعیت تاریخی به وجود آمده برای حل پرونده هسته ای را رها کنیم.

"ابو هریره" در عربستان پیامبر شد !

کتاب درسی "توحید" در عربستان، با اشتباهی عجیبی در میلیون ها نسخه در مدارس این کشور توزیع و تدریس می شود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از سایت خبری سبق عربستان یک دانش آموز دوره راهنمایی به نام "طارق بن عوض المالکی" در مدرسه بدر در منطقه جعرانه واقع در مکه مکرمه، متوجه اشتباهی فاحش در کتاب "توحید" شد که در مدارس عربستان، در تیراژ میلیونی منتشر شده است و تدریس می شود.در این کتاب، حدیثی از رسول اکرم (ص) به نقل از ابوهریره نقل شده و در بیان آن آمده است: "صحابی رسول خدا، ابوهریره (صلی الله علیه و سلم) ! روایت می کند که ... "این دانش آموز عربستانی از این که چنین اشتباه فاحشی، از سوی مسؤولان آموزشی عربستان سعودی نادیده گرفته شده و سال هاست در مدارس تدریس می شود، ابراز شگفتی کرد.ابوهریره در زمان زندگی خود میان صحابه ره دروغگویی و تدلیس و داشتن روایات دروغین فراوان معروف بود تا آنجا که برخی از آنان او را مسخره می کردند و از او می خواستند که مطابق میل آنها حدیث درست کند .

فروش کالباس خوک در تهران

به گزارش مهر به نقل از «اقتصادنیوز»، یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها هرچند با دشواری در تهران وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. این در حالی است که مصرف انواع گوشت خوک و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.

مشاهدات میدانی حاکی از فعالیت برخی از فست فودی ها در سطح شهر تهران است که ساندویچ ژامبون خوک نیز در آنها فروخته می شود که عمدتا مشتریان آنها نیز اقلیت های دینی هستند.اما خرید مستقیم کالباس خوک و گراز نیز غیرممکن نیست. یکی از فروشندگان این محصول که سفارش تلفنی دریافت می کند قیمت هر کیلو کالباس با گوشت خوک را 47 هزار تومان و قیمت هر کیلو کالباس گراز را نیز 55 هزار تومان عنوان می کند. البته این فرد درباره نحوه تهیه این دو کالا اطلاعاتی نمی دهد.در همین مورد محمود بهشتیان، مشاور رئیس کل گمرک ایران به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی از مرزهای کشور سخن می گوید و اضافه می کند: اجازه واردات هر کالایی به کشور وجود دارد، غیر از محصولاتی که به لحاظ شرعی حرام هستند.

رد طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری

شورای نگهبان طرح نحوه اجرای قسمتی از اصل ۱۶۰ قانون اساسی مربوط به وظایف وزیر دادگستری را رد کرد.به گزارش فارس، پیش تر نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح 2 فوریتی نحوه اجرای قسمتی از اصل 160 قانون اساسی را به تصویب رسانده بودند که بر اساس بخشی از آن، با گسترش حیطه وظایف و اختیارات وزیر دادگستری، این وزیر نیز مانند دیگر وزرا در مقابل مجلس ملزم به پاسخگویی می شد.

عکس اینستاگرامی صادقیان دردسرساز شد

علی‌اکبر محمدزاده در خصوص عکس متعلق به پیام صادقیان در صفحه اینستاگرام این بازیکن و خالکوبی که به وضوح در این عکس نمایش داده شده، گفت: «نمی‌دانم این صفحه مربوط به خود پیام صادقیان هست یا نه و در ضمن عکسی که از آن صحبت می‌کنید به این بازیکن متعلق دارد یا نه.»

وی افزود: «کمیته اخلاق بارها در مورد خالکوبی‌های بازیکنان به آنها تذکر داده و از این به بعد هم قطعا در مورد این قضیه تذکر خواهیم داد. منتهی باید ابتدا تحقیق کنیم تا صحت صفحه اینستاگرام و صحت عکس گذاشته شده روی این صفحه برای ما محرز شود اگر این مطلب به اثبات رسید حتما وی را به کمیته اخلاق فرا می‌خوانیم و در این خصوص به وی تذکر خواهیم داد.»محمدزاده در پایان خاطرنشان ساخت: «بازیکنی که در این سطح فوتبال بازی‌ می‌کند باید مراقب اخلاق و رفتارش باشد و حرکاتی از خودش نشان ندهد که شخصیت یک فوتبالیست و ورزشکار زیر پرچم جمهوری اسلامی زیر سئوال برود.»

وکیل غنچه قوامی استعفایش را تائید کرد

سیدمحمود علیزاده طباطبایی، استعفایش از وکالت در پرونده غنچه قوامی را تائید کرد.این وکیل دادگستری در گفت وگو با ایسنا گفت: مادر غنچه قوامی اصرار داشت که استعفا دهم و من نیز این کار را انجام دادم.وی با بیان این که ظاهرا رای این پرونده صادر شده است، ادامه داد: چون دیگر وکالت غنچه قوامی بر عهده من نیست، وکیل جدید وی باید پس از ابلاغ رای صادره تجدیدنظرخواهی و کارها را پیگیری کند. جلسه محاکمه غنچه قوامی در شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام سه شنبه بیست ودوم مهر 1393 برگزار شد.

یک ایرانی تبار در وزارت خزانه‌داری امریکا
یک ایرانی معاون امور بین‌الملل وزارت خزانه‌داری امریکا شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران «رامین طلوعی» در این سمت باید تعاملات مالی امریکا با کشورهای گروه 20 را تنظیم کند. پیش‌تر تجربه وی برای کمک به اقتصاد امریکا مورد تحسین و ستایش «جاکوب لی» وزیر خزانه‌داری امریکا قرار گرفته بود.

لاوروف: غرب به دنبال تغییر نظام در روسیه است

وزیرخارجه روسیه غرب را به تلاش برای تغییر نظام در روسیه با استفاده از گزینه تحریم علیه مسکو متهم کرد و گفت: غرب آشکارا نشان داده که نمی خواهد روسیه را مجبور به تغییر سیاست هایش کند بلکه می خواهد تغییر نظام در روسیه تضمین شود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات سرگئی لاوروف، نشان دهنده تشدید تنش ها میان مسکو و غرب است.لاوروف که دیروز در نشستی در مسکو صحبت می کرد، افزود: در کشورهای غربی در این مقطع زمانی افرادی هستند که می گویند لازم است تحریم هایی اعمال شود تا اقتصاد کشوری که تحریم شده، فرو بپاشد و اعتراض های عمومی به راه بیفتد.

تکذیب یک شایعه داغ در خصوص علی دایی

محمود شیعی پس از تساوی یک بر یک پیکان مقابل استقلال خوزستان در مورد اینکه گفته می‌شود علی دایی جایگزین منصور ابراهیم‌زاده خواهد شد، گفت: با علی دایی صحبت نشده است. فعلاً بخش فنی باشگاه در حال بررسی عملکرد تیم است و به زودی تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.وی در ادامه افزود: تا زمانی که بخش فنی تصمیم نگیرد تغییرات صورت نمی‌گیرد اما با این حال هیئت مدیره از نتایج ناراضی است و آنچه صلاح باشد باید تصمیم‌گیری شود. شیری در پایان اعلام کرد که کرانچار جزو گزینه‌های سرمربیگری پیکان بوده است.

بازخوانی پیش‌بینی هاشمی از نتیجه مذاکرات
همزمان با دور آخر مذاکرات هسته‌ای در وین «پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» پیش‌بینی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عاقبت مذاکرات را بازخوانی کرد. بنابر این گزارش، هاشمی رفسنجانی در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور- که مردادماه امسال برگزار شد- پیش‌بینی کرده بود: فرماندهان سنگر دیپلماسی، پیروزی‌ جاودانی را نصیب مردم ایران خواهند کرد.

تلاش عربستان برای شکست مذاکرات هسته ای

شبکه المیادین اعلام کرد:«منابع خبری فرانسه به شبکه المیادین اعلام کردند که مقامات عربستان فرانسه را تحت فشار قرار داده اند تا از هرگونه توافق هسته ای با ایران خودداری نمایند»

این شبکه خبری در ادامه گزارش داد:«خبرنگار المیادین در وین محل مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 به نقل از منابع فرانسوی گزارش داد: مقامات عربستان به فرانسه هشدار داده اند که در صورت رضایت به توافق هسته ای با ایران، ریاض همه قراردادهای تسلیحاتی با پاریس را تعلیق خواهد کرد.»این شبکه خبری در ادامه افزود:«سفیر فرانسه در سازمان ملل در حساب تویتری خود پیام داد: "فرانسه با هرگونه توافق بد در کنار ایران خواهد ایستاد ولی مقامات پاریس در مورد اینکه به هر قیمت توافق هسته ای با ایران شکل بگیرد، غیر جدی هستند." این مسائل در راستای سفر سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان به پاریس به وجود آمده است.»

ادعاهای عجیب و غریب بی بی سی پس از تشییع مرتضی پاشایی

بی بی سی فارسی که کوچکترین فرصتی را برای برنامه سازی علیه مردم ایران از دست نمی دهد این بار مراسم تشییع یک خواننده محبوب را بهانه ای برای ابراز مخالفت با جمهوری اسلامی و مذهب مردم ایران قرار داد. پس از فوت این خواننده محبوب، شبکه بی بی سی در تماس با شخصی که مدعی بود از تهران تماس گرفته، تلاش نمود تجمعات هواداران این خواننده محبوب را سیاسی جلوه دهد!"شاهد عینی" بی بی سی مدعی شد اکثر کسانی که برای مرتضی پاشایی گریه می کنند و مقابل بیمارستان یا در شهرهای مختلف جمع می شوند اصلا این خواننده و آهنگ هایش را نمی شناسند.

زوج داعشي زبان هم را نمي فهمند

یک پزشک زنمالزیایی که چندی پیش به تروریست‌های داعش در سوریه پیوسته است، پس از ازدواج با یک تروریست مغربی، برای صحبت با همسر خود مجبور است از فرهنگ لغت استفاده کند.سایت روزنامه"الدستور"مصر در این‌باره گزارش داد؛ خانم "شمس" پزشک 26 ساله مالزیایی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: در ماه اکتبر به سوریه آمدم و با یک عضو مغربی داعش به نام "ابو براء" آشنا شدم. او بعد از آنکه چهره مرا دید، از من خواستگاری کرد و من هم به او جواب مثبت دادم.
وی در ادامه نوشت: ما زبان همدیگر(مالزی- عربی) را نمی‌دانیم به همین دلیل مشکلاتمان را با فرهنگ لغت حل می‌کنیم.
داعش با استفاده از تبلیغات دروغین گسترده در شبکه‌های اجتماعی توانسته تعدادی از زنان و دختران را از سراسر جهان برای عضویت در این گروهک به سوریه و عراق بکشاند. آنان بعد از عضویت در داعش نه تنها به بهشت آرزوهای خود دست پیدا نمی‌کنند بلکه سرانجامی جز تجاوز، خودکشی یا مرگ نخواهند داشت.

تلنگر كنايه دار مظلومي در اعلاميه درگذشتش

غلامحسین مظلومی بارها این شعر را در مواجه با دوستان نزدیکش خوانده بود و حتی یک بار هم در برنامه‌ای مستند آن را خوانده بود. به هرحال پیشکسوت استقلال که به سرطلایی این تیم معروف بود امروز به خاک سپرده شد؛ با کلی گلایه خاموش!
تا که بودیم نبودیم کسی کشت ما را غم بی هم نفسی
تا که رفتیم همه یار شدند خفته ایم و همه بیدار شدند
قدر آئینه بدانید چو هست نه در آن وقت که افتاد و شکست

دعوت وزير ارشاد به مناظره از سوي شمقدري

پس از اظهارات علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نزد آیت‌الله جوادی آملی، جواد شمقدری رئیس سابق سازمان سینمایی، وی را به مناظره دعوت کرد. جنتی در دیدار مذکور عنوان کرده بود که مسئولیت ساخت فیلم‌های مشکل‌دار متوجه دولت سابق است چون مجوز تولید آنها در دولت قبلی صادر شده است. شمقدری هم در پاسخ گفته بود که مجوز نمایش این فیلم‌ها در دولت کنونی صادر شده است. شمقدری همچنین در مصاحبه با سایت سینماپرس، جنتی را به مناظره فراخواند.
به نظر می‌رسد که برگزاری مناظره بین وزیر ارشاد و مدیر سابق سازمان سینمایی می‌تواند موجب روشن شدن برخی از مسائل در هر دو دوره مدیریت فرهنگی دولت در حوزه سینما شود.

همرزم سردار سلیمانی در عراق را بشناسید

هادی العامری از 20 خرداد در حالی که وزیر حمل و نقل بود، با درخواست نوری المالکی نخست وزیر وقت و فتوای آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق، لباس نظامی به تن کرد و شخصا به استان دیالی رفت، جایی که داعش قصد داشت از آنجا به عنوان یک محور برای عملیات به سمت بغداد استفاده کند. العامری به علت سیاست های سرکوب گرایانه صدام حسین در حالی که حکم اعدام وی صادر شده بود، سالها مجبور به دوری از عراق شد و در کشورهایی مثل اردن، سوریه و ایران زندگی کرد. العامری تابعیت ایرانی نیز دارد و همسرش ایرانی است. وی حتی در تبعید نیز مبارزات خود با رژیم صدام حسین را ادامه داد تا اینکه فرماندهی شاخه نظامی سپاه بدر را بر عهده گرفت.

خوب العامری به ویژه بعد از بازپس گیری منطقه راهبردی جرف الصخر واکنش های فراوانی را در سایت های اجتماعی داشته کاربران این سایت ها به تمجید از دستاوردهای این مبارز عراقی پرداختند.سایت های اجتماعی مملو از تصاویری از العامری است که بر روند عملیات نظامی نظارت دارد. در یکی از این تصاویر العامری در کنار سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران دیده می شود. این تصویر در زمان اخراج تروریست های داعش از منطقه آمرلی گرفته شده است.
العامری در آزاد سازی مناطق عدیده ای از عراق از جمله جرف الصخر، بلد، الدجیل، صلاح الدین و آمرلی نقش فعال داشته است. "علی العلاق" مدیر دفتر سازمان بدر در مورد اقدامات مبارزاتی العامری می گوید: وی در خطوط مقدم مبارزات همواره حاضر است و به همراه عناصر داوطلب و نیروهای ارتش در اجرای عملیات ها نقش ایفا می کند.

همبرگر رايگان به راي دهندگان

دولت بحرین به افرادی که برای شرکت در انتخابات پای صندوق رای بروند همبرگر رایگان می‌دهد.فعالان در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که دولت منامه به کسانی که در انتخابات پارلمانی این کشور پای صندوق رای حضور داشته و رای داده‌اند همبرگر رایگان داده است.
این خبر درحالی منتشر شده که منابع رسانه‌ای در بحرین خبر دادند که امروز انتخابات پارلمانی اب مشارکت پائین مردم مواجه بوده است.

کمک مردم از احمدي نژاد

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق پس از پایان ریاست جمهوری خود هم‌اینک در میدان 72 نارمک در دورترین نقاط شرقی تهران، با مردم ارتباط دارد. برخی از مردم با مراجعه به رئیس جمهور سابق و نوشتن نامه ای برای مشکلات خود از وی درخواست کمک می کنند.

عادت اشتون به فريادهاي ظريف

یک مقام ارشد وزارت خارجه درباره حال عمومی آقای ظریف صحبت می کردیم. به شوخی گفتم، اگر مردم آنقدر که برای تیم ملی فوتبال در جام جهانی دعا کردند، برای مذاکرات هم دعا می کردند،اکنون آمریکایی ها واقع بین شده بودند.
وی جواب داد: امروز آقای ظریف در مذاکره دو جانبه، آرام صحبت می کرد؛ شاید همان طور که در روز اول گفت، منتظر است، ببیند طرف مقابل اراده سیاسی برای پیشرفت و مذاکرات واقعی دارد یا خیر؟ آن هم ظریف که بلند صحبت کردنش در مذاکرات حتی گاهی به داد و فریاد شباهت پیدا می کند ، در دوره های قبلی مذاکرات هسته ای بارها اتفاق افتاده بود که محافظان از شدت داد و بیدادی که از داخل اتاق مذاکره به گوش می رسید، بی اجازه وارد اتاق شدند. یک بار هم آقای صابری، کارشناس حقوقی نمایندگی از نگرانی وارد اتاق شده بود که خانم اشتون به او می گفت، به داد و فریادهای ظریف عادت دارد.

فروش پایان نامه در فروشگاه

این روزها علاوه بر غذاهای آماده که در فروشگاه های مواد غذائی به وفور یافت می شود، پایان نامه های دانشگاهی آماده نیز دردسترس قرار گرفته اند. کافی است به اطراف دانشگاه تهران و میدان انقلاب سری بزنید و ببینید که فروش پایان نامه های آماده از طریق اطلاعیه هائی که آشکارا دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری را برای خریدن آنها دعوت می کنند بسیار عادی شده است. راستی، کدام دستگاه دولتی باید با این "تحقیق فروشی" مبارزه کند؟

نقش 3 دولت در افزایش هزینه های یک طرح عمرانی
بر اساس بررسی های کارشناسان یک نهاد نظارتی در حالی که بر اساس مصوبه سال 1381 هیئت دولت وقت، مقرر شده بود سهم الشرکه مقطوع وزارت راه در اجرای طرح آزادراه چهارخطه اهواز - بندرامام کلا 440 میلیارد ریال تعیین شود، بر اساس مصوبه سال 88 دولت، این مبلغ به 742 میلیارد ریال افزایش یافته بود و اکنون نیز این مبلغ با مصوبه روزهای اخیر هیئت دولت به یک هزار و 92 میلیارد ریال افزایش یافته است که می توانست این بار مالی جدید به دولت تحمیل نشود.

موضع گیری هسته ای «صالحی » و «علی لاریجانی »
رییس‌مجلس گفت: «زمینه‌هایی برای تفاهم در کلیت مذاکرات وجود داردلاریجانی در مشهد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفته بود: «حرف‌های کلفت کنگره آمریکا در تصمیم‌گیری‌های ما تاثیری ندارد. آنها اگر احساس کنند قدمی عقب نشسته‌ایم، چند قدم جلوتر می‌آیند.» صالحی، رییس سازمان انرژی هسته‌ای هم با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: «ایران «ان‌پی‌تی» و قرارداد پادمان را امضا کرده است، دوسال‌ونیم پروتکل الحاقی را اجرا کرد. بیش از هفت‌هزار ساعت بازدید داشته‌اند و دوربین‌های آنها فعال است، پس چرا باید برای ما قواعد ویژه‌ای بگذارند؟» او افزود: «با توجه به این موضوع ما هیچ نوع بازرسی ویژه‌ای را از سایت‌های هسته‌ای‌مان نمی‌پذیریم و قبول نمی‌کنیم کشور ویژه‌ای در این زمینه باشیم

دستگیری مداح خرافه‌گو
یکی از مداحان خرافه‌گو به دلیل اهانت تند و موضعگیری‌های غلط درخصوص برخی مباحث مذهبی و تاریخی دستگیر شد. به گزارش فارس، این مداح در یکی از مراسم هیأت‌های مشهور شهرستان کرج با به زبان آوردن سخنان خرافه‌ای به لطمه‌زنی به خود پرداخته است.

بي توجهي مردم به اسكار

مجسمه اسکاری که در سال 1924 به «جیمز کاگنی» بازیگر سینمای کلاسیک هالیوود برای ایفای نقش در فیلم «یانکی دودل دندی» اعطا شد، در حراجی لس‌آنجلس به فروش گذاشته شد اما در اتفاقی نادر یک پیشنهاد خرید هم دریافت نکرد.
قیمت پایه برای این مجسمه طلایی 800 هزار دلار تعیین شده بود و پیش‌بینی می‌شد با قیمتی بیش از یک میلیون دلار به فروش برسد.

نامه 40 سناتور به اوباما
روز چهارشنبه بیش از 40 نفر از نمایندگان مجلس سنا با ارسال نامه‌ای به رییس‌جمهور آمریکا، نوشتند: «ما به دولت توصیه می‌کنیم که از تلاش برای دور زدن کنگره دست بردارد و با ما با رویکردی هوشمندانه‌تر برخورد کند، ‌که به صورتی قاطعانه به تهدید هسته‌ای ایران پایان دهد. اگر کاخ سفید واقعا با کنگره تعامل نکند،‌ به هیچ وجه امکان ندارد توافقی که شامل بندهای ارائه‌شده از سوی شما باشد، در کنگره یکصد و چهاردهم و پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری شما دوام بیاورد

اقدام تحسين برانگيز پيك يك رستوران

پيک موتوري يکي از فست‌فودهاي تهران در اقدامي، مانده مبلغ بدهي مشتري خود را پس از چند سال به صاحبش برگرداند.تقي دژاکام از فعالان فضاي مجازي در آخرين مطلب خود در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي با انتشار تصویری نوشت: اين نامه را نگهبان، صبح امروز هنگام ورود يکي از همکارانم، تحويل او داده‌ است.
در اين نامه نوشته شده: باعرض سلام و خسته نباشيد؛ چندسال پيش براي شما از رستوران غذا آوردم و مشغله و گرفتاري باعث شد تا نتوانم بدهي‌ام را به شما پرداخت کنم. مبلغ 500 تومان از غذامانده بود و بايد به شما پرداخت مي‌کردم.

دستور ویژه برای جبران هزینه‌های مردم زلزله زده 8 استان
پس از ارائه گزارشی در جلسات اخیر هیئت دولت مبنی بر عدم تخصیص اعتبارات مربوط به حوادث غیرمترقبه در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به استان های مربوطه، یک مسئول ارشد اجرایی با صدور دستوری، مجوز پرداخت 453 میلیارد ریال به صورت هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، به منظور جبران این خسارات وارده به مردم 8 استان کشور را صادر کرد تا مبلغ مذکور سریعا در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار بگیرد.

صدور کيفرخواست متهمان ترور دادستان زابل

رييس کل دادگستري سيستان و بلوچستان از صدور کيفر خواست 9 متهم پرونده ترور دادستان زابل خبرداد. حجت‌الاسلام ابراهيم حميدي در گفت‌و‌گو با ميزان در خصوص آخرين وضعيت پرونده ساير متهمان ترور دادستان زابل افزود: دو روز گذشته کيفر خواست 9 متهم پرونده دادستان زابل صادر و براي رسيدگي به دادگاه ارجاع شده است و پس از صدور حکم قطعي متهمان اطلاع‌رساني لازم انجام خواهد شد. رييس کل دادگستري سيستان‌و‌بلوچستان پيش‌از اين گفته بود که اين پرونده متهم فراري ندارد. براساس اين گزارش، موسي نوري قلعه نو، دادستان عمومي و انقلاب زابل مقارن ساعت 7:45 دقيقه صبح روز چهارشنبه 15 آبان ماه 92 به همراه راننده خود مهدي مرعي در ابتداي جاده زاهدان رو به روي بيمارستان اميرالمومنين زابل از سوي سرنشينان مسلح يک خودرو پژو مورد سوءقصد واقع شد و به شهادت رسيد. پيشتر پرونده مربوط به عوامل اصلي ترور دادستان زابل رسيدگي و حکم آن قطعي و اجرا شد و هم‌اکنون پرونده ساير عوامل آن که 9 نفر هستند در مرحله رسيدگي قرار دارد. در اين پرونده 12 نفر دستگير شدند که حکم عوامل اصلي به‌نام‌هاي اميد پيري، ايمان گلوي و عليرضا ده‌مرده، 24 فروردين ماه امسال قطعي شد و سرانجام عوامل اصلي ترور دادستان زابل ششم ارديبهشت ماه اعدام شدند.

اخبار روزانه:

* سازمان عدالت و توسعه حقوق‌بشر اعلام کرد که دولت‌های شورای همکاری خلیج‌فارس و در رأس آن، سعودی، امارات و بحرین با ادامه اقدامات سرکوبگرانه خود با انقلابی حتمی روبه‌رو خواهند شد. سازمان مذکور، دلیل این امر را اعلام جنگ این دولت‌ها علیه برخی گروهک‌ها (خودساخته مانند داعش و...) در خاورمیانه[غرب آسیا و شمال آفریقا] و نیز سرکوب معارضان شیعه در بحرین و شرق سعودی عنوان کرده است. سرکوب امنیتی در این کشورها همچنان ادامه دارد و صدها نفر از معارضان بازداشت شده‌اند. بر اساس گزارش این سازمان، امارات از کلوپ «روتاری» فراماسونری جهانی حمایت مالی می‌کند و به شیطان‌پرستان اجازه داده است به‌صورت آزاد آیین‌های خود را در امارات اجرا کنند. این کشور همچنین میلیون‌ها دلار برای مبارزه با شیعه و سرکوب آن‌ها در بحرین، سعودی و برپایی پایگاه‌های آمریکایی و غربی برای مقابله با ایران هزینه کرده است.

* دانشگاه الازهر با درخواست از مخالفان مصری برای امتناع از تظاهرات در روز 28 نوامبر اعلام کرد: به دست گرفتن نسخه‌‌های قرآن کریم در روز 28 نوامبر یادآور فتنه صفین است؛ فتنه‌ای که اولین و سنگین‌ترین ضربه را به امت اسلامی وارد کرد. الازهر در بیانیه خود افزود: علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) درباره گروه‌‌های تروریستی هشدار داده و فرموده‌اند: هرگاه پرچم‌‌های سیاه را دیدید، در خانه‌‌های خود بنشینید و به این گروه‌ها کمک نکنید. صاحبان پرچم‌‌های سیاه، وفادار به هیچ عهد و پیمانی نیستند. مردم را به حق فرا می‌خوانند، ولی خودشان بهره‌ای از حق ندارند. اسامی صاحبان پرچم‌‌های سیاه، کنیه است.»

* روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی به توافق جامع هسته‌ای ایران و 1+5 اشاره کرد و نوشت: ایران تقریباً ده هزار سانتریفیوژ آماده بهره‌برداری دارد که به گفته ایران برای تولید سوخت برای رآکتورهای غیرنظامی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نیویورک‌تایمز در ادامه افزود: ایران پیشنهاد آمریکا مبنی بر قطع اتصالات سانتریفیوژها را نپذیرفته است و از طرف دیگر نیز آمریکا با پیشنهاد ایران برای کاهش تزریق هگزافلورید اورانیوم به سانتریفیوژها مخالفت کرده است.

* وزیر گارد ملی عربستان در نشستی خبری، از وعده واشنگتن به عربستان برای حل‌وفصل نهایی پرونده هسته‌ای ایران خبر داد. همچنین منابع آگاه در فرانسه به‌تازگی اعلام کردند که عربستان، فرانسه را تحت فشار قرار داده است تا توافق جامع هسته‌ای با ایران را امضا نکند.

* هفته گذشته «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه حرف جالبی زد که بازتابهای جهانی فراوانی داشت. او در مراسمی مدعی شد، کاشف قاره آمریکا «کریستف کلمب» نبوده است، بلکه یک مسلمان این قاره را کشف کرده است. جالب است که کارشناسان نام این کاشف بزرگ را «محمود» عنوان کرده اند.

* مسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مسؤولان محیط زیست «بنزین» را سیاسی کرده‌اند، گفت: کسانی که اذهان عمومی را منحرف و آزرده کردند، از جمله مقامهای وزارت نفت و سازمان محیط زیست از طریق مجلس به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

* سه‌شنبه هفته گذشته مأموران پلیس اماکن تعدادی از کافه ها در تهران را پلمب کردند.

گفته می شود، رعایت نکردن حجاب، کشیدن سیگار و کنار هم نشستن دختران و پسران از دلایل پلمب این کافه ها بوده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: